pados
Nov uporabnik

celoletne gume

Napisal/-a pados Ne nov 26, 2017 12:08 pm

Zdravo,
ali ima mogoče kdo kaj izkušenj z FALKEN gumami? Izbiram med SAVA Adapto, FALKEN AS200 in FIRESTONE Multiseason. Katere so boljše,
Hvala za pomoč.
Bojan

Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma

Re: celoletne gume

Napisal/-a mrtwelvetrees Ne nov 26, 2017 12:17 pm

Stric je imel FALKEN lansko leto, pa je rekel da na snegu so zelo slabe. Večina je na segu zelo slabih (celoletne).
Odvisno kje živiš, če imaš samo ravnino, malo klancev in malo snega v tvojem koncu potem se ti splača celoletne in če ne delaš dosti kilometrov.
Priporočam pa Goodyear ali Michelin.
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?

nejc1
Poznavalec foruma

Napisal/-a nejc1 Ne nov 26, 2017 12:44 pm

Glede celoletnih bi tudi jaz absolutno priporočal Goodyear, Michelin, ali pa Continental ima zdaj tudi celoletne Allseasoncontact in so zgleda zelo dobre.. Ostalo je pa bolj tako tako, od teh treh bi vzel Sava Adapto, so pomoje še najboljše in vsaj po snegu se boš lahko približno normalno peljal. Za katero dimenzijo se sploh gre? Od teh cenejših bi pogledal še kak Nexen in Fuldo...

pavel
Novinec

Napisal/-a pavel Ne nov 26, 2017 12:50 pm

Ravno včeraj sem zamenjal Savo Adapta, ki je bila gor dve leti .Pred njimi sem imel Good Year Four season, včeraj pa sem dal gor Toyo celsius. Vse so celoletne .Obe so do sedaj izpolnile pričakovanja, naredile po 30 000km. Nobene pa v snegu niso bile primerljive s Savo eskimo S3. Tako da pri drugemu avtu ostajam na celoletnih, pri prvem pa seveda letne in zimske.

limas
Uporabnik

Napisal/-a limas Ne nov 26, 2017 4:57 pm

Po primerjalih testih je sava adapto najboljša od treh zgoraj navedenih gum. Tudi cenovno je ugodna v primerjavi z najdražjimi.
Predlog s/z
Predlog S postavljamo pred nezvenečene nezvočnike (p, f, t, s, š, c, č, k, h). Pred vsemi drugimi črkami stoji predlog Z.

Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma

Kraj: okolica Grosuplja

Napisal/-a DePalmo Ne nov 26, 2017 10:15 pm

Tretji prispevek na tej strani: viewtopic.php?f=55&t=103900&start=80

Osebno celoletnih nebi dajal na avto, je pa to stvar posameznika.

Hilux
Nov uporabnik

Napisal/-a Hilux To avg 06, 2019 11:09 am

Kot je bilo že povedano, celoletne pnevmatike niso "taprave" za vožnjo v snegu in ledu, ker predstavljajo kompromis med letnimi in zimskimi, pa še to so načeloma bolj na strani letnih. Po mojih izkušnjah celoletne pnevmatike dobro delujejo prvo zimo, vsako naslednjo so pa obupne. Sam imam celoletne na Freelanderju, s katerim na leto prevozim samo 12.000 km, na ostalih vozilih pa menjavam letne/zimske.
Vrni se na Zimske pnevmatike

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov