pavel
Novinec
 
Prispevkov: 262
Pridružen: Po jun 05, 2006 2:34 pm

Re: celoletne gume

Napisal/-a pavel Če okt 20, 2022 10:51 am

DX5050 je napisal/-a:
pavel je napisal/-a:Sem pa starejši, bolj umirjen voznik in ne preizkušam več, kje so meje oprijema.


Krasen argument... Sploh za takrat, ko ti npr. pred avto skoči kakšna srna. :roll:


Ne razumem kakšno vezo ima umirjena vožnja s srno, razen te, da ima srna več možnosti za preživetja. Sem bil pa 20 let poklicni voznik in vsaj približno vem, kaj je meja oprijema. LP
 
boštjan_01
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 708
Pridružen: To avg 31, 2021 7:20 am

Re: celoletne gume

Napisal/-a boštjan_01 Pe okt 21, 2022 12:15 am

edit mod
Predhodni post se NE citira


Mogoče je mislil, da če bi hitreje vozil, bi srna skočila za avto namesto pred njega :D :DDD
Nekaterim pač ni jasno, da je potrebno vožnjo prilagajat razmeram. Ne samo gumam in vremenu, je še ogromno drugih faktorjev.
V glavnem kupujem srednji cenovni razred gum, običajno še nižje. Še nikoli nisem imel prometne, nikoli nisem zletel iz ceste, ne čutim nobene panike ali fustracije zaradi poceni gum, ne oviram prometa (prej drugi ovirajo mene).
Če ne znaš vozit, te ne reši niti top guma.
 
megane16v
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 56
Pridružen: Če avg 15, 2013 8:43 pm

Re: celoletne gume

Napisal/-a megane16v So okt 22, 2022 4:46 pm

HitriZajcek je napisal/-a:Pri nas tudi dilema kaj narediti ... zdaj bi bilo treba kupiti nove za čez zimo, pa potem raje menjati letne/zimske na ~4 leta ali namesto tega raje celoletne na dve leti? Vozakanje predvsem po Ljubljani par km dnevno, občasno kakšna daljša pot ranga 100-800 km v eno smer, 5-10 tisoč km na leto, Dimenzija je 235/60/R18.
Vzameš dobre celoletne in jih imaš za 3-4 leta pri 10.000 km letno. V snegu pa po pameti
 
boštjan_01
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 708
Pridružen: To avg 31, 2021 7:20 am

Re: celoletne gume

Napisal/-a boštjan_01 Ne okt 23, 2022 1:34 pm

Vedno se vozi po pameti.
 
leon_dobnik
Novinec
 
Prispevkov: 120
Pridružen: So apr 02, 2016 5:44 pm

Re: celoletne gume

Napisal/-a leon_dobnik To okt 25, 2022 3:42 pm

Na obeh praktično novih vozilih imamo celoletne pnevmatike (Continental AllSeason Contact). Na vsakem servisu obrnejo kolese in to je to. Meni se ne ljubi vsake pol leta hodit po gume, furat naokoli tere plačevat pregrešno drago menjavo. Ko se gume iztrošijo, kupim druge in problem rešen. Pri 20 colskih platiščih je cena menjave absurdna, zato smo tudi šli v celoletne pnevmatike. Kamot. Ko je sneg, je pa avto vedno parkiran, tudi če imam zimske gume gor.
 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2186
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Re: celoletne gume

Napisal/-a RedBaron To okt 25, 2022 5:47 pm

Če si dnevno odvisen od avta, ne glede na vreme, je vsekakor prava izbira 2 ločena kompleta gum. Tudi nič kaj dražje ne pride (na dolgi rok), seveda v neki normalni dimenziji. Platišča dobiš dokaj poceni (rabljena, jeklena ali celo ALU, za ceno 2-4 montaž), gume pa tudi držijo dlje, ker jih pač ne voziš celo leto. Ker ja, cena montaže je postala pregrešno draga :shock: Pa še boljše se vozijo letne / zimske, ker celoletne so, kakor koli obrneš, še vedno kompromis.


ČE pa nisi odvisen od avta in si lahko privoščiš, da je parkiran, če razmere niso najboljše, potem pa ja, so celoletne gume verjetno čisto OK.
 
scott
Novinec
 
Prispevkov: 111
Pridružen: Pe avg 08, 2008 1:25 pm

Re: celoletne gume

Napisal/-a scott To okt 25, 2022 7:48 pm

pri strošku za še en komplet je treba dodati še 4 senzorje kar tudi ni poceni,jaz imam trenutno na avtu že nekaj dni zimske ,,in jih bom vozil to zimo in še do druge zime da jih znucam,,potem pa grem na celoletne,,saj mi zaradi penzije ne bo treba nujno vsak dan v sneg,
 
Uporabniški avatar
J.McLane
Moderator foruma
 
Prispevkov: 1295
Pridružen: Ne feb 19, 2006 5:01 pm

Re: celoletne gume

Napisal/-a J.McLane Sr okt 26, 2022 7:43 am

Lahko si odvisen od avta, pa narediš bolj malo km (povprečen slovenec naredi 12k km letno). Potem računaj, da boš z zimskimi naredil 50k km v 10 letih, bodo prej stare kot pa izrabljene.
Prius (prodan): Slika
Prius (2018):Slika
Hilux (prodan): Slika
Subaru XV Bi-Fuel: Slika
 
meganer
Uporabnik
 
Prispevkov: 1166
Pridružen: So nov 03, 2012 8:25 pm

Re: celoletne gume

Napisal/-a meganer Sr okt 26, 2022 9:09 am

Jaz bom dal tudi naslednje celoletne ....


Ker 50eur za premontažo gum pa ne mislim dajati ...


Jih en kur. Gleda .....
 
meganer
Uporabnik
 
Prispevkov: 1166
Pridružen: So nov 03, 2012 8:25 pm

Re: celoletne gume

Napisal/-a meganer Sr okt 26, 2022 10:24 am

2.5 leta nazaj me je na Vrhniki na avtotrade .... Opilil k vola ....


Mislil da je bilo 65eur za 17" .... 4 gume premontaža.



Tja ne prestopimo več praga .......
 
leon_dobnik
Novinec
 
Prispevkov: 120
Pridružen: So apr 02, 2016 5:44 pm

Re: celoletne gume

Napisal/-a leon_dobnik Sr okt 26, 2022 11:12 am

leon_dobnik je napisal/-a:Na obeh praktično novih vozilih imamo celoletne pnevmatike (Continental AllSeason Contact). Na vsakem servisu obrnejo kolese in to je to. Meni se ne ljubi vsake pol leta hodit po gume, furat naokoli tere plačevat pregrešno drago menjavo. Ko se gume iztrošijo, kupim druge in problem rešen. Pri 20 colskih platiščih je cena menjave absurdna, zato smo tudi šli v celoletne pnevmatike. Kamot. Ko je sneg, je pa avto vedno parkiran, tudi če imam zimske gume gor.

Če maš prostor za gume in če imašmajhno dimezijo - jaz ne morem dat manj kot 20" na avto, jekleno platišče ima pa pro 20" tudi ceno :( + senzorji + jebarija. Ne hvala, celoletne to je to.
Vrni se na Zimske pnevmatike

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 19 gostov