Raindancer23
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 7
Pridružen: Pe okt 11, 2019 7:27 am

Re: vprašanja glede gum (zimske in letne)

Napisal/-a Raindancer23 To nov 19, 2019 7:53 am

Pozdravljeni!

Mene pa zanima naslednje. Letos sem zamenjala gume in dala na felge nove pnevmatike. Ker sem pa na zimskih, pa opažam, da avto nekako ne potegne, kot bi moral. Motor se dobesedno muči. Po prvem preverjanju tlaka uporabljene tovarniške nastavitve, in od takrat je bilo OK, zdaj se je pa težava ponovila. Ne vem več, kje je problem. Ko je bil avto na starih zimskih pnevmatikah, te težave ni bilo. (Avto Corsa 1.3 CDTI, avtomatik, letnik 2009) Dimenzija gum 185/60 R15 XL.

Na zimskih pnevmatikah trenutno kakih 60 km. Kaj je še treba preveriti, preden se lahko dejansko reče, da so res krive gume in ne kaj drugega?

Hvala in lep pozdrav.
 
danci1973
Uporabnik
 
Prispevkov: 1153
Pridružen: Pe jun 25, 2010 7:10 am
Kraj: Maribor

Re: vprašanja glede gum (zimske in letne)

Napisal/-a danci1973 To nov 19, 2019 9:51 am

Niso krive gume.
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: vprašanja glede gum (zimske in letne)

Napisal/-a Ivan36 To nov 19, 2019 3:23 pm

Sem še letos videl, da eni še vedno dajo zadnje gume v rikverc gor četudi so direkcijske (direction) ali imajo napis zunaj (outside) Preveri, kaj so čarali pri vulkanizerju :DDD
 
Raindancer23
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 7
Pridružen: Pe okt 11, 2019 7:27 am

Re: vprašanja glede gum (zimske in letne)

Napisal/-a Raindancer23 To nov 19, 2019 6:17 pm

Je videti prav, rotacija je tudi bp.

Če niso krive gume, kaj potem je? Avto prejšnje leto opravil veliki servis, letos šel skozi tehničnega bp, menjano tudi olje, samo se težava pojavlja odkar so bile gume menja, torej od srede prejšnjega tedna. Nimam pojma, kaj je še lahko, da avto tako šlepa. Prejšnje gume so bile glede tega popolnoma OK (zimske), nove se držijo, samo speljevanje je obupno počasno. Lag sem pričakovala, samo tako velikega pa spet ne. Da se doseže 50 km/h se mora motor prignati do 2k obratov in več, problem je tudi večja poraba goriva. Trenutno je praznega čertrt rezervoarja, (prejšnji teden še poln). Ne vem če je tak tek normalen.

Kakšna ideja, kaj bi še lahko bil vzrok?
 
Uporabniški avatar
D12J12
Uporabnik
 
Prispevkov: 1056
Pridružen: So okt 27, 2012 10:44 pm
Kraj: Kranj

Re: vprašanja glede gum (zimske in letne)

Napisal/-a D12J12 Sr nov 20, 2019 1:17 am

Tako na prvo žogo, letne so bile na alu feltnah? Zimske na železnih? Vijaki isti? Nimam podatka, ampak, če so na vsa tri vprašanja odgovori DA potem so se vijaki in zavorni disk srečali. No popravljam :lol: ne v disk ampak v pesto :roll: pozna ura.
Zadnjič spremenil D12J12, dne Sr nov 20, 2019 1:39 am, skupaj popravljeno 1 krat.
 
bostjannn
Novinec
 
Prispevkov: 178
Pridružen: So sep 06, 2008 6:25 pm
Kraj: preko razumnega

Re: vprašanja glede gum (zimske in letne)

Napisal/-a bostjannn Sr nov 20, 2019 1:21 am

Glede na to, da praviš, da moraš sedaj avto prignati do celih 2k in celo več, sklepam , da si voznik tipa stara mama, veš vcasih je dobro avto malo zapeljati v obrate, ko je ogret, da se razume, ne pa da se ga vseskozi mučiš na minimalnih obratih, tam avto najbolj trpi in zraven ves pogonski sklop. sedaj za tvojo težavo bi iz prve okrivil zapacan egr, ki je nekako najbolj pogost razlog za težave , ki jih omenjaš, lahko je pa tudi kaj drugega ala grelne svečke itd
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: vprašanja glede gum (zimske in letne)

Napisal/-a Ivan36 So jan 11, 2020 2:24 pm

En je pa vzel za res, zimske gume NO GO :lol: :roll: Včeraj pred TUŠ Idrija ... VW Sportsvan baje :lol: 8) :roll: :DDD Tudi desna ni bila nič boljša od leve :shock: :roll: 8)
Slika
 
ribko
Novinec
 
Prispevkov: 125
Pridružen: Če feb 14, 2013 4:55 pm

Re: vprašanja glede gum (zimske in letne)

Napisal/-a ribko Po jan 13, 2020 6:50 am

Važn da so čeljusti rdeče. Sem pa že nekaj podobnega videl na bmw x5 pa ni bila pretirano stara. cca. 2 leti pa ni imela nič boljših gum.
Vrni se na Zimske pnevmatike

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov