jimbo123
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 51
Pridružen: To maj 30, 2006 5:45 pm

Letne oz. letno-zimske pnevmatike

Napisal/-a jimbo123 Po feb 12, 2007 11:03 am

A mi prosim lahko nekdo priporoči kakšne dobre letne ali letno-zimske pnevmatike.
Ne bi rad nekih najdražjih pa tudi ne tistih najcenejših.

Bolj bi bil vesel kakšnih dobrih letno zimskih pnevmatik, da jih lahko vozim vso leto.
 
Uporabniški avatar
AgitatoR
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4443
Pridružen: To jun 15, 2004 3:09 pm
Kraj: Rbn 104

Napisal/-a AgitatoR Po feb 12, 2007 11:08 am

Pozabi na t.i. zimsko-letne gume. Ker to ni to niti v snegu niti na razgretem asvaltu. Je že bolje da vzameš ene zimske gume, ki niso preveč mehke, da bi ti jih poleti pretirano pobiralo. Fulda so dost trde gume, če bi jemal zimske. pri letnih je pa zelo dober kompromis med ceno in kvaliteto kakšen Kleber ali pa BF Goodrich.
U ti mater kakšna kolona je danes. Še dobr, da sm taprvi.
Bencin je zakon. Probej se zadevati z dizlom. Neizvedljivo.
 
tadya
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 12
Pridružen: Pe feb 17, 2006 4:25 am

Napisal/-a tadya So mar 10, 2007 1:33 am

Moj predlog Nokian, druga ne gre več na moj avto! Letno zimskih gum pa ni vredu, kr je materijal za zimsko gumo profil pa za letno oz brez lamel.
 
Uporabniški avatar
audi-fan
Novinec
 
Prispevkov: 195
Pridružen: Po mar 24, 2003 2:34 pm

Napisal/-a audi-fan Pe okt 12, 2007 8:58 pm

Če res ne rabiš zimskih gum je dobra celoletna Goodyear Vector 5+. Tudi letos so jo primerjali s zimskimi v reviji Auto Bild in je na mokrem in suhem cestišču boljša od marsikatere zimske gume, zgublja samo pri oprijemu na zasneženem cestišču.
Tudi na suhi cesti pri zaviranju ne zaostaja tako veliko za letno gumo, vendar se je treba zavedati da ni letna guma.
http://eu.goodyear.com/de_de/tires/repository/Vector3_5/index.jsp

Slika

LP
 
Uporabniški avatar
fare
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2085
Pridružen: Po feb 07, 2005 8:10 pm

Napisal/-a fare Pe okt 12, 2007 9:06 pm

Alo, če si primorec kupi dobre letne,
če pa si iz "celine" pa ne bluzi z letno-zimsko varianto ker te to lahko fajn po žepu vdari!!!
lp
 
Uporabniški avatar
adis
Uporabnik
 
Prispevkov: 8095
Pridružen: To jan 30, 2007 1:47 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a adis Pe okt 12, 2007 9:56 pm

kup posebi letne gume pa je - bf goodrich imam sam in so super
pri gumah ne delat nobenih kombinacij v povezavi z letno-zimskimi gumami, ne pozabi da je guma edini oprijem avtomobila z cestiščem
 
Uporabniški avatar
Caby
Novinec
 
Prispevkov: 403
Pridružen: To mar 29, 2005 7:38 pm

Napisal/-a Caby Sr okt 17, 2007 11:47 am

sam se tud odlocam za nakup gum pa me zanima ali naj kupim zimsko-letne ali letne in jih uporabljam dokler je dovoljeno. Nebi rad menjal gume ker bi rad cim ceneje prisel skozi. Zanima me tudi sledece: sedaj imam na moji 306ki gume 175/65/14 pa me zanima ce bi lahk na te iste feltne dal gume 185/65/14 kolikor mi pac dovoljuje homologacija :oops: ;)
 
syncmaster
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 30
Pridružen: Če apr 21, 2005 1:47 pm

Napisal/-a syncmaster Sr okt 17, 2007 12:31 pm

Caby je napisal/-a:sam se tud odlocam za nakup gum pa me zanima ali naj kupim zimsko-letne ali letne in jih uporabljam dokler je dovoljeno. Nebi rad menjal gume ker bi rad cim ceneje prisel skozi. Zanima me tudi sledece: sedaj imam na moji 306ki gume 175/65/14 pa me zanima ce bi lahk na te iste feltne dal gume 185/65/14 kolikor mi pac dovoljuje homologacija :oops: ;)


Vozi se z vlakom in busom, kot sem se jaz do konca faksa, to je edini varčen način... Enostavno ga ni poceni avta in poceni vzdrževanja:) Avto NI racionalna odločitev :lol:
 
Uporabniški avatar
abbe
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7898
Pridružen: Ne maj 07, 2006 7:48 pm
Kraj: Jesenice

Napisal/-a abbe Sr okt 17, 2007 1:51 pm

jst sicer nevem kj velik o gumah ampak mislm da zimsko letne gume ne obstajajo.
mas letne,pa zimske(tiste k majo kao goro narisano pa notr snezinko) po mas pa se m+s kar je za moje pojme zimska guma.m+s=mud+ snow
seprau za pozim m+s za polet pa pac letne gume.seveda ce ste z primorske je druga zgodba
 
kixs
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 760
Pridružen: Sr feb 09, 2005 5:06 pm

Napisal/-a kixs Sr okt 17, 2007 2:07 pm

Celoletne pnevmatike so naslednje:

Goodyear Vector,Vredestein Quatrac,Toyo Vario in Debica Navigator.

Osebno pa vozim celo leto samo letne. Ko je sneg na cesti, pa se ne vozim. To je kaksen dan ali dva maksimalno, saj se vecinoma vozim po LJ - takrat pa je trola dobra ;)

lp
Slika
Vrni se na Zimske pnevmatike

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 14 gostov