Uporabniški avatar
gore
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 502
Pridružen: Če feb 27, 2003 6:54 pm
Kraj: Kamnik

Zimske pnevmatike za Foresterja

Napisal/-a gore Če okt 18, 2007 3:10 am

Na voljo sta dimenziji 205/70 R15 in 215/60 R16. Torej je izbira precej majhna, odločam pa se med naslednjimi:

15 colske:
Vredestein Snowtrac
Continental ContiCrossContact Winter
Bridgestone Blizzak LM25
Goodyear WRL UG MS

16 colske:
Dunlop SP Winter Sport M3
Michelin Primacy Alpin PA3
Goodyear EAGLE ULTRA GRIP GW-3

Sam bi najrajši vzel Dunlop Winter Sport, vendar moram vzeti 16 colsko, kar zadevo podraži, pa tudi sicer bi imel rajši ožjo kot širšo pnevmatiko.
Se komu sanja kakšna je razlika med temu Goodyear Ultragripi in Wrangler Ultragripi pa Eagle Ultragripi.
Poleg jasne zahteve, da je pnevmatika z dobrim oprijemom v različnih pogojih, bi želel, da ima majhno obrabo (sem precej na cesti) in je tiha (sedaj imam neko Bridgestone zadevo, ki je glasna kot tank). Kaj svetujete?
 
Uporabniški avatar
pilgrim
Uporabnik
 
Prispevkov: 1017
Pridružen: Ne dec 05, 2004 6:57 pm

Napisal/-a pilgrim Če okt 18, 2007 5:05 am

ne sodi dneva po jutru in ni nujno, da so vse bridgestonove gume zanič, če jim je z duelerjem uspel popoln polom. tudi otroci iste matere so lahko popolnoma različni. priporočam bridgestone blizzak DM Z3.

PS: podobneje na subaru.com, da ne bo pomote ... :P
lp pilgrim
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Napisal/-a nebivedu Če okt 18, 2007 6:16 am

BFGoodrich winterslalom si vzemi. Odlična guma za avtomobile s 4x4 pogonom, cena pa več kot ugodna.
205/70 R 15 BFGoodrich WINTERSLALOM 95Q 109,6 evrov z DDV
Slika


Na PS pa za popust, ki je lahko kar velik.

Samo primer za popust, sam sem vzel gume za 184 evrov komad, dobil pa sem jih za ceno 104 evre na komad - 40% popust.

Čahko ti pa povem še to, da z gumami prideš samo z zadnjim pogonom tja, kamor puch ni prišel z vsemi štririmi in gumami michelin alpin - novimi.
Old subarus never die, they just get faster!
 
touran
Novinec
 
Prispevkov: 406
Pridružen: So feb 21, 2004 8:29 pm
Kraj: ljubljana

Napisal/-a touran Če okt 18, 2007 2:18 pm

najugodneje 205/70r15 dobiš toyo opat winter 4x4 m+s 96 t za 78€/kos pa je čisto solidna guma.
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Napisal/-a nebivedu Če okt 18, 2007 3:00 pm

Boltez ima 37% popust na BFGoodrich gume, tako da jih dobiš za 109 evrov - 37%, kar znese 79 evrov.
Old subarus never die, they just get faster!
 
ggg
Novinec
 
Prispevkov: 128
Pridružen: Sr jul 05, 2006 8:13 pm

Napisal/-a ggg Če okt 18, 2007 4:36 pm

ti si itak car nebivedu in prides z novim M3 tja kamor niti avion ne :rofl
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Napisal/-a nebivedu Če okt 18, 2007 4:43 pm

ggg je napisal/-a:ti si itak car nebivedu in prides z novim M3 tja kamor niti avion ne :rofl


Hmm, a si kje slučajno prebral, da sem jaz vozil?
Old subarus never die, they just get faster!
 
Uporabniški avatar
mimax
Novinec
 
Prispevkov: 101
Pridružen: To maj 08, 2007 11:26 am

Napisal/-a mimax Če okt 18, 2007 9:51 pm

Glede na to, da sta velikosti različni v colah - 205/70 R 15 ali 215/60 R 16 - to verjetno pomeni da so v igri tudi različne velikosti platišč - 15" ali 16" col - oziroma da bo treba nabaviti tudi ustrezno platišče.

16 col

Najnovejši model v 16" velikosti je Michelin Primacy Alpin PA3, ki je letos tudi zmagovalna pnevmatika na ADAC testu. Velike prednosti so tudi izredno mala obraba ter nizka glasnost.
Zelo dober bi bil tudi asimetrični Continental TS810.
Dunlop SP Winter Sport M3 je malce starejši model, ki ga je leta 2005 uspešno nasledil Winter Sport 3D.
Goodyear EAGLE ULTRA GRIP GW-3 je starejši, vendar kljub temu še dovolj soliden zimski model za osebna vozila z usmerjenim profilom. Delni naslednik je Ultragrip Performance, ki je asimetričen. V manjših velikostih pa Goodyear nudi tiste slavne Ultragrip 7 / 7+.

15 col

Modelsko najnovejša pnevmatika med izbranimi je Continental CrossContact Winter, ki je najbolj prilagojena za sodobna SUV vozila (zelo tiha, dober oprijem na mokri cesti, poudarek na cestni vožnji).
Bridgestone Blizzak LM25 4×4 je izpeljanka LM25 za osebna vozila z nekaj dodelavami.
Goodyear Wrangler Ultragrip je starejši model zimske pnevmatike za 4×4 vozila. Blok profil, malce bolj groba in glasna.

V splošnem pa velja, da so 205/70 R 15 pnevmatike bolj terenske, blok profili, bolj grobe in glasne, 215/60 R 16 pa so delana za mehke SUV-e oz. osebna vozila in so tišje, dražje, višjih hitrostnih indeksov.
avtogume com
 
Evan
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 82
Pridružen: Po nov 21, 2005 2:19 pm

Napisal/-a Evan Ne okt 21, 2007 5:00 pm

Da ne odpiram nove teme...; imam enak problem:

Torej Micka Outlander, imam homologirane samo 215/60/16 in je izbira res bol tko, tko. Imam pa naslednji problem; bolj ko gledam in merim profil sedanje stare zimske (Yokohama AVS Winter) gume, manj mi je jasno ali rabim nove ali ne. Preveril sem vse štiri in imam tja okoli 5, mogoče do 6 mm profila, skrbi pa me, ker imam merjeno cisto pri strani, uf slabih 4 mm! Sem ze iskal tukaj po forumu in gledal kje se meri in menda se vzame najmanjso mero globine gume? Res pa je tudi da je najbolj problematična samo 1 guma, ki jo je pobiralo zadaj; očitno optika ni bila najbolsa in sem dal avto ze nastelat, samo problem gume za zimo se vedno obstaja.
Torej ali obstaja kak kmečki trotel ziher sistem, ki bi mi pomagal pri odločitvi? :oops:

Hvala.
 
Uporabniški avatar
mimax
Novinec
 
Prispevkov: 101
Pridružen: To maj 08, 2007 11:26 am

Napisal/-a mimax Ne okt 21, 2007 8:17 pm

Globina profila se meri na najbolj obrabljenem delu, pogosto so to robovi (ki jih policaji tudi prve opazijo).
Pri odločitvi se upošteva tudi ostale stvari:
- splošno stanje in starost pnevmatik : tudi zelo malo obrabljena pnevmatika s starostjo postane trda in ne služi več dobro svojemu namenu. Enakomernost obrabe, preperelost, razcepljenost lamel .....Na splošno velja, da je po 3-4 letih dobro zamenjati pnevmatike.
- pogostost uporabe vozila : koliko vozite in po kakšnih cestah ter koliko vam avtomobil pomeni v vsakdanjem življenju. Za svojo varnost je le treba poskrbeti.

Ziher sistema tu ni, predpisana je le globina. Toda ob upoštevanju splošnega stanja pnevmatik, vaših voženj in finančnega stanja boste prišli do pravega odgovora.
avtogume com
 
Evan
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 82
Pridružen: Po nov 21, 2005 2:19 pm

Napisal/-a Evan Po okt 22, 2007 8:27 am

Hvala za odgovor oz. pojasnila. Očitno bo kar potrebno nabavit nove gume; drugače so letnik 04 (na gumi piše 3204; format oznake je nekaj v tem stilu, samo še neki YY so spredaj), torej stared dobre tri leta, avto ima 90 kilo in ce dam na pol, potem imajo tam nekje 45 kilometrov. Je bi l torej kar veliko na cesti. Gume na pogled ne igledajo slabo, skrbi pa me tista zadnja, ki je res bolj tko; mere vsaj dveh pa res na meji 4 mm.

Se 1x Hvala za pojasnila.
Vrni se na Zimske pnevmatike

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 17 gostov