ant
Novinec
 
Prispevkov: 142
Pridružen: So jan 11, 2003 8:50 pm

Test zimskih pnevmatik 2009

Napisal/-a ant Če sep 24, 2009 2:08 pm

Evo

Letos presenetljivo hitro: http://www1.adac.de/Tests/Reifentests/W ... eID=268797

Zdaj pa hitro preverit potem pa v nabavo :)
 
Uporabniški avatar
fare
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2085
Pridružen: Po feb 07, 2005 8:10 pm

Napisal/-a fare Če sep 24, 2009 4:08 pm

Uf, lepi rezultati!
Pri 205kah so kar zelo solidne Maloya, Semperit, Uniroyal, Nokian in obenem bolj ugodne od zmagovalnih.
Pri 185kah pa je najlepše to da ta Vredestein in Fulda(končno dobra zimska guma) pustila velike odzadaj.
lp.
 
M
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 653
Pridružen: Sr jan 12, 2005 5:14 pm

Napisal/-a M Pe sep 25, 2009 9:45 am

Pri nekaterih tukaj tako priljubljena Eskimo S3 je pa odločno nepriporočljiva...

Se pravi, bo test kar realen. ;)
 
ant
Novinec
 
Prispevkov: 142
Pridružen: So jan 11, 2003 8:50 pm

Napisal/-a ant Pe sep 25, 2009 9:53 am

Zgleda, da vsako leto malo dvignejo kriterij, saj je bila sava v preteklih 2 letih ocenjena kot priporočljiva, res pa je, da ni bila ista dimenzija. Čeprav ne verjamem, da bi bila takšna razlika samo zaradi dimenzij gume.

Sicer pa lahko tudi sam potrdim slabo obnašanje S3 v dežju pri 3 leta starih gumah, saj mi je pred kratkim srce ušlo v hlače, ko mi je v ovinku na mokri cesti začelo odnašati zadnji konec. Še dobro, da je abs malo pomagal poravnati avto :)

p.s. letos je bila že skoraj sprejeta odločitev za GY UG7+, vendar se mi je kar zdelo, da bo Fulda KM 3 kar dobra in res je tako. Že pred testom sem gledal na mimovrste dimenzijo 185/60/15 za 46 €, kar je 10€ manj kot najcenejša UG7+.

Lp
 
Uporabniški avatar
ban
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3583
Pridružen: Po nov 15, 2004 10:37 am

Napisal/-a ban Pe sep 25, 2009 11:25 am

ant je napisal/-a:Zgleda, da vsako leto malo dvignejo kriterij, saj je bila sava v preteklih 2 letih ocenjena kot priporočljiva, res pa je, da ni bila ista dimenzija. Čeprav ne verjamem, da bi bila takšna razlika samo zaradi dimenzij gume.

Sicer pa lahko tudi sam potrdim slabo obnašanje S3 v dežju pri 3 leta starih gumah, saj mi je pred kratkim srce ušlo v hlače, ko mi je v ovinku na mokri cesti začelo odnašati zadnji konec. Še dobro, da je abs malo pomagal poravnati avto :)

p.s. letos je bila že skoraj sprejeta odločitev za GY UG7+, vendar se mi je kar zdelo, da bo Fulda KM 3 kar dobra in res je tako. Že pred testom sem gledal na mimovrste dimenzijo 185/60/15 za 46 €, kar je 10€ manj kot najcenejša UG7+.

Lp

Sem 1x gledu tele teste v motoreviji, so mel testirane gume v dveh dimenzijah, in v eni dimenziji je bila ena guma zelo dobro ocenjena, v drugi pa enak model gume slabše. Pa mi ni blo jasno kako je to mogoče, če je guma praktično enaka, samo dimenzije so drugačne. Sestava je verjetno enaka ali ne?
 
Uporabniški avatar
Kritik
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 624
Pridružen: Po mar 13, 2006 10:43 am
Kraj: Laibach / Mengeš

Napisal/-a Kritik Pe sep 25, 2009 11:31 am

ant je napisal/-a:Sicer pa lahko tudi sam potrdim slabo obnašanje S3 v dežju pri 3 leta starih gumah, saj mi je pred kratkim srce ušlo v hlače, ko mi je v ovinku na mokri cesti začelo odnašati zadnji konec. Še dobro, da je abs malo pomagal poravnati avto :)


Verjetno si mislil ESP, ne ABS.

Sam imam že 2 sezoni UG7 pa sem z njimi res zadovoljen, nikoli me niso pustile nikjer. Sem imel pa podobne izkušnje kot ant z S3 na mokri cesti, ko sem iz glavne ceste zavijal v ulico in mi je odneslo zadnji konec. Sava never again!

@Ban: a so delal teste z istimi avtomobili? Jaz namreč lahko na svojega nataknem gume od 165 do 185 širine... kaj to pomeni? Da bo 185 slabše pritiskala na podlago kot 165 pri isti kilaži vozila in posledično se bo slabše obnašala.

Lp
Hyundai - drive your way
Avto z šibkim motorjem je kot sex z kondomom - sej je, ampak ni pa užitek!
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Napisal/-a maniaxxx Pe sep 25, 2009 4:26 pm

U bistvu je stvar odvisna od konkurence, v primerjavi s konkurenco v "nizjem " razredu je lahko neka guma super, ko ma pa za konkurenco " ta hude" modele, je pa pač slabša. pa tudi 100x je bilo povedano, da ne paše vsaka guma na vsak avto, da tudi vsak komplet ni popolnoma isti, da je nekatere gume treba malo bolj pumpati kot druge tako da je milijon faktorjev.

Če vzamete gume, ki so v zgornjem delu razpredelnice po moje 99% ljudi ne bo opazilo razlike med enimi in drugimi, ker te razlike so veliko krat samo v detejlih, seveda če nekdo ve da bo npr z michelinom naredil tocn 5437 kilometrov več kot npr s dunlopom, s tem da bo zabremzal tocno 27 cm prej :roll: ..

Enostavno je pravilo za gume, ne jemlji save, ne kupuj kitajske robe, pa malo poglej teste in vozi po pameti pa bo vse ok.
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
ant
Novinec
 
Prispevkov: 142
Pridružen: So jan 11, 2003 8:50 pm

Napisal/-a ant Pe sep 25, 2009 4:35 pm

Nisem se zmotil > pomagal mi je ABS, ker sem stisnil na bremzo ko mi je začelo rit odnašat pa seveda zavrtel volan v nasprotno stran

ABS je začel tipično trokirat in zgleda je bilo to dovolj, da je guma zagrabila nazaj in se je vse srečno končalo. Drugače bi ziher priletel v robnik, ko bi me obrnilo.

To je bilo na poti od turjaka do grosuplja pri št. juriju, kjer je očitno zanič asfalt (40 omejitev). Pa nisem verjel, dokler me ni odneslo :)
 
Uporabniški avatar
simke
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 515
Pridružen: So okt 29, 2005 6:03 pm
Kraj: Prevalje (Brazil)

Napisal/-a simke So sep 26, 2009 3:22 pm

Mene bi pa zanimalo kere gume bi ble pa dobre za v klanc? Vcasih nespluzijo in je glih tolko snega da me lahko poslje nazaj dol po cesti:) rabil bi take da imajo dobro primejo...
Rabil bi pa dimenzijo 185/60 15 al pa16col...

LP :D
NEVER GO TO WAR WITH A COUNTRY WHOSE NATIONAL HOLIDAY CELEBRATES A DEFEAT IN 1389
 
Prokarjon
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 631
Pridružen: Pe avg 29, 2008 2:56 pm

Napisal/-a Prokarjon So sep 26, 2009 5:34 pm

simke je napisal/-a:Mene bi pa zanimalo kere gume bi ble pa dobre za v klanc? Vcasih nespluzijo in je glih tolko snega da me lahko poslje nazaj dol po cesti:) rabil bi take da imajo dobro primejo...
Rabil bi pa dimenzijo 185/60 15 al pa16col...

LP :D


Sava S3.


V testu se lepo vidi da je praktično najboljša za v sneg, me pa preseneča kako slabo je ocenjena v suhem. V suhem je praktično vsaka guma dobra (ne govorimo o dirkanju in 3 desetinkah na krog) tako da se mi zdi, da so tam kar malo pristransko pribili slabo oceno samo toliko da ni preveč v ospredju. Sem jo imel kar nekajkrat tako da vem kaj govorim. Enako velja za njeno obrabo. Meni je normalno držala 3 sezone, kar se mi zdi povsem normalno za zimsko gumo oz. že kar dobro.

Sedaj imam UG7+ in v mokrem je res nepremagljiva (tako je tudi v testu zelo dobro ocenjena), je pa treba priznati da je za posuhem občutno previsoka in premehka tako da preveč pokleka, prav tako pa ni superiorna v snegu. Meni je bila Sava S3 veliko boljša v pravih snežnih razmerah, medtem ko po suhem praktično ista.



Hočem le povedati, da se mi ti testi ne zdijo čisto čisto pošteni. Tista mala odstopanja se mi zdi da so kar malo tako na oko zaokrožena +-, kakor se jim zdi da bi bolje zgledalo za prodajo.
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Napisal/-a maniaxxx So sep 26, 2009 6:17 pm

simke je napisal/-a:Mene bi pa zanimalo kere gume bi ble pa dobre za v klanc? Vcasih nespluzijo in je glih tolko snega da me lahko poslje nazaj dol po cesti:) rabil bi take da imajo dobro primejo...
Rabil bi pa dimenzijo 185/60 15 al pa16col...

LP :D


vredestein ...nestetokrat bols od save v vseh razmerah...
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
Uporabniški avatar
NoXy
Novinec
 
Prispevkov: 119
Pridružen: Ne sep 27, 2009 7:39 pm

Napisal/-a NoXy Če okt 01, 2009 5:02 pm

Ali mi lahko svetujete kaj se bol splača kupit. Potrebujem gume ki bi bile na avtomobilu celo leto. Izbiram med http://www.mimovrste.com/artikel/264013 ... 65-r14-79t Ki naj bi bile Celoletne.
IN
http://www.mimovrste.com/artikel/264069 ... 65-r14-79t
Ki pa so zimske.

Ali lahko imam poleti tudi zimse gume gor? Se veliko bol rabijo? So kakšne slabosti?
 
Prokarjon
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 631
Pridružen: Pe avg 29, 2008 2:56 pm

Napisal/-a Prokarjon Če okt 01, 2009 5:20 pm

NoXy je napisal/-a:Ali mi lahko svetujete kaj se bol splača kupit. Potrebujem gume ki bi bile na avtomobilu celo leto. Izbiram med http://www.mimovrste.com/artikel/264013 ... 65-r14-79t Ki naj bi bile Celoletne.
IN
http://www.mimovrste.com/artikel/264069 ... 65-r14-79t
Ki pa so zimske.

Ali lahko imam poleti tudi zimse gume gor? Se veliko bol rabijo? So kakšne slabosti?


Pomoje čisto odvisno od več pogojev.

Če imaš pozimi sigurno relativno dosti snega in si doma kje iz kakšnega večjega hriba ter rabiš vsak dan na šiht potem je prava zimska pravi odgovor.

Če živiš sredi mestnega centra in imaš do službe 4km potem ti celoletna ne bo švoh.

Še en problem zna biti če poleti delaš veliko kilometrov, ker tam se bo razlika z zimsko poznala, ker je zimska pač premehka za poletne temperature.


Skratka vse odvisno od tega kakšne kilometre delaš pozimi in poleti.
 
Uporabniški avatar
NoXy
Novinec
 
Prispevkov: 119
Pridružen: Ne sep 27, 2009 7:39 pm

Napisal/-a NoXy Če okt 01, 2009 6:15 pm

Doma sem v mestu. Na dan pa delam 50km. Večinoma ravnina. Bol me že mika tista zimska guma ker naj bi bila boljša. Samo da se ne bi potem prehitro rabila poleti. Vozne lastnosti poleti pa tudi niso toliko slabše ali pač?
 
Uporabniški avatar
sir videc
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 86
Pridružen: Ne mar 25, 2007 10:48 am
Kraj: ljubljana

Napisal/-a sir videc Če okt 01, 2009 6:58 pm

dobre gume gredo hitro po gobe
Slika
 
Prokarjon
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 631
Pridružen: Pe avg 29, 2008 2:56 pm

Napisal/-a Prokarjon Če okt 01, 2009 7:08 pm

NoXy je napisal/-a:Doma sem v mestu. Na dan pa delam 50km. Večinoma ravnina. Bol me že mika tista zimska guma ker naj bi bila boljša. Samo da se ne bi potem prehitro rabila poleti. Vozne lastnosti poleti pa tudi niso toliko slabše ali pač?


Ne, vozne lastnosti pri UG7+ (sam jo imam za zimsko gumo) poleti ne bodo toliko slabše kot bo bolj problem obrabe. Žal so zimske gume toliko mehke da jih pri poletnih temperaturah še toliko bolj pobira.

Teško je reči koliko bi zdržala taka zimska guma. Verjetno bi bila maksimalno dobra ravno do 2. zime, naprej pa že vprašanje, čeprav če zdrži drugo zimo jo imaš naprej za poletje samo še za zgulit.
 
Uporabniški avatar
GiGi1985
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1556
Pridružen: Ne feb 27, 2005 9:54 pm
Kraj: EU

Napisal/-a GiGi1985 Če okt 01, 2009 7:31 pm

NoXy je napisal/-a:Doma sem v mestu. Na dan pa delam 50km. Večinoma ravnina. Bol me že mika tista zimska guma ker naj bi bila boljša. Samo da se ne bi potem prehitro rabila poleti. Vozne lastnosti poleti pa tudi niso toliko slabše ali pač?


poleti se zimska guma ne obrablja nevem kako hitreje. verjetno jo liže malo hitreje kot letno ampak ni katastrofe. sam pred zimo kupim nove zimske, jo furam 2 lete skupi, zadnjo poletje mi jih poliže, pred 3.zimo pa kupim nove. ;)
aja, poleti so v.lastnosti čisto ok, ustaviš se čist OK, lega tudi. govorim za normalno vožnjo brez pretiravanja.


LP
Freude am Fahren
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5034
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Napisal/-a sašo5 Pe okt 02, 2009 8:24 am

GiGi1985 je napisal/-a:poleti se zimska guma ne obrablja nevem kako hitreje. verjetno jo liže malo hitreje kot letno ampak ni katastrofe. sam pred zimo kupim nove zimske, jo furam 2 lete skupi, zadnjo poletje mi jih poliže, pred 3.zimo pa kupim nove. ;)
aja, poleti so v.lastnosti čisto ok, ustaviš se čist OK, lega tudi. govorim za normalno vožnjo brez pretiravanja.


LP

mogoče drži na navadno regionalko, kjer so hitrosti cca 70km/h :arrow: avtocesta in hitrosti nad 120 in 30c zunanje temp. :arrow: katastrofa
 
Uporabniški avatar
NoXy
Novinec
 
Prispevkov: 119
Pridružen: Ne sep 27, 2009 7:39 pm

Napisal/-a NoXy Pe okt 02, 2009 10:48 am

 
Prokarjon
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 631
Pridružen: Pe avg 29, 2008 2:56 pm

Napisal/-a Prokarjon Pe okt 02, 2009 11:48 am

Po snegu malo bolj previdno pa bo.
Vrni se na Zimske pnevmatike

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 20 gostov