DA86
Novinec
 
Prispevkov: 171
Pridružen: Sr jan 16, 2008 4:49 pm

Različne gume na sprenjih in zadnji kolesih

Napisal/-a DA86 Pe nov 13, 2009 8:03 am

Pozdravljeni, namen imam kupit dve zimski gumi, ker zadnji dve sta še ko novi, ker imam sedaj montirane Sava Eskimo S3 in ker gledam po forumih, da so za malo višjo ceno mnogo boljše gume drugih proizvajalcev, me zanima, če lahko imam na zadnjih kolesih monirano to savo ko jo imam sedaj, na sprednje pa bi dal nove naprimer Fuldo ali pa Goodeyar? Je to dovoljeno po zakonu, zdi se mi da je?

Hvala!!
 
Uporabniški avatar
AM
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 748
Pridružen: Pe apr 07, 2006 10:32 am

Napisal/-a AM Pe nov 13, 2009 8:46 am

Seveda je...
Ti moraš samo gledat na to da so iste dimenzije... Pa to moraš gledat da sta na isti osi popolnoma enaki pnevmatiki, tudi po firmi. Torej če imaš par pnevmatik sava in par dunlop, lahko imaš s tem da so vse štiri pnevmatike enakih dimenzij...

Ne gre pa to, da bi imel vsako pnevmatiko drugega proizvajalca oz. firme . Avto bi pa tudi v takem primeru izgledal kot novoletna jelka...
 
pugi89
Novinec
 
Prispevkov: 101
Pridružen: To dec 30, 2008 12:05 pm
Kraj: prevalje

Napisal/-a pugi89 Pe nov 13, 2009 9:03 am

ja lahko imaš tk gr na avtju v tem ni nobenga problema, samo morjo bit use iste dimenzije
 
kamal
Novinec
 
Prispevkov: 292
Pridružen: So maj 12, 2007 5:08 pm

Napisal/-a kamal So nov 14, 2009 9:30 pm

Tu imaš pravila:
- vse 4 pnevmatike morajo biti enake po velikosti (dimenzija), vrsti (letna, zimska) in zgradbi (radialna, diagonalna);
- na isti osi pa morajo biti pnevmatike tudi istega proizvajalca, profila, hitrostnega razreda in nosilnosti
- zimske pnevmatike so lahko nižjega hitrostnega razreda (največ za dva razreda) kot ga zahteva konstrukcijsko določena hitrost.

Odgovor je DA.
Se vidmo ko se zagledamo.
 
need 4 speed
Novinec
 
Prispevkov: 403
Pridružen: Ne sep 06, 2009 9:17 am

Napisal/-a need 4 speed So nov 14, 2009 11:19 pm

Pa boljši 2 daj zadaj da ti nese sprednji konec ki ga lažje uloviš kot pa če ti odnaša rit.
 
Uporabniški avatar
Element88
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 60
Pridružen: So nov 08, 2008 9:00 pm

Napisal/-a Element88 So nov 14, 2009 11:30 pm

No glede tega da bi dal boljši dve pnevmatiki zadaj se pa jaz ravno nebi strinjal need 4 speed..

Kajti ko ti "odnese", ko zgubiš oblas nad vozilom recimo spredaj ga dosti težje "spraviti v red" kakor če ti odnese zadnji del avta...

Ker recimo ce ti izgubis oblast zadaj ga lahko z volanom oz. krmiljenjem ulovis, z zavorami in s plinom odvisno od situacije...

Tako da jaz bi ti predlagal boljši dve gumi spredaj...
Zadnjič spremenil Element88, dne So nov 14, 2009 11:41 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
Dj Big
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 787
Pridružen: Če apr 02, 2009 6:52 pm
Kraj: LJ-Polje

Napisal/-a Dj Big So nov 14, 2009 11:34 pm

O tej temi je blo že zelo veliko govora. Brezveze začenjat znova. Prišli smo do zaključka boljše gume zadaj...... neda se mi razlagat zakaj ker je že ena tema ki je o temu zelo veliko napisano in ni dolgo nazaj ko je bila aktualna
 
need 4 speed
Novinec
 
Prispevkov: 403
Pridružen: Ne sep 06, 2009 9:17 am

Napisal/-a need 4 speed So nov 14, 2009 11:51 pm

Če se znaš peljat ornk je zabvn lovit zadnji konec.Samo to zahteva malo več znanja kot za lovit prednjega.
Povprečn voznik pa lažje ujame spredn konec-gas uzameš malo poravnaš da dobi oprijem.Pa čimbolj pametno prpelat..kr če je zlo prehitro ni več pomoči.
 
Dj Big
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 787
Pridružen: Če apr 02, 2009 6:52 pm
Kraj: LJ-Polje

Napisal/-a Dj Big So nov 14, 2009 11:54 pm

need 4 speed je napisal/-a:Če se znaš peljat ornk je zabvn lovit zadnji konec.Samo to zahteva malo več znanja kot za lovit prednjega.
Povprečn voznik pa lažje ujame spredn konec-gas uzameš malo poravnaš da dobi oprijem.Pa čimbolj pametno prpelat..kr če je zlo prehitro ni več pomoči.


Ponavljam iz prejšnje teme. " Ornk zabavno" če to delaš namerno naprimer z ročno pr cca 50 km/h. Postane pa ornk zabavno ko se ti to zgodi nenamerno pri 120 km/h na avtocesti ;)
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Različne gume na sprenjih in zadnji kolesih

Napisal/-a esem Ne nov 15, 2009 12:01 am

DA86 je napisal/-a:... Je to dovoljeno po zakonu, zdi se mi da je?

Hvala!!


Pri nas je, kot so že prej rekli.

Toda - mislim, da je to v Avstriji (nisem 100 %, recimo 97 %) in gotovo še kje prepovedano. Samo vse 4 iste!!
Torej te lahko na meji ali v notranjosti celo izločijo iz prometa (+ kazen itd).

Če kaj potuješ ven, raje preveri, kako je s tem v tujini in imej vse gume iste.
Vrni se na Zimske pnevmatike

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 13 gostov