opel astra 93
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: So nov 14, 2009 6:34 pm

Snežne nogavice za platišča - nadomestek za verige

Napisal/-a opel astra 93 Po nov 16, 2009 3:10 pm

živjo
ma kdo izkušnje z tekstilnimi verigami, ki so sedaj na voljo pri nas.
Kajti jz sem totalni anti kandidat za verige. ker so mi ze pobrale dostikrat veliko živcev.
Ta tekstilna stvar imenuje se Autosock pa zgleda zelo zanimiva in enostavna " končno nekaj uporabnega" .Pa me zanima ce jih je že kdo sprobal.
Pa še za felgne je primern

In baje veljajo kot obvezna zimska oprema

http://www.autosock.si/
 
Uporabniški avatar
AgitatoR
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4443
Pridružen: To jun 15, 2004 3:09 pm
Kraj: Rbn 104

Napisal/-a AgitatoR Po nov 16, 2009 4:37 pm

Dobra reklama.

Jst pa prodajam:

- stanovanja
- avte
- hi-fi naprave
- ...

Ekstra ugodno z ekstra količinskimi popusti. :roll:
U ti mater kakšna kolona je danes. Še dobr, da sm taprvi.
Bencin je zakon. Probej se zadevati z dizlom. Neizvedljivo.
 
Uporabniški avatar
simimedi
Novinec
 
Prispevkov: 338
Pridružen: So jan 14, 2006 12:14 am

Napisal/-a simimedi Po nov 16, 2009 4:40 pm

Sem jih kupil pred prejšnim sneženjem, jih imam v prtljažniku, sprobal pa še nisem tako da ne morem oceniti koliko so uporabne. Sem jih pa nabavil v Mercatorju in so bile nekaj € cenejše kot na spletni strani, ki jo navajaš.

LP Simimedi
 
Uporabniški avatar
Misak
Uporabnik
 
Prispevkov: 809
Pridružen: To mar 09, 2004 9:13 pm
Kraj: Grosuplje

Napisal/-a Misak Po nov 16, 2009 5:04 pm

http://www.avtomobilizem.com/forum/view ... highlight=

Vendar te moram opozoriti - ta sistem sem sprobaval na domačem Berlingotu in ti lahko povem da ob mrzlem vremenu in mokri pnevmatiki zadeov izjemno težko spraviš gor, če imaš pnevmatike večjih dimenzij. Prav tako postane zabavno snemanje te nogavičke, saj sneg in voda ustvarito zanimivo mešanico ledenga oklepa ki zlepa ne spusti - potrebno kar nekaj sile. Vendar pa na manjših pnevmatikah in istem velikostnem razredu "štunfka" tega pojava ni, natikanje in snemanje presenetljivo lahko... Uporabljal sem jih tako na domačem berlingotu (195/65/15) kot na cliotu (175/65?/14), meganu (185/60/15) in oprijem je presenetljivo dober, tudi na ledu in debelejšem sloju snega! Najlepše pa je, da vsi senzorji delujejo nemoteno (ABS, ESP...) in s tem tudi pripadajoči sistemi, litke pa se sploh počutijo na meji fanatičnega!! Vendar pa pozor! sestra je uspela s svojimi dolgimi nohtki eno od nogavičk slabo natakniti na berlingota, zadeva se je strgala, namotala okrog polosovine, se zaradi trenja zapekla, strgala manšeto, zabila v vodila zavor... Sicer nobene omembe vredne poškodbe, lahko pa bi bilo vse kaj drugega, če bi se zadeva spacala recimo pod zavoro, volanski končnik... Možnosti so neomejene.

Mnenje po dejanski uporabi glede na zgornji članek: priporočam tam, kjer imamo glede na pnevmatiko izbran velikostni razred za lahkotnost uporabe in predvsem dovolj prostora pod blatnikom, montaža bo tako enostavna in predvsem pravilna, takrat pa se tele vrečkice zelo izkažejo. Karkoli drugega... Odločitev prepuščam uporabniku.

p.s.: Sam imam štunfke za svojega megana, sicer večjega velikostnega razreda in bolj trpežno opcijo.
Da bi zmanjšali število prometnih nesreč na naših cestah,
bi morali moškim prepovedati točiti alkohol.
In ženskam bencin!
 
Uporabniški avatar
TOYOTA
Uporabnik
 
Prispevkov: 1167
Pridružen: Če feb 13, 2003 4:20 pm

Napisal/-a TOYOTA Po nov 16, 2009 5:16 pm

sicer jih na rabim ( 4x4 pogon ) , zanima pa me kaj pravijo na to represivni organi, ko so oz. bodo obvezne verige..ta štumf zamenjava za verige vsekakor ni in zdi se mi da z malo znanja in dobrimi zimskimi gumami lahko voziš po snegu tako dobro kot s tem...nisem jih pa poizkusil, pač predvidevam...
In USA you drive car.
In Soviet Russia car drives you.
In Japan car BREAKS you.
 
Uporabniški avatar
Misak
Uporabnik
 
Prispevkov: 809
Pridružen: To mar 09, 2004 9:13 pm
Kraj: Grosuplje

Napisal/-a Misak Po nov 16, 2009 5:25 pm

Motiš se, vožnja je res stabilna, odzivanje predvidljivo in stress free ;) Upal bi si stavit, da lahko z letnimi gumami in telimi štumfki prilezem dlje v klanec kot z dobrimi zimskimi gumami, seveda ob razmerah, ko bi potreboval verige (nesplužena cesta,zbit sneg, led, karkoli od tega ali vsega po malem...)
Da bi zmanjšali število prometnih nesreč na naših cestah,
bi morali moškim prepovedati točiti alkohol.
In ženskam bencin!
Vrni se na Zimske pnevmatike

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 14 gostov