noctiferia
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 99
Pridružen: Sr jul 09, 2008 11:00 am

Star performer,nakang snow

Napisal/-a noctiferia Po okt 18, 2010 4:23 pm

Star Performer SPTS AS
Nankang Snow SV-2
Ima kdo izkušnje s temi gumami namreč so zelo poceni zato si tudu mislim da niso ne vem kaj.

http://ssl.delti.com/cgi-bin/rshop.pl
 
Uporabniški avatar
mihaing
Uporabnik
 
Prispevkov: 2870
Pridružen: To okt 21, 2008 9:24 am
Kraj: Slovenc

Napisal/-a mihaing Po okt 18, 2010 4:30 pm

Nobena nova guma ni tako zanič kot nekateri pravijo , če se le držiš omejitev :!:
 
Uporabniški avatar
_furby_
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4178
Pridružen: Sr mar 21, 2007 12:39 am
Kraj: Ankaran

Napisal/-a _furby_ Po okt 18, 2010 4:36 pm

ce se mas vsaj malo rad, pol dej kaj vec za gume

vzames Ultra Grip 7+ in lahko mirno spis.
cena je 64 po komadu, zdej pa ne vem koliko si pripravljen ti dat...
ceprau ves kako pravijo, na gumah se nikoli ne spara ;)

aja...mihaing, kaj pa ce pride do kake situacija na avtocesti, recimo kak nalet (tam ne bos vozu 50 km/h) kjer bo treba mocno zavirat ali pa se izmikat drugim? :shock:
Zadnjič spremenil _furby_, dne Po okt 18, 2010 4:59 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
Uporabniški avatar
monster_d
Moderator / upravnik foruma
 
Prispevkov: 10019
Pridružen: Po jun 24, 2002 9:11 am
Kraj: Ptuj

Napisal/-a monster_d Po okt 18, 2010 4:54 pm

za zimo še je dobra pnevmatika preslaba, ko je sneg in led.
Pozimi osebno nikol ne šparam na gumah, drugo z letnimi gumami.
lp
 
Uporabniški avatar
_B3yBo_
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4121
Pridružen: Ne avg 28, 2005 5:21 pm
Kraj: vrhnika

Napisal/-a _B3yBo_ Po okt 18, 2010 5:09 pm

monster_d je napisal/-a:za zimo še je dobra pnevmatika preslaba, ko je sneg in led.
Pozimi osebno nikol ne šparam na gumah, drugo z letnimi gumami.
lp


sneg, led z 4x4 ni problem :twisted:
Slika
 
Uporabniški avatar
seat
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3582
Pridružen: Pe avg 08, 2003 6:54 pm
Kraj: SAVINJSKA DOLINA

Napisal/-a seat Po okt 18, 2010 5:21 pm

_B3yBo_ je napisal/-a:sneg, led z 4x4 ni problem :twisted:


Mož ne pametuj....Si kdaj vozu 4X4 po ledu.....
Da te spravim na realna tla na ledu ti tut 6X6 bolj malo koristi.Tudi terensko vozilo ni vsemogočno in na ledu ni v nič kaj veliki prednosti pred navadnim avtom.Sploh pa terenec tehta veliko več kot navaden osebni avto in na ledu ko začne zadeva uhajati nadzoru se vsaka kila še kako pozna.Ok ne rečem po celem snegu tu terenci pometejo z osebnimi avtomobili na ledu pa ni tko velike razlike.
Avtorju teme pa...se nič ne čudim,če imamo pozimi toliko zastojev in zdrsev,ker folk kupuje čungalunga in bazzoka gume in misli,da je optimalno opremljen za zimo...
Še na TypeR-ju imam goodyear zimske gume pa čeprav bo CTR vidu sneg samo na kakem parkingu kjer bomo mal adrenalin dvigovali.
Za lec so bile dobre le ježevke,ki pa so prepovedane oz. niso road legal :)
Drgač so sedeži v Hondi super tui oprijem imajo vrei samo ta default položaj nelagodno vpliva na moja vretenca,ker iz prejšnih avtov drugih znamk nisem bil navajen ležečega sedenja med vožnjo pr hondah pa je to že po defaultu tak nastavljeno,da imaš glavo tam kjer je sovoznik,sprednji vzglavnik je pa tam kjer imajo druge znamke zadnjega.ツ
 
Uporabniški avatar
ThugBoy
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 534
Pridružen: To feb 24, 2004 10:18 pm
Kraj: Morje

Napisal/-a ThugBoy Po okt 18, 2010 5:49 pm

_B3yBo_ je napisal/-a:
monster_d je napisal/-a:za zimo še je dobra pnevmatika preslaba, ko je sneg in led.
Pozimi osebno nikol ne šparam na gumah, drugo z letnimi gumami.
lp


sneg, led z 4x4 ni problem :twisted:


pelat se ni problem ne...problem se je pravočasno ustavit
Even When They Kill Me They Can't Never Take A Game From Young G
 
Uporabniški avatar
el_diablo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1784
Pridružen: Če maj 24, 2007 11:55 am
Kraj: Gottschee

Re: Star performer,nakang snow

Napisal/-a el_diablo Po okt 18, 2010 5:51 pm

noctiferia je napisal/-a:Star Performer SPTS AS
Nankang Snow SV-2
Ima kdo izkušnje s temi gumami namreč so zelo poceni zato si tudu mislim da niso ne vem kaj.

http://ssl.delti.com/cgi-bin/rshop.pl


če bi vsaj malo pogledal po forumu,predno si odprl temo,bi videl da je to že tisočkrat predebatirana debata,kar se tiče teh tretje,oz. četrtorazrednih gum.



in ja,vse 99% teh čipiš gum je za en falus.

mihaing je napisal/-a:Nobena nova guma ni tako zanič kot nekateri pravijo , če se le držiš omejitev :!:


bedasto razmišljaš. lahko en proti teb prleti,v takih kritičnih situacijah se pozna razlika med npr. nankang čungalung in npr. pireli gumo,ko je treba ostro odreagirat.
obstaja točka,na kateri drzno postane neumno...
 
Uporabniški avatar
BBoss
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1933
Pridružen: Pe apr 29, 2005 12:51 pm

Napisal/-a BBoss Po okt 18, 2010 10:26 pm

Če se maš vsaj malo rad tega sranja od plastike ne boš montiral na svoj avto. Nankang (pa un ta drug kitajski ščiš) guma je živa katastrofa že v mokrem in verjemi, da te bodo ceneje prišle gume premium proizvajalcev, ker to je razlika al iboš v kritični situaciji ali pa malo slabo ocenjenem ovinku ostal na cesti ali pa te bodo iz jarka ven vlekli, bohnedej še kej hujšga.
 
Uporabniški avatar
roberto-82
Uporabnik
 
Prispevkov: 1181
Pridružen: Pe apr 18, 2008 5:17 pm
Kraj: Črna na Koroškem

Napisal/-a roberto-82 To okt 19, 2010 5:46 am

mam izkušnje z linglong gumo sicer letna ko je zunaj 30 stopin si na cesti kot ulak na tirnicah ko je bilo pa mokro si se pa moarv voziti pod omejitvijo da avta ni zanašal. :D :D
P.S.-daj 100€ več za gume in mev boš kvaliteto jebat ga en vikend doma pa je to to :D :D :D
NE DELAJ DRUGEMU TISTGA,KAR NOČEŠ,DA DRUG DELA TEBI.
[img]http://www.shrani.si/f/3M/Wx/1eNyr63y/neimenovano.jpg[/img]
 
Uporabniški avatar
seat
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3582
Pridružen: Pe avg 08, 2003 6:54 pm
Kraj: SAVINJSKA DOLINA

Napisal/-a seat To okt 19, 2010 5:51 am

Mene zanima samo to kako,da take in podobne gume lahko sploh dobijo dovoljenje za prodajo v EU,ki ima tako stroga merila glede vsega.
Drgač so sedeži v Hondi super tui oprijem imajo vrei samo ta default položaj nelagodno vpliva na moja vretenca,ker iz prejšnih avtov drugih znamk nisem bil navajen ležečega sedenja med vožnjo pr hondah pa je to že po defaultu tak nastavljeno,da imaš glavo tam kjer je sovoznik,sprednji vzglavnik je pa tam kjer imajo druge znamke zadnjega.ツ
 
Uporabniški avatar
dask
Uporabnik
 
Prispevkov: 1097
Pridružen: Če jul 31, 2008 9:53 am

Napisal/-a dask To okt 19, 2010 6:44 am

Evo, moje zimske so preizkušene 2 dni v snegu - v nedeljo ca. 20 cm na Soriški planini, včeraj "žlobudra", mešanica blata in snega, sneg + trava ... ;)
Gor sem dal Kleber Krisalp HP2, vzrok je cena, za mojo dimenzijo so ca. 40-50 EUR po gumi cenejše od GY UG7+. Gume so se zaenkrat obnesle odlično, v polnem snegu in nespluženi cesti na tem avtu v treh sezonah še nisem imel boljših. Proti Bridgestone Blizzak in Pirelli Wintersport 210 so veliko boljše....
Bomo videli, kaj bodo prinesle še nižje temperature, vendar lahko trenutno toplo priporočam.
 
Uporabniški avatar
AudiFreak
Uporabnik
 
Prispevkov: 1257
Pridružen: Pe apr 28, 2006 2:53 pm
Kraj: Ried im Innkreis

Napisal/-a AudiFreak To okt 19, 2010 9:10 am

Se opravičujem, ker ni čist v kontekstu.

Najrajši berem komentarje v stilu: jaz ne bom dal najcenejših gum gor itd, zato sem kupil prve cenejše ampak še vedno zelo dobre gume: Kumho ECSTA SPT.

Pol pa dol padem. Ja si kupil ja... Kar si kupil je samo dobra vest. Star performer in Kumho ECSTA sta popolnoma iste kvalitete / isti šrot, le da je slednja 25€ dražja.

Jaz sem letos kupil dve iz principa, da preverim sam vse te komentarje iz a.com. Lahko pridem do zaključka, da je veliko ljudi, ki pač nabija tisto številko levo (oddani komentarji). Vsekakor se je boljše zavedat, da nimaš najboljše gume, kot pa mislit imam drago gumo, to mora limat. Kateri se bo prej razsipal?

Ne me razumet zdaj narobe: naslednji avto z vsaj 250 PS, bo imel vsako pomlad nove Continental-ke.
 
Uporabniški avatar
Energetik81
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3066
Pridružen: To mar 13, 2007 7:13 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a Energetik81 To okt 19, 2010 9:51 am

Predvsem se spet in spet čudim, da folk nabavlja avte, ki jih ne more vdrževat.
In potem na 18" feltne daje čungalunga gume. Ja pismo, daj gor 15", pa dobre gume.

Meni se samo smeji, ko na svoje 13" feltne namontiram ene od najboljše ocenjenih gum vsake 4 leta, na računu pa z delom vred malo čez 200€. 8)
Corolla TS 1.8 HSD: Slika
 
Uporabniški avatar
_furby_
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4178
Pridružen: Sr mar 21, 2007 12:39 am
Kraj: Ankaran

Napisal/-a _furby_ To okt 19, 2010 12:23 pm

AudiFreak...sej je res tko, da se zavedas da imas slabse gume in tudi posledicno pol pazljivo in pocasi vozis.
problem nastane, ko moras na hitro odreagirat (lahko drugi avto leti proti tebi,lahko nagazis kup brozge na AC in ti kr lepo gre kontrola po svoje). zdej ce bos mel malo drazje gume se bos lazje ujel in resil situacijo, kot pa da mas neke xy.
zdej pa ce se motim mi to prosim povej ;)
 
Uporabniški avatar
roberto-82
Uporabnik
 
Prispevkov: 1181
Pridružen: Pe apr 18, 2008 5:17 pm
Kraj: Črna na Koroškem

Napisal/-a roberto-82 To okt 19, 2010 12:43 pm

_furby_ je napisal/-a:AudiFreak...sej je res tko, da se zavedas da imas slabse gume in tudi posledicno pol pazljivo in pocasi vozis.
problem nastane, ko moras na hitro odreagirat (lahko drugi avto leti proti tebi,lahko nagazis kup brozge na AC in ti kr lepo gre kontrola po svoje). zdej ce bos mel malo drazje gume se bos lazje ujel in resil situacijo, kot pa da mas neke xy.
zdej pa ce se motim mi to prosim povej ;)


x2 se strinjam poleg tega pa se pelješ po kakšni malo bol zakotni cesti rahu uvinek in zunaj 0stopin pripelješ na most kjer ponavadi piha ti lepo sproščen in lejga falota se že lovis po celi cest tu ti pa potem pomagajo dobre gume usaj takšne izkušnje imam js :D :D
NE DELAJ DRUGEMU TISTGA,KAR NOČEŠ,DA DRUG DELA TEBI.
[img]http://www.shrani.si/f/3M/Wx/1eNyr63y/neimenovano.jpg[/img]
 
Uporabniški avatar
AudiFreak
Uporabnik
 
Prispevkov: 1257
Pridružen: Pe apr 28, 2006 2:53 pm
Kraj: Ried im Innkreis

Napisal/-a AudiFreak To okt 19, 2010 2:44 pm

Naj še dodam bistvo, kar prej nisem napisal: pozimi jaz tudi nebi kupoval nepreverjenih gum. Tudi sam prisegam Na GY Ultra grip7+, ker pozimi pač ni prostora za napake.

Druga pesem je poleti, kjer se lahko izkažejo tudi cenejše gume, če voziš normalno.
 
Uporabniški avatar
Energetik81
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3066
Pridružen: To mar 13, 2007 7:13 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a Energetik81 To okt 19, 2010 2:58 pm

AudiFreak je napisal/-a:Druga pesem je poleti, kjer se lahko izkažejo tudi cenejše gume, če voziš normalno.

Na suhem. Na mokrem je pa ista figa kot pozimi. Kitajska plastika ne drži nič. Ponavadi na ADAC testu čungalunga gume pogorijo predvsem na mokrem, na suhem so še kar spodobne.
Corolla TS 1.8 HSD: Slika
 
Uporabniški avatar
AudiFreak
Uporabnik
 
Prispevkov: 1257
Pridružen: Pe apr 28, 2006 2:53 pm
Kraj: Ried im Innkreis

Napisal/-a AudiFreak To okt 19, 2010 4:46 pm

Energetik81 je napisal/-a:
AudiFreak je napisal/-a:Druga pesem je poleti, kjer se lahko izkažejo tudi cenejše gume, če voziš normalno.

Na suhem. Na mokrem je pa ista figa kot pozimi. Kitajska plastika ne drži nič. Ponavadi na ADAC testu čungalunga gume pogorijo predvsem na mokrem, na suhem so še kar spodobne.


Tako je. Na dežju Star Performer res ne more konkurirati recimo continentalu. Imam oboje gor, sprednji del gre ven ko je zadnji še popolnoma stabilen. Vendar za normalno hitro vožnjo še Star Performerke zdržijo.
 
Uporabniški avatar
simply
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3065
Pridružen: Sr nov 30, 2005 7:03 pm
Kraj: Nova Gorica

Napisal/-a simply To okt 19, 2010 6:40 pm

naslednji avto z vsaj 250 PS, bo imel vsako pomlad nove Continental-ke.


No obstajajo tudi kakšne boljše kot Continental. Se pa strinjam s teboj glede ostalih kitajskih proizvajalcev.[/code]
Vrni se na Zimske pnevmatike

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 20 gostov