Reneya
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: To nov 02, 2010 8:53 pm

Michelin Alpin, rabljene 5 sezon - uporabiti še šesto?

Napisal/-a Reneya To nov 02, 2010 9:01 pm

Lepo bi prosila za nasvet: sprva sem že aktivno iskala in brskala vsepovsod za cenami oz. najbolj optimalno kombinacijo med kvaliteto in ceno, danes pa dobim mnenje strokovnjaka znane mariborske avtohiše - ni še potrebe po menjavi! Skratka, 5 let že preobuvam svoje vozilo (Citroen C3) v zimske pnevmatike Michelin Alpin, dim. 175/65 R14 T. In po zadnjem mnenju teh nekako še ne bi rabila menjati, glede na to, da niso razpokane, prav tako pa je profila še vedno 7 mm. Naj bi šlo za pnevmatiko z dokaj dolgo življenjsko dobo. Kaj menite, glede na vaše izkušnje - menjati ali ne?? Jaoo, dilema... Hvala za informacije in mnenja!!!! :D
 
JureV
Novinec
 
Prispevkov: 254
Pridružen: Pe jun 20, 2008 7:37 pm

Re: Michelin Alpin, rabljene 5 sezon - uporabiti še šesto?

Napisal/-a JureV To nov 02, 2010 9:10 pm

pelji dalje, v kolikor pa boš opazila kako čudno obnašanje oz. da ti v snegu ne bo več prijela kot treba pa menjaj.
jaz sem mel michelinke 5 let oz. 60k km pa ni blo problema, pa sem še jih prodal za 30 evrov in se nekje vozijo dalje;)
 
Uporabniški avatar
King1
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4317
Pridružen: Po mar 10, 2008 6:06 pm
Kraj: Vzhodno od Domžal

Re: Michelin Alpin, rabljene 5 sezon - uporabiti še šesto?

Napisal/-a King1 To nov 02, 2010 9:10 pm

Kratko in jedernato. Ker je govora o zimskih bi jih osebno sigurno zamenjal. Jest osebno jih že po treh sezonah pa tudi, če je še velik profila. Pač starejše ne uporabljam več, ker se imam rad pa še moj teren kjer se vozim mi tega ne dovoljuje.

Seveda je odločitev tvoja.

lp
 
Uporabniški avatar
Kegl
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1781
Pridružen: Po jan 12, 2009 9:29 pm
Kraj: okolica Ljubljane

Re: Michelin Alpin, rabljene 5 sezon - uporabiti še šesto?

Napisal/-a Kegl To nov 02, 2010 10:45 pm

a ni tko da nej bi gume po 3-4 letih končale poslanstvo ne glede na prevožene kilometre in profil? postanejo trde in ne funkcionirajo tko kot bi morale.

jst bi jih menju, zdej če ti je strokovnjak tko reku pol pa ok...ubistvu je odločitev res tvoja! :D
 
Uporabniški avatar
adis
Uporabnik
 
Prispevkov: 8095
Pridružen: To jan 30, 2007 1:47 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Michelin Alpin, rabljene 5 sezon - uporabiti še šesto?

Napisal/-a adis To nov 02, 2010 10:53 pm

viewtopic.php?p=1308500

če ti je problem dati na vsake 4 leta oz. na vsake 4 sezone cca. 200 eur za pnevmatike, potem raje prodaj avto in se prevažaj z javnim prevozom.
 
Reneya
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: To nov 02, 2010 8:53 pm

Re: Michelin Alpin, rabljene 5 sezon - uporabiti še šesto?

Napisal/-a Reneya To nov 02, 2010 11:14 pm

Hehe... :lol: Dragi Adis: ni nikakršen problem, prosim lepo. Ne takoj vsega obrniti na negativo. Ko je to potrebno, sem pripravljena kupiti (naj)kvalitetnejše pnevmatike, zato tudi nisem odreagirala na predloge prijateljev, češ, naj kupim te in one (beri: Matador, npr.), da so kao full dobre. Nope. Raje 20 €/komadu zraven, pa je mir. Vsekakor pa ti da misliti, če ti nek strokovnjak na tem področju (no, naj bi bil) poda mnenje, ki mi ga pač je (da pa gumice komot uporabljam še to sezono). Po moje normalna reakcija vsakogar, ki keša ravno ne pobira po cesti in ki mu ta izdatek ni edini. Vseeno hvala za comment.
TUDI OSTALIM (KEGL, KING1, JURE) PUNO HVALA ZA MNENJE! ;)
 
M_S
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 21
Pridružen: To dec 22, 2009 9:08 am
Kraj: Štajerska

Re: Michelin Alpin, rabljene 5 sezon - uporabiti še šesto?

Napisal/-a M_S Sr nov 03, 2010 6:50 am

menjaj!

tudi jaz sem imel 4 leta stare Alpin, profila pa kot nove. Sem misli za eno sezono pa se ze bodo...
...in v blagem mokrem ovinku zletel s ceste. Nikoli vec Michelin - trde kot kamen, zato pa imajo na testih "majhno obrabo"
 
Uporabniški avatar
King1
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4317
Pridružen: Po mar 10, 2008 6:06 pm
Kraj: Vzhodno od Domžal

Re: Michelin Alpin, rabljene 5 sezon - uporabiti še šesto?

Napisal/-a King1 Sr nov 03, 2010 7:21 am

Reneya je napisal/-a:TUDI OSTALIM (KEGL, KING1, JURE) PUNO HVALA ZA MNENJE! ;)


Ni panike ti sam nove kupi pa se varno vozi še naprej. ;)

lp
 
Uporabniški avatar
vojkostar
Uporabnik
 
Prispevkov: 934
Pridružen: Pe jun 23, 2006 11:12 pm

Re: Michelin Alpin, rabljene 5 sezon - uporabiti še šesto?

Napisal/-a vojkostar Sr nov 03, 2010 9:29 am

dokler ni pod mejo sam vozi, men je delal 10 let :)
 
Uporabniški avatar
fare
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2085
Pridružen: Po feb 07, 2005 8:10 pm

Re: Michelin Alpin, rabljene 5 sezon - uporabiti še šesto?

Napisal/-a fare Sr nov 03, 2010 9:35 am

Menim da se voziš zeeelo malo glede na obrabo profila in to večinoma po mestu. Torej lepo vozi to kar imaš ker so za takšno rabo dovolj dobre. Če pa je v načrtu kaj več od vožnje pa je le bolj varno zamenjati zadevo. lp.
 
Uporabniški avatar
scoop
Novinec
 
Prispevkov: 376
Pridružen: Po jan 12, 2009 1:26 pm
Kraj: Črnomelj

Re: Michelin Alpin, rabljene 5 sezon - uporabiti še šesto?

Napisal/-a scoop Sr nov 03, 2010 10:03 am

fare je napisal/-a:Menim da se voziš zeeelo malo glede na obrabo profila in to večinoma po mestu. Torej lepo vozi to kar imaš ker so za takšno rabo dovolj dobre. Če pa je v načrtu kaj več od vožnje pa je le bolj varno zamenjati zadevo. lp.


Edini komentar ki mi je vsec !! Nobeden je ni vprasal kot se vozi, kaksne relacije dela ? ... Zenska ma po 5ih sezonah 7 mm profila ?!?!? Sklepam da je samo mestna voznja, katero najbrz dobro pluzijo... Tko da, ce je res tako kot predvidevam, in ni nobenih daljsih relacij cez drn in strm,... Kar obdrzi te, ki jih imas,...
Peugeot 407, 2.0 HDI
 
Reneya
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: To nov 02, 2010 8:53 pm

Re: Michelin Alpin, rabljene 5 sezon - uporabiti še šesto?

Napisal/-a Reneya Sr nov 03, 2010 11:55 am

Ma, ja...pozimi s tem avtičem nekih dolgih relacij res ne tolčem. Služba, kdaj kak skok v MB, CE... Poletni izleti na morje (ali npr. kam drugam) so itak z letnimi. Saj pravim - ne bi bil problem menjati jih, če bi to zares bilo potrebno. Valjda je varnost na 1. mestu... Ampak tako, čist laično oz. po žensko me zanima, kaj se z gumo naredi po nekem obdobju. Struktura, verjamem, da ni več toliko kvalitetna kot pri novih, logično. Se torej še odločam... Morda pa res počakam na prvi sneg, grem v "akcijo" (hrib navzgor, navzdol, ročna... :vrum heh :mrgreen: - o.k. šala mala), pa se na podlagi rezultatov odločim. Dodatnega denarja mi to (upam) ne bo vzelo. Menjave me ne stanejo nič (iz letnih v zimske in obratno), to naredim v lastni režiji.
 
Uporabniški avatar
kiki13
Novinec
 
Prispevkov: 312
Pridružen: Ne nov 16, 2008 8:11 pm

Re: Michelin Alpin, rabljene 5 sezon - uporabiti še šesto?

Napisal/-a kiki13 Sr nov 03, 2010 4:35 pm

Glede na to, da se ne voziš veliko pozimi, in da so gume še dobre (7 mm profila), po mojem mnenju ni potrebe po menjavi. Verjetno nisi zelo dinamična voznica, kar še olajša odločitev.
Sam imam tudi 5 let stare zimske gume (sicer znamke kleber) istih dimenzij in so skoraj kot nove (6-7 mm profila). Brez pomislekov jih bom uporabljal še to sezono.

Odločitev je seveda tvoja. Je pa treba prilagoditi vožnjo razmeram na cesti. Menim, da ob normalni vožnji ne boš čutila razlike od lanskega leta.
 
Uporabniški avatar
adis
Uporabnik
 
Prispevkov: 8095
Pridružen: To jan 30, 2007 1:47 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Michelin Alpin, rabljene 5 sezon - uporabiti še šesto?

Napisal/-a adis Sr nov 03, 2010 4:50 pm

Reneya je napisal/-a:Hehe... :lol: Dragi Adis: ni nikakršen problem, prosim lepo. Ne takoj vsega obrniti na negativo. Ko je to potrebno, sem pripravljena kupiti (naj)kvalitetnejše pnevmatike, zato tudi nisem odreagirala na predloge prijateljev, češ, naj kupim te in one (beri: Matador, npr.), da so kao full dobre. Nope. Raje 20 €/komadu zraven, pa je mir. Vsekakor pa ti da misliti, če ti nek strokovnjak na tem področju (no, naj bi bil) poda mnenje, ki mi ga pač je (da pa gumice komot uporabljam še to sezono). Po moje normalna reakcija vsakogar, ki keša ravno ne pobira po cesti in ki mu ta izdatek ni edini. Vseeno hvala za comment.
TUDI OSTALIM (KEGL, KING1, JURE) PUNO HVALA ZA MNENJE! ;)


jaz sem imel 2 sezone stare pnevmatike in sem zaradi njih imel kar nekaj stroskov na prejsnem avtomobilu ( pocena alu feltna,
menjava rok ter avtooptika....) in si ne morem zamisliti kaj se lahko zgodi z 5 let starimi pnevmatikami. Je*o takega strokovnjaka za pnevmatike,ki kaj takega pove, da so 5/6 let stare gume ok...
 
Uporabniški avatar
simply
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3065
Pridružen: Sr nov 30, 2005 7:03 pm
Kraj: Nova Gorica

Re: Michelin Alpin, rabljene 5 sezon - uporabiti še šesto?

Napisal/-a simply Sr nov 03, 2010 7:16 pm

Jaz bi jih temeljito pregledal in če so OK bi jih imel še to sezono.

Spomladi bi jih prodal naprej kakšnemu nadobudnežu ki kuri gume.
 
Uporabniški avatar
fare
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2085
Pridružen: Po feb 07, 2005 8:10 pm

Re: Michelin Alpin, rabljene 5 sezon - uporabiti še šesto?

Napisal/-a fare Sr nov 03, 2010 7:42 pm

Reneya je napisal/-a:Ma, ja...pozimi s tem avtičem nekih dolgih relacij res ne tolčem. Služba, kdaj kak skok v MB, CE... Poletni izleti na morje (ali npr. kam drugam) so itak z letnimi. Saj pravim - ne bi bil problem menjati jih, če bi to zares bilo potrebno. Valjda je varnost na 1. mestu... Ampak tako, čist laično oz. po žensko me zanima, kaj se z gumo naredi po nekem obdobju. Struktura, verjamem, da ni več toliko kvalitetna kot pri novih, logično. Se torej še odločam... Morda pa res počakam na prvi sneg, grem v "akcijo" (hrib navzgor, navzdol, ročna... :vrum heh :mrgreen: - o.k. šala mala), pa se na podlagi rezultatov odločim. Dodatnega denarja mi to (upam) ne bo vzelo. Menjave me ne stanejo nič (iz letnih v zimske in obratno), to naredim v lastni režiji.
No,glej,sem no itak smo tukaj vsi sami stručkoti za gume..... te povabim na kavico v MB(pm) pa bova pogledala iz prve roke kako je kaj z gumcami pa ti kaj svetujem! Drugače če pa imaš kake dvome in se ne počutiš ok s temi kaj jih imaš pa raje nove kupi.lp.
 
M_S
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 21
Pridružen: To dec 22, 2009 9:08 am
Kraj: Štajerska

Re: Michelin Alpin, rabljene 5 sezon - uporabiti še šesto?

Napisal/-a M_S Sr nov 03, 2010 8:20 pm

kiki13 je napisal/-a:Glede na to, da se ne voziš veliko pozimi, in da so gume še dobre (7 mm profila), po mojem mnenju ni potrebe po menjavi. Verjetno nisi zelo dinamična voznica, kar še olajša odločitev.
Sam imam tudi 5 let stare zimske gume (sicer znamke kleber) istih dimenzij in so skoraj kot nove (6-7 mm profila). Brez pomislekov jih bom uporabljal še to sezono.

Odločitev je seveda tvoja. Je pa treba prilagoditi vožnjo razmeram na cesti. Menim, da ob normalni vožnji ne boš čutila razlike od lanskega leta.


Od kdaj je pa globina profila eden in edini kriterij za dobro zimsko gumo? :roll: Škoda da nimam več doma 5 let stare Michelin-ke, bi videli kaj je to trda plastika. Še otrok bi rekel, tole se pa ne more držati mokre ceste.
 
Uporabniški avatar
kiki13
Novinec
 
Prispevkov: 312
Pridružen: Ne nov 16, 2008 8:11 pm

Re: Michelin Alpin, rabljene 5 sezon - uporabiti še šesto?

Napisal/-a kiki13 Sr nov 03, 2010 8:53 pm

M_S je napisal/-a:
kiki13 je napisal/-a:Glede na to, da se ne voziš veliko pozimi, in da so gume še dobre (7 mm profila), po mojem mnenju ni potrebe po menjavi. Verjetno nisi zelo dinamična voznica, kar še olajša odločitev.
Sam imam tudi 5 let stare zimske gume (sicer znamke kleber) istih dimenzij in so skoraj kot nove (6-7 mm profila). Brez pomislekov jih bom uporabljal še to sezono.

Odločitev je seveda tvoja. Je pa treba prilagoditi vožnjo razmeram na cesti. Menim, da ob normalni vožnji ne boš čutila razlike od lanskega leta.


Od kdaj je pa globina profila eden in edini kriterij za dobro zimsko gumo? :roll: Škoda da nimam več doma 5 let stare Michelin-ke, bi videli kaj je to trda plastika. Še otrok bi rekel, tole se pa ne more držati mokre ceste.


Zelo dobro vem, kakšni so kriteriji dobre gume. Zavestno sem se odločil, da bom gumo uporabljal še to zimo in bom morebitne posledice nosil čisto sam.
Menin, da so lastnosti gume, ki je stara 4 leta (še ustreza predpisom) in 5 let (prestara) zelo podobne. Ob normalni uporabi razlike uporabnica ne bo čutila.
 
M_S
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 21
Pridružen: To dec 22, 2009 9:08 am
Kraj: Štajerska

Re: Michelin Alpin, rabljene 5 sezon - uporabiti še šesto?

Napisal/-a M_S Sr nov 03, 2010 9:20 pm

kiki13 je napisal/-a:Zelo dobro vem, kakšni so kriteriji dobre gume. Zavestno sem se odločil, da bom gumo uporabljal še to zimo in bom morebitne posledice nosil čisto sam.
Menin, da so lastnosti gume, ki je stara 4 leta (še ustreza predpisom) in 5 let (prestara) zelo podobne. Ob normalni uporabi razlike uporabnica ne bo čutila.


Torej, če si se ti zavestno odločil, tega ni potrebno predlagati še drugim. Niti si nisem jaz izmislil, da guma s starostojo precej izgublja sposobnost oprijema v najrazličnejših pogojih, ampak je to dokazano. Tukaj niso pomembni prevoženi kilometri, ampak meseci in leta.
 
Uporabniški avatar
moj-avto
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 670
Pridružen: Če apr 17, 2008 4:46 pm

Re: Michelin Alpin, rabljene 5 sezon - uporabiti še šesto?

Napisal/-a moj-avto Sr nov 03, 2010 9:48 pm

Gumo absolutno menjaj. Guma je stara. Ima svoj rok trajanja.
Naj ti ne bo žal denarja za tvojo in tujo varnost.
Vremenoslovci poleg tega napovedujejo hudo, mrzlo zimo, tako, da tvoj nakup se dobesedno izplača.
Avto, moj partner!
Vrni se na Zimske pnevmatike

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 13 gostov