Uporabniški avatar
~toMmy~
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5806
Pridružen: Sr dec 07, 2005 3:19 pm
Kraj: Vinica

Re: Katere zimske pnevmatike

Napisal/-a ~toMmy~ Po sep 19, 2011 4:47 pm

Eni zelo hvalijo Snowtrac 3, spet drugi TS830, tretji smo izredno zadovoljni z UG7(+) in se bomo zdaj odločili za UG8. Uporabi iskanje, bilo je že veliko napisanega, si pa naštel večinoma zelo dobre gume.
Slika
"Deutschen sind vielleicht nicht die Humorvollsten, aber wer will schon ein lustiges Auto?"
 
Uporabniški avatar
MBtouran
Uporabnik
 
Prispevkov: 1010
Pridružen: So jul 17, 2010 10:25 pm

Re: Katere zimske pnevmatike

Napisal/-a MBtouran Sr sep 21, 2011 10:50 am

Pri UG 8 me je edino strah da se bodo z uporabo pojavljale enake težave kot z UG 7+, o katerih se je pisalo tukaj na forumu. Pa še opisane razlike v kvaliteti med slovenskim in poljskim modelom...

V Skandinaviji jih ogromno uporablja Continental pnevmatike, model TS 830 je bil po skandinavskih testih zelo dober tudi po evropskih je bil na prvih mestih, tako da je po mojem Conti dobra izbira, me pa zanimajo rezultati letošnjih testov zimskih pnevmatik za Dunlop WS 4d ki bodo objavljeni 26.9.2011
 
maarkec
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 541
Pridružen: Ne apr 25, 2010 11:11 am
 
matej_
Novinec
 
Prispevkov: 230
Pridružen: Sr mar 05, 2008 7:57 pm
Kraj: velenje

Re: Katere zimske pnevmatike

Napisal/-a matej_ To sep 27, 2011 8:45 am

MBtouran je napisal/-a:V Skandinaviji jih ogromno uporablja Continental pnevmatike, model TS 830 je bil po skandinavskih testih zelo dober tudi po evropskih je bil na prvih mestih, tako da je po mojem Conti dobra izbira, me pa zanimajo rezultati letošnjih testov zimskih pnevmatik za Dunlop WS 4d ki bodo objavljeni 26.9.2011



Sam imam na Touranu 2.0 te Continentalke gor(205/55r16). Zdej bodo prišle gor v tretjo sezono (prvo sezono samo 8000km prevoženih z njimi ker sem avto dobil februarja) , v drugi sezoni sem prevozil z njimi cca. mislim da 25.000km. Delam kar nekaj km, sploh po AC in gume so me presenetle, res sem zadovoljen z njimi. Če bi trenutno kupoval bi kupil iste TS830 ali pa Michelin Alpin A4 (mel nekoč M AlpinA2 na polotu in so ble fenomenalne) samo zaradi kilometrov, katere delam po AC.
 
Uporabniški avatar
vojkostar
Uporabnik
 
Prispevkov: 934
Pridružen: Pe jun 23, 2006 11:12 pm

Re: Katere zimske pnevmatike

Napisal/-a vojkostar To sep 27, 2011 9:15 am

do zdej mel savo s3, neki so zdržale bokve kaj pa niso sploh ko so stare, razn da v sneg še nekak gre. Trenutno imam fulda montero kristall 3 bomo vidl kako se bojo pokazale to zimo
 
madpanter
Novinec
 
Prispevkov: 145
Pridružen: So apr 25, 2009 8:33 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Katere zimske pnevmatike

Napisal/-a madpanter To sep 27, 2011 9:33 am

Pozdravljeni.

Da si sposodim temo malo, katero zimsko gumo bi priporočali za golf 4 SDI dimenzija 195/65/r15. Mora pa obvezno grabit dobro v snegu ker slabo plužijo kjer živi,m ker je makadamska cesta pa tudi nemore do podlage nikol spucat (trenutno sem imel bridgestone lm30 in sem večkrat peš šel do hiše kot z avtom ker ni šlo po snegu in brozgi)

Odločam se med:

Vredestein snowtrac3
Fulda kristall montero 3 (imel sem montero 2 na golf 3 dimenzije 175/55/r13 če se ne motim in me ni razočarala)
Sava eskimo s3+
Continental ts830
Godyear ug8

Skratka performanse na snegu so najbolj pomembne, da nebom spet rabil v hrib pešačit skor 700-800m
 
Steinkauz
Novinec
 
Prispevkov: 240
Pridružen: To apr 01, 2008 7:36 pm

Re: Katere zimske pnevmatike

Napisal/-a Steinkauz To sep 27, 2011 9:39 am

Jst sm mel sava s3 in so ble crap, zdej imam pa 2 leti ug7+ in so mi fenomenalne.
Pa snegu se zelo dobro držijo, po mokrem/suhem pa tudi .
Zdej prov za makedamski klanc pa ne vem. Ti še najbolj 4x4 pomaga :lol:
 
madpanter
Novinec
 
Prispevkov: 145
Pridružen: So apr 25, 2009 8:33 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Katere zimske pnevmatike

Napisal/-a madpanter To sep 27, 2011 10:41 am

mah včasih sem z golf 3 v ta klanec z fuldo montero 2 brez problema prletu gor :? pomoje bom vredestein al pa mogoče nokian vzel :?
 
Uporabniški avatar
King1
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4317
Pridružen: Po mar 10, 2008 6:06 pm
Kraj: Vzhodno od Domžal

Re: Katere zimske pnevmatike

Napisal/-a King1 To sep 27, 2011 1:33 pm

madpanter je napisal/-a:Pozdravljeni.

Da si sposodim temo malo, katero zimsko gumo bi priporočali za golf 4 SDI dimenzija 195/65/r15. Mora pa obvezno grabit dobro v snegu ker slabo plužijo kjer živi,m ker je makadamska cesta pa tudi nemore do podlage nikol spucat (trenutno sem imel bridgestone lm30 in sem večkrat peš šel do hiše kot z avtom ker ni šlo po snegu in brozgi)

Odločam se med:

Vredestein snowtrac3
Fulda kristall montero 3 (imel sem montero 2 na golf 3 dimenzije 175/55/r13 če se ne motim in me ni razočarala)
Sava eskimo s3+
Continental ts830
Godyear ug8

Skratka performanse na snegu so najbolj pomembne, da nebom spet rabil v hrib pešačit skor 700-800m



Imam doma podobne razmere ( samo, da ni makadam ) in za v sneg oz. plundro so vredestein odlične. Seveda so tudi ostale super a kaj ko sem od njih sprobal samo še savo. Za v sneg dobra ostalo me ni prepričalo. Je pa res, da je savka najcenejša. Uglavnem imel dve sezoni vredestein snowtrac ( 195/65 r15 ) in bil več kot zadovoljen.

lp
 
Uporabniški avatar
jack86
Uporabnik
 
Prispevkov: 1268
Pridružen: Ne feb 24, 2008 8:01 pm
Kraj: Dolenjska

Re: Katere zimske pnevmatike

Napisal/-a jack86 To sep 27, 2011 1:56 pm

Si bom sposodil temo.

Imam problem: Na avtu imam original saab 17" alu platišča z letnimi gumami. Predvidevam, da bom avto imel še naslednja 3 leta (ob 50.000km/leto).
Problem imam, ker se ne morem odločiti, kaj naj nataknem avtu za zimske razmere?
Če grem v nabavo 16" jeklenih platišč, me bo stalo enako €€, kot če kupim zimske 17" za naslednje 3 sezone.

Kaj bi vi storili?


Iščem dobro gumo, ker je pri meni varnost na najvišji prioriteti.
 
Uporabniški avatar
King1
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4317
Pridružen: Po mar 10, 2008 6:06 pm
Kraj: Vzhodno od Domžal

Re: Katere zimske pnevmatike

Napisal/-a King1 To sep 27, 2011 2:43 pm

jack86 je napisal/-a:Si bom sposodil temo.

Imam problem: Na avtu imam original saab 17" alu platišča z letnimi gumami. Predvidevam, da bom avto imel še naslednja 3 leta (ob 50.000km/leto).
Problem imam, ker se ne morem odločiti, kaj naj nataknem avtu za zimske razmere?
Če grem v nabavo 16" jeklenih platišč, me bo stalo enako €€, kot če kupim zimske 17" za naslednje 3 sezone.

Kaj bi vi storili?


Iščem dobro gumo, ker je pri meni varnost na najvišji prioriteti.


Res, da imam jest 16" alu original ampak, ker avto ni nov in se neki ne mislim metat v stroške po nepotrebnem ( za feltne, da ne bo pomote ) bom kar na alun dal pa k.... gleda vse. Bolje nove gume kot pa vse ostalo. ;)

lp

p.s. nabavi nove zimake 17" pa vrži gor.
 
madpanter
Novinec
 
Prispevkov: 145
Pridružen: So apr 25, 2009 8:33 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Katere zimske pnevmatike

Napisal/-a madpanter To sep 27, 2011 5:34 pm

mah to da so sava najcenej mi je vseeno ker je razlika ponavadi med savo in ostalimi gumami par evrov in to ne mislim šparat. Po testu pa gledam da je fulda montero 3 in continental ts830 najbolsa za v sneg v moji dimenziji. Tko da sem v dilemi.
 
Uporabniški avatar
vojkostar
Uporabnik
 
Prispevkov: 934
Pridružen: Pe jun 23, 2006 11:12 pm

Re: Katere zimske pnevmatike

Napisal/-a vojkostar To sep 27, 2011 5:44 pm

madpanter je napisal/-a:Pozdravljeni.

Da si sposodim temo malo, katero zimsko gumo bi priporočali za golf 4 SDI dimenzija 195/65/r15. Mora pa obvezno grabit dobro v snegu ker slabo plužijo kjer živi,m ker je makadamska cesta pa tudi nemore do podlage nikol spucat (trenutno sem imel bridgestone lm30 in sem večkrat peš šel do hiše kot z avtom ker ni šlo po snegu in brozgi)

Odločam se med:

Vredestein snowtrac3
Fulda kristall montero 3 (imel sem montero 2 na golf 3 dimenzije 175/55/r13 če se ne motim in me ni razočarala)
Sava eskimo s3+
Continental ts830
Godyear ug8

Skratka performanse na snegu so najbolj pomembne, da nebom spet rabil v hrib pešačit skor 700-800m


za v sneg po testih prvi dve in pa continental, so pred GY ug7/8
dans sm dobu fulda montero kristall3 2011 letnik 34 tedn izdelave, dokaj frišna zadeva made in slo :) pa še cena 53e je kr znosna
Zadnjič spremenil vojkostar, dne To sep 27, 2011 5:48 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
Uporabniški avatar
vojkostar
Uporabnik
 
Prispevkov: 934
Pridružen: Pe jun 23, 2006 11:12 pm

Re: Katere zimske pnevmatike

Napisal/-a vojkostar To sep 27, 2011 5:47 pm

jack86 je napisal/-a:Si bom sposodil temo.

Imam problem: Na avtu imam original saab 17" alu platišča z letnimi gumami. Predvidevam, da bom avto imel še naslednja 3 leta (ob 50.000km/leto).
Problem imam, ker se ne morem odločiti, kaj naj nataknem avtu za zimske razmere?
Če grem v nabavo 16" jeklenih platišč, me bo stalo enako €€, kot če kupim zimske 17" za naslednje 3 sezone.

Kaj bi vi storili?


Iščem dobro gumo, ker je pri meni varnost na najvišji prioriteti.

uzameš najmanšo možno dimenzijo ki še paše gor , jst sm na svojga dav 15 col tud sosed ma 150 konskega dizlca saaba pa ma 15 gor, pač daš 400e za komplet vse pa je
 
madpanter
Novinec
 
Prispevkov: 145
Pridružen: So apr 25, 2009 8:33 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Katere zimske pnevmatike

Napisal/-a madpanter To sep 27, 2011 6:05 pm

Bom videl, pomoje bom med fuldo pa continentalko se odlačal, nekako se k fuldi nagibam ker sem prej imel dobre izkušnje :?
 
Uporabniški avatar
~toMmy~
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5806
Pridružen: Sr dec 07, 2005 3:19 pm
Kraj: Vinica

Re: Katere zimske pnevmatike

Napisal/-a ~toMmy~ To sep 27, 2011 6:29 pm

jack86 je napisal/-a:Si bom sposodil temo.

Imam problem: Na avtu imam original saab 17" alu platišča z letnimi gumami. Predvidevam, da bom avto imel še naslednja 3 leta (ob 50.000km/leto).
Problem imam, ker se ne morem odločiti, kaj naj nataknem avtu za zimske razmere?
Če grem v nabavo 16" jeklenih platišč, me bo stalo enako €€, kot če kupim zimske 17" za naslednje 3 sezone.

Kaj bi vi storili?


Iščem dobro gumo, ker je pri meni varnost na najvišji prioriteti.


V samem snegu se verjetno lepše obnašajo 16", poleg tega ti v tem primeru ostanejo še feltne, ki bodo nekaj vredne. Mogoče še kak deci nafte prišparaš in ne vničuješ litk, pa je to to.
Slika
"Deutschen sind vielleicht nicht die Humorvollsten, aber wer will schon ein lustiges Auto?"
 
Uporabniški avatar
MBtouran
Uporabnik
 
Prispevkov: 1010
Pridružen: So jul 17, 2010 10:25 pm

Re: Katere zimske pnevmatike

Napisal/-a MBtouran To sep 27, 2011 6:38 pm

madpanter je napisal/-a:Bom videl, pomoje bom med fuldo pa continentalko se odlačal, nekako se k fuldi nagibam ker sem prej imel dobre izkušnje :?


zgolj za sneg ja Fulda dobra izbira, gledano kombinacijo vseh vremenskih pogojev pa continental
 
Uporabniški avatar
vojkostar
Uporabnik
 
Prispevkov: 934
Pridružen: Pe jun 23, 2006 11:12 pm

Re: Katere zimske pnevmatike

Napisal/-a vojkostar To sep 27, 2011 6:46 pm

uravnotežena je kao UltraGrip, ampak za po snegu ni tok, vem kr sm iz nekih jebenih hribov doma in plužjo kokr si spomnjo ponavad pa sploh ne :) za v sneg je tko ožja k je guma bolš je ker bl reže in ne zaplava ter zavrti tolk hitr
 
madpanter
Novinec
 
Prispevkov: 145
Pridružen: So apr 25, 2009 8:33 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Katere zimske pnevmatike

Napisal/-a madpanter To sep 27, 2011 6:51 pm

Bom videl ena od teh bo zihr gor. Pri nas itak pluzijo kakor se spomne in je vedno vsaj 10cm snega gor pa par ovinkov je kjer hitrost zgubis... skratka kr v dilemi sem, ker če gledam montero 3 je 2010 model t830 pa mislim da je ze 2008 bila zunaj :?
 
Uporabniški avatar
vojkostar
Uporabnik
 
Prispevkov: 934
Pridružen: Pe jun 23, 2006 11:12 pm

Re: Katere zimske pnevmatike

Napisal/-a vojkostar To sep 27, 2011 7:09 pm

pol mate podobne razmere ko pr nas, snowtrac3 je preizkušeno dobra, fulda nj bi bla miceno malenkost bolša v snegu tko da kupi cenejšo
Vrni se na Zimske pnevmatike

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 21 gostov