Uporabniški avatar
Maister
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 65
Pridružen: Sr jul 23, 2008 4:14 pm
Kraj: Kranj

Re: Katere zimske pnevmatike izbrat - priporočila

Napisal/-a Maister Če sep 16, 2021 5:00 pm

Blinder je napisal/-a:
Maister je napisal/-a:Tele so mi še najbolj v uč padle :?:
https://www.mimovrste.com/avtomobilske- ... -suv-xl-fp


177 € za 1 gumo, nekateri ne veste kam z denarjem :shock:

Ne vem no, potem pa ti predlagaj kakšno boljšo za manj denarja.
 
Uporabniški avatar
Maister
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 65
Pridružen: Sr jul 23, 2008 4:14 pm
Kraj: Kranj

Re: Katere zimske pnevmatike izbrat - priporočila

Napisal/-a Maister Če sep 16, 2021 5:06 pm

D12J12 je napisal/-a:Ožja za v sneg DA (pri 1cm ne bo bistvene razlike), na mokri podlagi pa zmaga širina. Sam veš koliko imaš snežnih dni in kolikokrat je cesta mokra. Presodi sam. Pa tudi ne vem kako je s homologacijo.

Sem narobe gledal. Sedaj so gor 225. Ali je kje na spletu možno dobit (iščem pa ne najdem) homologacijske podatke za P3008 - 2019 letnik. Avta še nimam, se zanimam zanj, tako da jaz homologacije nimam, da bi pogledal vanjo.
Ali morajo za ta konkretni avto biti gume z oznako SUV ali so lahko navadne. Oziroma kakšna je razlika med tistimi z oznako SUV in tistimi, ki imajo oznako XL (ojačane/povečana nosilnost)?
 
Uporabniški avatar
Blinder
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3784
Pridružen: Pe avg 08, 2003 9:40 pm
Kraj: Obala

Re: Katere zimske pnevmatike izbrat - priporočila

Napisal/-a Blinder Če sep 16, 2021 5:57 pm

Maister je napisal/-a:Ne vem no, potem pa ti predlagaj kakšno boljšo za manj denarja.

Nebi vedel. Lahko ti samo pomagam najdet tak model po malo bolj humani ceni: https://www.bauhaus-gume.si/index.php/bauhaus/goodyear-ultragrip-performance-suv-gen-1-225-55r18-102v-xl.html

V spletni brskalnik vtipkaš
Goodyear UltraGrip Performance GEN1 225/55R18
in gledaš .si strani. Poleg tega poskusiš poiskat še par podobnih izpeljank, npr.
Goodyear UltraGrip Performance GEN 1 225 55 18
.
Sem fant redkih besed. Govori vec moja desna noga.
 
Uporabniški avatar
D12J12
Uporabnik
 
Prispevkov: 1056
Pridružen: So okt 27, 2012 10:44 pm
Kraj: Kranj
 
Uporabniški avatar
Maister
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 65
Pridružen: Sr jul 23, 2008 4:14 pm
Kraj: Kranj

Re: Katere zimske pnevmatike izbrat - priporočila

Napisal/-a Maister Če sep 16, 2021 9:47 pm

Hvala fantje za informacije in pomoč :pivo
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1789
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: Katere zimske pnevmatike izbrat - priporočila

Napisal/-a emozul Pe sep 17, 2021 7:36 am

D12J12 je napisal/-a:V kateri dimenziji jih pa imaš? Sam sem jih lani nabavil zaradi letnega kompleta, da so oboje bridegestone in pa zaradi testov. Pokazale so se kot dobre pnevmatike, upam pa da so kaj gripa obdržale še za letos :D .


205/50/R17
 
VW T4
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 646
Pridružen: Če okt 10, 2013 5:21 pm

Re: Katere zimske pnevmatike izbrat - priporočila

Napisal/-a VW T4 Pe sep 17, 2021 7:37 am

Binder vsa čast, najprej ga oblajaš za ceno gume, potem pa mu daš link za drugo gumo, ki je celih 10e cenejša :bow
Pač ta dimenzija toliko stane, 10e gor dol...ni to 225/45/17 ali 205/55/16 guma...
 
Uporabniški avatar
Maister
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 65
Pridružen: Sr jul 23, 2008 4:14 pm
Kraj: Kranj

Re: Katere zimske pnevmatike izbrat - priporočila

Napisal/-a Maister Pe sep 17, 2021 7:50 am

VW T4 je napisal/-a:Binder vsa čast, najprej ga oblajaš za ceno gume, potem pa mu daš link za drugo gumo, ki je celih 10e cenejša :bow
Pač ta dimenzija toliko stane, 10e gor dol...ni to 225/45/17 ali 205/55/16 guma...

Nima smisla se ukvarjat s takimi ;) ki ne znajo drugega kot provocirat. Potem jim pa poveš svoje nazaj, pa v jok in na drevo.
S tem da je to star podatek izpred več kot meseca dni. Zaloga 6 komadov, ki je verjetno že pošla.
Poleg tega sem lepo napisal v predhodnem postu:
Maister je napisal/-a:Prosim za kakšen link , magari na mimovrste, kjer jih gledam, samo za orientacijo.

Kaj priporočate. Seveda sem odprt tudi za druge predloge. To je samo za primerjavo.
 
Uporabniški avatar
Blinder
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3784
Pridružen: Pe avg 08, 2003 9:40 pm
Kraj: Obala

Re: Katere zimske pnevmatike izbrat - priporočila

Napisal/-a Blinder Pe sep 17, 2021 8:48 am

VW T4 je napisal/-a:Binder vsa čast, najprej ga oblajaš za ceno gume, potem pa mu daš link za drugo gumo, ki je celih 10e cenejša :bow
Pač ta dimenzija toliko stane, 10e gor dol...ni to 225/45/17 ali 205/55/16 guma...


Sej pravim, nekateri imate denarja kot listja. 10 € x 4 nanese 40 €. A se ne splaca poiskat cenejso ponudbo za isto gumo?
Ta dimenzija stane lahko tudi npr. 75 € https://www.gume-direkt.com/product/Rotalla/Setula-W-Race-S330/R-428149
Sem fant redkih besed. Govori vec moja desna noga.
 
VW T4
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 646
Pridružen: Če okt 10, 2013 5:21 pm

Re: Katere zimske pnevmatike izbrat - priporočila

Napisal/-a VW T4 Pe sep 17, 2021 10:14 am

Kdo ma kolko denarja ni tvoja skrb, al boš ti plačal kaj po tej ceni? Očitno je ocenil, da bi tisto bila za njega prava izbira in povprašal po mnenju. Seveda, pa je edina prava izbira ta zadnja, ki si jo podal, ker več kot toliko res ni smiselno dat.
Kdor se odloči za suva pač mora vedet da je vse dražje, dražji je ob nabavi, več goriva požre, zaradi nabavne cene je dražji kasko, dražje so velike gume, itd...Ampak lastnik verjetno to že ve in si to lahko privošči, zato so takšni komentarji odveč.
 
Uporabniški avatar
Maister
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 65
Pridružen: Sr jul 23, 2008 4:14 pm
Kraj: Kranj

Re: Katere zimske pnevmatike izbrat - priporočila

Napisal/-a Maister So sep 18, 2021 2:57 pm

Točno to.
No kot prvo: avto sem kupil. Ja in prva stvar že pred nakupom je bila, da sem vedel kaj kupujem in sem glede na to tudi prilagodil budget , da bom moral kupit še zimske gume, ki bodo tam cca 800€. Vedno mi je bilo imet na avtu dobre gume najpomembnejše in pri tem ne misli sedaj gledat 10€ gor ali dol. Itak da gledaš najugodnejšo ponudbo, toda kot rečeno sem podal link od mimovrste samo informativno, ker sem imel tam že shranjen nakup od prejšnjega avta, ko sem kupoval gume, ki so bile takrat v tistem trenutku tam najbolj ugodne.
Kakorkoli sedaj imam homologacijo in notri je podana SAMO dimenzija 225/55/18.
 
Uporabniški avatar
Gricko
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1916
Pridružen: Sr jun 02, 2004 7:49 pm
Kraj: ljubljana AR156SW

Re: Katere zimske pnevmatike izbrat - priporočila

Napisal/-a Gricko So sep 18, 2021 8:23 pm

sigurno daš lahko tudi druge ustrezne dimenzije, res pa je, da boš moral homologirati

naredi računico. kaj bi imel in koliko pride ( manjša dimenzija= ponavadi manj denarja + homologacija + druga platišča proti ceni gum že obstoječe dimenzije)

ter tudi, koliko kompletov predvidevaš zamenjati ( koliko let imaš namen imet avto)
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2351
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Katere zimske pnevmatike izbrat - priporočila

Napisal/-a DePalmo So sep 18, 2021 9:33 pm

Manjša dimenzija ni nujno manj denarja, bolj standardna dimenzija je manj denarja. Sicer načeloma velja da manjša je cenejša, ni pa vedno tako.

Je pa vprašanje če se da homologirat željeno dimenzijo oz. če sploh paše. Lahko da so diski oz. čeljusti tako velike da manjša enostavno ne paše.
 
Uporabniški avatar
Gricko
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1916
Pridružen: Sr jun 02, 2004 7:49 pm
Kraj: ljubljana AR156SW

Re: Katere zimske pnevmatike izbrat - priporočila

Napisal/-a Gricko Ne sep 19, 2021 3:33 pm

DePalmo je napisal/-a:Manjša dimenzija ni nujno manj denarja, bolj standardna dimenzija je manj denarja. .

če bi prebral, bi videl, da sem to napisal ;)

drugače pa....fukin 3008 in 18".....pa velike čeljusti :mrgreen: :lol:

17" je sigurno še opcija, verjetno tudi 16" ( fizično gledano), je pa dejansko vprašanje kaj se da homologirati, 17" je sigurno možno

kakšna je potem dimenzija in potem cena pnevmatike, je pa za pregledati predno se odloča ( kot sem rekel, je dodatno treba še platišča, homologacijo, kar ponavadi ne odtehta cene, razen če je osnovna verzija nekaj hudo extra in posledično draga...)

Če potem delaš sam premontaže ali voziš k vulkanizerju je druga stvar , ki spet naredi razliko....
in tudi, kot že omenjeno, koliko časa imaš namen imeti avto.... ze en komplet zvozit in prodat, sigurno ni računice...
 
Uporabniški avatar
J.McLane
Moderator foruma
 
Prispevkov: 1287
Pridružen: Ne feb 19, 2006 5:01 pm

Re: Katere zimske pnevmatike izbrat - priporočila

Napisal/-a J.McLane Po sep 20, 2021 6:43 am

Ima veliko spletnih trgovcev za gume v ponudbi tudi iskalnik za platišča, tam enostavno vneseš model avta in ti da možne velikosti, ko izbereš platišče imaš pa še TUV certifikatu za možne dimenzije gum.

Kolikor gledam 3008 od 2016 dalje nima več opcije 16", starejši je imel.
Prius (prodan): Slika
Prius (2018):Slika
Hilux (prodan): Slika
Subaru XV Bi-Fuel: Slika
 
DA86
Novinec
 
Prispevkov: 171
Pridružen: Sr jan 16, 2008 4:49 pm

Re: Katere zimske pnevmatike izbrat - priporočila

Napisal/-a DA86 Sr sep 22, 2021 7:20 am

Sava Eskimo HP2 ali Fulda kristal kontrol hp2 katere izbrati?

Dimenzija je 215 55 R17
Zanima me predvsem če je razlika v gumi, Fulda je približno dražja za 20€ v tej dimenziji. Vožnja cca 100 km na dan od tega polovico avtocesta.


Hvala za mnenja
 
thunderbolt
Uporabnik
 
Prispevkov: 1368
Pridružen: So maj 21, 2011 5:40 pm

Re: Katere zimske pnevmatike izbrat - priporočila

Napisal/-a thunderbolt Sr sep 22, 2021 11:15 am

Razlike v zmogljivosti gum ni, Sava je edino nekoliko bolj glasna.
 
Uporabniški avatar
zk_eu
Novinec
 
Prispevkov: 271
Pridružen: To nov 03, 2015 9:46 pm

Re: Katere zimske pnevmatike izbrat - priporočila

Napisal/-a zk_eu Če sep 23, 2021 5:37 am

Seveda je razlika.

Savime gume so že leta na testih najboljše v snegu. Problem je, ker je pri nas snega bolj malo zadnja leta :D.

Sicer pa tudi jaz letos kupujem spet zimske gume in grem iz Dunlop (pred temi Bridgestone) nazaj na Savo.

Osebno menim, da za povprečnega voznika razlike ni, če vzameš gumo, ki je na testu ocenjena kot dobra. In Savo sem že imel, pa sem bil zelo zadovoljen in se nisem nič kaj manj varen na cesti počutil kot potem, ko sem kao premium gume začel kupovati. Tako, da če bom z zimskimi spet zadovoljen, bom tudi letne spet kupil Savo.
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2351
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Katere zimske pnevmatike izbrat - priporočila

Napisal/-a DePalmo Če sep 23, 2021 6:53 am

Imam izkušnje s Sava Eskimo HP2, dimenzija 205/60 R16, so prišle z rabljenim avtom stare eno leto. Prvotno je bilo v planu da se jih zamenja ampak sem bil presenečen nad oprijemom na mokri in zasneženi cesti. Pa se vozim po hribovitem svetu, okolica Cerknega.

Druga guma je pa Fulda Kristal Montero 3 MS 175/70 R13. 5 let stare so bile za zamenjat ker je bil oprijem na mokri cesti bolj bogi in je rado spodneslo rit, nove gume (in do starosti treh let, nato je avto šel dalje) so bile pa pač nove, oprijem kot je treba, v mokri in zasneženi cesti.

Mislim da če vzameš ene ali druge, nebo neke bistvene razlike. Osebno bi izmed teh dveh vzel Fuldo, ker pač imam še slabe izkušnje s Savo še iz časov Eskimo S3, kjer mi nove gume niso zdržale eno sezono, je oprijem šel po svoje in sem se po rahlo zasneženi cesti drsal kot po ledu. Še raje, če niso predrage, bi pa vzel Goodyear UltraGrip 9 (oz. katera je pač letos zunaj).
 
thunderbolt
Uporabnik
 
Prispevkov: 1368
Pridružen: So maj 21, 2011 5:40 pm

Re: Katere zimske pnevmatike izbrat - priporočila

Napisal/-a thunderbolt Če sep 23, 2021 9:54 pm

DePalmo, tole kar si napisal je precej hecno. Po eni strani pohvalis hp2, po drugi strani pa zaradi slabe izkusnje z S3 izpred n-let ne bi vzel hp2 :?:

Sicer sem pa tudi sam imel to dimenzijo in brez da bi pogledal cenik, je razlika po gumi za Goodyear sigurno 60€, kar znese cca. 80 posto pribitka. Za to razliko pa imam raje vsako 3. sezono frisno gumo.
Vrni se na Zimske pnevmatike

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 11 gostov