Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2351
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Katere zimske pnevmatike izbrat - priporočila

Napisal/-a DePalmo Pe sep 24, 2021 8:04 am

Res je malo hecno slišat, ampak sem napisal svoje mnenje. Kot rečeno, HP2 me je presenetila in zato je ostala na avtu, ampak ko bo čas za menjavo, bom dvakrat premislil če bom kupil Savo. Ker jaz osebno Save ne maram, drugi se naj pa sami odločijo kaj hočejo, jaz sem samo podal svoje izkušnje.

EDIT: Sem za hec šel pogledat razliko v ceni (nehvaležna dimenzija!) in je med Savo in Goodyear 45.14 po komadu, torej na komplet 180e! V tem primeru bi pogledal teste za Savo, Kleber in Fuldo in se nato odločil, GY v tej dimenziji nebi jemal.
 
VW T4
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 646
Pridružen: Če okt 10, 2013 5:21 pm

Re: Katere zimske pnevmatike izbrat - priporočila

Napisal/-a VW T4 Pe sep 24, 2021 8:43 am

imam sava hp2 225/45/18, meni se zdi korektna guma, vožena 2 zimi, bomo vidli kako bo sedaj 3 zimo. S3 mi je bila pa bolj boga (sicer je bilo to leta nazaj na cliotu v manjši dimenziji), sploh po dveh letih se mi je zdelo, da na mokrem ne drži popolnoma nič, v bistvu mi je delovala prav nevarno.
 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2176
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Re: Katere zimske pnevmatike izbrat - priporočila

Napisal/-a RedBaron So sep 25, 2021 7:07 am

Sem imel eskimo HP2 in imam malo mešane občutke... kar se tiče oprijema, nimam pripomb, tudi na mokrem ne, me je pozitivno presenetila - prej sem imel GY UG8 perfomance, pa ne bi rekel, da je tale sava kaj dosti slabša, če je sploh kaj... in to za cca 1/3 do 1/2 nižjo ceno.

Kar pa me ni tako navdušilo, je sama kvaliteta pnevmatike. 2 sezoni je bilo vse OK, 3. sezono pa sta 2 začeli trest - avto sem vozil samo jaz, nikoli nikamor zadel, še predrta ni bila nobena, a volan trese... 3× bil na centriranju in nič boljše. Potem sem prestavil zadnje naprej in prednje nazaj in volan se je umiril. Po besedah vulkanizerja, to ni osamljen primer pri savi. kar se oprijema tiče, nimam pripomb, tudi 3. sezono ne.
Aja, pa bile so made in germany!
 
Uporabniški avatar
Cefizelj
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1635
Pridružen: To dec 22, 2009 5:35 pm

Re: Katere zimske pnevmatike izbrat - priporočila

Napisal/-a Cefizelj Ne sep 26, 2021 9:14 am

Še moja izkušnja z HP2. Dosedaj sem zvozil ene 4 komplete, s tem da celo leto ne grejo z avta. Ko se znucajo oz. opažam pomanjkanje oprijema na prednjih kupim 2 novi in potem ponavljam postopek. Sem pa zelo zadovoljen. Prej sem na različnih avtih vozil premium gume in so razlike precej majhne v praksi. Najbolj so opazne ko se bolj zapodiš v cesto.

Sigurno priporočam Savo.
 
Uporabniški avatar
Maister
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 65
Pridružen: Sr jul 23, 2008 4:14 pm
Kraj: Kranj

Re: Katere zimske pnevmatike izbrat - priporočila

Napisal/-a Maister Sr sep 29, 2021 7:38 am

Problem pri savi je tudi, da nimajo določenih dimenzij, kot recimo pri meni. Kar imam v homologaciji tega nimajo. Tako, da odpadejo.
 
Uporabniški avatar
Maister
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 65
Pridružen: Sr jul 23, 2008 4:14 pm
Kraj: Kranj

Re: Katere zimske pnevmatike izbrat - priporočila

Napisal/-a Maister Če sep 30, 2021 9:14 am

Lahko kdo kaj več pove o razliki med Ultragrip Performance + vs Ultragrip Performance GEN-1.

Razen tega, da je Performance + novejša generacija od GEN-1. Za performance + tudi ne najdem kartončka z oznakami kot je recimo za gen1
Slika
Vse kar sem našel je, da je performance + Slika
v bistvu slabše ocenjena v dežju in manj hrupna kot gen-1 Slika

in kakšna je razlika med navadno gumo in tako z oznako SUV?
 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2176
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Re: Katere zimske pnevmatike izbrat - priporočila

Napisal/-a RedBaron Pe okt 01, 2021 6:51 pm

Tem oznakam ne verjemi preveč...

SUV so gume za športne terence, po navadi je večja nosilnost, lahko je drugačen profil ali zmes od enake gume brez oznake SUV, nekatere so all season -> imajo oznako M+S. Pač odvisno od proizvajalca, kako bo neko gumo ponudil na trgu.
 
Uporabniški avatar
Maister
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 65
Pridružen: Sr jul 23, 2008 4:14 pm
Kraj: Kranj

Re: Katere zimske pnevmatike izbrat - priporočila

Napisal/-a Maister Pe okt 01, 2021 6:59 pm

Ja saj. Ne vem kam spada Peugeot 3008. Ni to neki terenec, prav tako ne športni :roll:
 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2176
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Re: Katere zimske pnevmatike izbrat - priporočila

Napisal/-a RedBaron So okt 02, 2021 6:58 am

Jaz bi raje "navadne", če pa niso na voljo bi pač vzel SUV -> neke gromozanske razlike itak ni. Tele SUV so samo v določenih dimenzijah, ki so pač pogostejše pri SUV-jih.

Recimo na S-maxu imam gume 235/55/17 in se najdejo tako "navadne", kot SUV gume. Jaz raje vzamem navadne, seveda z ustreznim indeksom nosilnosti.
 
boštjan_01
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 684
Pridružen: To avg 31, 2021 7:20 am

Re: Katere zimske pnevmatike izbrat - priporočila

Napisal/-a boštjan_01 So okt 02, 2021 10:29 am

V osnovi se gume izbirajo glede na tvoje potrebe in način vožnje. Kaj piše na avtu je postranskega pomena. Po tvoji logiki bi vsi pravi terenci morali vedno imeti gor off road gume?
V osnovi naj bi bile SUV gume bolj približane off road gumam (profil, bočna ojačitev, ...) vendar so še vedno bolj primerne za klasično vožnjo po običajnih cestah.
Lahko pa gumarji tudi zavajajo z oznakami. Enako kot pri avtomobilih, 90% SUV segmenta so v resnici enoprostorci. Eno samo zavajanje ljudi, da lahko nabijejo ceno.
Če se misliš vozit po nespluženih cestah je bolj pomembni izpodriv vode/snega, je pa takšna guma slabša na avtocesti. Razlika v tvojih dveh primerjalnih gumah je, da GEN1 je malo slabša na nespluženih cestah, ni pa to neka grozna razlika. Kompliciraš brez potrebe.
 
Uporabniški avatar
Maister
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 65
Pridružen: Sr jul 23, 2008 4:14 pm
Kraj: Kranj

Re: Katere zimske pnevmatike izbrat - priporočila

Napisal/-a Maister So okt 02, 2021 11:45 am

boštjan_01 je napisal/-a:Po tvoji logiki...
.... Kompliciraš brez potrebe.

Sicer ne vem komu odgovarjaš, toda glede na tvoje filozofiranje nimaš pojma kaj pišeš.
Gume se ne izbirajo samo na potrebe temveč ravno na to kaj piše na avtu (no ja ne vem kje tebi na avtu piše kakšne gume moraš imet) oziroma v homologaciji.
Vem da v osnovi te dve gume nista ne vem kako različne.
Mene najbolj zanima glede oznak, da nebi imel potem kakšnih problemov. Poleg tega določenih gum ni v moji dimenziji.
Tako da če te moje "kompliciranje" moti se ne oglašaj ker itak vidim da nimaš pojma.
 
boštjan_01
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 684
Pridružen: To avg 31, 2021 7:20 am

Re: Katere zimske pnevmatike izbrat - priporočila

Napisal/-a boštjan_01 So okt 02, 2021 2:48 pm

Odgovarjam vsem.
Že v avtošoli te naučijo takšne osnovne. Ne znaš brati podatkov iz homologacije. Ne veš kakšne gume rabiš. Če določenih dimenzij ni, ne vem kaj bi rad izbiral (se boš vozil po gumi ali po felni?). Niti ne veš kakšni avto imaš (je terenec, ni terenec, je športni, ni športni, ...) ​??? Namig, to piše v prometni pod točko 7A in 8A.
Možnost je tudi pogosto menjavanje avta. Novembra kupiš novi avto z zimskimi gumami, aprila spet kupiš novi avto z letnimi. Vedno se najde rešitev.
Aja, kaj tankat že znaš?
 
Uporabniški avatar
zk_eu
Novinec
 
Prispevkov: 271
Pridružen: To nov 03, 2015 9:46 pm

Re: Katere zimske pnevmatike izbrat - priporočila

Napisal/-a zk_eu Ne okt 03, 2021 8:20 am

Kje pa drugače kaj naročite gume? Sem pisal že par spletnim prodajam, pa DOT 2021 sploh še niso imeli, kar se Save tiče.

Med cenami sem gledal, da neke razlike ni. Zgolj tako sem mislil, kot zadovoljivo storitev :).
 
Kohec
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 703
Pridružen: So jun 13, 2009 2:03 pm

Re: Katere zimske pnevmatike izbrat - priporočila

Napisal/-a Kohec Ne okt 03, 2021 7:57 pm

Gume kupujem vedno pri vulkanizerju. Je še vedno najbolj ugodno. Pred par dnevi sem kupil nove zimske Nexen 215/60/16 XL ( letošnji letnik). Dobil sem jih za 60 € komad, pa še montaža in centriranje je bilo brezplačno. Sem pa malo pohitel, ker ne maram stati v koloni pri vulkanizerjih. Imam pa vedno dva kompleta - letne in zimske, vsake na svojih platiščih.
 
DA86
Novinec
 
Prispevkov: 171
Pridružen: Sr jan 16, 2008 4:49 pm

Re: Katere zimske pnevmatike izbrat - priporočila

Napisal/-a DA86 Po okt 04, 2021 8:53 am

Na testih se je zelo izkazal pnevmatika Kleber Kristalp HP3.

Kaksno imate kaj mnenje/izkušnje s to pnevmatiko?


Lp
 
Uporabniški avatar
Maister
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 65
Pridružen: Sr jul 23, 2008 4:14 pm
Kraj: Kranj

Re: Katere zimske pnevmatike izbrat - priporočila

Napisal/-a Maister Po okt 04, 2021 11:28 am

Mal me drži za BRIDGESTONE Blizzak LM005.
Za v dežju ene najbolj ocenjenih pnevmatik in še cenovno zelo ugodne?
Ne vem pa kako se obnašajo v snegu?
 
Uporabniški avatar
215709
Novinec
 
Prispevkov: 154
Pridružen: Ne avg 08, 2010 4:44 pm

Re: Katere zimske pnevmatike izbrat - priporočila

Napisal/-a 215709 Po okt 04, 2021 12:57 pm

DA86 je napisal/-a:Na testih se je zelo izkazal pnevmatika Kleber Kristalp HP3.

Kaksno imate kaj mnenje/izkušnje s to pnevmatiko?


Lp


jaz sem bil zelo zadovoljen(imel 3 sezone). zdržala mi je 60000km(glede na mm- pa še malo sem podlajšal v pomlad na koncu) sicer je bila zadnja sezona že tako tako. prve dve sezoni pa poslabšanj na snegu nisem opazil(do 40k km)

sem pa tudi z zlizanimi prišel v 10 cm sneg sicer skupaj z verigami se je pa preden se dal verige gor poznalo na vodljivosti da je že proti koncu - vrjetno tako kot vsaka guma.

glede ne ceno je performance/price ratio zelo visok, uglavnem da ne dolgovezim sem uzel še enkrat isti komplet ker s ceno zmaga vse ostale dražje gume ni pa nič manj slabša (lastniki so mislim da mischelin)
Slika
 
Uporabniški avatar
Maister
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 65
Pridružen: Sr jul 23, 2008 4:14 pm
Kraj: Kranj

Re: Katere zimske pnevmatike izbrat - priporočila

Napisal/-a Maister So okt 16, 2021 12:18 pm

Maister je napisal/-a:Mal me drži za BRIDGESTONE Blizzak LM005.
Za v dežju ene najbolj ocenjenih pnevmatik in še cenovno zelo ugodne?
Ne vem pa kako se obnašajo v snegu?

No jaz sem vzel BRIDGESTONE Blizzak LM005. Sedaj (no ko bo, če bo sneg...) bomo pa videli kaj bo :roll:
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: Katere zimske pnevmatike izbrat - priporočila

Napisal/-a Ivan36 Ne okt 24, 2021 10:52 am

Ivan36 je napisal/-a:https://www.wheel-size.com/articles/auto-bild-2021-winter-tire-test-r16-final/

Auto Bild 2021: Winter Tire Test R16 (The Final)
Vrni se na Zimske pnevmatike

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google [Bot] in 2 gostov