Uporabniški avatar
berlonso
Uporabnik
 
Prispevkov: 1131
Pridružen: Po nov 05, 2007 9:18 pm

Re: Katere zimske pnevmatike izbrat - priporočila

Napisal/-a berlonso So okt 15, 2022 6:06 am

Ja Sava hp2 je po testih vedno v drugi polovici, ampak začuda, ko se pogovarjam z uporabniki, jo precej pohvalijo. Dvom mi Sava vzbuja posebej zaradi izkušenj z Eskimo S3, ki so bile v mokrem, kot je predhodnik napisal, za igranje z ABS-om...
Kakor berem so precej glasne, ta faktor mi ni tako pomemben in sem ga vedno preziral. Ampak zna biti na Giulietti to zanimivo, ker koloteki niso ravno za pohvaliti izolirani, ko se pelješ po rezkanem asfaltu pa pride prav do neke resonance, misliš da se nad tabo vozijo nemške Štuke iz 2. vojne.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4170
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Katere zimske pnevmatike izbrat - priporočila

Napisal/-a xxl So okt 15, 2022 7:22 am

ban je napisal/-a:Na testih je HP2 ocenjena kot slaba v mokrem.
https://www.amzs.si/uploads/Motorevija/ ... 2022-2.jpg

Slabosti na mokri cesti pomeni, da pri normalni vožnji ni strahu, da boš plesal po vozišču. Za večino voznikov bo to dobra izbira. Tudi sam bi je imel, pa je žal ni v moji dimenziji. ;)
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
D12J12
Uporabnik
 
Prispevkov: 1071
Pridružen: So okt 27, 2012 10:44 pm
Kraj: Kranj

Re: Katere zimske pnevmatike izbrat - priporočila

Napisal/-a D12J12 So okt 15, 2022 10:37 am

Zavedati se je potrebno, da nobena pnevmatika ni vsemogočna in da je najboljša pnevmatika tista, katera ima razumnega lastnika. Razlika med najboljšo in najslabšo pnevmatiko je ob tokih dejavnikih zanemarljiva. Kaj ti bo top guma če je pa podvozje zmahano, nepravilen pritisk v pnevmatikah, velika razlika v zavorni sili itd itd, takrat je razlika med contijem, michelinom ali savo manj kot 10km/h čez ovinek, ampak tukaj govorimo že o skrajnih silah, tako se pa na cesti ne vozi. Tistemu kateremu zmanjka 50cm do trka ali pa 2km/h nižja hitrost do jarka ima drugi problem.
 
Uporabniški avatar
Cefizelj
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1636
Pridružen: To dec 22, 2009 5:35 pm

Re: Katere zimske pnevmatike izbrat - priporočila

Napisal/-a Cefizelj So okt 15, 2022 12:45 pm

Sam vozim že 3 komplet Savskih Hp2. Vozim jih na Laguni 3 2.0 dci, na avtu pa so celo leto.

Poletna sezona jih precej zmatra ampak vseeno zdržijo 2 zimi, pozna se predvsem obraba, dokler imajo dovolj profila pa so zadovoljive tako v mokrem kot v suhem.
 
Uporabniški avatar
berlonso
Uporabnik
 
Prispevkov: 1131
Pridružen: Po nov 05, 2007 9:18 pm

Re: Katere zimske pnevmatike izbrat - priporočila

Napisal/-a berlonso Ne okt 16, 2022 2:26 am

Super, hvala vsem za povratne informacije. Vsaj vem, da nisem brcnil totalno mimo, tudi prijatelj ima že 2. set zimskih in so mu ok.
 
wildbliw
Novinec
 
Prispevkov: 410
Pridružen: To feb 03, 2015 8:06 pm

Re: Katere zimske pnevmatike izbrat - priporočila

Napisal/-a wildbliw Po okt 17, 2022 7:07 am

xxl je napisal/-a:
ban je napisal/-a:Na testih je HP2 ocenjena kot slaba v mokrem.
https://www.amzs.si/uploads/Motorevija/ ... 2022-2.jpg

Slabosti na mokri cesti pomeni, da pri normalni vožnji ni strahu, da boš plesal po vozišču. Za večino voznikov bo to dobra izbira. Tudi sam bi je imel, pa je žal ni v moji dimenziji. ;)


Mokro cestišče, klanec na dol in tik za tem priključek na prometno cesto. Ko sem zavrl po montaži Savinih gum s continentalno suverenostjo, sem za nagrado dobil kar lepo porcijo adrenalina. K sreči je abs poskrbel, da se je vse lepo izšlo. Bilo je pa seveda na meji in iz iskušenj vem, da tega pri Cintinental ali pa Dunlop ne bi bilo še dolgo ne.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4343
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Katere zimske pnevmatike izbrat - priporočila

Napisal/-a Firediver Po okt 17, 2022 8:11 am

Si to počel takoj po menjavi gum in se vrhnja plast (če so bile gume nove) še ni zradirala?
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
AssKicker
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 568
Pridružen: Po jan 20, 2014 6:08 pm

Re: Katere zimske pnevmatike izbrat - priporočila

Napisal/-a AssKicker Po okt 17, 2022 8:25 am

Pretiravate
 
wildbliw
Novinec
 
Prispevkov: 410
Pridružen: To feb 03, 2015 8:06 pm

Re: Katere zimske pnevmatike izbrat - priporočila

Napisal/-a wildbliw Po okt 17, 2022 10:44 am

Firediver je napisal/-a:Si to počel takoj po menjavi gum in se vrhnja plast (če so bile gume nove) še ni zradirala?


Pa niti ne takoj. In ne pretiravam.

Vem pa, da so Continental postale precenjene. Dunlop pa je kar že ok cena glede na kvaliteto. Letos pa razmišljam tudi o Bridgestone, s katerimi še nimam izkušenj. Ima kdo?
 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2186
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Re: Katere zimske pnevmatike izbrat - priporočila

Napisal/-a RedBaron Po okt 17, 2022 6:25 pm

Eskimo HP2 je meni čisto OK guma, kar se tiče oprijema, tako mokro, suho, kot sneg. Imel pa sem problem s tresenjem, ker se ni dala scentrirat in je tresla po prevoženih 2 sezonah, pa ni bila poškodovana, udarjena, niti predrta ne. Aja, pa made in Germany so bile.


kar se pa tiče primerjave conti - sava... hja, letos proti koncu zimske sezone sem nabavil rabljen avto in zraven dobil set zimskih gum na platiščih, s precej profila. In sicer 2× sava eskimo S3+, stara 4 leta in 2× conti TS 850, star 7 let.

Sava je že na otip trda, conti je še vedno elastičen in tudi na cesti se je pokazala precejšnja razlika v oprijemu, seveda v korist contija. Predvsem je ogromna razlika na mokrem in tudi snegu. Conti še vedno drži precej prepričljivo, sava pač (žal) ne...
Je pa sava na pogled precej širša od contija, kljub povsem enakim dimenzijam :)
 
VW T4
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 646
Pridružen: Če okt 10, 2013 5:21 pm

Re: Katere zimske pnevmatike izbrat - priporočila

Napisal/-a VW T4 Če okt 20, 2022 12:56 pm

Imam "neugodno" 205/55/17 dimenzijo. Gledam gume cca 100€ komad. Ima kdo izkušnje z naslednjimi;
- Kumho https://www.gume-direkt.com/product/Kum ... 2/D-126942
- Nexen https://www.gume-direkt.com/product/Nex ... 2/R-424614
- Toyo https://www.gume-direkt.com/product/Toy ... 4/R-427658
Toyo imam sicer s predlet v "slabem" spominu, nevem sicer več ali je bilo za letne ali zimske gume, ampak so se obrabljale nenormalno hitro.

Čez cca 3 leta, če bom avto še imel, pa zimske in letne zamenjam za en komplet celoletnih...
 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2186
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Re: Katere zimske pnevmatike izbrat - priporočila

Napisal/-a RedBaron Če okt 20, 2022 7:23 pm

nexen winguard sport 2 sem imel v dimenziji 235/55/17.

jaz sem bil zadovoljen, mogoče malenkost mehkejše bočnice, malo se je občutilo zvijanje pri ostri vožnji čez ovinke, ampak nič katastrofalnega.

Z oprijemom sem bil zadovoljen, tako mokro, suho, kot snega. Res pa sem jih imel na avtu z 4×4.
 
Uporabniški avatar
IcEm4n
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6395
Pridružen: Če jun 22, 2006 11:17 am

Re: Katere zimske pnevmatike izbrat - priporočila

Napisal/-a IcEm4n Če okt 20, 2022 9:58 pm

A to za Megana gledaš? A nimaš 205/50/17?
Slika
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4170
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Katere zimske pnevmatike izbrat - priporočila

Napisal/-a xxl Pe okt 21, 2022 8:58 am

Nexen imam jaz, zdaj bodo drugo sezono gor. Kupil sem jih tudi zaradi čudne dimenzije in zato, ker nisem mogel dobit HP2. Komad 100 € ostala izbira okrog 160. Prebral sem teste in se odločil, ker je tiha in v vsemu povprečna, za hybrida čisto ok. V zakup sem vzel velik kotalni upor. Na snegu ni bilo prave priložnosti.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
VW T4
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 646
Pridružen: Če okt 10, 2013 5:21 pm

Re: Katere zimske pnevmatike izbrat - priporočila

Napisal/-a VW T4 Pe okt 21, 2022 10:56 am

Zdravo,
hvala za mnenja! Rabim pa za na grandscenica, 2013
 
Uporabniški avatar
Renault VG
Uporabnik
 
Prispevkov: 1519
Pridružen: Če nov 11, 2010 1:21 pm

Re: Katere zimske pnevmatike izbrat - priporočila

Napisal/-a Renault VG So okt 22, 2022 6:29 pm

Jaz imam tudi Nexen Winguard Sport 2 na Mazdi 3. Kupljene ker imam isto čudno dimenzijo in je malo izbire in ostalo relativno drago. Lani so bile nove sem bil zadovoljen so pa res malo mehkejše in ni tako super občutek na volanu pri hitri vožnji. Ampak za Grand Scenica bo najbrž ok :mrgreen:
 
scottie
Novinec
 
Prispevkov: 174
Pridružen: Če avg 24, 2006 8:54 am

Re: Katere zimske pnevmatike izbrat - priporočila

Napisal/-a scottie Če okt 27, 2022 11:05 am

Tudi sam kupujem nove gume, ŠKODA SUPERB COMBI, dimenzije 235/40R19
Gledal sem HANKOOK W330 ali pa CONTINENTAL TS870P. Razlika v ceni je cca. 65 eur/kom, seveda je Continental dražji.
Delam precej kilometrov, večinoma avtocesta. Continental sem imel na prejšnem avtu in sem bil zelo zadovoljen ( prvi komplet sem reklamiral zaradi nenormalne glasnosti, drugi komplet je bil neprimerno tišji ). Zdržale so mi dve zimski sezoni + par mesecev letne ( cca. 45 kkm ). Se splača dati 260 eur več?
Ima še kdo kakšno dobro izkušnjo z kakšno drugo znamko?
Precej pomembna mi je tihost, ker recimo letne Bridgestone so meni preveč glasne, recimo zimska Continental je bila res tiha.

Lp, Jaka
 
yeo
Novinec
 
Prispevkov: 260
Pridružen: Pe maj 24, 2013 5:40 pm

Re: Katere zimske pnevmatike izbrat - priporočila

Napisal/-a yeo Če okt 27, 2022 11:47 am

V podobni dimenziji 235 45 18, imam zimske gume Nexen winguard 2. Gume se v mokrem pelejejo kot bi bilo suho, lansko zimo v snegu so se odrezale odlično.
Letne gume sem imel na tem avtu conti sport contact 5. Zadnjič, ko sem montiral zimske gume, sem najprej dal letne conti skladiščiti, ko pa sem se začel peljat z zinskimi, sem klical vulkanizerja, naj letne conti s polovico profila vrže v smeti, ker se avto z zimskimi gumami pelje, kot da je drug avto - tiše, udobneje, volan se lepše obnaša.

Sicer sem z letnimi conti imel že več slabih izkušenj na različnih avtih, zimskih conti še nisem imel.
 
Zodd
Novinec
 
Prispevkov: 415
Pridružen: To okt 17, 2006 9:38 pm

Re: Katere zimske pnevmatike izbrat - priporočila

Napisal/-a Zodd Če okt 27, 2022 3:21 pm

edit mod
Predhodni post se NE citira


Po sili razmer sem letos kupil budged zimske gume za športni avto.. 235/40/18 Nexen winguardsport 2... za megana 4 RS
vedno probam biti čimbolj objektiven, res da sem pnevmatike preizkusil v suhem pri 10C po jezerskem, in v dežju in listju pri 9C od Rakitne do Cerknice, in lahko rečem da me je dobesedno vrglo na rit, itak nisem pričakoval kaj dobrega in sem jih šel sprobat na limit da vidim koliko držijo, tako da me ne bodo
presenetile takrat ko pride do nepredvidenih situacij... V glavnem 100e komad, kakršne UHP gume so takoj 150++, ker sem vedno kupoval zmagovalke testov, sem bil zelooooo skeptičen kako se bo tole obnašalo, v glavnem, najprej minus, mehke bočnice in zelo mehak profil tako da avto kar plava, pritisk sem dal na 2.7 že v štartu po pol ure hude vožnje je bila sigurna na 3+, v glavnem po mokrem še nisem vozil boljše gume, ne zimske in ne letne
prav neverjetno kako to drži... pospeševanje iz ovinkov na hladni mokri z listjem posuti cesti z 2 prestavo gas do konca 280 konjev brez LSD in gume ni vrtelo v prazno, peljal sem tako kot po suhem z pirelli p zero.... nexen me je izjemno presenetila tudi po suhem, ko se navadiš da avto plava na profilu je to izjemna guma, v zadnjih 5 letih sem imel samo najvišji rang gum, Dunlop wintersport5, Coninental winter TS830p, Continental winter TS860... in v mokrem pri 10C vse popušijo proti nexen, tudi meni ni jasno kako je to mogoče, lateralni oprijem je epski nekoliko manj ko se bremza na polno ostalo brez posebnosti, komaj čaka temperature pod lediščem, in sneg da bom lahko podal neko oceno...

najhuje pa je da ne vem če še zaupam testom....
Slika
 
AssKicker
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 568
Pridružen: Po jan 20, 2014 6:08 pm

Re: Katere zimske pnevmatike izbrat - priporočila

Napisal/-a AssKicker Če okt 27, 2022 4:35 pm

Nwm kašn stroj maš, ampak men ista firma ter model gum v isti dimenziji koplje v drugi prestavi pri nižjih konjih v prazn na mokri cesti. Kje je šele listje...
Vrni se na Zimske pnevmatike

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 15 gostov