Uporabniški avatar
ban
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3583
Pridružen: Po nov 15, 2004 10:37 am

Re: Katere zimske pnevmatike izbrat - priporočila

Napisal/-a ban Po jan 09, 2017 10:33 am

maniaxxx je napisal/-a:Men še niso nobene gume zdržale dlje kot 1 sezono spredaj, ali 2 zadaj tako, da ne gledam na obrabo. Rad sprobam nove znamke, včasih se pač zajebem včasih pa ne. Če smo pa realni, me pa zanima koliko od nas bi sploh opazilo razliko v gumah v istem avtu če ne bi vedeli katere imamo gor? Mislim razliko med npr conti in kako fuldo, ne zdaj razlike med najcenejšim kitajcem in naboljšo super sport gumo...jaz nisem prepričan da bi jo...

Verjetno bi jo opazil v kakšni bolj kritični situaciji, v normalni vožji pa najbrž da ne.
 
Uporabniški avatar
tomzzi
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2175
Pridružen: Pe mar 11, 2005 8:47 pm

Re: Katere zimske pnevmatike izbrat - priporočila

Napisal/-a tomzzi Pe jan 13, 2017 4:43 pm

Eno vprašanje...
Imam Goodyear UG9 vožene ene dve sezoni če se ne motim... Do te sezone so bile ok. Sedaj pa imam problem.
Avto mi nenormalno drsi. Tudi mesec dni nazaj ko še ni bilo snega sem opazil "drsenje" avtomobila tudi na samo mokri podlagi in pri plusu.
Predvsem že po kakšnem parkingu če sem naglo zvozil "ovinek" pa čeprav pri zelo nizki hitrosti.
Tudi pri naglem zaviranju je znalo zdrset.
Prej sem gume pregledal oziroma s kovancem za 2 evra "premeril" profil. Profila ni več toliko oziroma še pokrije tist rob kovanca kolikor sem videl.
Ampak avto DRSI. Danes ko je v naših koncih katastrofa po cesti sem imel kar probleme.
V klanec sem mi je vsake toliko prižgal ESC. Tudi v ovinek se nisem upal več kot 50-60, ker je že pri tej hitrosti začel drset.
Je pa res, da so gume napumpane bolj kot je predvideno za 205/60 16 za moj avto.
Imam jih na 2.5 se mi zdi (zaradi manjše obrabe). Predvideno je 2.3. Je lahko vzrok tudi previsok tlak v gumah?

Ajde dovolj "offtopica"...

Nekak nisem najbolj zadovoljen z UG9. Prevelika obraba pa po ene dveh sezonah mi bolj tako tako držijo.
Zdaj za dva mesca in pol nove kupovat... Očitno bom moral.
Katere se splača kupit pa, da niso najdražje? Nočem najcenejših pa tudi najdražjih ne. Nekaj vmes...
 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2186
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Re: Katere zimske pnevmatike izbrat - priporočila

Napisal/-a RedBaron Pe jan 13, 2017 4:57 pm

Saj imaš na gumi indikator obrabe... UG9 ima snežinko na večih mestih v profilu in ko ta snežinka izgine, guma ni več primerna za zimo...
Ne vem čemu odkrivati toplo vodo s kovancem?!?

GY-UG-9.jpg



Kaj kupit je pa odvisno koliko si pripravljen plačati za gumo. Glede na to da si imel sedaj GY, predvidevam da hočeš premium, torej Continental, Michelin, Dunlop...

Če pa malo cenješe (ali pa tudi ne), pa Nokian, Fulda, Vredestein...
 
Uporabniški avatar
INFINITI
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7259
Pridružen: So maj 01, 2004 11:28 am
Kraj: Ljubljana

Re: Katere zimske pnevmatike izbrat - priporočila

Napisal/-a INFINITI Pe jan 13, 2017 5:15 pm

maniaxxx je napisal/-a:Men še niso nobene gume zdržale dlje kot 1 sezono spredaj, ali 2 zadaj tako, da ne gledam na obrabo. Rad sprobam nove znamke, včasih se pač zajebem včasih pa ne. Če smo pa realni, me pa zanima koliko od nas bi sploh opazilo razliko v gumah v istem avtu če ne bi vedeli katere imamo gor? Mislim razliko med npr conti in kako fuldo, ne zdaj razlike med najcenejšim kitajcem in naboljšo super sport gumo...jaz nisem prepričan da bi jo...


Probaj Pirelli Sotozerro III - pa boš videl razliko in v performansah in v obrabi ;)
Vsega boga v premium klasi sem že imel do sedaj, pa mi je to najboljša guma do sedaj.
2000 Hyundai Coupe 2.0 → 2003 Hyundai Coupe 2.0 → 1999 BMW 740i → 2009 BMW 530d M
→ 2010 Škoda Superb TDI → 2008 Renault Laguna Coupe GT 2.0T → 2016 KIA Sportage CRDi → 2021 KIA Xceed 1.5 T-gdi
 
yeo
Novinec
 
Prispevkov: 260
Pridružen: Pe maj 24, 2013 5:40 pm

Re: Katere zimske pnevmatike izbrat - priporočila

Napisal/-a yeo Pe jan 13, 2017 6:06 pm

No ko ravno omenjaš sotto zero.. sam jih imam gor, vozene so bile 2 meseca 2015, nato zimo 2015-2016, sepravi so letos gor tretjic oz. 2.5x.. imajo 5 do 6mm profila pa imam enake težave kot tomzzi na GY.. guma je neuporabna, ne da se peljat, speljat ali ustavit po snegu. do sedaj so bile ok.
Dimenzija je 235 /45 -17.

Mislim da bom šel v ponedeljek po nove, čeprav imajo te še veliko profila..
 
Uporabniški avatar
tomzzi
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2175
Pridružen: Pe mar 11, 2005 8:47 pm

Re: Katere zimske pnevmatike izbrat - priporočila

Napisal/-a tomzzi Pe jan 13, 2017 6:15 pm

Isto jaz... Jutri zjutraj moram na cesto pa me je že sedaj polna glava skrbi kako bo šlo...
Očitno bom moral tudi jaz sedaj ekspresno nabavit nov komplet če imajo kaj zaloge v našem koncu.
 
nejc1986
Novinec
 
Prispevkov: 479
Pridružen: Pe dec 11, 2015 5:59 pm

Re: Katere zimske pnevmatike izbrat - priporočila

Napisal/-a nejc1986 Pe jan 13, 2017 6:44 pm

Če te skrbi kako se bo avto obnasal na, mesecu primerno, zasnezeni cesti, naredi uslugo sebi in vsem nam in uporabljaj javni prevoz, dokler ne bos imel ustreznih gum
 
BlackT
Novinec
 
Prispevkov: 112
Pridružen: Sr sep 26, 2007 6:32 pm

Re: Katere zimske pnevmatike izbrat - priporočila

Napisal/-a BlackT Pe jan 13, 2017 8:26 pm

Mudar ko more, nismo vsi iz Lj in bi lahko kam prišli z javnim prevozom :lol:
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: Katere zimske pnevmatike izbrat - priporočila

Napisal/-a maniaxxx Pe jan 13, 2017 8:42 pm

INFINITI je napisal/-a:
maniaxxx je napisal/-a:Men še niso nobene gume zdržale dlje kot 1 sezono spredaj, ali 2 zadaj tako, da ne gledam na obrabo. Rad sprobam nove znamke, včasih se pač zajebem včasih pa ne. Če smo pa realni, me pa zanima koliko od nas bi sploh opazilo razliko v gumah v istem avtu če ne bi vedeli katere imamo gor? Mislim razliko med npr conti in kako fuldo, ne zdaj razlike med najcenejšim kitajcem in naboljšo super sport gumo...jaz nisem prepričan da bi jo...


Probaj Pirelli Sotozerro III - pa boš videl razliko in v performansah in v obrabi ;)
Vsega boga v premium klasi sem že imel do sedaj, pa mi je to najboljša guma do sedaj.


Imam letos conti ts 860 in sem zadovoljen. Kot sem rekel me obraba ne gane,samo da drzi in conti definitivno je vreden denarja, res pa je da ne morem na istem avtu v istih pogojih probat se kakih drugih da bi bila merodajna primerjava,

.
tomzzi je napisal/-a:Eno vprašanje...
Imam Goodyear UG9 vožene ene dve sezoni če se ne motim... Do te sezone so bile ok. Sedaj pa imam problem.
Avto mi nenormalno drsi. Tudi mesec dni nazaj ko še ni bilo snega sem opazil "drsenje" avtomobila tudi na samo mokri podlagi in pri plusu.
Predvsem že po kakšnem parkingu če sem naglo zvozil "ovinek" pa čeprav pri zelo nizki hitrosti.
Tudi pri naglem zaviranju je znalo zdrset.
Prej sem gume pregledal oziroma s kovancem za 2 evra "premeril" profil. Profila ni več toliko oziroma še pokrije tist rob kovanca kolikor sem videl.
Ampak avto DRSI. Danes ko je v naših koncih katastrofa po cesti sem imel kar probleme.
V klanec sem mi je vsake toliko prižgal ESC. Tudi v ovinek se nisem upal več kot 50-60, ker je že pri tej hitrosti začel drset.
Je pa res, da so gume napumpane bolj kot je predvideno za 205/60 16 za moj avto.
Imam jih na 2.5 se mi zdi (zaradi manjše obrabe). Predvideno je 2.3. Je lahko vzrok tudi previsok tlak v gumah?

Ajde dovolj "offtopica"...

Nekak nisem najbolj zadovoljen z UG9. Prevelika obraba pa po ene dveh sezonah mi bolj tako tako držijo.
Zdaj za dva mesca in pol nove kupovat... Očitno bom moral.
Katere se splača kupit pa, da niso najdražje? Nočem najcenejših pa tudi najdražjih ne. Nekaj vmes...


Žal mi je da imaš tak slučaj ampak kot jaz ze leta trdim je goodyear teško sranje, če je res takšna kriza kupi 4 komade zdaj, čeprav glede na planirano menjavo avta to ni najbolj pametna investicija. Poskusi malo spustiti tlak čeprav dvomim da bo kaj bistveo pomagalo
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2186
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Re: Katere zimske pnevmatike izbrat - priporočila

Napisal/-a RedBaron Pe jan 13, 2017 8:44 pm

tomzzi je napisal/-a:Isto jaz... Jutri zjutraj moram na cesto pa me je že sedaj polna glava skrbi kako bo šlo...
Očitno bom moral tudi jaz sedaj ekspresno nabavit nov komplet če imajo kaj zaloge v našem koncu.


Obstaja izredno preprosta rešitev, če bo ju3 sneg in imaš občutek, da gume ne nudijo dovolj oprijema, pač natakneš ketne... simple :)
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2358
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Katere zimske pnevmatike izbrat - priporočila

Napisal/-a DePalmo Pe jan 13, 2017 9:00 pm

Evo, danes je bil sneg in sem lahko sprobal TS860 in sem razočaran. Da sem prišel domov, sem moral montirat verige. Ko sem imel TS850, je bil oprijem vrhunski, verige sem montiral samo enkrat ker sem res pretiraval v en hrib in je pač obstalo, drugače pa vseh pet zim brez verig in brez strahu.

Še za primerjavo, cca. 10 minut pred mano je sestre fant z zimskimi Matador prišel domov brez problemov.
 
Uporabniški avatar
radar
Uporabnik
 
Prispevkov: 917
Pridružen: Po maj 09, 2005 9:44 am

Re: Katere zimske pnevmatike izbrat - priporočila

Napisal/-a radar Pe jan 13, 2017 9:06 pm

@ tomzzi spusti pritisk v gumah. Koliko imas profila v mm? GY ni slaba guma, meni se obnese bolje kot conti. Res pa je tudi, da je na trgu še veliko drugih ponudnikov. Lp
 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2186
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Re: Katere zimske pnevmatike izbrat - priporočila

Napisal/-a RedBaron Pe jan 13, 2017 9:09 pm

Kje pa so gume narejene?

Jaz sem imel na yetiju 2 kompleta TS850, prvi je bil made in germany, oprijem vrhunski v vseh pogojih. Po dveh sezonah sem nabavil nov komplet, spet TS 850, vendar je bil oprijem v snegu bistveno slabši, kot da ni gor enaka guma kot prej... bile so narejene v ROMUNIJI...

Zdaj so gor TS 830P -> super guma!
 
Uporabniški avatar
tomzzi
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2175
Pridružen: Pe mar 11, 2005 8:47 pm

Re: Katere zimske pnevmatike izbrat - priporočila

Napisal/-a tomzzi Pe jan 13, 2017 9:38 pm

@maniaxxx

Očitno je res glede GY. Pred leti sem imel letne GY in sem jih po sezoni in pol dol staknu. Premehka in prevelika obraba. Pa ajde obraba spet ni toliko pomembna. Jih je pa vseeno prehitro zradiralo.
Nevem zakaj sem kupil zimske GY. Saj prvo leto so bile ok. Samo za to ceno človek pričakuje kaj več oziroma, da bodo držale dlje cajta.
GY v glavnem ne kupim več.
Je pa res smotana situacija sedaj ja. Avto bom v kratkem naročil ja. Torej bom če ne bo dobro primoran kupiti nove gume za trenutni avto.
Problem je, ker jih ne bom mogel montirat na nov avto drugo sezono zaradi dimenzije. Pri tej imam 205/60 R16. Pri novem avtu bodo pa homologirane 205/55 R16.

@ostali

profila je na "oko" še kar nekaj. Nisem pa meril. Tlak sem pa šel preverit. K sreči imam merilec tlaka v avtu. Bile so na 2.5 vse 4.
Sem jih spustil na 2.3. Bom videl če bo kaj bolje jutri. Če ne bom pa res moral nekaj na hitro nabavit saj delam kar nekaj km na dan.
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: Katere zimske pnevmatike izbrat - priporočila

Napisal/-a maniaxxx Pe jan 13, 2017 10:03 pm

Sej ravno zarad dimenzije sem rekel da ti ne zavidam situacije, razen če kupiš mazdo, tam so dimenzije 205 60 16 :D

Kaj pa če kupiš rabljene za te tri-4 mesece

S temi sem bil sam zelo zadovoljen, sploh po snegu so odlične ( verjetno zato jih ma v Austriji skor vsak gor )

http://www.avto.net/Ads/details.asp?id= ... -2015-4kom
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
nejc1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1912
Pridružen: Ne maj 30, 2010 9:39 am

Re: Katere zimske pnevmatike izbrat - priporočila

Napisal/-a nejc1 Pe jan 13, 2017 10:11 pm

Eni imate pa tut skos neke probleme z gumami...

Jaz imam tudi te Semperitke s prejšnega posta četro sezono (res pa da prve tri sezone niso bile veliko vožene) pa nimam nekih pripomb, po mokrem držijo dobro, po snegu tudi kar gre, pa tudi glasne niso... Sicer pa pri hiši so bile zimske GY UG vsi modeli 6, 7, 8 in vedno zelo zadovoljni, tudi po več sezonah z malo profila so še dobro držale po mokrem, letos smo tudi vzeli ene UG9, upam da jim ni kvaliteta padla, mislim, da so made in Taiwan :huh: , zaenkrat sicer držijo kot se spodobi...
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2358
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Katere zimske pnevmatike izbrat - priporočila

Napisal/-a DePalmo Pe jan 13, 2017 11:25 pm

RedBaron je napisal/-a:Kje pa so gume narejene?

Jaz sem imel na yetiju 2 kompleta TS850, prvi je bil made in germany, oprijem vrhunski v vseh pogojih. Po dveh sezonah sem nabavil nov komplet, spet TS 850, vendar je bil oprijem v snegu bistveno slabši, kot da ni gor enaka guma kot prej... bile so narejene v ROMUNIJI...

Zdaj so gor TS 830P -> super guma!

Glede na to da je govora o GY in da samo ti pišeš o TS850, sklepam da je letelo name. Po pravici povedano, ne vem kje so bile narejene. Verjetno to piše na gumi in bom jutri pogledal, ampak če to piše na hrbtni strani, je nebom dol jemal z avta. Se pa TS860 fino drži mokre ceste in tudi ni spet pretirano mehka skozi ovinke, pa imam napumpano na 2.3 (ponavadi imam gume na 2.5 ali 2.6 zaradi teže avta). In tudi nebi jambral, ampak da se Matador bolje pelje kot Continental, mi pa gre fajn v nos, sploh pa ko za Matador še slišal nisem.
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: Katere zimske pnevmatike izbrat - priporočila

Napisal/-a maniaxxx Pe jan 13, 2017 11:39 pm

Matador in ostalo Češko ( ali Slovaško nisem ziher ) "sranje" je za v sneg zakon, sicer pa je veliko tudi od samega avta odvino. Jaz sem z ts 860 za zdaj zelo zadovoljen, predvsem zaradi obnasanja na suhem in v dezju, sneg so pa vidle enkrat na rogli pa danes, nobenih težav ni blo v nobenem primeru.

Čeprav najboljše za sneg kar sem do zdaj vozil je bilo v 175 65 14 vredestein snowtrac 4 in v 205 55 16 semperit speed grip 2, s temi sem pa lezel tam ko ne bi niti pomislil da sploh gre ( npr na Peco po neki nespluženi kozji poti )..najslabše so ble pa michelin alpin a4 v 195 65 15....

Vse 3 seveda nove, več k 2 sezone starih zimskih pa mislim da se nisem vozil ( razen lani na prehodnem avtu kjer so bile 16 let stare, pa še to je bilo poleti-izkusnje vratolomne :lol: )
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
nejc1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1912
Pridružen: Ne maj 30, 2010 9:39 am

Re: Katere zimske pnevmatike izbrat - priporočila

Napisal/-a nejc1 So jan 14, 2017 11:35 am

Saj med temi gumami nižjega cenovnega razreda (pa tudi kakšne nalite oz. obnovljene) jih je kar nekaj, ki so kar se vlečne moči v snegu tiče primerljive ali tudi boljše od kakih premium gum, so pa po drugi strani recimo na mokrem dosti slabše...
 
Uporabniški avatar
ironmaiden
Novinec
 
Prispevkov: 353
Pridružen: Pe avg 17, 2007 7:51 pm

Re: Katere zimske pnevmatike izbrat - priporočila

Napisal/-a ironmaiden So jan 14, 2017 12:53 pm

....no, še moje izkušnje z Matador v dimenziji 175 65 14
Imam jih že tretjo sezono, pa še vedno nevem ali sem zadovoljen z njimi ali ne, tako mešane občutke pustijo.
Slabe so v pogojih mile zime 0°c do 5°c, lepega vremena itd, takrat so kot hrenovke ki nimaš nobenega občutka na volanu in znoriš. :evil:
Odlične pa so ko je mraz, sneg in plundra oz. bolj kot je zaje*ana zima, boljše so in če sem jih hotel vsako leto že zamenjati (mili pogoji zime), me vedno
presenečajo v težjih pogojih. :DDD
Priporočam?, pošteno povedano, pojma nimam. :?
Vrni se na Zimske pnevmatike

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 24 gostov