Uporabniški avatar
=swen=
Uporabnik
 
Prispevkov: 810
Pridružen: To okt 14, 2008 3:04 pm
Kraj: gorenjska

Centriranje (lahko uredi kdo poceni)?

Napisal/-a =swen= Če sep 29, 2011 10:24 am

Pozdravljeni,

Rad bi našel nekoga, ki ima opremo v garaži in bi lahko poceni porihtal centriranje 4-ih gum.
Torej gume so montirane, le znova bi jih bilo treba scentrirati.

Sem iz okolice Kranja, vendar mi ustreza tudi LJ z okolico

Lahko tudi na PM (najbolje da pripišete še lokacijo)
 
Uporabniški avatar
~toMmy~
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5806
Pridružen: Sr dec 07, 2005 3:19 pm
Kraj: Vinica

Re: Centriranje (lahko uredi kdo poceni)?

Napisal/-a ~toMmy~ Če sep 29, 2011 12:22 pm

A je to v "razvitem svetu" tako drago, da si moraš vzet čas za iskanje poceni vulkanizerja? Meni je v Vinici računal 8€ za štiri 16" alu platišča tudi z gumami, pa so bila potrebna kar nekaj "popravkov".
Slika
"Deutschen sind vielleicht nicht die Humorvollsten, aber wer will schon ein lustiges Auto?"
 
Uporabniški avatar
=swen=
Uporabnik
 
Prispevkov: 810
Pridružen: To okt 14, 2008 3:04 pm
Kraj: gorenjska

Re: Centriranje (lahko uredi kdo poceni)?

Napisal/-a =swen= Če sep 29, 2011 1:08 pm

Ne, spet ni tak velik strošek, ampak 20€ ki jih hočejo tu poleg se mi pa zdi kar veliko. Glede na to da so gume montirane, so jeklena 14" platišča ...
 
Uporabniški avatar
denko4
Novinec
 
Prispevkov: 378
Pridružen: Pe sep 04, 2009 9:54 pm
Kraj: dolenjske benetke

Re: Centriranje (lahko uredi kdo poceni)?

Napisal/-a denko4 Pe sep 30, 2011 2:47 pm

~toMmy~ je napisal/-a:A je to v "razvitem svetu" tako drago, da si moraš vzet čas za iskanje poceni vulkanizerja? Meni je v Vinici računal 8€ za štiri 16" alu platišča tudi z gumami, pa so bila potrebna kar nekaj "popravkov".

Take dnarje ni problem dat. To je skoraj zastonj. Ampak kot je =swen= napisal, večina ma pa kr hude cene.
 
Uporabniški avatar
MBtouran
Uporabnik
 
Prispevkov: 1010
Pridružen: So jul 17, 2010 10:25 pm

Re: Centriranje (lahko uredi kdo poceni)?

Napisal/-a MBtouran So okt 01, 2011 8:53 am

Če nimate denarja za centriranje in montažo potem boljše da avto prodate.
 
Uporabniški avatar
=swen=
Uporabnik
 
Prispevkov: 810
Pridružen: To okt 14, 2008 3:04 pm
Kraj: gorenjska

Re: Centriranje (lahko uredi kdo poceni)?

Napisal/-a =swen= Ne okt 02, 2011 9:20 pm

:roll:

En neumen primer: Si v trgovini in iščeš nekaj za darilo. Gledaš med policami in nazadnje kupiš čokoladno bonbonjero za 20€. Okej si rečeš, saj je vendarle bonbonjera odličnega okusa, izgleda...
Prijatelj kateremu si jo podaril je navdušen nad njo in jo pohvali. Tako se kak mesec kasneje, za simbolno darilo drugi osebi, znova odločiš da bi kupil to enako bonbonjero. Odpraviš se v trgovino, a tam jih žal nimajo več. Kasneje se dobiš s kolegom na pijači in ga povprašaš če slučajno ve kje bi jo še našel.
On ta izdelek dobro pozna in ti predlaga trgovino v kateri povsem enako bonbonjero dobiš za 8€. Zakaj nebi naslednjič povprašal že vnaprej? Saj stavek ali dva ni tak problem izreči. Ali?


Nekateri za isto storitev ali izdelek radi plačate več. Super ste, kaj naj rečem. :)
 
Uporabniški avatar
crxdelsol
aka Technologic aka dejcc
 
Prispevkov: 2330
Pridružen: Ne okt 17, 2010 10:13 pm

Re: Centriranje (lahko uredi kdo poceni)?

Napisal/-a crxdelsol Ne okt 02, 2011 9:43 pm

MBtouran je napisal/-a:Če nimate denarja za centriranje in montažo potem boljše da avto prodate.

Ja saj si hepan ja :lol: Zato ker nekomu ni dat oderuških 20€ za centriranje pa naj avto proda :D Pridi, ti napumpam gume za 50€, če pa nedaš pa avto prodaj.
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Re: Centriranje (lahko uredi kdo poceni)?

Napisal/-a nebivedu Po okt 03, 2011 6:34 am

Prejšnji teden je bila akcija na straneh kot so ena na dan in podobne. Centriranje in menjava za 19 evrov.
Old subarus never die, they just get faster!
 
Uporabniški avatar
adis
Uporabnik
 
Prispevkov: 8095
Pridružen: To jan 30, 2007 1:47 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Centriranje (lahko uredi kdo poceni)?

Napisal/-a adis Po okt 03, 2011 8:43 am

nebivedu je napisal/-a:Prejšnji teden je bila akcija na straneh kot so ena na dan in podobne. Centriranje in menjava za 19 evrov.



je še zmeraj :D še 13 ur do izteka akcije.
 
Uporabniški avatar
MBtouran
Uporabnik
 
Prispevkov: 1010
Pridružen: So jul 17, 2010 10:25 pm

Re: Centriranje (lahko uredi kdo poceni)?

Napisal/-a MBtouran Po okt 03, 2011 3:31 pm

Za 10 € cincate, pa saj ne mislite resno. Grem k vulkanizerju, kateremu zaupam pa dam tistih 40€ pa mir. Glavno da se navzven vidi kaj se vozi potem pa na avtih visjega razreda vidis cenene firme pnevmatik.
 
Uporabniški avatar
adis
Uporabnik
 
Prispevkov: 8095
Pridružen: To jan 30, 2007 1:47 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Centriranje (lahko uredi kdo poceni)?

Napisal/-a adis Po okt 03, 2011 4:15 pm

MBtouran je napisal/-a:Za 10 € cincate, pa saj ne mislite resno. Grem k vulkanizerju, kateremu zaupam pa dam tistih 40€ pa mir. Glavno da se navzven vidi kaj se vozi potem pa na avtih visjega razreda vidis cenene firme pnevmatik.


mogoče je pri vas v mb razlika v 10 eur, pri nas v lj je razlika tudi do 30-40 eur!
 
Uporabniški avatar
NejcZ
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1506
Pridružen: Po dec 24, 2007 7:35 pm
Kraj: Mozirje

Re: Centriranje (lahko uredi kdo poceni)?

Napisal/-a NejcZ To okt 04, 2011 8:06 am

Jaz dam 15-20€ za komplet premontažo z centriranjem, odvisno h kerem grem. Mali kraji ftw :lol:
I'm not speeding I'm qualifying...
 
Uporabniški avatar
dottore
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 552
Pridružen: Ne nov 14, 2010 5:58 pm
Kraj: "sončna stran Slavnika"

Re: Centriranje (lahko uredi kdo poceni)?

Napisal/-a dottore To okt 04, 2011 8:49 am

NejcZ je napisal/-a:Jaz dam 15-20€ za komplet premontažo z centriranjem, odvisno h kerem grem. Mali kraji ftw :lol:

Točno tako :D
 
Rihtar
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: Pe okt 14, 2011 7:03 am

Re: Centriranje (lahko uredi kdo poceni)?

Napisal/-a Rihtar Pe okt 14, 2011 7:35 am

Pozdravljeni!

Tole pisem predvsem iz tega razloga, da se se kdo drug ne bo tako zafrknil, kot sem se sam. Avtocenter Velic. Brez premisljanj lahko recem, NAJSLABSI vulkanizer dalec naokoli. Sicer si nisem se cisto na jasnem, ali je on sam in osebje pri njemu res nesposobno, ali pa te hocejo na vsak nacin oskubit za goro denarja.
Ko prides tja..vse lepo in prav..profi oprema, ni kej rect...3D optika (redko kje). avtoservis, avtopralnica, vulkanizerstvo, polnenje klim..skratka vse ima , ni da ni!
Ampak..prvo kot prvo....dela mi optiko en mladenic..stoji pod avtom, v eni roki kljuc, v drugi kladivo, v ustih cik. Prosi me, ce lahko tam na racunalniku neki kljukam..vglavnem, pol optike sm naredu sam. Drug dan mu pridem, da mi tuljo gume. Se greva peljat s sefom..tkoj k sva startala pravi, da so to lezaji...in da je ziher, da je desni. Ok..menjamo lezaj..spet se peljemo..tuli enako..pravi, da zdej je pa levi lezaj. Recem klinc, on je ja vulkanizer, ve vec od mene..menjamo se levega. Se peljemo, stvar ista. gume tulijo. Sele ko se ustavmo pogleda zadne gume in pravi da so kot smrekca in da so gume krive. A na zacetku pa ni gum niti malo pogledu in reku ze u startu da so lahko gumekrive, ker kasneje sem izvedel, da grejo pri mojem avtu lezaji ZELO redko. Je res, da sem mu na zacetku ze omenil, da sem ze narocil druge gume pri enem vulkanizerju in se je tip znajdu..si je mislu, da ce ze mas gume, ti bom pa jst zaracunu za menjavo lezajev,ce ze z menjavo gum ne bom. In najslajse pr usem tem...klice u trgovino, da narociva lezaj..pa me sprasuje, al z racunom al brez..sm reku ajde brez,...se pravi da potem on lezaj uzame na firmo in s tem ne placa DDV..s tem posledicno bi tudi jaz moral dobiti lezaj ceneje ne?? In to 2 lezaja..eden 136eur, drug 158eur....+delo mi je racunal 60eur!! 60eur za to, da se je eden od mulcev k pr njemu cisti avte 1 uro vozu do trgovin z avtodeli (najprej po en lezaj, nato v drugo trgovino se po drugega). Sama menjava pa je potekala pol ure. Skratka katastrofa na polni crti!!! Mislm da je frajer kr konkretno zasluzil...potem se ze ne cudim, da ima tako profi opremo, ce tako nateguje ljudi! Da bi mi potem vsaj racun dal, ce se je ze hvalil, da ceneje pridem skoz brez racuna. Me ima, da bi sel k njemu in mu povedal, sam se mi ne da ukvarjat s takimi bebc.. Skoz ma cik u ustih, kar se mi tudi ne zdi olikano do strank..Mene ziher ne bo vec vidu tam in sem 100% da se marsicesa ne, usaj tiste, k so prebral ta post.

Uzivajte in srecno pot!
 
Uporabniški avatar
crxdelsol
aka Technologic aka dejcc
 
Prispevkov: 2330
Pridružen: Ne okt 17, 2010 10:13 pm

Re: Centriranje (lahko uredi kdo poceni)?

Napisal/-a crxdelsol Pe okt 14, 2011 8:35 am

Hah, tudi jaz sem imel slabo izkušnjo z Jože Novak s.p. iz Slov.Bistrice.

Hotel sem montirati 215 40 17 dot 06 gume na 7J felno, torej nobenih ekstremov. 2 uri poskušanja ni obrodilo sadov, nikakor ni hotelo napeti gume ko je pumpal (pumpal je tudi do 7,5 barov!), na koncu je rekel da so gume prestare za montirat in naj jih prodam ali vržem vstran in pridem z novimi ter mi rekel da sem dolžan 20€. Ok plačam ker sem bil prepričan da res negre.

Za vsak slučaj še peljem k enemu vulkanizerju in mu povem za štorijo prej povem mu tudi da si Jožek ni hoto dat gum lepo gor pri montiranju enakomerno in mislim da je to pač narobe da ne zagrabi in razpihne. Lepo sma dala gumo gor enakomerno in vse 4 so šle takoj gor vsaka vsaj v drugem poiskusu (pri 3,5 barih). Cena montaže 28€. Montiral sem pri VIH VULKANIZERSTVO, IZPUŠNI SISTEMI HROVAT, VLADO HROVAT S.P.

Malo se mi zdi oderuška cena 20€ za prazno poiskušanje z gumo in pumpanje na 7,5 barov ob dejstvu da če bi gumo vtrgalo da bi bil jaz kriv... in z tem da sem mel na koncu še vedno iste gume na avtu. Nebi rekel če res nebi šlo amapak da pri drugem takoj gre je malo čudno. Zdi se mi da se je jožek poslabšal zadnja leta.
 
Uporabniški avatar
pinny
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2593
Pridružen: Sr feb 11, 2004 2:40 pm
Kraj: Šoštanj

Re: Centriranje (lahko uredi kdo poceni)?

Napisal/-a pinny Pe okt 14, 2011 8:41 am

Na strani http://www.vsikuponi.si, se kdaj pa kdaj najde kaka taka usluga kr nekej cenej, tko da se splača kdaj pogledat tudi tja ;)
 
Uporabniški avatar
crxdelsol
aka Technologic aka dejcc
 
Prispevkov: 2330
Pridružen: Ne okt 17, 2010 10:13 pm

Re: Centriranje (lahko uredi kdo poceni)?

Napisal/-a crxdelsol Pe okt 14, 2011 8:52 am

Take so cene pri nas normalne do 16" ne z "popustom" :D
 
Veron
Novinec
 
Prispevkov: 341
Pridružen: Ne maj 01, 2005 3:04 pm

Re: Centriranje (lahko uredi kdo poceni)?

Napisal/-a Veron Ne okt 16, 2011 11:09 am

kaj je točno fora, da pri nekaterih piše, doplačilo za nestandardne odprtine?
 
Uporabniški avatar
TrijoAdijo
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: Če jun 10, 2004 10:06 pm

Re: Centriranje (lahko uredi kdo poceni)?

Napisal/-a TrijoAdijo Ne okt 16, 2011 11:21 am

A daj...mater so ratal te vulkanizerji/avtooptiki rahlo lopovski. Zadnjič je en model hotu zaračunat samo dvig avta (cena: Kao 6€).
Italijani izdelujejo testenine, francozi parfume, nemci pivo, azijci riž, američani pa avtomobile.
 
Uporabniški avatar
AgitatoR
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4443
Pridružen: To jun 15, 2004 3:09 pm
Kraj: Rbn 104

Re: Centriranje (lahko uredi kdo poceni)?

Napisal/-a AgitatoR Sr okt 19, 2011 4:07 pm

Veron je napisal/-a:kaj je točno fora, da pri nekaterih piše, doplačilo za nestandardne odprtine?


Maš tut avte, ki imajo feltne, ki sploh nimajo luknje pri pestu, ampak so 'polne'.


Je sploh še kje, z računom seveda, cenej kot 30€ ?
Zadnjič spremenil AgitatoR, dne Sr okt 19, 2011 4:10 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
U ti mater kakšna kolona je danes. Še dobr, da sm taprvi.
Bencin je zakon. Probej se zadevati z dizlom. Neizvedljivo.
Vrni se na Zimske pnevmatike

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov