alterego
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: Sr okt 26, 2011 5:37 pm

www.mojegume.si - nikoli več!

Napisal/-a alterego Sr okt 26, 2011 6:20 pm

V upanju na ugoden nakup in kak prihranjen evro, sva se po pregledu online ponudbe odločila za nakup štirih zimskih pnevmatik pri http://www.mojegume.si. Pred samim naročilom sva gospode s portala prek emaila vprašala za zagotovilo o tem, če bodo kupljene in dostavljene pnevmatike res letnik 2011, kar sva si seveda želela.

Po tem, ko sva od njih pisno dobila pozitiven odgovor, sva opravila naročilo, plačala in čakala na dostavo. V roku enega tedna, nama dostavijo dve pnevmatiki – brez kakršnegakoli obvestila o tem, kje sta še preostali dve, tudi brez računa.

Pošljeva novo sporočilo, kje se je zataknilo z dostavo in zakaj. Odgovor je bil nekaj v smislu: “Ste prejeli en paket ali dva?”. Kaj tukaj ni jasno, če napiševa, da sva dobila samo dve, dve pa manjkata?!

OK, naslednji dan dostavijo še drugi dve pnevmatiki – seveda zopet brez računa. Ugotoviva, da so vse štiri dostavljene pnevmatike letnik 2010, teden proizvodnje: 40. Grrr!

Ko sem po nekaj klicih gospode iz http://www.mojegume.si le dobila na telefon in jih spomnila, da so pisno obljubili letnik 2011, se je njihov odgovor glasil nekaj v stilu: “Gospa, vsak dan gre iz skladišča prek 1000 komadov gum, kako naj vemo, da boste ravno vi prejeli letnik 2011?” Mogoče zato, ker ste to pisno obljubili?! “Kateri teden proizvodnje so? Pa saj to so pa ja še nove gume, saj vidite, da še niso bile rabljene.”

Reklamacija? “Zaradi tega, ker smo vam obljubili letnik 2011 in ga niste prejeli pa res ni smiselno vlagati reklamacije … saj to so ja nove gume … Prav, izpolnite reklamacijski obrazec, priložite račun in nam gume na svoje stroške vrnite pa bomo videli, kako in kaj.” Seveda je omenil, da bo račun urgentno poslal, a urgenca ima v njihovem svetu očitno drug pomen … Verjetno pride po tem, ko bo že pretekel zakonsko določen rok za reklamacijo.
 
Uporabniški avatar
TrijoAdijo
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: Če jun 10, 2004 10:06 pm

Re: www.mojegume.si - nikoli več!

Napisal/-a TrijoAdijo Sr okt 26, 2011 6:28 pm

Ajoj...kulk kompliciranja...:S:S

Gume so zdej "stare" eno leto. To so vsekakor še vedno uporabne za tri sezone.
Italijani izdelujejo testenine, francozi parfume, nemci pivo, azijci riž, američani pa avtomobile.
 
Uporabniški avatar
Misfits
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 38
Pridružen: So mar 29, 2008 2:38 pm

Re: www.mojegume.si - nikoli več!

Napisal/-a Misfits Sr okt 26, 2011 6:31 pm

Hvala za opozorilo !!!

takega žalabajzerstva je čist preveč ...

LP
Misfits
Zadnjič spremenil Misfits, dne Sr okt 26, 2011 6:32 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
Uporabniški avatar
Bat_zajla
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 504
Pridružen: Če dec 09, 2010 10:32 pm

Re: www.mojegume.si - nikoli več!

Napisal/-a Bat_zajla Sr okt 26, 2011 6:31 pm

Nevem zakaj se vam gre toliko zato, da so gume letnik 2011. Če so pravilno shranjene je vseeno če so 2010. Res pa je, da če so vam pisno obljubljali naj se tega držijo. Drugače pa se raje zapelješ k lokalnemu prodajacu, pa gume vidiš in še takoj ali naslednji dan jih lahko dobiš. Tudi komplikacij je ponavadi manj, ker se osebno zmeniš.
 
primozkocijancic
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 42
Pridružen: Pe maj 15, 2009 9:39 am

Re: www.mojegume.si - nikoli več!

Napisal/-a primozkocijancic Sr okt 26, 2011 6:41 pm

Tudi sam raje kupim gume pri lokalnem prodajalcu, saj gume takoj vidiš in veš pri čem si. Glede na tvoj problem, bi jih pa tudi sam poslal nazaj in zahteval takšne za kakršne je bilo dogovorjeno.
lp
 
Uporabniški avatar
Slicker
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4594
Pridružen: Pe jul 23, 2004 12:38 am
Kraj: okolica Trebnjega

Re: www.mojegume.si - nikoli več!

Napisal/-a Slicker Sr okt 26, 2011 6:41 pm

po zakonu so gume lahko stare 2leti in pol da se jih še vedno lahko prodaja za nove.
 
Uporabniški avatar
crxdelsol
aka Technologic aka dejcc
 
Prispevkov: 2330
Pridružen: Ne okt 17, 2010 10:13 pm

Re: www.mojegume.si - nikoli več!

Napisal/-a crxdelsol Sr okt 26, 2011 6:48 pm

Imaš kak link do zakona ? prosim.

Drugače pa avtorju teme: zdaj si pa res poceni gume kupu! Boš tudi z tisto poštnino nazaj na plusu al ne več :)

Jaz sem kupo starejše gume od 2,5 let (cena je bila zelo primerna) in sem jih že letos že 2x probal po snegu pa nimam kaj rečt, tudi po mokri cesti in suhi nimam pripomb. Čakam na prvi sneg da vidim če vzamem 2 novi ali ne za vsak slučaj, drugače pa ketne v avto. Itak pa jih imam namen imet samo to sezono in potem do poletja zradirat.

Malo morate vi "teoretiki" se ohladit ker če bi vaše teorije držale se jaz premaknil nebi po snegu, po mokri cesti pa nebi mogo ovinkat tak pa nisem niti za eno niti za drugo prikrajšan.
 
Uporabniški avatar
Misfits
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 38
Pridružen: So mar 29, 2008 2:38 pm

Re: www.mojegume.si - nikoli več!

Napisal/-a Misfits Sr okt 26, 2011 6:51 pm

sploh ni važno kaj je po zakonu...tej bizgeci so človeku nekaj oblubli, ker si je on to tako zaželel (razlogi za tako željo so popolnoma nepomembni)
zato je tudi gume pri njih naročil...

Indiferentno od stvari, ki je bila predmet prodaje, le ta ni enaka tistemu na kar se je pogodba (dogovor) nanašal
Me zanima kako bi odreagirali, če bi naročili avto letnik '11 dobili pa '10 kljub temu da bi vam pisno zagotovili, da boste dobili letnik '11 ...

Preprosto zahojena nedoslednost prodajalca, ki si lahko to privošči...

Lepo se mi zdi od avtorja, da je opisal izkušnjo!!

LP
Misfits
 
Uporabniški avatar
ejsim
Uporabnik
 
Prispevkov: 835
Pridružen: Sr jul 29, 2009 7:33 am

Re: www.mojegume.si - nikoli več!

Napisal/-a ejsim Sr okt 26, 2011 7:04 pm

Misfits je napisal/-a:sploh ni važno kaj je po zakonu...tej bizgeci so človeku nekaj oblubli, ker si je on to tako zaželel (razlogi za tako željo so popolnoma nepomembni)
zato je tudi gume pri njih naročil...

Indiferentno od stvari, ki je bila predmet prodaje, le ta ni enaka tistemu na kar se je pogodba (dogovor) nanašal
Me zanima kako bi odreagirali, če bi naročili avto letnik '11 dobili pa '10 kljub temu da bi vam pisno zagotovili, da boste dobili letnik '11 ...

Preprosto zahojena nedoslednost prodajalca, ki si lahko to privošči...

Lepo se mi zdi od avtorja, da je opisal izkušnjo!!

LP
Misfits


Se strinjam. Čeprav neke hude razlike ni, bi lahko takoj napisali nekaj v smislu: "Žal vam ne moremo garantirati, da boste prav vi dobili letnik 2011, ker gre vsak dan 1000 gum iz skladišča, si pa bomo prizadevali za to, da dobite čim novejše. Obenem pa vam zagotavljamo, da so tudi pnevmatike, ki imajo morebiti letnico 2010, pravilno skladiščene in enakovredne tistim, z letnikom 2011."

Blablabla..pač nekaj v tem smislu. Če nisi 100% prepričan, da bo tako kot si napisal, potem ne obljubljaj oz. bodi pripravljen, da ti bo folk potem zatežil. Jaz recimo, ob naročanju pnevmatik preko spleta, sploh nisem spraševal za letnico, ker vem, da kaj posebno starih ne bodo poslali in jim tudi ne bi zameril, če bi bile letnik 2010, ker pač nisem nikjer poudarjal/spraševal. No, prišle so DOT3211 ;) Pač stvar je v tem, da se počutiš, da te nategujejo na vseh koncih. Pa mogoče je nehote, ampak jaz bi se na njihovem mestu in v konkretnem primeru, opravičil (ker jim je pač obljubljeno, ne se potem izgovarjati..sprejmi odgovornost za svoje besede/obljube), podal neko razumno razlago in jim zaradi nastale situacije ponudil dodatni 20% popust, pri naslednjem nakupu, ki velja 1 leto.

Recimo, punca, ki je delala v trgovini, je večkrat pošiljala blago kupcem, ki so ga naročili preko spleta. No, pri njih je bila dostava, v primeru nakupa nad recimo 75 EUR (se ne spomnim točnega zneska), zastonj. Pa je bil včasih račun recimo 328 EUR in je bila po pomoti zaračunana tudi dostava..tistih 1, 2, 3 EUR al kolko že. Skoraj vsak kupec je v takem primeru klical in zatežil za teh 2, 3 EUR (nekateri bolj, drugi manj) - pa je moralo potem to iti preko računovodstva pa kaj vem kaj še. Pa si lahko misliš..joj, kaj je tečen za tisti dodatni 1 EUR na 300, 400 EUR vrednosti, ampak nimaš kaj.. Obljubljena mu je brezpl. dostava in ima pravico.
Zadnjič spremenil ejsim, dne Sr okt 26, 2011 7:10 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: www.mojegume.si - nikoli več!

Napisal/-a maniaxxx Sr okt 26, 2011 7:08 pm

sam kot opombo, gume, ki so malo "odležale" so celo boljše kot še "tople" iz fabrike, res je pa, da se je treba dogovorov držati ali pač ne obljubljaš kar nisi 100%, da boš lahko izpolnil
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
Stefi
Novinec
 
Prispevkov: 147
Pridružen: Sr feb 05, 2003 9:50 pm

Re: www.mojegume.si - nikoli več!

Napisal/-a Stefi Sr okt 26, 2011 7:15 pm

Sem imel pred leti podoben primer s Topolino.si.

Dogovorjen in obljubljen DOT. Pride dostava, skupaj preveriva DOT - bil je več kot leto starejši od dogovorjenenega. Rečem dostavljalcu: Hvala lepa, pelji nazaj in povej pošiljatelju zakaj.

Seveda je to najlaže storiti pri plačilu po povzetju, kar tudi sicer prakticiram pri veliki večini naročil prek neta v Sloveniji. Saj poznate tisti rek: Samo kurbi se plača vnaprej! ;)

Lp, Stefi
 
Uporabniški avatar
crxdelsol
aka Technologic aka dejcc
 
Prispevkov: 2330
Pridružen: Ne okt 17, 2010 10:13 pm

Re: www.mojegume.si - nikoli več!

Napisal/-a crxdelsol Sr okt 26, 2011 7:16 pm

Misfits je napisal/-a:sploh ni važno kaj je po zakonu...tej bizgeci so človeku nekaj oblubli, ker si je on to tako zaželel (razlogi za tako željo so popolnoma nepomembni)
zato je tudi gume pri njih naročil...

Indiferentno od stvari, ki je bila predmet prodaje, le ta ni enaka tistemu na kar se je pogodba (dogovor) nanašal
Me zanima kako bi odreagirali, če bi naročili avto letnik '11 dobili pa '10 kljub temu da bi vam pisno zagotovili, da boste dobili letnik '11 ...

Preprosto zahojena nedoslednost prodajalca, ki si lahko to privošči...

Lepo se mi zdi od avtorja, da je opisal izkušnjo!!

LP
Misfits

Nisem rekel da je važno samo me vseeno zanima.
 
Uporabniški avatar
Misfits
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 38
Pridružen: So mar 29, 2008 2:38 pm

Re: www.mojegume.si - nikoli več!

Napisal/-a Misfits Sr okt 26, 2011 7:33 pm

ni bilo tebi namenjeno ... istočasno sva pisala prispevek pa sem bil le malo počasnejši :D
 
Uporabniški avatar
Kalos
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 585
Pridružen: To feb 03, 2009 2:21 pm

Re: www.mojegume.si - nikoli več!

Napisal/-a Kalos Sr okt 26, 2011 8:13 pm

Šparaš za gume, pol se pa sekiraš ker so eno leto stare.
Slika
 
Uporabniški avatar
Mgajvr
Uporabnik
 
Prispevkov: 1359
Pridružen: Ne feb 18, 2007 7:12 pm
Kraj: okolica litije

Re: www.mojegume.si - nikoli več!

Napisal/-a Mgajvr Sr okt 26, 2011 8:39 pm

kaj ne znate brat? lepo je napisano, da se niso držali dogovora!
ne zdaj pisat "pa kaj če so eno leto stare".
kupec je jasno zahteval letnik 2011 in prodajalec bi se moral tega držat, ne se pa nekaj izgovarjat.
pač je tako, da prodajalci (trgovci) poskušajo vse sorte prodat.. če rata, rata. je pa tako da kakim 5-10% kupcem ni vseeno kaj dobijo.
xXx

Skoda driver

tolk časa sm jo porivou, da je mi je vžgala in ušla...
 
Uporabniški avatar
crxdelsol
aka Technologic aka dejcc
 
Prispevkov: 2330
Pridružen: Ne okt 17, 2010 10:13 pm

Re: www.mojegume.si - nikoli več!

Napisal/-a crxdelsol Sr okt 26, 2011 8:47 pm

Ja in kje je zdaj sploh problem ?

Vsako stvar kupljeno preko interneta lahko vrneš če ti kaj ni prav v X dneh od datuma prevzema, brez razloga. Nevem koliko točno imaš časa a mislim da je 15 dni časa da jih obvestiš da boš izdelek vrnil, in od trenutka ko si jih obvestil 15 dni da vrneš.

Nisem prepričan v teh 15 dni, sigurno pa zadevo lahko vrneš in imaš pravico.
 
Uporabniški avatar
crxdelsol
aka Technologic aka dejcc
 
Prispevkov: 2330
Pridružen: Ne okt 17, 2010 10:13 pm

Re: www.mojegume.si - nikoli več!

Napisal/-a crxdelsol Sr okt 26, 2011 8:52 pm

Aja, saj ni tako šalabajzerska trgovina kot se govori. Imajo celo splošne pogoje poslovanja:

V. ODSTOP OD POGODBE IN VRAČILO BLAGA

20. Pravica do odstopa od pogodbe

Kupcu (fizični osebi, ki pridobiva ali uporablja blago in storitve za namene izven njegove poklicne ali pridobitne dejavnosti) pripada pravica, da v štirinajstih (14) dneh, šteto od prevzema blaga, odstopi od pogodbe in vrne kupljeno blago brez kakršnekoli odškodnine.

a) Način izvrševanja pravice

Kupec je dolžan prodajalca v roku iz zgornjega odstavka pisno obvestiti o odstopu od pogodbe, pri čemer ni dolžan navesti razloge za svojo odločitev. Kupec obvestilo naslovi na sedež podjetja prodajalca (Panevropa d.o.o., Koroška cesta 118, 2000 Maribor) ali na kontaktni elektronski naslov : info@mojegume.si. Za ta primer je kupcu hkrati z računom na voljo še obrazec za vračilo blaga.

Vrnitev prejetega blaga v 14-ih dneh po prejetju brez predhodnega pisnega obvestila se prav tako šteje za odstop od nakupa.

Kupec mora blago, prejeto na podlagi pogodbe od katere je odstopil, vrniti ponudniku hkrati s sporočilom o odstopu ali pa najkasneje v roku tridesetih (30) dni po poslanem sporočilu o odstopu. Vse našteto ne velja za prehrambene in hitro pokvarljive artikle.


b) Kdaj kupec nima pravice do odstopa

Kupec nima pravice odstopiti od pogodbe:

Pri pogodbah, katerih predmet je blago, ki je bilo izdelano po natančnih navodilih potrošnika, ki je bilo prilagojeno njegovim osebnim potrebam, ki zaradi svoje narave ni primerno za vračilo, ki je hitro pokvarljivo (živilsko blago) ali kateremu je že potekel rok uporabe;
Pri pogodbah o dobavi avdio ali video posnetkov medicinskih pripomočkov, računalniških programov ali drugih aparatur, če je potrošnik odprl varnostni pečat oziroma je fizično posegel v izdelek;
Pri pogodbah o finančnih storitvah, ki sta jih na potrošnikovo izrecno željo obe stranki že v celoti izpolnili, preden je potrošnik uresničil svojo pravico do odstopa od pogodbe.
 
Uporabniški avatar
ban
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3583
Pridružen: Po nov 15, 2004 10:37 am

Re: www.mojegume.si - nikoli več!

Napisal/-a ban Sr okt 26, 2011 8:55 pm

Bat_zajla je napisal/-a: Če so pravilno shranjene je vseeno če so 2010.

Če.....Kdo ti pa garantira da so pravilno shranjene? :D Sej štekam, da eno leto gor al pa dol ne pomen kaj dost, sam....ko greš v štacuno po kruh tud hočeš met frišnga ne pa 1 dan starga. Razen če je 70% cenejši... :lol: Pa kolker sem gledu na tej strani so gume kar krepko zasoljene, jih vsepovsod dobiš bistveno cenejše, vsaj moja dimenzija (195/65 15) so vsaj za 20€ po gumi dražje kot pri vulkanizerjih :roll:
 
Uporabniški avatar
hribko
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1933
Pridružen: To apr 01, 2008 9:45 am
Kraj: koroška

Re: www.mojegume.si - nikoli več!

Napisal/-a hribko Sr okt 26, 2011 9:08 pm

ravno zaradi takih in podobnih zapletov ne kupujem prek neta,preveč štorij sem že slišal in se mi resnično neda s tem ukvarjat.........
raje stopim do vulkanizerja in pogledam ter kupim če mi odgovarja,pa še vedno sem navsezadnje kak % ali 5dol zbil........
avtorju
če si zahteval 2011 potem ti morajo dostavit to kar si zahteval pa še pisno imaš vse potrjeno-obrni se na kakega inšpektorja.....
 
hooger
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 29
Pridružen: Ne mar 20, 2011 7:07 pm

Re: www.mojegume.si - nikoli več!

Napisal/-a hooger Sr okt 26, 2011 9:37 pm

Glavno da se komplicira..... Poslali so mu to, kar je naročil. Naročil je nove pnevmatike in take tudi dobil. Če ti roba ni všeč, pač pošlješ nazaj in zadeva rešena. Je vsako leto več pacientov, ki hočejo še tople gume......najboljš, da se jih gre direkt v "fabrko" iskat :huh:
Vrni se na Zimske pnevmatike

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 28 gostov