Uporabniški avatar
~toMmy~
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5806
Pridružen: Sr dec 07, 2005 3:19 pm
Kraj: Vinica

Re: Ali sploh potrebujem zimske pnevmatike?

Napisal/-a ~toMmy~ Ne okt 28, 2012 2:24 pm

maniaxxx je napisal/-a:
peroRS je napisal/-a:
maniaxxx je napisal/-a:je pa res, da avta nista identična, tako da test ni čisto verodostojen


Eden je čipana formula TDI, katero vozi Steven Seagal, drugo je pa WRC Foki, katerega vozi sorodnik Čakije Norisa :mrgreen:


Proti superiornosti golfa tudi sam Čak nima šans :mrgreen:


Alo, pa ravno Focus po podvozju velja za superšportnika v tem razredu! :mrgreen:


maniaxxx je napisal/-a:Ravno pri zavorni poti je razlika med letno in zimsko, in predvsem zaradi tega se enostavno ne počutim prijetno z zimskimi in pika. Pa tudi v vodljivosti je razlika, gumo na mejo spravit pa ni tako nemogoče in ne zahteva vratolomnih hitrosti kot nekateri trdite, tudi to lahko preizkusimo če želite.

Aja, ko smo že pri tem,da rata letna trda pri nizkih temperaturah. Letna je VEDNO trša od zimske in drugo, med vožnjo se guma segreje, tudi pozimi sem že imel zelo tople gume kdaj pa kdaj....zakaj bi bila trda potem že?


Res je, da na suhem dobrem asfaltu ni problem segret tudi letne gume in takrat ne dvomim v oprijem.

Kar se tiče vodljivosti in zavorne poti pri nižjih temperaturah, to velja, dokler govorimo o dobrem (suhem) asfaltu, v nasprotnem primeru se ne strinjam. Drugače pa dva zanimiva testa, v prvem tip še nazorno razloži razliko v obnašanju pri zaviranju, v drugem je pa zanimiv tudi komentar o vodljivosti. ;)

http://www.youtube.com/watch?v=elP_34ltdWI

http://www.youtube.com/watch?v=JyI_ymD3XCA
Slika
"Deutschen sind vielleicht nicht die Humorvollsten, aber wer will schon ein lustiges Auto?"
 
Dj Big
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 787
Pridružen: Če apr 02, 2009 6:52 pm
Kraj: LJ-Polje

Re: Ali sploh potrebujem zimske pnevmatike?

Napisal/-a Dj Big Ne okt 28, 2012 2:36 pm

Kok ste smešni s temi testi k so vredni za en k**** znano je kaj je interes.. kot testi vozil ko so pripadniki določene znamke in vse druge popluvajo... In glede teh gum zlo teško je zapelat z občutkom z zimsko gumo potem pa z letno malo bolj agresivno in dosežt take rezultate... komot ti nardim z zimsko po džju da me 16x obrne.. potem po istih razmerah zapeljem letno malo bolj z občutkom in bojo rezultati :shock:
Seveda vsak ima pravico do svojega mnenja.. samo resnico ugotovijo eni prej eni kasnej... seveda je pa znano da človek vrjame v tisto kar hoče vrjeti oz. v tisto z čem mu polnijo glavo..
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: Ali sploh potrebujem zimske pnevmatike?

Napisal/-a maniaxxx Ne okt 28, 2012 2:39 pm

~toMmy~ je napisal/-a:
maniaxxx je napisal/-a:
peroRS je napisal/-a:
maniaxxx je napisal/-a:je pa res, da avta nista identična, tako da test ni čisto verodostojen


Eden je čipana formula TDI, katero vozi Steven Seagal, drugo je pa WRC Foki, katerega vozi sorodnik Čakije Norisa :mrgreen:


Proti superiornosti golfa tudi sam Čak nima šans :mrgreen:


Alo, pa ravno Focus po podvozju velja za superšportnika v tem razredu! :mrgreen:


maniaxxx je napisal/-a:Ravno pri zavorni poti je razlika med letno in zimsko, in predvsem zaradi tega se enostavno ne počutim prijetno z zimskimi in pika. Pa tudi v vodljivosti je razlika, gumo na mejo spravit pa ni tako nemogoče in ne zahteva vratolomnih hitrosti kot nekateri trdite, tudi to lahko preizkusimo če želite.

Aja, ko smo že pri tem,da rata letna trda pri nizkih temperaturah. Letna je VEDNO trša od zimske in drugo, med vožnjo se guma segreje, tudi pozimi sem že imel zelo tople gume kdaj pa kdaj....zakaj bi bila trda potem že?


Res je, da na suhem dobrem asfaltu ni problem segret tudi letne gume in takrat ne dvomim v oprijem.

Kar se tiče vodljivosti in zavorne poti pri nižjih temperaturah, to velja, dokler govorimo o dobrem (suhem) asfaltu, v nasprotnem primeru se ne strinjam. Drugače pa dva zanimiva testa, v prvem tip še nazorno razloži razliko v obnašanju pri zaviranju, v drugem je pa zanimiv tudi komentar o vodljivosti. ;)

http://www.youtube.com/watch?v=elP_34ltdWI

http://www.youtube.com/watch?v=JyI_ymD3XCA


Eh proti golfu nima noben avto šans :mrgreen: .


Eno so linki, drugo so občutki, tretje je pa najbrž resnica, lani vem da sem imel na mokri, mrzli cesti z zismkimi boljšo trakcijo kot z letnimi, samo so bile zimske nove, letne pa so bile praktično brez profila, tako, da ta primerjava ni ravno merodajna, v sami vodljivosti je pa bila letna še vedno v prednosti kljub slabemu profilu, na suhi cesti pa tako ali tako zimska nima šans.

Še vedno trdim in tudi bom, dokler se mi ne dokaže nasprotno, da je letna boljša od zimske povsod, razen seveda v snegu...pa tudi danes sem se po tej plundri vozil z letnimi s slabim profilom brez nekih težav, oprijem je bil navkljub samo 2 stopinjam dober, kdo bi si mislil :mrgreen:
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
Uporabniški avatar
~toMmy~
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5806
Pridružen: Sr dec 07, 2005 3:19 pm
Kraj: Vinica

Re: Ali sploh potrebujem zimske pnevmatike?

Napisal/-a ~toMmy~ Ne okt 28, 2012 2:46 pm

Dj Big je napisal/-a:Danes zjutraj ko sem se vsedel v avtomobil je padal sneg, zunanja temperatura je bila -0,5 jaz imam na avtomobilu trenutno gume 225/40 18 bridgestone potenza ampak zelo slabe cca 4-5mm profila... Ko sem se zapeljal in probal zaviranje na polno itd.. Sem se takoj spomnil te teme in se začel smejat... oprijem je bil fenomenalen oz. nad pričakovanji.. guma je grabila na pouno na cesti je bilo celo cm ali 2 snega.. se pravi cestišče je bilo prekrito z snegom.. Guma je imela boljši oprijem od zimske, tolko z moje strani.. Se pa zavedam da če bi bilo na cesti 20cm snega in bi se plužilo ter guma nebi imela stika z cestiščem.. da bi bila zimska guma boljša zaradi oblike profila.... Samo zdaj še bolj samozavestno trdim da z dobro letno gumo po nižje ležečih krajih.. v tem primeru LJ ni niti najmanjšega straha ;) Sem se pa zjutraj zapeljal z ljubljanskega grada.. ker ni bilo vozil in je vseeno malo višja lega.. tako da je bila cesta malo zasnežena.. in sem testiral gume... resnično pozitivno presenečen.


Pač je generalno imela boljši oprijem od "zimske"? Kaj od Save S3 Eskimo v 15"? Kolikokrat si imel na istem ali pa primerljivem avtomobilu 18" "performance" zimske gume?

Preizkusi še oprijem Potenze pri temperaturi okrog ničle na mokri cesti in sicer na koncu Vilharjeve, pred semaforjem na križišču s Topniško probaj pri recimo 60 km/h do konca opalit po bremzi, pa poročaj. Aja pa predlagam, da to delaš, ko ne bo nikogar pred tabo. ;)
Slika
"Deutschen sind vielleicht nicht die Humorvollsten, aber wer will schon ein lustiges Auto?"
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: Ali sploh potrebujem zimske pnevmatike?

Napisal/-a maniaxxx Ne okt 28, 2012 2:49 pm

~toMmy~ je napisal/-a:
Dj Big je napisal/-a:Danes zjutraj ko sem se vsedel v avtomobil je padal sneg, zunanja temperatura je bila -0,5 jaz imam na avtomobilu trenutno gume 225/40 18 bridgestone potenza ampak zelo slabe cca 4-5mm profila... Ko sem se zapeljal in probal zaviranje na polno itd.. Sem se takoj spomnil te teme in se začel smejat... oprijem je bil fenomenalen oz. nad pričakovanji.. guma je grabila na pouno na cesti je bilo celo cm ali 2 snega.. se pravi cestišče je bilo prekrito z snegom.. Guma je imela boljši oprijem od zimske, tolko z moje strani.. Se pa zavedam da če bi bilo na cesti 20cm snega in bi se plužilo ter guma nebi imela stika z cestiščem.. da bi bila zimska guma boljša zaradi oblike profila.... Samo zdaj še bolj samozavestno trdim da z dobro letno gumo po nižje ležečih krajih.. v tem primeru LJ ni niti najmanjšega straha ;) Sem se pa zjutraj zapeljal z ljubljanskega grada.. ker ni bilo vozil in je vseeno malo višja lega.. tako da je bila cesta malo zasnežena.. in sem testiral gume... resnično pozitivno presenečen.


Pač je generalno imela boljši oprijem od "zimske"? Kaj od Save S3 Eskimo v 15"? Kolikokrat si imel na istem ali pa primerljivem avtomobilu 18" "performance" zimske gume?

Preizkusi še oprijem Potenze pri temperaturi okrog ničle na mokri cesti in sicer na koncu Vilharjeve, pred semaforjem na križišču s Topniško probaj pri recimo 60 km/h do konca opalit po bremzi, pa poročaj. Aja pa predlagam, da to delaš, ko ne bo nikogar pred tabo. ;)


Če je zjeban asfalt ni guma kriva, ne letna ne zimska, prid na moje konce pa ti pokažem ovinek ko že po suhem drsi, ko je mokro je pa drsalnica, pa lahk maš gume chuchyear magari :mrgreen:
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
čare
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6375
Pridružen: Po dec 12, 2005 10:40 pm

Re: Ali sploh potrebujem zimske pnevmatike?

Napisal/-a čare Ne okt 28, 2012 2:49 pm

Na vilharjevi je omejitev 50 km/h pa še gradbišče je ... :mrgreen:
 
peroRS
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5601
Pridružen: To apr 21, 2009 3:28 pm

Re: Ali sploh potrebujem zimske pnevmatike?

Napisal/-a peroRS Ne okt 28, 2012 2:50 pm

čare je napisal/-a:Na vilharjevi je omejitev 50 km/h pa še gradbišče je ... :mrgreen:


Itak pravijo da števci lažejo za 30kmh, da je to glih po omejitvi :mrgreen:
 
čare
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6375
Pridružen: Po dec 12, 2005 10:40 pm

Re: Ali sploh potrebujem zimske pnevmatike?

Napisal/-a čare Ne okt 28, 2012 2:51 pm

Pa v današnjem snegu bi šlo tud brez profila,ker je bila itak sam plundra.Pejte po seuhem snegu z svojimi 18 colami pa da vas vidim.
 
Dj Big
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 787
Pridružen: Če apr 02, 2009 6:52 pm
Kraj: LJ-Polje

Re: Ali sploh potrebujem zimske pnevmatike?

Napisal/-a Dj Big Ne okt 28, 2012 2:54 pm

~toMmy~ je napisal/-a:
Dj Big je napisal/-a:Danes zjutraj ko sem se vsedel v avtomobil je padal sneg, zunanja temperatura je bila -0,5 jaz imam na avtomobilu trenutno gume 225/40 18 bridgestone potenza ampak zelo slabe cca 4-5mm profila... Ko sem se zapeljal in probal zaviranje na polno itd.. Sem se takoj spomnil te teme in se začel smejat... oprijem je bil fenomenalen oz. nad pričakovanji.. guma je grabila na pouno na cesti je bilo celo cm ali 2 snega.. se pravi cestišče je bilo prekrito z snegom.. Guma je imela boljši oprijem od zimske, tolko z moje strani.. Se pa zavedam da če bi bilo na cesti 20cm snega in bi se plužilo ter guma nebi imela stika z cestiščem.. da bi bila zimska guma boljša zaradi oblike profila.... Samo zdaj še bolj samozavestno trdim da z dobro letno gumo po nižje ležečih krajih.. v tem primeru LJ ni niti najmanjšega straha ;) Sem se pa zjutraj zapeljal z ljubljanskega grada.. ker ni bilo vozil in je vseeno malo višja lega.. tako da je bila cesta malo zasnežena.. in sem testiral gume... resnično pozitivno presenečen.


Pač je generalno imela boljši oprijem od "zimske"? Kaj od Save S3 Eskimo v 15"? Kolikokrat si imel na istem ali pa primerljivem avtomobilu 18" "performance" zimske gume?

Preizkusi še oprijem Potenze pri temperaturi okrog ničle na mokri cesti in sicer na koncu Vilharjeve, pred semaforjem na križišču s Topniško probaj pri recimo 60 km/h do konca opalit po bremzi, pa poročaj. Aja pa predlagam, da to delaš, ko ne bo nikogar pred tabo. ;)


HEHEHEH pozor!!! vsi ki imate zimske gume Sava in teh je 80% prosim da greste vsi dol z ceste ker ste nevarnost... in nebi rad da se vozite zamano :lol: :lol: vsi takoj 18 col gor performance zimske gume če ne nimate kaj iskat na cesti!!! :lol:
 
Dj Big
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 787
Pridružen: Če apr 02, 2009 6:52 pm
Kraj: LJ-Polje

Re: Ali sploh potrebujem zimske pnevmatike?

Napisal/-a Dj Big Ne okt 28, 2012 2:56 pm

čare je napisal/-a:Pa v današnjem snegu bi šlo tud brez profila,ker je bila itak sam plundra.Pejte po seuhem snegu z svojimi 18 colami pa da vas vidim.


Nevem čare tukaj je govora da z letno gumo pri 0 stopinj se voziš v krsti.. tako da brez profila se pomoje ne premakneš na suhi cesti če je 0 stopinj... jaoj kakšni specijalci.. mi je prou popestrilo dan... raj berem to kot pa razne strani vicoteka itd..

Pozdravljeni, pičim na kosilo.. z letnimi gumami.. poročam če se vrnem živ :lol:
 
Uporabniški avatar
~toMmy~
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5806
Pridružen: Sr dec 07, 2005 3:19 pm
Kraj: Vinica

Re: Ali sploh potrebujem zimske pnevmatike?

Napisal/-a ~toMmy~ Ne okt 28, 2012 3:02 pm

maniaxxx je napisal/-a:Če je zjeban asfalt ni guma kriva, ne letna ne zimska, prid na moje konce pa ti pokažem ovinek ko že po suhem drsi, ko je mokro je pa drsalnica, pa lahk maš gume chuchyear magari :mrgreen:


Ja ravno v zjebanem (gladkem/mastnem) asfaltu je bistvo, ko govorim o prednosti zimskih. Na takšnih odsekih po mojih izkušnjah zimska bistveno bolj drži (oz. pač drži, za razliko od letne). Saj če se voziš po avtocesti, v Lj samo po kakšni Tržaški, čez Gorjance ipd., bo mogoče boljša letna, ko pa zapelješ v BTC, tisti del Vilharjeve, Jadransko (in še drugih 100), ko greš v Lj po cesti Žužemberk-Bič, se voziš pogosto recimo po cesti mimo Adlešičev... takrat je po mokrem dobra zimska po mojih izkušnjah enostavno boljša in raje malo "potrpim" po dobrem suhem asfaltu, kot da sem ves presran na takšnih cestah po mokrem.


@DJ Big: A res ne razumeš, o čem sem govoril al se delaš neumnega? Kar tako posplošiš, da je Potenza boljša od "zimske", pa nisi nikoli niti probal zimske v teh dimenzijah in tem cenovnem razredu, se pravi, da je tvoja primerjava totalno brezveze!
Slika
"Deutschen sind vielleicht nicht die Humorvollsten, aber wer will schon ein lustiges Auto?"
 
peroRS
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5601
Pridružen: To apr 21, 2009 3:28 pm

Re: Ali sploh potrebujem zimske pnevmatike?

Napisal/-a peroRS Ne okt 28, 2012 3:09 pm

~toMmy~ je napisal/-a:@DJ Big: A res ne razumeš, o čem sem govoril al se delaš neumnega? Kar tako posplošiš, da je Potenza boljša od "zimske", pa nisi nikoli niti probal zimske v teh dimenzijah in tem cenovnem razredu, se pravi, da je tvoja primerjava totalno brezveze!


S tem se strinjam. Vedno se primerja gume istega cenovnega razreda in v isti dimenziji ;)
 
Uporabniški avatar
MRV
Uporabnik
 
Prispevkov: 941
Pridružen: Po dec 21, 2009 11:07 am

Re: Ali sploh potrebujem zimske pnevmatike?

Napisal/-a MRV Ne okt 28, 2012 3:43 pm

z zlizano letno gumo sem prišel na črni vrh nad idrijo. če znaš vozit prideš povsod brez problema
 
Uporabniški avatar
~toMmy~
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5806
Pridružen: Sr dec 07, 2005 3:19 pm
Kraj: Vinica

Re: Ali sploh potrebujem zimske pnevmatike?

Napisal/-a ~toMmy~ Ne okt 28, 2012 3:53 pm

Optimist! :D
Slika
"Deutschen sind vielleicht nicht die Humorvollsten, aber wer will schon ein lustiges Auto?"
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: Ali sploh potrebujem zimske pnevmatike?

Napisal/-a maniaxxx Ne okt 28, 2012 4:33 pm

MRV je napisal/-a:z zlizano letno gumo sem prišel na črni vrh nad idrijo. če znaš vozit prideš povsod brez problema


poleti kamot :mrgreen:
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
Uporabniški avatar
MRV
Uporabnik
 
Prispevkov: 941
Pridružen: Po dec 21, 2009 11:07 am

Re: Ali sploh potrebujem zimske pnevmatike?

Napisal/-a MRV Ne okt 28, 2012 4:37 pm

lani okoli 25. decembra :) ketne sem dal samo za enih 15m k je bila popolnoma ledena cesta in si nisem upal toliko reskirat. ostalo pa samo gas :)
 
peroRS
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5601
Pridružen: To apr 21, 2009 3:28 pm

Re: Ali sploh potrebujem zimske pnevmatike?

Napisal/-a peroRS Ne okt 28, 2012 5:17 pm

Z letnimi prideš vsepovsod.......









































........s ketnami :lol: :lol: :lol: :rofl :rofl
 
kamal
Novinec
 
Prispevkov: 292
Pridružen: So maj 12, 2007 5:08 pm

Re: Ali sploh potrebujem zimske pnevmatike?

Napisal/-a kamal Ne okt 28, 2012 6:59 pm

Ta trenutek si lahko ogledate v živo kako so letne dobre pozimi. Na Višnjegorskem klancu dve patrulji kasirata budalam s letnimi gumami. Dokler ni bilo zastoja so še šli potem pa konec. Pa ni na kolesnicah niti 1 cm snega. Je pa mokro. V dolino pri 0 stopinjah volan postran pa bremzajo na polno pri 2 km/h.
Se vidmo ko se zagledamo.
 
Uporabniški avatar
_T_O_M_O_
Novinec
 
Prispevkov: 107
Pridružen: Pe jan 13, 2012 12:15 am

Re: Ali sploh potrebujem zimske pnevmatike?

Napisal/-a _T_O_M_O_ Ne okt 28, 2012 7:17 pm

A kdo ve kako so razmere na primorski avtocesti med postojno in ljubljano. Se da pridt z letnimi gumami :?

Ja vem da bi mogel dat zimske pa je splet okoliščin bil tak, da so letne ostale na avtu
 
Dj Big
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 787
Pridružen: Če apr 02, 2009 6:52 pm
Kraj: LJ-Polje

Re: Ali sploh potrebujem zimske pnevmatike?

Napisal/-a Dj Big Ne okt 28, 2012 8:10 pm

_T_O_M_O_ je napisal/-a:A kdo ve kako so razmere na primorski avtocesti med postojno in ljubljano. Se da pridt z letnimi gumami :?

Ja vem da bi mogel dat zimske pa je splet okoliščin bil tak, da so letne ostale na avtu


Oglaša se glas z nebes... ne z letnimi gumami ni moč pržgati vozila ob zimskih razmerah... :D Če maš dobre gume, pa vredu Dot.. brez skrbi ;)

sam se danes vozim cel dan naokoli pri 0 stopinj.. z široko letno gumo čisto prikoncu recimo 4mm profla... in sem že pokojni ;) Aja vozil sem nadpovprečno se pravi povsod malo čez omejitev cca 10kmh več... am ja čez BTC po tisti cesti groze.. zlizani.. po zaloški tisti del ceste smrti ki je tudi zlizana v polju.. in še par odsekov da ne naštevam... vglavnem celi dan po lj... btc, zalog, tomačevo, bežigrad, centr, ljubljanski grad, vič... in brez zdrsovanja vklopa esp.. in seveda dinamično vožnjo...po obvoznici 160kmh.. čist na izi brez reskiranja... am po tisti cesti od tomačeva čez žale.. je bila prazna sm popoudne potegnu na 90 in ne tistih 60kmh ki mi je nekdo zgoraj omenjal... am ja bila je stopinja pod ničlo plundra na cesti.. in začuda sem se nenormalno dobro ustavil :lol: tommy meni je preveč dobro jasno kaj želiš povedati...In jaz nevem zakaj ne vodite ti in tebi podobni nekih programov na tv-ju na foro denijeve zvezde, k tko use veste. To se nanaša predvsem na to ker vi veste kakšne gume sem jaz vozil :lol: naj te razsvetlim da sem delal v avtohiši in sem dal malo morje vozil čez malo morje gum v raznih razmerah.. sem veliko eksperimentiral z vozili.. da ne razlagam preveč podrobno.. se mi pa zdi da je edini MRV uporabnik tak ki da občutek da ima izkušnje.. ne pa youtube šolanje.. samo tebi ni jasno kaj želim jaz povedati.. prav smešni ste.. pravite da letna guma ni kul.. zimska je.. potem pa pravite.. logično da je moja bolša od zimske save.. morm primerjat gumo iste kakovosti zimsko in bom videl razliko... kokr sm razumeu je povprečna zimska guma slabša od zelo kvalitetne letne.. :lol: oh ja sej ni važno, vi mate prav heheeh tist ki ima 1g možganov v glavi mu je use jasno ker ste sami sebi odgovorili na vprašanje...

Se pa zelo dobro zavedam da če bi bil doma npr. v kranjski gori, ker zapada meter snega čez noč... in je cela jeba.. poteptan sneg na cesti.. ki ga je recimo 15 cm (debel sloj) na sestišču ki zmrzne in ga ni moč splužiti.. tam recimo tudi posipavanje ne pomaga.. ker ga je tolko da sol ne prebije do asfalta da bi guma v kombinaciji z posipanim sredstvom (sol,pesek) predrla tisti sneg do cestišča... tam nastane seveda problem z letno gumo to se vsekakor strinjam... In če bi se vozil oz. živel na takih krajih bi si omislil dobro zimsko gumo brez premisleka to je jasno..
Vrni se na Zimske pnevmatike

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 16 gostov