peroRS
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5601
Pridružen: To apr 21, 2009 3:28 pm

Re: Michelin alpin A4

Napisal/-a peroRS Pe okt 04, 2013 5:00 pm

stiloman je napisal/-a:Kako je pa glede porabe se veliko pozna če je F ali E???


To je za moje pojme le teorija oz. marketing. V praksi razlike v porabi ne boš opazil, ker je ni.
 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2186
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Re: Michelin alpin A4

Napisal/-a RedBaron Ne okt 06, 2013 10:37 am

Koliko se realno pozna... ne vem, ampak tale kotalni upor ima večji vpliv na porabo pri nizkih hitrostih, pri višjih hitrostih, pa je upor vetra krepko večji od kotalnega upora gum in takrat se koralni upor "izgubi" v mnogo večjem uporu vetra.. še posebej pri avtih z veliko čelno površino
 
ghandaed
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 765
Pridružen: To okt 17, 2006 9:14 pm

Re: Michelin alpin A4

Napisal/-a ghandaed Ne okt 06, 2013 10:20 pm

Kako se pa kaj starajo tele michelinke? Kupujem gume za avto, ki bo prevozil relativno malo km, zato mi je pomembno, da je guma recimo po 4 letih še vedno dovolj mehka.
 
jordan
Novinec
 
Prispevkov: 270
Pridružen: Pe feb 04, 2005 1:49 pm

Re: Michelin alpin A4

Napisal/-a jordan Po okt 07, 2013 12:32 am

Te gume zelo hitro postanejo trde, se pa zato manj obrabljajo. Jaz bi priporočal GY8
 
Uporabniški avatar
Sasqa
Novinec
 
Prispevkov: 290
Pridružen: Če mar 12, 2009 1:34 pm
Kraj: Maribor

Re: Michelin alpin A4

Napisal/-a Sasqa Če okt 10, 2013 8:07 am

Pozdravljeni

Jaz sem uporabljal Michelin alpin A4 tri sezone, in sicer v dimenziji 205/55/R16 91T. Pnevmatika je bila prvo in drugo sezono super, tako glede oprijema, kot obrabe. Obraba je bila pri meni minimalna. Tretjo sezono pa so postale 'trde' (kljub pravilnemu skladiščenju), brez pravega oprijema. Ker imam awd avtomobil, sem po hribu navzgor v ovinkih (vožnja po snegu) opažal, da avto s sprednjim koncem kar hoče naravnost in ne v ovinek, kot da je povsem izgubila bočni oprijem. Po treh sezonah je imela še vedno 6mm profila. Spomladi sem jih prodal in prejšnji teden nabavil GY UG8. Nasplošno sem bil z Michelinko zelo zdovoljen prvi dve sezoni, tretjo pa žal več ne (po pravici povedano tega nisem niti pričakoval, upal pa sem vseeno glede na količino profila).

Zgolj moje mnenje in povzetek izkušenj z omenjneno pnevmatiko.

Lp
S
Vaša teorija je nora, a vprašanje, ki nas razdvaja je le, ali je dovolj nora, da bi lahko bila pravilna (N. B.)
 
Uporabniški avatar
INFINITI
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7259
Pridružen: So maj 01, 2004 11:28 am
Kraj: Ljubljana

Re: Michelin alpin A4

Napisal/-a INFINITI Če okt 10, 2013 8:11 am

Jaz jo imam tudi tretjo v indentični dimenziji, pa ni niti malo otrdela, ravno nasprotno grip je fenomenalen na mokrem v ovinku.
2000 Hyundai Coupe 2.0 → 2003 Hyundai Coupe 2.0 → 1999 BMW 740i → 2009 BMW 530d M
→ 2010 Škoda Superb TDI → 2008 Renault Laguna Coupe GT 2.0T → 2016 KIA Sportage CRDi → 2021 KIA Xceed 1.5 T-gdi
 
Uporabniški avatar
Gyga
Uporabnik
 
Prispevkov: 1355
Pridružen: Pe maj 28, 2004 1:10 pm

Re: Michelin alpin A4

Napisal/-a Gyga Če okt 10, 2013 8:45 am

INFINITI je napisal/-a:Jaz jo imam tudi tretjo v indentični dimenziji, pa ni niti malo otrdela, ravno nasprotno grip je fenomenalen na mokrem v ovinku.

+1
Bomo videli, kaj bo prinesla 4ta sezona.
Malo para malo muzike!
Najboljši avto je novi avto!
 
izotop
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 65
Pridružen: Če jul 13, 2006 11:22 pm

Re: Michelin alpin A4

Napisal/-a izotop Če nov 14, 2013 11:16 am

michelinove gume so nasploh boljše glede porabe (gume, na goriva, imel tako letne-pilot, kot zimske-alpin), so pa malce dražje, se mi zdi. pri alpinu imel sem stari profil in zdej imam novi profil (po mojem so potem vsi začeli kopirat goodyear) in so fajn, težko bi ocenil ali je katero boljša ipd, itak pa zadnje časa več ali manj bolj prida vg poštev za dež, kot kakšen resen sneg.
alpin naj bi bil že precej časa enih boljših, če ne najboljših na ledu in snegu. definitvno pa jih ne uporbljat tudi čez leto, ker bodo šlo hitro (ampak to velja po mojem za vse zimske, ker so kot puter pri višjih temperaturah).
 
hippo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1858
Pridružen: Pe dec 14, 2007 12:43 pm

Re: Michelin alpin A4

Napisal/-a hippo Če nov 14, 2013 12:09 pm

stiloman je napisal/-a:Kako je pa glede porabe se veliko pozna če je F ali E???

Kolikor sem uspel nekje zaslediti, naj bi bila razlika v porabi med A in F razredom 0,4 litre na 100km, tako da razen če ne delaš res ogromno km ni tako pomembno. Bolj je važen ta drugi podatek o zavorni poti v dežju. Tam so razlike med razredih po 3 metre/razred.
 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2186
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Re: Michelin alpin A4

Napisal/-a RedBaron Če nov 14, 2013 1:05 pm

hippo je napisal/-a:
stiloman je napisal/-a:Kako je pa glede porabe se veliko pozna če je F ali E???

Kolikor sem uspel nekje zaslediti, naj bi bila razlika v porabi med A in F razredom 0,4 litre na 100km, tako da razen če ne delaš res ogromno km ni tako pomembno. Bolj je važen ta drugi podatek o zavorni poti v dežju. Tam so razlike med razredih po 3 metre/razred.



Ma teli razredi za oprijem v morkerm... menda sploh ne merijo zavorne poti v mokrem, ampak samo neko zakasnitev pri zaviranju (kar koli že to pomeni), v primerjavi z refernčno gumo.... tako da so testi še vedno zakon.


Aja, nisem se odličil za Michelin, ampak za GY UG8 performance... v mokrem so super, bomo vidli kak bojo šle po snegu...
 
stiloman
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 80
Pridružen: Pe sep 05, 2008 6:37 pm

Re: Michelin alpin A4

Napisal/-a stiloman Pe nov 15, 2013 8:58 pm

RedBaron je napisal/-a:
hippo je napisal/-a:
stiloman je napisal/-a:Kako je pa glede porabe se veliko pozna če je F ali E???

Kolikor sem uspel nekje zaslediti, naj bi bila razlika v porabi med A in F razredom 0,4 litre na 100km, tako da razen če ne delaš res ogromno km ni tako pomembno. Bolj je važen ta drugi podatek o zavorni poti v dežju. Tam so razlike med razredih po 3 metre/razred.



Ma teli razredi za oprijem v morkerm... menda sploh ne merijo zavorne poti v mokrem, ampak samo neko zakasnitev pri zaviranju (kar koli že to pomeni), v primerjavi z refernčno gumo.... tako da so testi še vedno zakon.


Aja, nisem se odličil za Michelin, ampak za GY UG8 performance... v mokrem so super, bomo vidli kak bojo šle po snegu...


Jaz pa sem se na koncu odločil za Continental TS850 :) Danes zmontirane bomo vidli kako se bodo obnesle, za1x občutek super...
 
Uporabniški avatar
AgitatoR
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4443
Pridružen: To jun 15, 2004 3:09 pm
Kraj: Rbn 104

Re: Michelin alpin A4

Napisal/-a AgitatoR Pe nov 15, 2013 9:54 pm

Te oznake jemlji z rezervo. Lahko imata dvrazlični gumi enake oznake, pa si nista po lastnostih prav nič podobni.
U ti mater kakšna kolona je danes. Še dobr, da sm taprvi.
Bencin je zakon. Probej se zadevati z dizlom. Neizvedljivo.
Vrni se na Zimske pnevmatike

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 21 gostov