maarkec
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 541
Pridružen: Ne apr 25, 2010 11:11 am

Bridgestone turanza 005 obraba

Napisal/-a maarkec So mar 16, 2024 8:03 am

Zdravo sem pred nakupom novih pnevmatik 225 45 18, ma kdo izkusnje z bridgestone turanza 005, kako se obnesejo na mokrem oz.obraba, hvala
Lp
 
Uporabniški avatar
srcnik
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1594
Pridružen: Po nov 22, 2010 10:51 am

Re: Bridgestone turanza 005 obraba

Napisal/-a srcnik So mar 16, 2024 8:23 am

Dobra guma, v dežju odlična, obraba pa tudi ok, ker je touring guma.
 
Uporabniški avatar
D12J12
Uporabnik
 
Prispevkov: 1071
Pridružen: So okt 27, 2012 10:44 pm
Kraj: Kranj

Re: Bridgestone turanza 005 obraba

Napisal/-a D12J12 So mar 16, 2024 3:42 pm

Imel zelo podobno dimenzijo in ker so gume prišle z avtomobilom so bile izdelane na japonskem (upal sem na super kvaliteto). Tretje leto je bil oprijem na mokri podlagi že na meji sprejemljivega (mehkejši volan skozi ovinke), na suhi še vedno ok. Drugače zelo vredu pnevmatika.
 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2186
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Re: Bridgestone turanza 005 obraba

Napisal/-a RedBaron So mar 16, 2024 5:19 pm

Moje izkušnje s turanzo so takšne, da je v suhem super, v mokrem pa ni ultra vrhunska, a tudi ne slaba. Neka zlata sredina.

Če iščeš vrhunske lastnosti v mokrem poglej UNIROYAL, ampak za ceno lastnosti na suhem... ali pa CONTI... tu pa so po navadi odlične vozne lastnosti, tako suho kot mokro, na račun obrabe...

Vsega ne moreš imeti, še vedno gumarji sklepajo kompromise, oprijem in obraba sta v osnovi obratno sorazmerna. Z razvojem in novimi materiali, oblikami tekalne površine se to do neke mere omili, čisto izničiti se pa ne da... vsaj zaenkrat ne.
 
Uporabniški avatar
Renault VG
Uporabnik
 
Prispevkov: 1519
Pridružen: Če nov 11, 2010 1:21 pm

Re: Bridgestone turanza 005 obraba

Napisal/-a Renault VG So mar 16, 2024 5:59 pm

D12J12 je napisal/-a:Imel zelo podobno dimenzijo in ker so gume prišle z avtomobilom so bile izdelane na japonskem (upal sem na super kvaliteto). Tretje leto je bil oprijem na mokri podlagi že na meji sprejemljivega (mehkejši volan skozi ovinke), na suhi še vedno ok. Drugače zelo vredu pnevmatika.

Podobne izkušnje (pa enak avto). So ok gume, nisem super navdušen ampak prav strah me pa ni bilo tudi lani ne pa sem kar hiter voznik. Obraba e pa res nizka. Avto je star 4 leta tako da grejo gor 5 sezono, prevoženih je 100k km( najbrž nekih 60k-70 k z letnimi gumami) pa je najmanj profila kar sem nameril 5,5 mm.
 
Uporabniški avatar
Gricko
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1919
Pridružen: Sr jun 02, 2004 7:49 pm
Kraj: ljubljana AR156SW

Re: Bridgestone turanza 005 obraba

Napisal/-a Gricko So mar 16, 2024 9:20 pm

sem imel 235/45*18 na Smax-u ( težka krava)

mene guma ni prepričala, ni bila slaba, po mokrem ok, po suhem sem več pričakoval od nje ( stalno avto bežal iz ovinka), v nobenem primeru pa ni držala tako, kot bi pričakoval od nje ( ob hitrejši vožnji, za normalno vožnjo ni bilo nikoli problemov)
in od testov, ki sem jih predhodno pogledal in so jo ful hvalili.

Vem, da je touring, predhodno sem imel michelin primacy 3 in staro kar nekaj let, pa je bila po suhem boljša, po mokrem pa malo slabša ( stara vsaj 5 let) - pa na Michelin nisem ravno navezan

Tudi obraba je bila večja, kot sem pričakoval za touring gumo, s časom je ratala glasna, profil je ratal stopničast ( pa gume menjam naprej/ nazaj ob vsaki menjavi), notranji rob se je bolj obrabil ( to lahko, da je bila optika, ki sem jo vmes naredil, pa to ni bilo to)

v glavnem, novo sem raje vzel GY F1, bolje drži, lepše se obrablja..... kilometrina bo pa tam tam na koncu, mogoče kak km manj, pa ni touring...

ni slaba guma, ma za tisto ceno, ki sem jo plačal, bi dobil kar nekaj boljših gum.
Ja pa bila narejena na Poljskem ali madžarskem, če se še prav spomnim...
Vrni se na Aktualno področje: Letne pnevmatike

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 17 gostov