Uporabniški avatar
Gricko
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1923
Pridružen: Sr jun 02, 2004 7:49 pm
Kraj: ljubljana AR156SW

Napisal/-a Gricko Ne mar 25, 2007 12:43 pm

Mavr0 je napisal/-a:@Flegmato
Zal ne moreš primerjat Potenze RE050A in Toyo T1-R;

Lp; ;)

Zakaj ne???
Daj mi razloži to...cena je podobna, no re je malo dražja, po testih sta si zelo podobni, re boljša na suhem za malenkost, t1 R boljša na mokrem in manjša oraba, zopet za malenkost, zakaj se ju po tvojem nebi dalo primerjati ??
 
Uporabniški avatar
flegmato
Novinec
 
Prispevkov: 127
Pridružen: So jan 29, 2005 12:24 pm

Napisal/-a flegmato Ne mar 25, 2007 1:32 pm

Gricko je napisal/-a:
Mavr0 je napisal/-a:@Flegmato
Zal ne moreš primerjat Potenze RE050A in Toyo T1-R;

Lp; ;)

Zakaj ne???
Daj mi razloži to...cena je podobna, no re je malo dražja, po testih sta si zelo podobni, re boljša na suhem za malenkost, t1 R boljša na mokrem in manjša oraba, zopet za malenkost, zakaj se ju po tvojem nebi dalo primerjati ??


Točno.
re050 naj bi bila sicer za ene pol razreda višje, sta si pa po testnih rezultatih dosti blizu, sploh moja dimenzija. Še vedno pomoje zmaga 050 ampak za malenkost.

Na koncu sem dobil zelo dobro ponudbo za re050A in od včeraj so že na moji lubici ;)
Znebil sem se sicer kar nekaj ojrov, samo pomoje mi ne bo žal. Naj ji bo :)

LP
Slika

fajn se mamo :)!
 
Uporabniški avatar
Gricko
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1923
Pridružen: Sr jun 02, 2004 7:49 pm
Kraj: ljubljana AR156SW

Napisal/-a Gricko Ne mar 25, 2007 1:40 pm

flegmato je napisal/-a:
Gricko je napisal/-a:
Mavr0 je napisal/-a:@Flegmato
Zal ne moreš primerjat Potenze RE050A in Toyo T1-R;

Lp; ;)

Zakaj ne???
Daj mi razloži to...cena je podobna, no re je malo dražja, po testih sta si zelo podobni, re boljša na suhem za malenkost, t1 R boljša na mokrem in manjša oraba, zopet za malenkost, zakaj se ju po tvojem nebi dalo primerjati ??


Točno.
re050 naj bi bila sicer za ene pol razreda višje, sta si pa po testnih rezultatih dosti blizu, sploh moja dimenzija. Še vedno pomoje zmaga 050 ampak za malenkost.

Na koncu sem dobil zelo dobro ponudbo za re050A in od včeraj so že na moji lubici ;)
Znebil sem se sicer kar nekaj ojrov, samo pomoje mi ne bo žal. Naj ji bo :)

LP

hm...za mojo dimenzijo je t1R boljša po testih ;)
RE je po suhem malenkost boljša, povsod drugje je T1R boljša, najbolj očitno pri obrabi.....
moj kriterij pa je, da se po suhem večina gum dobro drži, na mokrem pa jih je večina švoh....torej gledam kera je na mokrem zelo dobra, vse drugo so kompromisi ;)

PS: če bi gledal na ceno , kaj dobiš za ta denar, bi potem raje dodal še malenkost in si privoščil Pirelli zero rosso, ki je malenkost dražja, je pa v vseh pogledih boljša od obeh omenjenih!
 
Uporabniški avatar
flegmato
Novinec
 
Prispevkov: 127
Pridružen: So jan 29, 2005 12:24 pm

Napisal/-a flegmato Ne mar 25, 2007 2:52 pm

Gricko je napisal/-a:
flegmato je napisal/-a:
Gricko je napisal/-a:
Mavr0 je napisal/-a:@Flegmato
Zal ne moreš primerjat Potenze RE050A in Toyo T1-R;

Lp; ;)

Zakaj ne???
Daj mi razloži to...cena je podobna, no re je malo dražja, po testih sta si zelo podobni, re boljša na suhem za malenkost, t1 R boljša na mokrem in manjša oraba, zopet za malenkost, zakaj se ju po tvojem nebi dalo primerjati ??


Točno.
re050 naj bi bila sicer za ene pol razreda višje, sta si pa po testnih rezultatih dosti blizu, sploh moja dimenzija. Še vedno pomoje zmaga 050 ampak za malenkost.

Na koncu sem dobil zelo dobro ponudbo za re050A in od včeraj so že na moji lubici ;)
Znebil sem se sicer kar nekaj ojrov, samo pomoje mi ne bo žal. Naj ji bo :)

LP

hm...za mojo dimenzijo je t1R boljša po testih ;)
RE je po suhem malenkost boljša, povsod drugje je T1R boljša, najbolj očitno pri obrabi.....
moj kriterij pa je, da se po suhem večina gum dobro drži, na mokrem pa jih je večina švoh....torej gledam kera je na mokrem zelo dobra, vse drugo so kompromisi ;)

PS: če bi gledal na ceno , kaj dobiš za ta denar, bi potem raje dodal še malenkost in si privoščil Pirelli zero rosso, ki je malenkost dražja, je pa v vseh pogledih boljša od obeh omenjenih!


Mislim da se oba strinjava, da so obojne gume dobre, določeni testi malo favorizirajo ene drugi malo druge, pomoje so obojne tu neki ;). Sam sem tudi ciljal na toyo, ampak sem na koncu dobil 050 za celo malenkost manj kot sem najceneje našel toyo(za dimenzijo 215/45R17 so kr drage...), čeprav so 050 načeloma dražje. Verjamem pa da ne bi z nobeno zgrešil...

Kar se pa tiče "dodajanja malenkosti" pa ne pride v poštev, že tako sem s teškim srcem skašljal ojre za potenzo :) . Že potenza mi je bila predraga, ampak sem dobil dobro ceno na koncu kot sem že omenil. Višje pa res ne grem...

LP ;)
Slika

fajn se mamo :)!
 
Uporabniški avatar
Gavro
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 12
Pridružen: Sr feb 07, 2007 11:55 pm

Napisal/-a Gavro So mar 31, 2007 5:57 pm

Jaz ma gume Falken FK-452 , kakšen mesec jih mam. Do zdej so se izkazale dobro. Probavu sm v ovinku, pa mi ni ratal da bi zgubil oprijem, tudi v mokrem ne (seveda, nissem pretiraval - ala rally), tiha glede na širino. Tako da zaenkrat nimam pripomb
 
Uporabniški avatar
Neyo-Neyo
Uporabnik
 
Prispevkov: 1064
Pridružen: Sr jan 05, 2005 10:38 pm

Napisal/-a Neyo-Neyo Po apr 02, 2007 12:05 pm

Gavro je napisal/-a:Jaz ma gume Falken FK-452 , kakšen mesec jih mam. Do zdej so se izkazale dobro. Probavu sm v ovinku, pa mi ni ratal da bi zgubil oprijem, tudi v mokrem ne (seveda, nissem pretiraval - ala rally), tiha glede na širino. Tako da zaenkrat nimam pripomb


a pa so res made in japan tako kot pravijo drugi :?:
....
 
paulshark
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: Po apr 02, 2007 1:31 pm

Napisal/-a paulshark Po apr 02, 2007 1:38 pm

evo..še moje mnenje....

pred enim mescem naročil pr gumedirekt...tele FALKEN 452...

mam dimenzijo 225/45/17 94 Y (ker V ne obstaja žal) ... in to na LAGUNI 1,9dci GRANDTOUR ....letnik 2002

gume naročil v ponedeljek popoldan...v petek zjutraj so že bile pri meni...datum izdelave 5106 ...se pravi čisto sveže pnevmatike ...in res je ja MADE IN JAPAN...

pred enim tednom sem jih dal gor...prevozil cca. 1.000 km in sem z njimi zaenkrat zelo zadovoljen...niso hudo glasne....na suhem so fajne....kolkr je blo dežja do sedaj so se zelo dobro obnesle...tko da...ja za 100 EUR po gumi zelo dober nakup...

prej sem mel pa GOODYEAR EAGLE F1 GW3...iste dimenzije...in če sedaj primerjam...ni neke svetlobne razlike...razen cenovne...

PRIPOROČAM... :tomidelej:
 
Uporabniški avatar
Gavro
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 12
Pridružen: Sr feb 07, 2007 11:55 pm

Napisal/-a Gavro Sr apr 04, 2007 1:19 am

Neyo-Neyo je napisal/-a:
Gavro je napisal/-a:Jaz ma gume Falken FK-452 , kakšen mesec jih mam. Do zdej so se izkazale dobro. Probavu sm v ovinku, pa mi ni ratal da bi zgubil oprijem, tudi v mokrem ne (seveda, nissem pretiraval - ala rally), tiha glede na širino. Tako da zaenkrat nimam pripomb


a pa so res made in japan tako kot pravijo drugi :?:


So, ko sem prebral te poste, sem šeou preverit, in res piše MADE IN JAPAN :D
 
Uporabniški avatar
GUFY
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 47
Pridružen: Ne okt 17, 2004 9:13 pm

Napisal/-a GUFY Sr apr 04, 2007 7:47 pm

Zanima me ali bi bile te gume primerne tudi za moj avto AUDI S3 je pa malo navit na cca 250 Km, in kako je kaj z obrabo teh gum.
 
Uporabniški avatar
Neyo-Neyo
Uporabnik
 
Prispevkov: 1064
Pridružen: Sr jan 05, 2005 10:38 pm

Napisal/-a Neyo-Neyo To apr 10, 2007 7:10 am

jaz sm z njimi zadovoljen 8)
....
 
Uporabniški avatar
GUFY
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 47
Pridružen: Ne okt 17, 2004 9:13 pm

Napisal/-a GUFY Če apr 12, 2007 10:44 pm

Gume sem že naročil in dobim jih 19.4. potem pa poročam kako se kaj obnesejo.
 
Uporabniški avatar
stench
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1788
Pridružen: Ne dec 25, 2005 7:46 pm
Kraj: bilo kuda, kiki svuda

Napisal/-a stench Pe apr 13, 2007 9:49 am

jaz jih imam zdej na avtu 8 dni in sem naredil okoli 600km. Moram rečt da se po suhem res noro držijo ceste in se jaz ne upam prizkušat mejo zdrsa. Dežja še ni bilo da bi po dežju preveril.
Slika
 
Uporabniški avatar
Courage™
Mojster foruma
 
Prispevkov: 8038
Pridružen: Pe nov 14, 2003 2:48 am
Kraj: Sitting in the front seat, chillin' around while pimpin' the streets!

Napisal/-a Courage™ Če apr 19, 2007 9:33 am

hmmm, cudno.

Jaz po mojih izkusnjah na Falken ne grem nikdar vec. Sem bil bolj zadovoljen z Federal.
Slika
GET IN - SIT DOWN - SHUT UP - HOLD ON
 
Uporabniški avatar
SENATOR
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 737
Pridružen: To sep 14, 2004 6:06 am
Kraj: near Nova Gorica

Napisal/-a SENATOR Če apr 19, 2007 9:56 am

Courage™ je napisal/-a:hmmm, cudno.

Jaz po mojih izkusnjah na Falken ne grem nikdar vec. Sem bil bolj zadovoljen z Federal.


Falken guma se pri tezjem avtu ne tolk obnese kot pri majhnemu, preverjeno.
Tko da ce si jih imel na Audi-ju bi ti kar verjel, da se niso najboljse obnesle. 8)

LP
30 STYLING AWARDS

http://www.youtube.com/watch?v=fZYbGHM5WY0
 
Uporabniški avatar
stench
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1788
Pridružen: Ne dec 25, 2005 7:46 pm
Kraj: bilo kuda, kiki svuda

Napisal/-a stench Če apr 19, 2007 10:42 am

Sem mislil isto napisat, da verjetno zaradi teže avta, Bravo ima le dokaj nizko težo (1050kg), tvoj audi pa jih ima cca 1350kg.
Sicer pa po TyreTest-u so falken FK-452 zelo dobro ocenjene in je potenza boljša samo na suhem, na mokrem so falken boljše. Samo tudi vprašanje kolko je to zdej vredno, osebne izkušnje so še vedno najbolj pomembne.
Slika
 
Uporabniški avatar
Courage™
Mojster foruma
 
Prispevkov: 8038
Pridružen: Pe nov 14, 2003 2:48 am
Kraj: Sitting in the front seat, chillin' around while pimpin' the streets!

Napisal/-a Courage™ Če apr 19, 2007 1:42 pm

Meni je avto zdrsaval, pa zlizane so ble skoraj do zic v slabih 10 mesecih.
Slika
GET IN - SIT DOWN - SHUT UP - HOLD ON
 
Uporabniški avatar
MacTron
Administrator a.com
 
Prispevkov: 8348
Pridružen: To sep 10, 2002 9:55 pm
Kraj: Dezela Kranjska

Napisal/-a MacTron Če apr 19, 2007 1:53 pm

eh... pri skoraj 2t pa vse lepo tece a ni cudno?... sicer model 451
  • Vorsprung durch Technik | Progress through Technology
 
Salieri
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 779
Pridružen: To nov 04, 2003 9:43 pm
Kraj: Ptuj

Napisal/-a Salieri Če apr 19, 2007 2:15 pm

Courage™ je napisal/-a:Meni je avto zdrsaval, pa zlizane so ble skoraj do zic v slabih 10 mesecih.


ja sam ti si mel enak model kot jaz prejšnjo sezono, to se pravi Falken ZE-512, ki pa proti FK-452 nimajo za burek ;)
Slika
 
Uporabniški avatar
icko30
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 61
Pridružen: Ne jun 19, 2005 11:47 am

Napisal/-a icko30 Če apr 19, 2007 6:13 pm

Model 512 ima res malo večjo obrabo vendar pride naslednjo sezono ze-912 8)
še bo veselo...
lp
FIRENZA ST-08
 
Salieri
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 779
Pridružen: To nov 04, 2003 9:43 pm
Kraj: Ptuj

Napisal/-a Salieri Če apr 19, 2007 6:44 pm

icko30 je napisal/-a:Model 512 ima res malo večjo obrabo vendar pride naslednjo sezono ze-912 8)
še bo veselo...
lp


večjo obrabo ja (meni jih je pobralo v 2 sezonah), pa držijo po mokrem tudi nič... po suhem so še kar ble za vozit.
Slika
Vrni se na Aktualno področje: Letne pnevmatike

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov