MaGrP2
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: Če mar 26, 2015 3:37 am

Celoletna pnevmatika Michelin CrossClimate

Napisal/-a MaGrP2 Če mar 26, 2015 3:43 am

Pozdravljeni,

V avtomagazinu sem zasledil,da je Michelin razvil zelo zanimivo all-year pnevmatiko z imenom CrossClimate in ta prihaja v kratkem v prodajo in zanima me strokovno mnenje in prav tako ostala mnenja o tem ali je smotrno nabaviti takšno pnevmatiko, če se voziš večinoma po mestu in nikoli ne višje v vrhove in gore?!

Lp, Gregor
 
pavel
Novinec
 
Prispevkov: 262
Pridružen: Po jun 05, 2006 2:34 pm

Re: Celotna pneumatika Michelin CrossClimate

Napisal/-a pavel Če mar 26, 2015 9:27 am

Če je ta guma res to kar obljubljajo, bo v petih letih polovico avtomobilom na teh gumah. Seveda ne vsi na Michelinkah, ker bodo tudi drugi veliki gumarji v par letih
razvili kaj podobnega. Je pa seveda to odvisno tudi od cene.

lp
 
Uporabniški avatar
chan
Moderator | Naj pisec
 
Prispevkov: 1611
Pridružen: Pe sep 05, 2008 10:15 am

Re: Celotna pnevmatika Michelin CrossClimate

Napisal/-a chan Če mar 26, 2015 10:24 am

Omenjena pnevmatika predstavlja svojevrstno revolucijo pri celoletnih pnevmatikah, saj je bila za razliko od dosedanjih vsevremenskih razvita iz letnih (ostale celoletne so v osnovi zimske in so v poletnih mesecih s svojimi lastnostmi precej kompromisne), z dovolj prepričljivimi lastnostmi tudi v zimskih časih. Na prvem testiranju ob predstavitvi omenjene pnevmatike se je na simuliranem poligonu izkazala s podobno zavorno potjo kot letna (ter krajšim kot zimska), medtem ko je v zasnežen klanec plezala bistveno dlje kot letna (ter morda zgolj za odtenek slabše kot klasična zimska). Pri krajši panoramski gorski vožnji (po suhem cestišču) pa se je izkazala kot vsaka solidna letna pnevmatika.

Eden izmed najbolj zanimivih podatkov o njeni lastnosti na mokrem je označba "A" (najboljša ocena) pri oprijemu na mokri podlag, ki je skladna z uredbo Evropske komisije o označevanju pnevmatik. Dosedanje celoletne pnevmatike so se lahko ponašale zgolj z označbo "C". Hkrati pa pri francoskem proizvajalcu celo obljubljajo podobno obstojnost, kot model Energy Saver (cca. 40.000 km).

Omenjeno pnevmatiko so sicer razvili pri Michelinu z mislijo na tistih 70% evropskih voznikov (opravljena študija na vzorcu cca. 15.000 voznikov), ki ne menjavajo sezonskih pnevmatik. Načeloma je omenjena pnevmatika (ki ima seveda tudi označbo 3PMSF in se lahko uporablja v zimskih mesecih tudi v deželah, kjer je zakonsko določena uporaba zimske opreme) povsem sprejemljiva tudi za naš trg - še posebej pri tistih voznikih, ki iščejo kakšne (nevarne) kompromisne rešitve v raznoraznih "čunga-lunga" gumah iz Hoferja in Obija (ter jih en set Michelinovih pnevmatik pride ceneje, kot pa dva "Hoferjeva"). Pnevmatika, ki prihaja na trge meseca maja, se bo cenovno umeščala med (Michelinovo) letno in zimsko pnevmatiko (istih dimenzij seveda).

Michelinovi inženirji sicer voznikom, ki se velikokrat srečujejo s sneženo podlago na cestiščih še vedno priporočajo klasično zimsko pnevmatiko, medtem ko bi lahko večini voznikov povsem zadoščala (ob parkrat letno zasneženim cestam).

Resda pa je ob tem potrebno priznati, da bo na detajlnejše izkušnje potrebno počakati ob kakšnem daljšem testu.
"Quidquid latine dictum sit, altum viditur."
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Re: Celoletna pnevmatika Michelin CrossClimate

Napisal/-a nebivedu Če mar 26, 2015 11:22 am

Yokohama ima podobno gumo že dlje časa, namenjena je sicer 4x4 vozilom in za cestno ter offroad vožnjo. Yokohama geolandar AT/S. Meni se odlično obnese tako poleti na asfaltu in makadamu, kot tudi pozimi pa naj bo na poledeneli, plundrasti ali na polno zasneženi cesti. Res pa da z avtom ne norim. Edina slabost gume je globoko blato, tam pa ne gre prav dobro.

Je celoletna guma ki ima lamele (ima jih manj kot zimska). Ima pa 2 indikatorja. Eden je za iztrošenost gume, ko naj bi gumo zamenjal, drugi pa za sneg. Ko jo ponucaš do tega indikatorja za sneg, ni več primerna za vožnjo v snegu.
http://www.yokohamatire.com/tires/detai ... ndar_a_t_s
Pa ker ima guma 50.000 milj garancije, ima pri 50.000km prevoženih (sedaj na avtu) še nekje 6mm profila in bo še za letošnje poletje, prihodnjo zimo pa bo treba nove.

Če bo michelin naredil še malo bolj grob profil za 4x4 vozila (za vožnjo po terenu), bo to zmaga.
Old subarus never die, they just get faster!
 
Uporabniški avatar
INFINITI
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7259
Pridružen: So maj 01, 2004 11:28 am
Kraj: Ljubljana

Re: Celoletna pnevmatika Michelin CrossClimate

Napisal/-a INFINITI Če mar 26, 2015 11:50 am

Kakor sem jaz prebral je to prva takšna all-season guma, ki ima dejansko certifikat za snežinko se pravi je enakovredna po lastnostih zimski gumi, pa za razliko od konkurence je bila razvita iz zimske in ne letne. Pomoje je Michelin naredil nekaj zelo zanimivega za trg, ker je res - zakaj bi nekdo, ki je cenovno občutljiv fural 8 čang-šlang gum, če ima lahko 4 boljše, oziroma zanimivo je že za večino vakodnevnih voženj in avtomobilov. Me zanima če se bo prijela v glavah kupcev, ker recept je že dober.
2000 Hyundai Coupe 2.0 → 2003 Hyundai Coupe 2.0 → 1999 BMW 740i → 2009 BMW 530d M
→ 2010 Škoda Superb TDI → 2008 Renault Laguna Coupe GT 2.0T → 2016 KIA Sportage CRDi → 2021 KIA Xceed 1.5 T-gdi
 
blaz2013
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 517
Pridružen: To dec 03, 2013 3:50 pm

Re: Celoletna pnevmatika Michelin CrossClimate

Napisal/-a blaz2013 Če mar 26, 2015 12:03 pm

Ideja je dobra, vprašanje pa je kako bo pozicionirana cena. Če bo npr. letna michelin 80eur, zimska michelin 80eur, ta celoletna pa bo cena 145eur/kos je potem spet vprašanje, če je to ekonomično oziroma če se to "splača". Se bo sicer prihranilo pri premontaži in samo enih platiščih, vendar cena je po moje tisti ključ ki bo odločal o prodajnosti takih gum. Verjetno bo vsaj v začetku prodaje cena višja in bo z leti padla na nek sprejemljiv nivo.

So že kakšni podatki o porabi oz. energetskem razredu te pnevmatike?
 
nejc1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1912
Pridružen: Ne maj 30, 2010 9:39 am

Re: Celotna pnevmatika Michelin CrossClimate

Napisal/-a nejc1 Če mar 26, 2015 12:15 pm

Drugič malo boljše preberi temo ;)

chan je napisal/-a: Pnevmatika, ki prihaja na trge meseca maja, se bo cenovno umeščala med (Michelinovo) letno in zimsko pnevmatiko (istih dimenzij seveda).
 
blaz2013
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 517
Pridružen: To dec 03, 2013 3:50 pm

Re: Celoletna pnevmatika Michelin CrossClimate

Napisal/-a blaz2013 Če mar 26, 2015 12:27 pm

Veš da sem spregledal ta stavek. Bomo videli če bo to res...Obljube so eno, realnost pa drugo. Če bi bilo cenovno tako ko obljubljajo bi lahko postale hit.
Vem da nekateri proizvajalci novih vozil že ponujajo ob naročilo vozila v tovarno nekih 250€ doplačila za celoletne pnevmatike... Če bo cena res pozicionirana vmes je ta znesek previsok.
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Re: Celoletna pnevmatika Michelin CrossClimate

Napisal/-a nebivedu Če mar 26, 2015 12:49 pm

INFINITI je napisal/-a:Kakor sem jaz prebral je to prva takšna all-season guma, ki ima dejansko certifikat za snežinko se pravi je enakovredna po lastnostih zimski gumi, pa za razliko od konkurence je bila razvita iz zimske in ne letne. Pomoje je Michelin naredil nekaj zelo zanimivega za trg, ker je res - zakaj bi nekdo, ki je cenovno občutljiv fural 8 čang-šlang gum, če ima lahko 4 boljše, oziroma zanimivo je že za večino vakodnevnih voženj in avtomobilov. Me zanima če se bo prijela v glavah kupcev, ker recept je že dober.


Prva definitivno ni. Namreč skoraj vse all terrain gume za terence imajo certifikat snežinko (lahko preveriš BFGoodrich AT, general grabber AT, goodyear wrangler silent armor,...).
Slika
Je pa mogoče res, da je prva za navadne osebne avtomobile.
Old subarus never die, they just get faster!
 
Uporabniški avatar
chan
Moderator | Naj pisec
 
Prispevkov: 1611
Pridružen: Pe sep 05, 2008 10:15 am

Re: Celoletna pnevmatika Michelin CrossClimate

Napisal/-a chan Če mar 26, 2015 12:50 pm

blaz2013 je napisal/-a:
So že kakšni podatki o porabi oz. energetskem razredu te pnevmatike?


Glede energijske učinkovitosti, se pnevmatika nahaja v razredu "C.

Osnovni podatki o pnevmatiki:

Michelin CrossClimate.jpg
"Quidquid latine dictum sit, altum viditur."
 
Uporabniški avatar
INFINITI
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7259
Pridružen: So maj 01, 2004 11:28 am
Kraj: Ljubljana

Re: Celoletna pnevmatika Michelin CrossClimate

Napisal/-a INFINITI Če mar 26, 2015 4:00 pm

nebivedu je napisal/-a:Je pa mogoče res, da je prva za navadne osebne avtomobile.


Ja to sem mislil
2000 Hyundai Coupe 2.0 → 2003 Hyundai Coupe 2.0 → 1999 BMW 740i → 2009 BMW 530d M
→ 2010 Škoda Superb TDI → 2008 Renault Laguna Coupe GT 2.0T → 2016 KIA Sportage CRDi → 2021 KIA Xceed 1.5 T-gdi
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Re: Celoletna pnevmatika Michelin CrossClimate

Napisal/-a nebivedu Če mar 26, 2015 4:10 pm

Sej pravim, če naredi za osebne avtomobile navadno all season gumo in za terence enako all season, mogoče z malo bolj grobim profilom in če bo poceni, so zmagal. Ker potem imaš 2 leti take gume in jih potem menjaš. Sam v dveh letih naredim skoraj 100k, včasih sem jih pa še več.
Old subarus never die, they just get faster!
 
MaGrP2
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: Če mar 26, 2015 3:37 am

Re: Celoletna pnevmatika Michelin CrossClimate

Napisal/-a MaGrP2 So mar 28, 2015 4:14 am

Hvala vam vsem za vaša mnenja odgovore in dodatne podatke.
V mesecu Maju bomo videli kakšna bo cena te Michelinove CrossClimate pneumatike,če bo ugodna vsaj zase lahko rečem,da zna prav
gotovo priti na platišča mojega avtomobila saj,kot sem že omenil mi ustreza in glede na število kilometrov,katere letno naredim bi tako pneumatiko lahko imel na avtu 3-4.leta in če sesteješ stroške premontaže pneumatik 2.letno X 4.leta potem si prav gotovo prihranil v investiciji tudi,če takšna pneumatika stane 10-15.euro več,kot letna ali zimska pneumatika.
Pravtako življenska doba pneumatik je nekje če ni veliko kilometrov prevoženih max 8.let - je tole vredno temeljitega razmisleka.

Se popolnoma strinjam,da razne tako imenovane čunga lunga pneumatike ali kakšne obnovljene iz večjih trgovin niso vsaj pri meni nikoli bila domena nakupa saj ne le,da vse skupaj lahko pride potem še veliko dražje a varnost na cesti je prvotnega pomena potem cena pneumatike in tudi sedaj imam zimske pneumatike Michelin Alpin in letne Goodyear pred tem so bile letne pneumatike Sava intesa HP - tudi odlična pneumatika enako Sava eskimo s3 - a to je odločitev vsakega posameznika kaj izbrati in koliko je kdo pripravljen plačati za pneumatiko in svojo varno brezskrbno vožnjo...

Verjamem,da so te pneumatike od Yokohame enako zelo dobre in odlične in glede na izbiro pneumatik v ponudbi se najde za vsakogar kaj...

Bolj se mi porodi naslednje vprašanje za vas - ali je smiselno in vredu kupiti pneumatiko,ki je bila skladiščena 3-5.let in se nekje prodaja z nekaj euri popusta?!

Lp, Gregor
 
blaz2013
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 517
Pridružen: To dec 03, 2013 3:50 pm

Re: Celoletna pnevmatika Michelin CrossClimate

Napisal/-a blaz2013 Sr apr 15, 2015 5:02 pm

V maju bodo že v prodaji pri nas. Tako mi je rekel vceraj lokalni vulkanizer, da kmalu dobijo posiljko. Mi je pa zanimivo ko imam v nemciji znanca ki je vulkanizer in to ne majhen, da se nic ne ve kdaj bodo in da verjetno nekje do zime pridejo mi je rekel. Cudno mi je to.
 
Uporabniški avatar
slikar
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 45
Pridružen: To jun 15, 2010 10:56 am
Kraj: Kranj
 
Uporabniški avatar
Bat_zajla
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 504
Pridružen: Če dec 09, 2010 10:32 pm

Re: Celoletna pnevmatika Michelin CrossClimate

Napisal/-a Bat_zajla Pe maj 15, 2015 8:42 pm

Slovenija spada v adrija regio, kar se tiče pnevmatik. Tako da bo treba še malo počakat.
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1793
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: Celoletna pnevmatika Michelin CrossClimate

Napisal/-a emozul Pe maj 15, 2015 9:56 pm

 
M
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 653
Pridružen: Sr jan 12, 2005 5:14 pm

Re: Celoletna pnevmatika Michelin CrossClimate

Napisal/-a M Sr okt 28, 2015 8:56 am

Že kdo uporabljal tole čez poletje?
Never argue with an id*ot. He would just drag you down to his level and beat you with experience.
 
Uporabniški avatar
gortnar
Novinec
 
Prispevkov: 307
Pridružen: Če apr 29, 2010 2:26 pm

Re: Celoletna pnevmatika Michelin CrossClimate

Napisal/-a gortnar Sr okt 28, 2015 10:13 am

M je napisal/-a:Že kdo uporabljal tole čez poletje?


viewtopic.php?f=2&t=103900

Chan ima MCC in jih testira. Najbolje, da zastaviš vprašanje njemu.

LPK
 
xninox
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 35
Pridružen: Ne okt 04, 2009 4:09 pm

Re: Celoletna pnevmatika Michelin CrossClimate

Napisal/-a xninox Ne dec 06, 2015 6:48 am

Chan kako kaj z crossclimate gumo? Jo priporočaš za nekoga ki dela 10kkm na leto (jaz)? Ne vem ali naj kupim celoletno GY vector/michelin cc ali pa imam letne in zimske, glede na to da mi guma prej postane stara preden dol zbrusim profil ... hmm Predlogi? iščem pa 17col.

Lp
Vrni se na Aktualno področje: Letne pnevmatike

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 18 gostov