KATERO ZNAMKO LETNIH PNEVMATIK SI LASTITE OZ. BI PRIPOROČILI ZA SEZONO 2012?

1.) BFGoodrich
2
1%
2.) Blackstone
1
0%
3.) Bridgestone
42
16%
4.) Continental
47
18%
5.) Dunlop
22
8%
6.) Duro
0
Brez glasov
7.) DWT
0
Brez glasov
8.) Falken
7
3%
9.) Firestone
0
Brez glasov
10.) Federal
4
2%
11.) Fulda
10
4%
12.) Goodyear
27
10%
13.) Kumho
10
4%
14.) Michelin
29
11%
15.) Nokian
9
3%
16.) Pirelli
18
7%
17.) Sava
4
2%
18.) Semperit
0
Brez glasov
19.) Vredestein
5
2%
20.) Kleber
0
Brez glasov
21.) Yokohama
10
4%
22.) Tigar
4
2%
23.) Sebring
0
Brez glasov
24.) Uniroyal
11
4%
 
Skupaj glasov : 262
 
bently
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 10
Pridružen: Ne mar 25, 2012 9:30 am

Re: EDIT: Letne pnevmatike za sezono 2012 in priporočila-ANK

Napisal/-a bently Po apr 16, 2012 6:59 pm

Praviš naslednjico, katera je to?
Namreč trenutno imam potenzo RE 050, sicer zelo zadovoljen vendar, ker pa gre počasi proti koncu (predvsem robovi), oziroma bo šla poleti iščem top gumo v 17col.
Sedaj pa nevem ali bi vzel 050A ali prej omenjeno naslednjico te gume, ali pa kako drugo top gumo drugih firm, če sploh katera bolje drži od potenze...predlogi?
 
Uporabniški avatar
INFINITI
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7259
Pridružen: So maj 01, 2004 11:28 am
Kraj: Ljubljana

Re: EDIT: Letne pnevmatike za sezono 2012 in priporočila-ANK

Napisal/-a INFINITI Po apr 16, 2012 7:17 pm

Ja S001 vzemi - to je naslednjica RE 050 A
Jaz ne odstopam več od Potenze - vsaka od teh top gum je zelo dobra; naj enkrat naredijo enak test na polovici in še proti koncu življenske dobe - tam se loči zrnje od plevela. Za Potenzo definitinvo drži da je do zadnjega izvrstna
2000 Hyundai Coupe 2.0 → 2003 Hyundai Coupe 2.0 → 1999 BMW 740i → 2009 BMW 530d M
→ 2010 Škoda Superb TDI → 2008 Renault Laguna Coupe GT 2.0T → 2016 KIA Sportage CRDi → 2021 KIA Xceed 1.5 T-gdi
 
Viewer
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 71
Pridružen: So avg 20, 2011 1:44 am
Kraj: Ljubljana

Re: EDIT: Letne pnevmatike za sezono 2012 in priporočila-ANK

Napisal/-a Viewer Po apr 16, 2012 10:49 pm

No, danes sem zaključil študijo in nabavil Dunlop Street Response.
 
ddeben
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 7
Pridružen: So feb 11, 2006 9:52 am

Re: EDIT: Letne pnevmatike za sezono 2012 in priporočila-ANK

Napisal/-a ddeben To apr 17, 2012 10:26 pm

Pozdravljeni

Berem in berem tole temo in se nikakor ne morem odločit o nakupu novih letnih gum. V familiji smo mirni vozniki, ne divjamo, letno se naredi z avtom tam okoli 10-12 tisoč km. Rabil bi dimenzijo 205/55/16 91v. Dal jih bom na alu platišča. Ne rabim najdražjih gum, pa tudi ne najcenejših - imam slabe izkušnje s Fuldo, kjer me je kar nosilo po cesti.
Po komadu bi odštel od 70-80 evrov, če je upravičeno tudi kak evro več od 80. Najpomembneje mi je da bo guma zdržala par sezon - ne bo postala trda/neuporabna po eni/dveh sezonah, potem je tukaj oprijem in seveda poraba goriva in glasnost.
Med brskanjem po testih in mnenjih nekako zožil seznam na:
Goodyear OptiGrip cena: 74€
Goodyear EfficientGrip cena: 74€
Vredenstein Sportrac 3 cena: 74€
Continental ContiPremiumContact 2 cena: 81€

Po branju ADAC testov so te gume bile nekje pri samem vrhu. Iz mnenj se večina folka nagiba h Continentalovi gumi, ki je tudi najdražja, a vendar hočem slišati mnenja tistih ki ste katero izmeh gum že imeli in izkušnje. Hvalijo tudi Pirellijevo gumo P7, vendar so kritike glede zaščitnega roba in obrabe?? Odprt sem za predloge/mnenja... :)
 
Uporabniški avatar
SuperVeloce
Novinec
 
Prispevkov: 338
Pridružen: Po mar 14, 2011 2:46 am

Re: EDIT: Letne pnevmatike za sezono 2012 in priporočila-ANK

Napisal/-a SuperVeloce Sr apr 18, 2012 12:11 am

Če se bos odločeval tudi s pomočjo testov ADAC/AMZS, ti priporočam da popolnoma "odmisliš" oceno o obrabi, razen za najbolj kritične primere (ocena nad 3). Predvidevam, da moreš od teh 10-12k km letno odšteti še tiste z zimskimi gumami...

Continentalke so zmogljive čez več sezon, vendar bi lahko rekel da profil nese dokaj hitro, nič kritičnega. Ampak za manj kot 15k km mirne vožnje na leto bodo zdržale dlje, kot je to priporočljivo za katerekoli gume. Si zelo omejen s ponudbo? Imaš mogoče na izbiro tudi ContiPremiumContact 5? Bi bilo vsekakor bolje. Podobno bo veljalo za Bridgestone Turanza (novi model se mislim da imenuje T001).

Te Pirelli C-P7 tudi niso slabe, vendar obvezno isči besedo Cinturato pred oznako P7. To je nova generacija in ravno pri P7 modelu so naredili precejšni napredek (zmes+profil). Sicer pa predvidevam da se "navadnih "P7" hvalabogu ne dobi več, niso bile nevem kaj. So pa gume kljub prvim odličnim vtisom še preveč sveže, da bi lahko govorili o obnašanju gume po 3-4 letih, ampak napram starim P7 izgleda precej bolje. Je pa glede na teste tisto o visoki obrabi laž.

Če se odločis za Goodyear, obvezno vzami OptiGrip (pozabi na modele DuraGrip ali EfficientGrip, sploh za isto ceno, pri Eff. Grip se boš nasral, kot si se s fuldo).

Premisliš pa lahko tudi o Uniroyal Rainexpert, so zelo blizu Continentalu in Bridgestonu po mokrem in mastnem, oziroma pri odvajanju vode posekajo konkurenco. Imajo le višjo obrabo, vendar za tako malo kilometrov ni potrebno skrbeti. So pa za nekatere bolj pogoste dimenzije smešno poceni.
Da ne pozabim, Vredestein Sportrac3 se obnašajo zelo podobno modelu Uniroyalu na mokri cesti, tudi dobra izbira! Vendar je nisem vozil na katerem od avtov katere dobro poznam in ne nekaj ogromno kilometrov. Ampak občutek je bil dober.

Torej da malo povzamem, tudi če si omejen samo s temi 4 (OptiGrip, Cinturato P7, Sportrac3, ContiPrCont2) brez skrbi ker imaš dobro izbiro. Od teh bi jaz osebno verjetno vzel Continental. Kar se tiče zaščite robov, so po mojih izkušnjah še najboljši pri Bridgestone, tudi pri manj športnih dimenzijah.
when in doubt, flat out
 
legendarac
Novinec
 
Prispevkov: 190
Pridružen: Po mar 05, 2007 9:28 pm

Re: EDIT: Letne pnevmatike za sezono 2012 in priporočila-ANK

Napisal/-a legendarac Sr apr 18, 2012 5:30 am

S Pirelli P7 Cinturato 215/55-16 97W sem v enem letu z normalno vožnjo prevozil 22000km. Bile so na Passatu 140km in so bile sprednje obrabljene za 2mm zadnje pa 1mm.Sem pa bil z njimi zelo zadovoljen v vseh vremenskih razmerah in so zelo tihe glede hrupa.Prav tako je zelo zadovoljen sedanji lastnik.Z novimi platišči pa sem dobil Continental 235-45R17 SportContact 3 94W s katerimi sem tudi zelo zadovoljen so pa malo glasnejše. Moja naslednja izbira bodo spet Pirelli P7 Cinturato.

LP
 
Uporabniški avatar
sonic
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2393
Pridružen: To okt 14, 2003 9:26 am
Kraj: Ljubljana

Re: EDIT: Letne pnevmatike za sezono 2012 in priporočila-ANK

Napisal/-a sonic Sr apr 18, 2012 12:18 pm

ddeben je napisal/-a:se nikakor ne morem odločit o nakupu novih letnih gum. V familiji smo mirni vozniki, ne divjamo, letno se naredi z avtom tam okoli 10-12 tisoč km. Rabil bi dimenzijo 205/55/16 91v. Dal jih bom na alu platišča. Ne rabim najdražjih gum, pa tudi ne najcenejših - imam slabe izkušnje s Fuldo, kjer me je kar nosilo po cesti.

No, tvoje vprašanje lahko uporabim za iztočnico, da poročam o svoji odločitvi o gumah v dimenziji 205/55/16 - kolebal sem med Continental PremiumContact 5 in Bridgestone Turanza T001. Na koncu je k odločitvi pripomoglo stanje zalog pri vulkanizerju, kjer so imeli na voljo od teh dveh samo Bridgestone. 80 EUR po komadu, kolikor sem gledal dokaj razumna cena.

Zaenkrat zelo zadovoljen z gumo, tiha in udobna. Nisem še preizkušal oprijema v ekstremnih pogojih, ampak recimo v rondoju pri Leclercu na LJ-Rudniku, kjer rado drsi tudi ko je suho, je tudi v mokrem šlo kot po tračnicah...
1997 Chevrolet Tahoe LT 5.7 V8
2010 VW Touran 1.4 TSI DSG

"Everything in life is somewhere else, and you get there in a car." (E. B. White)
 
Uporabniški avatar
soso
Uporabnik
 
Prispevkov: 1459
Pridružen: Če sep 18, 2003 9:37 pm
Kraj: maribor

Re: EDIT: Letne pnevmatike za sezono 2012 in priporočila-ANK

Napisal/-a soso Če apr 19, 2012 8:47 pm

Berem, berem, gledam teste in še enkrat berem, a še vedno ne vem, za katero gumo naj se odločim. Do sedaj sem bil skoz na Bf goodrich. Dobra guma, ampak se mi zdi dokaj glasna, zato bi rad nekaj tišjega in ne preveliko obrabo. Sedaj razmišlajm o naslednjih ( 205/ 55 R16 - megan grandtour). Vožnja dnevno vsaj 140 km avtoceste. Cenovno so vse na kupu, cca 87 eur/ kom
SP Sport Fast Response
Goodyear OptiGrip
Pirelli Cinturato P7

Nekako se najbolj nagibam k Pirelli Cinturato P7. Plus, vsaj po testih AMZS je majhna obraba in glasnost, minus slabši oprijem na mokrem. Sedaj pa me zanima, kaj to pomeni slabši oprijem?

Prosim za mnenja.

Hvala

Lp
AH NI NAM LAHKO!
 
legendarac
Novinec
 
Prispevkov: 190
Pridružen: Po mar 05, 2007 9:28 pm

Re: EDIT: Letne pnevmatike za sezono 2012 in priporočila-ANK

Napisal/-a legendarac Če apr 19, 2012 10:04 pm

soso je napisal/-a:Berem, berem, gledam teste in še enkrat berem, a še vedno ne vem, za katero gumo naj se odločim. Do sedaj sem bil skoz na Bf goodrich. Dobra guma, ampak se mi zdi dokaj glasna, zato bi rad nekaj tišjega in ne preveliko obrabo. Sedaj razmišlajm o naslednjih ( 205/ 55 R16 - megan grandtour). Vožnja dnevno vsaj 140 km avtoceste. Cenovno so vse na kupu, cca 87 eur/ kom
SP Sport Fast Response
Goodyear OptiGrip
Pirelli Cinturato P7

Nekako se najbolj nagibam k Pirelli Cinturato P7. Plus, vsaj po testih AMZS je majhna obraba in glasnost, minus slabši oprijem na mokrem. Sedaj pa me zanima, kaj to pomeni slabši oprijem?

Prosim za mnenja.

Hvala

Lp


Z normalno in ne penzionistično vožnjo so Pirelli zelo dobre na mokri cesti, vsaj jaz nisem nikoli čutil kakšnega zdrsavanja oziroma vklapljanja ESP. Priporočam :D
 
Uporabniški avatar
SuperVeloce
Novinec
 
Prispevkov: 338
Pridružen: Po mar 14, 2011 2:46 am

Re: EDIT: Letne pnevmatike za sezono 2012 in priporočila-ANK

Napisal/-a SuperVeloce Če apr 19, 2012 10:47 pm

Mogoče se ne kosajo z najboljšimi po mokrem, ampak to je tradeoff za tišjo gumo in manjšo obrabo. Razlike pa niso tako hude, da bi se pri zmerni vožnji poznalo. Proti Bf Goodrich so na mokrem v čisto drugi klasi. Ob enem pa uravnotežene gume. Tudi z drugima kandidatoma ne boš nič na slabšem, vsaj kar se tiče stika s cestiščem.
when in doubt, flat out
 
ddeben
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 7
Pridružen: So feb 11, 2006 9:52 am

Re: EDIT: Letne pnevmatike za sezono 2012 in priporočila-ANK

Napisal/-a ddeben So apr 21, 2012 7:50 pm

Odločil sem se za Continental gume, poročam čez par sto kilometrov kako in kaj :) Hvala za nasvete.
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: EDIT: Letne pnevmatike za sezono 2012 in priporočila-ANK

Napisal/-a maniaxxx So apr 21, 2012 7:55 pm

soso je napisal/-a:Berem, berem, gledam teste in še enkrat berem, a še vedno ne vem, za katero gumo naj se odločim. Do sedaj sem bil skoz na Bf goodrich. Dobra guma, ampak se mi zdi dokaj glasna, zato bi rad nekaj tišjega in ne preveliko obrabo. Sedaj razmišlajm o naslednjih ( 205/ 55 R16 - megan grandtour). Vožnja dnevno vsaj 140 km avtoceste. Cenovno so vse na kupu, cca 87 eur/ kom
SP Sport Fast Response
Goodyear OptiGrip
Pirelli Cinturato P7

Nekako se najbolj nagibam k Pirelli Cinturato P7. Plus, vsaj po testih AMZS je majhna obraba in glasnost, minus slabši oprijem na mokrem. Sedaj pa me zanima, kaj to pomeni slabši oprijem?

Prosim za mnenja.

Hvala

Lp



Sam imam pirelli p7 v tej dimenziji in sem izredno zadovoljen, tihe in dobre tako na suhem kot dežju. Priporočam
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
Uporabniški avatar
joshy
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 66
Pridružen: Če jun 02, 2005 9:53 pm

Re: EDIT: Letne pnevmatike za sezono 2012 in priporočila-ANK

Napisal/-a joshy So apr 21, 2012 9:04 pm

Letos nabavil Dunlop 205/55ZR 16 91Y TL SP.Maxx-TT
Izredno zadovoljen . Dober oprijem na suhem in mokrem.
 
Vikking
Uporabnik
 
Prispevkov: 826
Pridružen: Sr apr 20, 2005 7:06 pm

Re: EDIT: Letne pnevmatike za sezono 2012 in priporočila-ANK

Napisal/-a Vikking Sr apr 25, 2012 2:40 pm

Zanima me razlika med Falken 452 in federal ss595, gre za 17''. Kakšen komentar za in proti pri teh cenovno ugodnih gumah, predvsem me zanima če so Federal pnevmatike po kakšnem letu starosti oz. uporabe, res toliko slabše.
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: EDIT: Letne pnevmatike za sezono 2012 in priporočila-ANK

Napisal/-a maniaxxx Sr apr 25, 2012 5:08 pm

Vikking je napisal/-a:Zanima me razlika med Falken 452 in federal ss595, gre za 17''. Kakšen komentar za in proti pri teh cenovno ugodnih gumah, predvsem me zanima če so Federal pnevmatike po kakšnem letu starosti oz. uporabe, res toliko slabše.


Te federalke so glasne za popizdit, pa nisem občutljiv na glasnost pnevmatik
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
triper15
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 22
Pridružen: Če feb 04, 2010 9:49 pm

Re: EDIT: Letne pnevmatike za sezono 2012 in priporočila-ANK

Napisal/-a triper15 Če maj 03, 2012 12:25 pm

Me pa zelo čudi da niste dali na anketo HANKOOK-a, če ste že napisali marsikaterega proizvajalca ki ponuja slabše pnevmatike od njihovih.

V mislih imam VENTUS S1 EVO, lanski zmagovalec autobildovega testa, ena izmed zelo dobrih pnevmatik ki je iz takšne ankete nebi izpuščal. letos jih vozim prvič in sem navdušen, po suhem dosti boljše držijo kot uniroyal rainexpert ki so bile pravtako dobre, še posebaj na dežju, ampak so imele neverjetno obrabo.
yeah lives way too fast
 
Uporabniški avatar
adis
Uporabnik
 
Prispevkov: 8095
Pridružen: To jan 30, 2007 1:47 pm
Kraj: Ljubljana

Re: EDIT: Letne pnevmatike za sezono 2012 in priporočila-ANK

Napisal/-a adis Če maj 03, 2012 3:28 pm

triper15 je napisal/-a:Me pa zelo čudi da niste dali na anketo HANKOOK-a, če ste že napisali marsikaterega proizvajalca ki ponuja slabše pnevmatike od njihovih.

V mislih imam VENTUS S1 EVO, lanski zmagovalec autobildovega testa, ena izmed zelo dobrih pnevmatik ki je iz takšne ankete nebi izpuščal. letos jih vozim prvič in sem navdušen, po suhem dosti boljše držijo kot uniroyal rainexpert ki so bile pravtako dobre, še posebaj na dežju, ampak so imele neverjetno obrabo.


Preden se je anketa poslala v "eter" sem zbral že obstoječe povpraševanje in ga vkombiniral v anketo. torej gre v anketi za tiste pnevmatike po katerih je bilo največ povpraševanja.

pri naslednji bom upošteval tudi hankook-a.
 
Uporabniški avatar
SuperVeloce
Novinec
 
Prispevkov: 338
Pridružen: Po mar 14, 2011 2:46 am

Re: EDIT: Letne pnevmatike za sezono 2012 in priporočila-ANK

Napisal/-a SuperVeloce Če maj 03, 2012 4:32 pm

Anketa je zelo zelo splošna (vezana samo na proizvajalca), tako da se itak nimaš za zanašat na rezultate.
when in doubt, flat out
 
Dego
Novinec
 
Prispevkov: 242
Pridružen: Pe jan 14, 2005 2:03 pm

Re: EDIT: Letne pnevmatike za sezono 2012 in priporočila-ANK

Napisal/-a Dego Po maj 14, 2012 10:46 am

ma kdo kak komentar na to gumo in na trgovino ?

http://www.novegume.si/PIRELLI_175-65_R ... 1_ECO.html

rabim za cliota
Francozi delajo parfume, nemci pa avte!
 
Uporabniški avatar
Doche
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1975
Pridružen: Ne maj 06, 2007 7:24 pm
Kraj: Ried

Re: EDIT: Letne pnevmatike za sezono 2012 in priporočila-ANK

Napisal/-a Doche Po maj 14, 2012 11:00 am

Jaz sem pri njih pred 2 mesecoma naročil Yokohamo in je pisalo dobava do 10 dni, ker jih ni bilo na zalogi. In sem jih dobil v 10 dneh, medtem ko so uradni uvozniki postavljali roke okrog enega meseca. So pa bile gume stare eno leto, kar me ne moti. 8)
Vrni se na Aktualno področje: Letne pnevmatike

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 18 gostov