Uporabniški avatar
For
Uporabnik
 
Prispevkov: 1450
Pridružen: Po sep 13, 2004 10:31 pm

Re: Katere letne gume izbrati?

Napisal/-a For Po mar 20, 2023 8:45 pm

Ne boš verjel, da sem že več kot pol ure na tej strani.

Super da si mi to potrdil.
Hvala ti.

Glede tistih številk ...zdaj vem. Gre za nosilnost. oops


Continental so dost cenejše...pa ne tem testu ocenjene kot boljše
https://www.zurnal24.si/avto/testi/amzs ... 205-401931

Edino pri hrupu je slabša
 
RUNAČ
Novinec
 
Prispevkov: 224
Pridružen: Če jul 09, 2020 4:18 pm

Re: Katere letne gume izbrati?

Napisal/-a RUNAČ Po mar 20, 2023 9:46 pm

For je napisal/-a:Na pnevmatiki je ZR, v homologaciji pa 94V8.00⁄19 :huh:
Predvidevam da je ZR hitrostni razred in v drugem primeru, da je V hitrostni razred.
Kaj pa tisto...94V8.00? :?


Hm, tole bi sam rekel, da je samo tisti kateri je pisal v homogacijski kartonček, bil malo "faulast" bi rekli v naših koncih :D

Se pravi 215/55 R17 94V7.50J17 (e=40), bi sam lepše zapisal takole 215/55 R17 94V 7,5Jx17 ET40.

215/55 R17 - dimenzija gume
94 - nosilnost
V - hitrostni razred
7,5Jx17 - širina platišča (v colah)
ET40 - oddaljenost naležne površine na pesto oz. disk od središča platišča (v mm)

ZR pa nekateri proizvajalci uporabljajo namesto R pri gumah z višjimi hitrostnimi razredi. Gre v bistvu za eno in isto.

Upam, da sem prav tole razložil. Če je karkoli narobe razloženo, naj me prosim kdo popravi.
"Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš."

Karl Heinrich Waggerl
 
dejanb75
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 62
Pridružen: Po sep 17, 2018 3:18 pm

Re: Katere letne gume izbrati?

Napisal/-a dejanb75 To mar 21, 2023 7:48 am

weasel je napisal/-a:Ima kdo izkusnje z Nexen N'fera Primus?

Iščem dimenzijo 205/50/R17 (Megane 1.6).

Priporočate kaj drugega?


Sem jih kupil lani spomladi v dimenziji 215 55 16. Sem jih testiral (se pravi peljal dosti hitreje kot sicer vozim) v suhem in dežju in so OK. Letos prvič nisem namestil zimskih gum in tudi po hladnem mokrem asfaltu dobro držijo. Kar se tiče obrabe in kako se bodo obnesle ko bodo 50% obrabljene ne vem še.
 
boštjan_01
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 684
Pridružen: To avg 31, 2021 7:20 am

Re: Katere letne gume izbrati?

Napisal/-a boštjan_01 To mar 21, 2023 8:43 am

Ti razni testi so narejeni pri novih gumah. Kako se gume obnesejo po 2 ali 3 letih in prevoženih vsaj 30kkm pa ni testov, vsaj videl še jih nisem.
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2854
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Katere letne gume izbrati?

Napisal/-a mrtwelvetrees To mar 21, 2023 9:41 am

A je možno da proizvajalci dajejo različne plasti profila (različne zmesi) ?
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
thunderbolt
Uporabnik
 
Prispevkov: 1368
Pridružen: So maj 21, 2011 5:40 pm

Re: Katere letne gume izbrati?

Napisal/-a thunderbolt To mar 21, 2023 11:01 am

Mislis na ta nacin?

https://youtu.be/COA630Juf_U
 
Uporabniški avatar
For
Uporabnik
 
Prispevkov: 1450
Pridružen: Po sep 13, 2004 10:31 pm

Re: Katere letne gume izbrati?

Napisal/-a For To mar 21, 2023 4:34 pm

RUNAČ je napisal/-a:
For je napisal/-a:Na pnevmatiki je ZR, v homologaciji pa 94V8.00⁄19 :huh:
Predvidevam da je ZR hitrostni razred in v drugem primeru, da je V hitrostni razred.
Kaj pa tisto...94V8.00? :?


Hm, tole bi sam rekel, da je samo tisti kateri je pisal v homogacijski kartonček, bil malo "faulast" bi rekli v naših koncih :D

Se pravi 215/55 R17 94V7.50J17 (e=40), bi sam lepše zapisal takole 215/55 R17 94V 7,5Jx17 ET40.

215/55 R17 - dimenzija gume
94 - nosilnost
V - hitrostni razred
7,5Jx17 - širina platišča (v colah)
ET40 - oddaljenost naležne površine na pesto oz. disk od središča platišča (v mm)

ZR pa nekateri proizvajalci uporabljajo namesto R pri gumah z višjimi hitrostnimi razredi. Gre v bistvu za eno in isto.

Upam, da sem prav tole razložil. Če je karkoli narobe razloženo, naj me prosim kdo popravi.


Hvala ti za tole.

Potem bo ta v redu za mene, glede na specifikacije?

https://www.liderpnevmatik.si/avto-pnev ... 6w-1039731
For je napisal/-a:Slika

Tako je v homologaciji

Slika
 
Uporabniški avatar
weasel
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 610
Pridružen: Ne avg 08, 2010 9:18 am

Re: Katere letne gume izbrati?

Napisal/-a weasel To mar 21, 2023 5:55 pm

Ja, važno je, da ima hitrostni razred enak ali višji, kot je v homologaciji.
 
RUNAČ
Novinec
 
Prispevkov: 224
Pridružen: Če jul 09, 2020 4:18 pm

Re: Katere letne gume izbrati?

Napisal/-a RUNAČ To mar 21, 2023 7:25 pm

For je napisal/-a:Hvala ti za tole.

Potem bo ta v redu za mene, glede na specifikacije?

https://www.liderpnevmatik.si/avto-pnev ... 6w-1039731
For je napisal/-a:Slika
]


Upoštevaj kot je napisal že predhodni komentator. Za nakup gum so bistveni podatki samo do hitrostnega razreda, vsa kar je naprej je podatek, ki ti je pomemben, če bi kupoval platišča. Drugače pa tudi sam model gume se mi zdi top izbira glede na prebrano na strani Tyre reviews.

To rabiš gume za P 508?
"Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš."

Karl Heinrich Waggerl
 
Uporabniški avatar
For
Uporabnik
 
Prispevkov: 1450
Pridružen: Po sep 13, 2004 10:31 pm

Re: Katere letne gume izbrati?

Napisal/-a For To mar 21, 2023 7:38 pm

Ja, guma je bolj ocenjena kot Michelin, a 50 evrov cenejša.
Ok, to da je malo glasnejša bom preživel. Me prav zanima koliko se bo to slišal v praksi. :?

Ja, za Peugeot 508

Slika

:)
 
RUNAČ
Novinec
 
Prispevkov: 224
Pridružen: Če jul 09, 2020 4:18 pm

Re: Katere letne gume izbrati?

Napisal/-a RUNAČ To mar 21, 2023 7:52 pm

Jaz sem pred časom nekaj spraševal pod enim testom na Tyre reviews in mi je nekdo od adminov direktno odgovoril, da sta, kar se tiče subjektivnih opažanj glede oprijema, Conti PC6 ali PC7 najboljša izbira. Sem pa s PC6 vozil recimo samo na kratko enega testnega Xceeda, samo na podlagi tega težko karkoli komentiram. Naj pove raje kaj več kdo drug, ki je s to gumo naredil recimo nekaj tisoč kilometrov.
"Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš."

Karl Heinrich Waggerl
 
Uporabniški avatar
D12J12
Uporabnik
 
Prispevkov: 1056
Pridružen: So okt 27, 2012 10:44 pm
Kraj: Kranj

Re: Katere letne gume izbrati?

Napisal/-a D12J12 To mar 21, 2023 8:31 pm

Čisto odvisno od dimenzije, države proizvajalke in vozila s katerim so testirali pnevmatike, vsak test na prvo mesto postavi drugo pnevmatiko... sam sem se po priporočilu kolega odločil za pilot sport 5 (octavia rs), z michelinom sem bil do sedaj zadovoljen in glede na rang pnevmatike katera bo namontirana na C segment nebi smel nič faliti. Meni je samo pomembno, da na mokri podlagi čutim volan, ker pri bridgestone turanza t005 se je po dveh sezonah omehčal in ni bilo več zanimivo :D.
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2351
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Katere letne gume izbrati?

Napisal/-a DePalmo To mar 21, 2023 11:20 pm

Sem pogledal in vidim da so dve različni:
- PremiumContact
- ContiPremiumContact

Kakšna je pa razlika med njimi oz. katera je boljša?

Verjetno je tole pretiravanje zame, ampak se spet spogledujem s premium gumami. Hočem imeti v dežju brezpogojni oprijem, katerega mi pa RainSport 5 ni nudil. Pa še znucal sem jih v dveh sezonah.
 
RUNAČ
Novinec
 
Prispevkov: 224
Pridružen: Če jul 09, 2020 4:18 pm

Re: Katere letne gume izbrati?

Napisal/-a RUNAČ Sr mar 22, 2023 6:16 am

Med tem ni razlike, vsaj kar jaz poznam modele Contijevih gum. Pač verjetno spet primer, ko je nekdo napisal ime gume malo po svoje (uradno, pravo ime modrla se najde na uradni Contijevi spletni strani).

Modeli premium contact se med seboj razlikujejo samo po številki na koncu - 3, 5, 6, 7.
"Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš."

Karl Heinrich Waggerl
 
Uporabniški avatar
For
Uporabnik
 
Prispevkov: 1450
Pridružen: Po sep 13, 2004 10:31 pm

Re: Katere letne gume izbrati?

Napisal/-a For Sr mar 22, 2023 2:38 pm

mrtwelvetrees je napisal/-a:Nočem delati reklame, jaz kupujem tukaj https://www.liderpnevmatik.si/ in sem zadovoljen, ugodna cena, brezplačna dostava, gume do zdaj niso bile nikoli stare.

Naročil 6 pnevmatik, preden sem zaključil sem slikal zaslon z podatki kam naj nakažem denar. Izbral sem “univerzalni plačilni nalog”
Še dobro da sem, ker potrditvenega mejla nisem dobil. Sploh ne vem kje bi dobil te podatke.
Pišem mejl, da preverim če je to normalno.
Odgovarajo mi v angleščini?

“Hi,

How have you paid the order: credit card or bank transfer?

Best regards,

Géraldine“

Sem mislil da je to slovenska trgovina?

Enako kot tukaj sem napisal da sem izbral univerzalni plačilni nalog” in da nisem še nakazal denar.

Preden nakažem raje še enkrat preverim če je to normalno?
Si prepričan da so vredni zaupanja?

Hvala
 
Steinkauz
Novinec
 
Prispevkov: 240
Pridružen: To apr 01, 2008 7:36 pm

Re: Katere letne gume izbrati?

Napisal/-a Steinkauz Sr mar 22, 2023 2:50 pm

Imaš podjetje pod
https://www.liderpnevmatik.si/splosni-prodajni-pogoji

Torej:
https://www.adtyre.com/

Wholesaler located in Andorra-la-Vella, Malta and Dubaï.

V slo imajo verjetno samo skladišče.

Drugače je precej znana stran, sam plačam s PayPalom.
 
boštjan_01
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 684
Pridružen: To avg 31, 2021 7:20 am

Re: Katere letne gume izbrati?

Napisal/-a boštjan_01 Sr mar 22, 2023 5:46 pm

Na tej strani sem kupil 3x, plačilo vedno po predračunu, nikoli problemov. Razen 1x sem čakal 3 tedne na dostavo, ker sem naročil samo eno gumo izven serijskih dimenzij, ki je bila v skladišču v Nemčiji. Pred plačilom so me opozorili na daljši čas dobave.
Koliko se spomnim pri nakupu vneseš vse podatke in dobiš potrditveni mail z podatki kam nakažeš denar. Poslujejo preko Nemške banke


sem poiskal mail kam nakažeš

AD Tyres International SLU
Carrer Bonaventura Armengol num 10 - AD500 Andorra la Vella - ANDORRA
NRT : L-711448-M Recording Date : 30/05/2016 - VAT : SI23751720 - Share capital : 1.000.000 EUR
IBAN: DE03 5907 0070 0031 0375 00 - BIC (SWIFT): DEUT DE DB595

dokler ne dobiš potrditveniga maila, je logično da ne boš plačeval. To je ustaljena praksa vseh spletnih trgovcev.
Zelo verjetno bom še naprej kupoval na tej strani.
 
Kohec
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 703
Pridružen: So jun 13, 2009 2:03 pm

Re: Katere letne gume izbrati?

Napisal/-a Kohec Sr mar 22, 2023 7:41 pm

Mogoče se bo komu zdelo čedno, toda jaz še vedno zagovarjam nakup gum direktno pri vulkanizerju. Ne morejo mi podtakniti nekih starih gum, ali pa nekaj s čemer se ne strinjam. Tudi cenovno je še vedno najugodneje. Poznam vulkanizerja, ki pri njemu kupljene gume zmontira brezplačno.
 
RUNAČ
Novinec
 
Prispevkov: 224
Pridružen: Če jul 09, 2020 4:18 pm

Re: Katere letne gume izbrati?

Napisal/-a RUNAČ Sr mar 22, 2023 9:55 pm

Saj veš kako je, važno je predvsem, da najdeš vulkanizerja, ki mu zaupaš.

Sam poznam takega, ki sicer ob nakupu gum računa za premontažo ob nakupu novih gum nekaj manj, vem pa zanj, da mi lahko zaupam.
Sicer bi ob nakupu prek spleta in montaži prii mehaniku v sosednji ulici plačal 10-15 eur manj, ampak ker mu zaupam, pač raje pustim ta denar pri vulkanizerju. Če povem še zanimivost, preferira samo gume z debelejšo bočnico. Seveda če želiš ti naroči tudi take, ki imajo tanjšo (katere so to, ve iz prakse), ampak te ob tem dobronamerno opozori.

Ob nakupu gum dobro leto in pol nazaj mi je razkril, da se vidi po sami masi gume, kako debelo bočnico ima (v bistvu je to logično). No in na zadnjem testu ADAC-a (ter vseh ostalih partnerskih avto-moto klubov - tudi AMZS-ja) je to lepo vidno, ker je tam napisana tudi masa gume. Recimo moj vulkanizer mi je že pred dvema letom dejal, da mu model Bridgestona T005 ni ravno po godu, ker ima zelo tanko bočnico. In glej, na testu je bila ravno ta guma najlažja. Zalo verjetno se to pozna pri sami proabi avtomobila, je pa večja možnost, da lahko presekaš gumo na bočnici v primerjavi z drugim modelom, ki ima debelejšo bočnico in za posledico tudi večjo maso.

P.S. - prilagam še prvo stran omenjenega testa, da tisti, ki ga zanima vidi razlike v masi gum:
https://www.amzs.si/uploads/Motorevija/ ... _1_del.jpg
"Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš."

Karl Heinrich Waggerl
 
boštjan_01
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 684
Pridružen: To avg 31, 2021 7:20 am

Re: Katere letne gume izbrati?

Napisal/-a boštjan_01 Če mar 23, 2023 8:14 am

Tu pač malo tvegaš. Vulkanizer je vsak dan v tem in pozna gume v nulo. V primeru reklamacije ti vulkanizer vse sam opravi brezplačno, guma in storitev. Drugače se sam ukvarjaš z reklamacijo in storitev zagotovo plačaš.

Enako kot da iščeš mehanika popoldanca, cenejše vendar brez garancije.

@RUNAČ, koliko spremljam gume lahko pri vseh proizvajalcih in modelih naročiš z tanjšo ali ojačano bočnico. Tudi tvoja omenjena T005.
https://www.liderpnevmatik.si/avto-pnev ... 1v-1484787
https://www.liderpnevmatik.si/avto-pnev ... 94w-911444

Ravno to mi je pri tem prodajalcu všeč, da imaš že na prvi strani zapisane vse tehnične podatke o vsaki gumi. In se ne rabiš čudit zakaj je razlika 10€ v na videz enaki gumi.

Prodajajo tudi stare gume, vendar je to vse lepo pregledno napisano. Samo brati moraš znat, preden kupiš.
https://www.liderpnevmatik.si/avto-pnev ... 4w-1400746 DOT2019
Zadnjič spremenil boštjan_01, dne Če mar 23, 2023 8:36 am, skupaj popravljeno 3 krat.
Vrni se na Aktualno področje: Letne pnevmatike

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov