Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Katere letne gume izbrati?

Napisal/-a Firediver Če mar 23, 2023 8:26 am

@RUNAČ: Jaz sem pa mislil, da je debelejša/tanjša bočnica povezana z obnašanjem gume v ovinku pri hitri vožnji oz. kar je povratne informacije na volanu.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
RUNAČ
Novinec
 
Prispevkov: 224
Pridružen: Če jul 09, 2020 4:18 pm

Re: Katere letne gume izbrati?

Napisal/-a RUNAČ Če mar 23, 2023 8:51 am

Lahko, da je tudi. Ne ukvarjam se poklicno s tem poslom, tako da težko komentiram :D

Jaz sem samo kot zanimivost napisal, kar sem se pogovarjal z vulkanizerjem pred časom. Lahko, da so pa to, da ne želi montirati gum s tankimi bočnicami, samo njegove kaprice oz. prepričanja.
"Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš."

Karl Heinrich Waggerl
 
boštjan_01
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 684
Pridružen: To avg 31, 2021 7:20 am

Re: Katere letne gume izbrati?

Napisal/-a boštjan_01 Če mar 23, 2023 9:09 am

Verjetno vulkanizer več ve kot midva, če imaš kakšnega poštenega.
Hotel sem opozorit da je v raznih testih premalo podatkov in jih je dobro jemat z rezervo. Odvisno koga favorizirajo razni testiranci.
 
RUNAČ
Novinec
 
Prispevkov: 224
Pridružen: Če jul 09, 2020 4:18 pm

Re: Katere letne gume izbrati?

Napisal/-a RUNAČ Če mar 23, 2023 2:01 pm

Je pa tako, da ta vulkanizer gleda na to zadevo z vidika, da lahko bočnico prej prebiješ in ker je najtanjša ravno na takem mestu, kjer je vse skupaj težko zakrpati. Temu sledi, da pa potem lahko kupiš samo še novo gumo oz. dve, ker se ponavadi menja obe na isti osi.

Drugače pa je rekel, da se je to vse skupaj začelo nekje dobro desetletje nazaj z Dunlopom Sportblue response in Goodyearom effiecent grip performance. Če se kdo spomni, je bila takrat Dunlopka zmagovalka vseh testov, ampak ko si pa nezmontirano gumo prijel za bočnico, se je pa prav čutilo da je na mestu med tekalno površino in bočnico bolj malo "mesa" (sem tudi sam probal z eno Contijevo gumo pred časom in je bilo podobno).
"Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš."

Karl Heinrich Waggerl
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2854
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Katere letne gume izbrati?

Napisal/-a mrtwelvetrees Če mar 23, 2023 6:03 pm

Daš pa zračnico notri :) Res, pa ko če je fejst prebita ti ne pomaga.
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
Uporabniški avatar
For
Uporabnik
 
Prispevkov: 1450
Pridružen: Po sep 13, 2004 10:31 pm

Re: Katere letne gume izbrati?

Napisal/-a For Če mar 23, 2023 6:07 pm

boštjan_01 je napisal/-a:sem poiskal mail kam nakažeš

AD Tyres International SLU
Carrer Bonaventura Armengol num 10 - AD500 Andorra la Vella - ANDORRA
NRT : L-711448-M Recording Date : 30/05/2016 - VAT : SI23751720 - Share capital : 1.000.000 EUR
IBAN: DE03 5907 0070 0031 0375 00 - BIC (SWIFT): DEUT DE DB595

dokler ne dobiš potrditveniga maila, je logično da ne boš plačeval. To je ustaljena praksa vseh spletnih trgovcev.
Zelo verjetno bom še naprej kupoval na tej strani.

Jaz sem tole slikal preden sem zaključil nakup.

Slika

To. da ob zaključku nakupa nisem dobil potrditvenega mejla me je odvrnilo od nakupa. Res ne nakupujem veliko po spletu, pa vem da je to praksa. Kako bi drugače prišel do podatkov za nakazilo. :?
Sicer so se še drugi dan javili (v slovenščini :mrgreen: ) da denar ni prišel na njihov račun.

Je pa zanimivo ...prej sem bil pri sosedu vulkanizerju in je dal enako ceno kot jo imajo pri tej trgovini. Če človek razmisli ....pa zakaj bi tam nekomu v Dubaju nakazal 1000 evrov in ne lokalnem vulkanizerju? Boljš se počutim zaradi tega.

boštjan_01 je napisal/-a:Ravno to mi je pri tem prodajalcu všeč, da imaš že na prvi strani zapisane vse tehnične podatke o vsaki gumi. In se ne rabiš čudit zakaj je razlika 10€ v na videz enaki gumi.

Ja...meni je tudi to bilo všeč. Sem pa bil prepričan da gre za SLO trgovino, glede na .si v povezavi.
Če bi na začetku brskanja vedel da gre za tujo trgovino, bi nabrž takoj iskal naprej.
Vse v slovenščini imajo, tudi kar nekaj mejlov o registraciji in obvestilih sem dobil v slovenščini....a v podpori nimajo nekoga ki zna slovensko? :?

Jaz sem zaključil ....moje gume bodo že jutri pri vulkanizerju (24 ur) :D

Hvala vsem za pomoč
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2854
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Katere letne gume izbrati?

Napisal/-a mrtwelvetrees Če mar 23, 2023 8:08 pm

Nimamo vsi dobrih ali ugodnih cen v lokalnem kraju, zate se odločimo nakup preko spleta.
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
boštjan_01
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 684
Pridružen: To avg 31, 2021 7:20 am

Re: Katere letne gume izbrati?

Napisal/-a boštjan_01 Pe mar 24, 2023 8:07 am

@For, ko naročiš dobiš avtomatično v nekaj sekundah mail z podatki nakupa. Mogoče podatki niso bili pravilni in nakup ni bil zalkjučen.
Pišeš da so te obvestili, da še nisi plačal. Tudi to obvestilo se pošlje avtomatično. Presenečenje bi bilo, če ga ne bi dobil.
Ti dve izjavi se ne ujemajo med sabo, nekaj si pomešal ali spregledal.

Važno je da si situacijo rešil in imaš gume.
 
Uporabniški avatar
For
Uporabnik
 
Prispevkov: 1450
Pridružen: Po sep 13, 2004 10:31 pm

Re: Katere letne gume izbrati?

Napisal/-a For Pe mar 24, 2023 4:18 pm

Nič nisem pomešal/spregledal.

Uspešno zaključil nakup in se čudil da ni mejla.
Tudi v neželeni pošti ga ni bilo.
Mejle o pravilni registraciji in prejemanju obvestil sem dobil, kar pomeni da sem pravilno vse vpisal.

Potem jim pišem:

“Pozdravljeni,

Sinoči sem kliknil nakup 6 pnevmatik in izbral univerzalni plačilni nalog
image0.jpeg (slika zaslona zgoraj)

Čudno mi je ker ni prišel potrditveni mail? Tudi v neželeni pošti ga ni.

Če ne bi naredil sliko zaslona preden sem zaključil nakup, sploh ne bi imel podatkov za nakazati denar?

Prosil bi za potrditev če je to v redu, ker večina kupcev najbrž ne bi naredili sliko zaslona.

Hvala za odgovor”

Odgovor:

“Hi,

How have you paid the order: credit card or bank transfer?

Best regards,

Géraldine”

Pišem spet:

“Zdravo,

Nisem še plačal.
Moje vprašanje je bilo ali je to normalno da nisem dobil potrditvenega mejla z podatki kam nakazat denar?

Če ne bi slikal zaslon sploh ne bi imel teh podatkov???

image0.jpeg (slika zaslona)

Lp,“

Odgovor:

“Dober dan,

Zahvaljujemo se vam za vaše naročilo. Bilo je zabeleženo v naš sistem.

Vaše bančno nakazilo pa še ni dospelo na naš bančni račun.

Takoj ob sprejemu (kar lahko traja do 72 ur) bo vaše naročilo potrjeno in prejeli boste potrditveno e-sporočilo.“

Pišem spet:

“Zdravo,

Tudi jaz se vam zahvaljujem(še posebej za slovenščino) , ampak me niste prepričali, kljub temu, da sem na spletu malo preveril vašo trgovino in dobil pozitivne informacije.

To, da ob zaključku nakupa nisem dobil potrditvenega mejla, me je odvrnilo od tega da nakažem denar.

Najbrž sem edini ki je slikal zaslon preden sem zaključil.

Slika 21. 03. 23 u 19.26.JPG

Te podatke bi mogu dobiti od vas po mejlu ko sem zaključil nakup.
To se ni zgodilo.”

Odgovor:

“Dober dan,

Naročilo bo potrjeno po prejemu vašega plačila.

Naročilo v teku lahko plačate z bančnim nakazilom:

Številka naročila: 18909102

Skupni znesek: 949,32€

Vsebina: 4x Continental PremiumContact 6 235/40 R19 96W XL, FR (manjkata še dve pnevmatiki)

Banka: Modro

IBAN: BE21 9672 1585 7803

BIC (SWIFT): TRWIBEB1XXX

Pri obdelavi nakazila ne pozabite vključiti številke naročila. Tako bomo lahko prepoznali vaše naročilo. Po prejemu vašega bančnega nakazila (to lahko traja do 72 ur) bo vaše naročilo potrjeno in prejeli boste potrditveno e-poštno sporočilo. Izdelek bo nato poslan.”
Zadnjič spremenil For, dne Pe mar 24, 2023 4:27 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
Uporabniški avatar
For
Uporabnik
 
Prispevkov: 1450
Pridružen: Po sep 13, 2004 10:31 pm

Re: Katere letne gume izbrati?

Napisal/-a For Pe mar 24, 2023 4:23 pm

Razumel bi če bi napisali da so poslali potrditveni mejl in da je nekam zašel.
(Včasih dobim kakšen mejl ki ni zame. Gre za človeka z istim imenom in preimkom s tem da jaz imam piko med preimkom in imenom, on pa ne)
Vrni se na Aktualno področje: Letne pnevmatike

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost