Uporabniški avatar
Energetik81
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3066
Pridružen: To mar 13, 2007 7:13 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Nakup 175/65 R14?

Napisal/-a Energetik81 Po jun 22, 2015 3:24 pm

Imam Nokian Line v podobni dimenziji, obraba 1mm v cca. 7000km. Solidna guma, kot pa sem že večkrat omenil, v moji dimenziji nobena letna guma še ni glih blestela na mokrem. Tudi Nokian ne, čeprav je bila zelo dobro ocenjena na ADAC.
Corolla TS 1.8 HSD: Slika
 
Uporabniški avatar
vanmarkus
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 92
Pridružen: Po maj 18, 2009 11:31 am
Kraj: Izola(ribarija)

Re: Nakup 175/65 R14?

Napisal/-a vanmarkus Po jun 22, 2015 5:44 pm

vzel sem pirelli p1 verde, upam da mi mama preživi :D
nekje piše da sem pameten
 
Uporabniški avatar
Daedalus
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1951
Pridružen: To sep 02, 2008 6:00 pm

Re: Nakup 175/65 R14?

Napisal/-a Daedalus Po jun 22, 2015 8:16 pm

Energetik81 je napisal/-a:Imam Nokian Line v podobni dimenziji, obraba 1mm v cca. 7000km. Solidna guma, kot pa sem že večkrat omenil, v moji dimenziji nobena letna guma še ni glih blestela na mokrem. Tudi Nokian ne, čeprav je bila zelo dobro ocenjena na ADAC.


To je zato, ker so v teh balon dimenzijah bolj ali manj prisotne samo še "energy saver" pnevmatike z nizko obrabo in kotalnim uporom. Torej so ponavadi trše že v štartu. Za Nokian pa sem tudi slišal, da po približno polovični obrabi kar fino otrdijo, neglede na starost. Je pa to baba rekla, baba čula, tako da nevem...

Kako je z Uniroyal Rain Expert v tej dimenziji? Sej jih še delajo? Te so dobre v mokrem.
 
Uporabniški avatar
Energetik81
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3066
Pridružen: To mar 13, 2007 7:13 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Nakup 175/65 R14?

Napisal/-a Energetik81 To jun 23, 2015 7:38 am

Daedalus je napisal/-a:
Energetik81 je napisal/-a:Imam Nokian Line v podobni dimenziji, obraba 1mm v cca. 7000km. Solidna guma, kot pa sem že večkrat omenil, v moji dimenziji nobena letna guma še ni glih blestela na mokrem. Tudi Nokian ne, čeprav je bila zelo dobro ocenjena na ADAC.


To je zato, ker so v teh balon dimenzijah bolj ali manj prisotne samo še "energy saver" pnevmatike z nizko obrabo in kotalnim uporom. Torej so ponavadi trše že v štartu. Za Nokian pa sem tudi slišal, da po približno polovični obrabi kar fino otrdijo, neglede na starost. Je pa to baba rekla, baba čula, tako da nevem...
Je res. Ne vem če samo Nokian, vse letne so mi prvo leto približno držale na mokrem, po 2-3letu pa samo še navzdol, ko plastika, kljub polnemu profilu. Imel sem pa do zdaj ContiEcoContact, P3000, Fulda EcoControl in zdaj Nokian.
Sploh P3000 so bile po 3 letih totalen poraz, kot bi po feltnah vozil.

Zimske v teh dimenzijah mi pa na mokrem suvereno držijo vsaj 4-5 let.
Corolla TS 1.8 HSD: Slika
 
Uporabniški avatar
Daedalus
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1951
Pridružen: To sep 02, 2008 6:00 pm

Re: Nakup 175/65 R14?

Napisal/-a Daedalus To jun 23, 2015 5:33 pm

Ja, zato ker pri zimskih ni heca glede zmesi, ob prvem ledu bi bila drsalnica že z novimi. To je pa ta klinac od "energy-saver" gum. Mater mi gre to na kur**. Privarčuješ 2 deci benza, a po 2 sezonah guma že nevarna in zrela za menjavo z novimi. Green technology my ass. :evil:
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2356
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Nakup 175/65 R14?

Napisal/-a DePalmo To jun 23, 2015 5:57 pm

Ko boš (in ostali) dojel da eko je samo cuzanje denarja, boš lažje živel in raje vzel boljše gume. Osebno eko gum ne dam na avto, pa če mi jih kdo šenka, tako kot ne kupujem bio izdelkov. Kar se mene tiče, je to samo nategovanje naroda.
 
Uporabniški avatar
Daedalus
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1951
Pridružen: To sep 02, 2008 6:00 pm

Re: Nakup 175/65 R14?

Napisal/-a Daedalus Sr jun 24, 2015 6:18 am

Že že, ampak a je v takih dimenzijah sploh kakšna alternativa temu eko sranju?
 
Uporabniški avatar
Energetik81
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3066
Pridružen: To mar 13, 2007 7:13 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Nakup 175/65 R14?

Napisal/-a Energetik81 Sr jun 24, 2015 7:58 am

Daedalus je napisal/-a:Že že, ampak a je v takih dimenzijah sploh kakšna alternativa temu eko sranju?
Zelo težko. No, v nekaterih 14col dimenzijah se dobi celo PremiumContact5, Dunlop Bluresponse in podobne, ki naj bi bile vseeno boljše.
Ni pa nekih športnih radirk, ki bi jih jaz takoj nabavil. Zato pa pravim, da bi bilo meni morda celo boljše celo leto vozit zimske. Magari če bi imel 2 kompleta zimskih :D

No, sem pa včeraj malo preizkušal Nokian Line na dobro sprani cesti in normalnem asfaltu in ugotovil, da odlično držijo.
Problem je umazan, zlizan LJ asfalt, kjer se vrti v prazno tudi v 2. prestavi. Ampak še vedno na takem asfaltu zimske vseeno držijo.
Corolla TS 1.8 HSD: Slika
 
Uporabniški avatar
Daedalus
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1951
Pridružen: To sep 02, 2008 6:00 pm

Re: Nakup 175/65 R14?

Napisal/-a Daedalus Sr jun 24, 2015 9:44 am

Energetik81 je napisal/-a:
Daedalus je napisal/-a:Že že, ampak a je v takih dimenzijah sploh kakšna alternativa temu eko sranju?
Zelo težko. No, v nekaterih 14col dimenzijah se dobi celo PremiumContact5, Dunlop Bluresponse in podobne, ki naj bi bile vseeno boljše.
Ni pa nekih športnih radirk, ki bi jih jaz takoj nabavil. Zato pa pravim, da bi bilo meni morda celo boljše celo leto vozit zimske. Magari če bi imel 2 kompleta zimskih :D

No, sem pa včeraj malo preizkušal Nokian Line na dobro sprani cesti in normalnem asfaltu in ugotovil, da odlično držijo.
Problem je umazan, zlizan LJ asfalt, kjer se vrti v prazno tudi v 2. prestavi. Ampak še vedno na takem asfaltu zimske vseeno držijo.


Mah, ne, zimske so premehke. Čigum. Sicer v dežju res držijo, ampak v vročini pa prav čutiš oddrsavanje zaradi mehkobe profila in lamel. Drugače meni bi tudi športne radirke bile idealne, ker delam zelo malo kilometrov. Če se dobi Uniroyal Rainexpert je pa pomoje to še najboljši kompromis. So mehkejše in dobre v dežju, pa kolikor vem ne spadajo v "eko" sceno.
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2356
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Nakup 175/65 R14?

Napisal/-a DePalmo Sr jun 24, 2015 11:45 pm

Daedalus je napisal/-a:Že že, ampak a je v takih dimenzijah sploh kakšna alternativa temu eko sranju?

http://www.gumax.si/index.php/default/u ... 4-82t.html - te imam jaz na avtu v malo večji dimenziji in so super za po mokrem
http://www.gumax.si/index.php/default/v ... 4-82t.html - te ne poznam
http://www.gumax.si/index.php/default/c ... 4-82t.html
http://www.gumax.si/index.php/default/p ... 4-82t.html
http://www.gumax.si/index.php/default/v ... 4-82h.html

Torej alternativa je, samo pogledat je treba ;)
 
Uporabniški avatar
~toMmy~
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5806
Pridružen: Sr dec 07, 2005 3:19 pm
Kraj: Vinica

Re: Nakup 175/65 R14?

Napisal/-a ~toMmy~ Če jun 25, 2015 11:49 am

Jaz sem vzel Falken Sincera SN832 (Ecorun :D ) 165/70 R13. Zaenkrat sem jih sicer probal samo nekaj 10 km na dobrem, suhem asfaltu, ampak po testih naj bi bile zelo dobre na mokrem (tudi uradno ima oceno A), edina omembe vredna pomanjkljivost na testu je obraba.

Z zimskimi Eurowinter (zdaj ne vem točne oznake) 145/80 R13 sem zaenkrat zelo zadovoljen kar se tiče oprijema, obrabe pa ne moram realno komentirat, ker sem sprednje uničil :D

Skratka te mikro dimenzije ima Falken solidno pokrite, za tiste, ki jim ni tako pomembna obraba.
Slika
"Deutschen sind vielleicht nicht die Humorvollsten, aber wer will schon ein lustiges Auto?"
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2356
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Nakup 175/65 R14?

Napisal/-a DePalmo Če jun 25, 2015 1:22 pm

Te ocene je treba jemat z rezervo, sem imel Goodyear EfficientGrip Performance katera ima (mislim, se mi neda zdajle preverjat) po mokrem oceno A, pa sem kar redno drsel, gume pa čisto nove. Nebi rekel če bi pretiraval v ovinke, a sem vedno šel po omejitvah.
 
Uporabniški avatar
Daedalus
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1951
Pridružen: To sep 02, 2008 6:00 pm

Re: Nakup 175/65 R14?

Napisal/-a Daedalus Če jun 25, 2015 1:28 pm

DePalmo je napisal/-a:
Daedalus je napisal/-a:Že že, ampak a je v takih dimenzijah sploh kakšna alternativa temu eko sranju?

http://www.gumax.si/index.php/default/u ... 4-82t.html - te imam jaz na avtu v malo večji dimenziji in so super za po mokrem
http://www.gumax.si/index.php/default/v ... 4-82t.html - te ne poznam
http://www.gumax.si/index.php/default/c ... 4-82t.html
http://www.gumax.si/index.php/default/p ... 4-82t.html
http://www.gumax.si/index.php/default/v ... 4-82h.html

Torej alternativa je, samo pogledat je treba ;)


Glede uniroyalk verjamem, čeprav so že naslednji model...glede ostalih pa bolj tako tako. Imaš sam izkušnje tudi z ostalimi? Problem ni ko so nove...problem je, ko so stare 2-3 sezone. Teste pa se dela samo, ko so nove, in precej ljudi jih zradira v 2-3 sezonah zaradi velikega št. kilometrov. Tisti v majhnih mestnih avtomobilih pa v velikem % sploh ne opazijo slabših performansov.

DePalmo je napisal/-a:Te ocene je treba jemat z rezervo, sem imel Goodyear EfficientGrip Performance katera ima (mislim, se mi neda zdajle preverjat) po mokrem oceno A, pa sem kar redno drsel, gume pa čisto nove. Nebi rekel če bi pretiraval v ovinke, a sem vedno šel po omejitvah.


Po omejitvah =/= hitrost prilagojena cestišču in razmeram. :mrgreen: Sej verjetno si to mislil...
 
mropc
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 603
Pridružen: So feb 06, 2010 3:36 pm

Re: Nakup 175/65 R14?

Napisal/-a mropc Če jun 25, 2015 1:43 pm

imel sem uniroyal rainexpert 2 (sprednje stare 1 leto zadnje 2) gume so se po mokrem držale bolše kot nekatere po suhem. slalom pri 70-80 ob močnem dežju in stoječi vodi ni bil problem. slabost ? v 4h mesecih jih ni bilo več (je pa res da so vozile v 90% v zaprtih ovinkih zalo dinamične vožnje ;) tako da po moji oceni bi 30.000km+ morale zdržati.

Uniroyal RainExpert 2-3 bi izbral jaz če ti je pomembna varnost na mokri cesti... razne Barum Brillantis 2 črtaj iz seznama ker so dobre samo do lidla in nazaj pa še to samo po suhem.
 
Picolo
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 66
Pridružen: Po jan 05, 2015 10:11 am

Re: Nakup 175/65 R14?

Napisal/-a Picolo Če jun 25, 2015 8:10 pm

Sem imel Uniroyal RainExpert v dimenziji 185/65 R14 in lahko samo pohvalim. Vozil 4 sezone in oprijem v suhem in mokrem vseskozi odličen...kot je napisal mropc v dežju so sigurno ene najboljših ;)
Glede obrabe mi jih je ob občasno dinamični vožnji pobiralo kakšen milimeter na cca 7000km. Dobra stran pa je, da zaradi mehkejše zmesi ne zgubljajo hitro oprijema tekom let (po 4 sezonah nisem opazil nobene razlike).

Ne vem pa kako je z novejšima RainExpert 2 in 3..predvidevam pa da niso slabše.
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2356
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Nakup 175/65 R14?

Napisal/-a DePalmo Če jun 25, 2015 9:40 pm

Daedalus je napisal/-a:... Imaš sam izkušnje tudi z ostalimi? ...

Ne, imam večjo dimenzijo, v moji dimenziji imam izkušnje z že omenjenimi Goodyear ter Uniroyal, prej sem na 206ki imel Fulda, Kumho, itd, in so tudi kar solidne gume, niso pa za kako pretiravanje na mokri cesti.

Daedalus je napisal/-a:Po omejitvah =/= hitrost prilagojena cestišču in razmeram. :mrgreen: Sej verjetno si to mislil...

Tako je. Imam pač malo čuden "fetiš" da se hočem po mokri cesti peljat tako hitro kot po suhi, brez da bi cvikal če bo šlo skozi ovinek (oz. na njivo ali v graben), zato sem tudi prodal leto stare Goodyear-ke in kupil te, katere hvalijo da so super gume za v dež. Zaenkrat še nisem drsel, strah pred mokro cesto pa tudi zginja.

Je pa res da me obraba niti ne skrbi kaj preveč, ker delam do 15.000 km na leto.
 
Uporabniški avatar
Daedalus
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1951
Pridružen: To sep 02, 2008 6:00 pm

Re: Nakup 175/65 R14?

Napisal/-a Daedalus Če jun 25, 2015 10:24 pm

Se razumemo, ja. :)

No, očitno so res Uniroyalke the way to go za manjše formate in majhne kilometrine. Nas je že kar nekaj z dobrimi izkušnjami. :con
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4343
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Nakup 175/65 R14?

Napisal/-a Firediver Pe jun 26, 2015 6:20 am

Tudi sam sem imel pred časom dobre izkušnje z Uniroyal gumami v omenjeni dimenziji (takrat še na Tipotu) in tudi sedaj jih uporabljam (sicer v 17 col verziji). Čeprav se nimam za zahtevnega voznika in mi je oprijem v mokrem med bolj pomembnimi smatram, da je to najboljša guma za v mokrem glede na ceno oz. za neko "srednjo" ceno je to "top" guma.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
~toMmy~
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5806
Pridružen: Sr dec 07, 2005 3:19 pm
Kraj: Vinica

Re: Nakup 175/65 R14?

Napisal/-a ~toMmy~ Pe jun 26, 2015 10:07 am

DePalmo je napisal/-a:Te ocene je treba jemat z rezervo, sem imel Goodyear EfficientGrip Performance katera ima (mislim, se mi neda zdajle preverjat) po mokrem oceno A, pa sem kar redno drsel, gume pa čisto nove. Nebi rekel če bi pretiraval v ovinke, a sem vedno šel po omejitvah.


Ko sva z vulkanizerjem na hitro preletela zaloge dobaviteljev, so imele praktično vse (tudi bolj "renomirane") slabe ocene za mokro, celo D,E, pa tudi na Adacovem testu se je dobro izkazala, tako da po moje ravno slaba ne more bit, bom poročal.
Slika
"Deutschen sind vielleicht nicht die Humorvollsten, aber wer will schon ein lustiges Auto?"
 
Uporabniški avatar
Energetik81
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3066
Pridružen: To mar 13, 2007 7:13 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Nakup 175/65 R14?

Napisal/-a Energetik81 Pe jun 26, 2015 7:24 pm

Daedalus je napisal/-a:Se razumemo, ja. :)

No, očitno so res Uniroyalke the way to go za manjše formate in majhne kilometrine. Nas je že kar nekaj z dobrimi izkušnjami. :con

OK, očitno bo moja naslednja naslednja Rainexpert3, sicer šele čez 2-3 leta.
Corolla TS 1.8 HSD: Slika
Vrni se na Aktualno področje: Letne pnevmatike

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 15 gostov