Predstavi postopek predelave/dodelave na avtu (v sliki in besedi)
 
Uporabniški avatar
StajercS
Novinec
 
Prispevkov: 327
Pridružen: Če nov 02, 2006 2:05 am
Kraj: MB

Popravilo Renault ključa

Napisal/-a StajercS Po feb 01, 2016 3:20 pm

Pozna kdo kako firmo okoli MB-MS, ki bo za neko normalno ceno poravila Renault kartici?
Gre se za Megane 2, kjer ena kartica normalno vžiga avto, zajebava pa odklep in zaklep. Treba je 5 min božat tipke pred avtom, preden uspe odklenit/zaklenit. Tukaj predvidevam, da je samo ohišje fuč.
Na drugi rezervni kartici pa odklep in zaklep delujejo normalno, ampak čitalec ne bere kartice, zato se s tem ključem ne da prižgat avta.

Ta prve kartice nebi rad sam razdiral narazen, ker je edina, s katero se da avto prižgat in nebi rad uničil kaj. Imam pa sicer že novo ohišje, saj menim, da je problem samo v ohišju, ker je prej delala normalno, potem pa so s časom tipke postale neke mehke in težko primejo.

Enega sem že klical s pobrežja, ki popravlja ključe, pa mi ni dal nekega občutka, da zna zadevo popraviti.

Torej pozna kdo koga, ki bi znal popraviti zadevo?
Slika
 
Uporabniški avatar
soso
Uporabnik
 
Prispevkov: 1462
Pridružen: Če sep 18, 2003 9:37 pm
Kraj: maribor

Re: Popravilo Renault ključa

Napisal/-a soso Po feb 01, 2016 4:11 pm

Ce ze imas novo ohisje, potem zamenjaj sam. Nimas kaj zaj... Staro kartico je potrebno samo narazen dobit, res gre malce tezje, sam sem si pomagal z olfa nozem. Potrebno je staro ohisje "razrezat". Ko imas 1x narazen, vse skupaj samo prestavis v novo in zadeva dela. Ce ves za sebe, da nimas dveh levih rok, bo ti sigurno uspelo.

Na you tube imas video

Lp
AH NI NAM LAHKO!
 
kseb
Novinec
 
Prispevkov: 399
Pridružen: Sr sep 11, 2013 2:24 pm

Re: Popravilo Renault ključa

Napisal/-a kseb Po feb 01, 2016 4:21 pm

Moja kartica je bila zelo dobro zalepljena skupaj. Vzelo mi je kar časa, da sem jo razstavil. Moraš biti previden, ko jemlješ narazen, da kaj ne polomiš. Na onih filmčkih na youtubu nikjer ne pokažejo, kako se kartico jemlje narazen.

Pa novi ponaredek ohišja kartice iz Kitajske za 2 EUR ne drži dobro skupaj, vsaj na moji kartici ne. Ko sem ga zalepil drži skupaj. Deluje brez težav. Sedaj uporabljam drugo kartico, popravljena je za rezervo. Ko pa bom uničil še to (drugo) kartico bom pač moral odpret denarnico za novo.

lp
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4186
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Popravilo Renault ključa

Napisal/-a xxl Po feb 01, 2016 4:46 pm

In zakaj odpove kartica?Koliko pride nova?Sicer,če imam 5 let garancije,se ne bom preveč sekiral 8)
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
Cefizelj
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1636
Pridružen: To dec 22, 2009 5:35 pm

Re: Popravilo Renault ključa

Napisal/-a Cefizelj Po feb 01, 2016 5:11 pm

Eh to so zdej čist druge kartice. Tiste prve so bile pa "vredne svojga denarja". Sem mel Megana 2003 letnik pa je bil skos en šmorn s kartico. Drugač je blo pa za generacijo II (Megane, Scenic II), ko so mel akcijo ena kartica s kodiranjem 100€.
 
Uporabniški avatar
StajercS
Novinec
 
Prispevkov: 327
Pridružen: Če nov 02, 2006 2:05 am
Kraj: MB

Re: Popravilo Renault ključa

Napisal/-a StajercS Po feb 01, 2016 7:37 pm

Bi razstavil delujočo, ampak je vseeno rizik, da se kaj zgodi, pa še edina je, ki vžge avto. Zato bi bilo bolje, če bi to nekam peljal, da se zamenja.
Ohišje pa je bilo kupljeno za 30€ na servisu. Drago, je bilo bolj na hitro kupljeno, ker sem mislil, da rezervni ključ tudi vžiga avto. Tako bi samo na rezervi zamenjal ohišje, pa požrl tistih 30€, ampak sem ugotovil, da rezerva ne vžiga avta. Kartice avto ne prepozna.
Slika
 
kseb
Novinec
 
Prispevkov: 399
Pridružen: Sr sep 11, 2013 2:24 pm

Re: Popravilo Renault ključa

Napisal/-a kseb Po feb 01, 2016 8:15 pm

V Meganu II kartica dela bp in z njo ni težav. Pri nas se je ohišje kartice zlomilo ob zdrsu in padcu na kartico, ki je bila v žepu na hrbtni strani anoraka.

Sicer je kartica 99 EUR na servisu.

StajercS, kaj to si dobil originalno ohišje na pooblaščenem servisu. Ko sem namreč spraševal po originalnem ohišju so mi ponujali le celotno kartico.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4186
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Popravilo Renault ključa

Napisal/-a xxl To feb 02, 2016 12:09 am

Jaz bi raje imel ključe,pa tudi navadno parkirno zavoro pa še kaj,namesto kupa elektronike,ampak,kaj moremo,to je današnji svet avtomobilov. :?
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9972
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Popravilo Renault ključa

Napisal/-a esem To feb 02, 2016 12:21 am

Ne skrbi, vse bo kmalu na voljo - za doplačilo :mrgreen: :(
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6417
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Popravilo Renault ključa

Napisal/-a Fan To feb 02, 2016 2:42 am

Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7524
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Popravilo Renault ključa

Napisal/-a pskoda To feb 02, 2016 7:08 am

Fora teh kartic je, da se pokvarijo in imajo servisi delo, zaslužek isto je z el. zavoro za gospodične ali fine gospe.

Najbolj blesavo, kar sem do zdaj doživel je reno z kartico, ki jo moraš prvo porinit v odprtino na sredinski konzoli spodaj in nato pritisniti gumb za zagon :roll: Ob teh stvareh sploh ne veš ali se boš zares vozil ali boš igral igrice za kozlat :huh:
Lp
 
Nikola_Tesla
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 616
Pridružen: So maj 12, 2012 8:43 pm

Re: Popravilo Renault ključa

Napisal/-a Nikola_Tesla To feb 02, 2016 9:51 am

Bodi "popularen" in hodi peš.
 
Uporabniški avatar
primozek68
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1983
Pridružen: Če dec 18, 2008 8:50 pm

Re: Popravilo Renault ključa

Napisal/-a primozek68 To feb 02, 2016 10:15 am

Nikola_Tesla je napisal/-a:Bodi "popularen" in hodi peš.

Bodi moder in bodi tiho.
Sex turns gay people into Mexicans.
 
Uporabniški avatar
Cefizelj
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1636
Pridružen: To dec 22, 2009 5:35 pm

Re: Popravilo Renault ključa

Napisal/-a Cefizelj To feb 02, 2016 12:56 pm

Jaz pa ne kupim več avta brez kartice. Ampak mora bit prostoročna. Probleme sem imel samo pri prvem Meganu. Imam že četrtega Renaulta s prostoročno in dela vse kot mora.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4186
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Popravilo Renault ključa

Napisal/-a xxl To feb 02, 2016 1:03 pm

Kadjar ima sistem,da se moraš dotaknit gumba na kljuki,kartica pa je v žepu. :?
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
5cenic
Novinec
 
Prispevkov: 465
Pridružen: Sr feb 11, 2015 1:23 am

Re: Popravilo Renault ključa

Napisal/-a 5cenic To feb 02, 2016 1:36 pm

pskoda je napisal/-a:Fora teh kartic je, da se pokvarijo in imajo servisi delo, zaslužek isto je z el. zavoro za gospodične ali fine gospe.

Težave s karticami so bile predvsem pri Laguni II kjer se je tisti jeziček pri čitalcu polomil. Neki večjih težav ni bilo drugače, se a pa kartice v lastni režiji da popravit.

Aja, el. ročna zavora je super zadeva. Recimo, če ne za drugega je dobro pri speljevanju v klanec, pa tudi drugače je super zadeva, ker se ti z ročno ni potrebno ukvarjati. Tudi sama zadeva ni pokvarljiva, sam poznam veliko lastnikov Renaultov z el. ročno in niti enega, ki bi s tem imel težave.

pskoda je napisal/-a:Najbolj blesavo, kar sem do zdaj doživel je reno z kartico, ki jo moraš prvo porinit v odprtino na sredinski konzoli spodaj in nato pritisniti gumb za zagon :roll: Ob teh stvareh sploh ne veš ali se boš zares vozil ali boš igral igrice za kozlat :huh:

Ker potisniti ključ v klučavnico in obrnit je pa toliko bolj sofisticirano in uglajeno. Na to nima smisla odgovarjat, saj je butasta kritika, meni je prav všečen tale način, še bolj tisti, ki sem ga imel pri enem od bivših Renaultov, ko ne potrebuješ vstaviti kartice.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7524
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Popravilo Renault ključa

Napisal/-a pskoda To feb 02, 2016 1:46 pm

Ja lagune so bile katastrofa in prav važli so se s tistimi karticami in jih metali na mizo v bifeju.
El. ročna zame je še vedno za fine punčke, če pa pač ne moreš imeti normalno ročno moraš imeti to sranje, ki ga ima punca v tiguanu (2x so bili že problemi s tem pa tudi brez testerja ne moreš menjat zadnjih zavor + elektrike veliko rabi).
Glede speljevanja v klanec je imel že punto z opremo sporting 1.2 leta mislim, da 2000 že serijsko poimenovan hill holder. Zdaj imajo že vsaka plužna serijsko.
Glede kluča je meni normalno. Potisneš in obrneš tukaj pa moraš kartico potiskat potem pa še gumb iskat samo, da si fensi učinek je pa isti. Prostoročno je pa čisto neka druga stvar samo, da ni kartica, ker za punce, ki imajo torbico je ok za prave moše, ki smo brez torbic je to baukl
Lp
 
Uporabniški avatar
Cefizelj
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1636
Pridružen: To dec 22, 2009 5:35 pm

Re: Popravilo Renault ključa

Napisal/-a Cefizelj To feb 02, 2016 2:21 pm

Sam da si ti taprav desc k maš ključ :lol: eni jih res pokate. :)

Čudi me pa da Kadjar nima senzorja med kljuko in vrati, tako kot vsi ostali. Spet ena od stvari, ki je verjetno podedovana od Nissana. A moraš za zaklepanje tudi pritisnit gumb ali je dovolj da se samo oddaljiš od avta?
 
5cenic
Novinec
 
Prispevkov: 465
Pridružen: Sr feb 11, 2015 1:23 am

Re: Popravilo Renault ključa

Napisal/-a 5cenic To feb 02, 2016 2:40 pm

pskoda, ti si taprav dec, predstavljam si te nekako tako:
Slika

PS: to, da ima VW težave z el. zavoro ne pomeni, da je to slaba zadeva pri vseh znamkah, to samo pomeni, da je VW-jeva el. ročna slaba zadeva.
 
matejxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 963
Pridružen: So okt 06, 2012 3:46 pm

Re: Popravilo Renault ključa

Napisal/-a matejxx To feb 02, 2016 3:08 pm

pskoda je napisal/-a:Prostoročno je pa čisto neka druga stvar samo, da ni kartica, ker za punce, ki imajo torbico je ok za prave moše, ki smo brez torbic je to baukl


Meni prostoročna kartice pri renaultu lepo paše v denarnico, je pa res, da nimam nobenih kartic zvestobe, malo drobiža in tako imam veliko prostora za prostoročno kartice. Mi je pa ravno najbolj butasto imeti prostoročne ključe, ker od tistih pa res ni koristi.

Meni je ta kartica zelo uporabna, toda sem pa še vedno rajši staromoden (čeprav sem še kar mlad) in mi je precej bolj všeč, da moram dati ključ v ključavnico in obrniti. Prav tako nisem ljubitelj raznih električnih ročen, avtomatskih menjalnikov, samodejne vožnje in vsekakor ne električnih avtov.
Vrni se na Sam svoj mojster

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 8 gostov