Predstavi postopek predelave/dodelave na avtu (v sliki in besedi)
 
Dejankr
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 11
Pridružen: To jul 30, 2013 9:29 pm

Menjava zadnjega amortizerja vw polo

Napisal/-a Dejankr To feb 11, 2014 3:52 pm

Dober dan!

Pred nekaj dnevi sem dobil domov naročene zadnje amortizerje za vw polo 1.9 sdi. Ko sem se lotil zadeve da bi jih menjal sem naletel na težavo. Stari amortizerji imajo na sebi montirano sedišče za vzmet kot nek obroč ne vem kako se temu prav reče. Novi katere sem dobil tega obroča nimajo. Zanima me če se ta obroč da zmontirati na nove ali kako. ker novi amortizerji nimajo nikjer dobene oznake oz kake luknjice kje bi naj sploh to lahko bilo priterjeno?

Hvala za pomoč vnaprej!

LP Dejan
 
wwwavtokosi.net
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: To feb 11, 2014 4:54 pm

Re: Menjava zadnjega amortizerja vw polo

Napisal/-a wwwavtokosi.net To feb 11, 2014 5:20 pm

ponavadi se je prelozil iz tastarih fedrov na nove, ni nobenih luknjic ker se tako ali tako feder usede pod tezo avtomobila , verjetno imas to v mislih kar je na linku xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx lp

edit mod
Link zbrisan, ker gre izključno za samopromocijo, kar je po pravilniku strogo prepovedano.
Ker je to (samopromocija) že trikrat (in nič drugega!), gre avtor posta za teden v Banovce, če pa bo nadaljeval s samopromocijo, sledi trajen ban!
 
virtuoso89
Novinec
 
Prispevkov: 198
Pridružen: Ne maj 29, 2011 9:55 pm

Re: Menjava zadnjega amortizerja vw polo

Napisal/-a virtuoso89 To feb 11, 2014 6:04 pm

Napačne so ti dali.
Predvidevam da si dobil takšne:
Slika
Rabiš pa takšne:
Slika
 
Dejankr
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 11
Pridružen: To jul 30, 2013 9:29 pm

Re: Menjava zadnjega amortizerja vw polo

Napisal/-a Dejankr To feb 11, 2014 8:55 pm

evo dobil sem takšne http://www.ebay.de/itm/2x-GASDRUCK-STOS ... 5afb3f3322 vendar popolnoma gladke te če pogledaš imajo nekaj na strani malo ven. na mojih je tuba amortizerja popolnoma valjasta.

na avtu pa imam takšne: http://www.ebay.de/itm/2X-OLDRUCK-STOSS ... 5afa71f594

torej manjkajomi toti obročki okoli amortizerja. zdaj pa ne vem če se to da kak pritrdit gor ali je amortizer napačen?

LP Dejan
 
Uporabniški avatar
lisko
Moderator / upravnik foruma
 
Prispevkov: 8469
Pridružen: So mar 15, 2003 4:13 am

Re: Menjava zadnjega amortizerja vw polo

Napisal/-a lisko To feb 11, 2014 9:29 pm

kok jaz vem ne moreš kr tko prelagat ampak so eni taki drugi drugačni. Imaš napačne. Poleg tega so ti "obroči" varjeni na sam amortizer....
Slika
(Sine! Kaj naj nardim da pridem prek pločnika?......... Jeep-a si kup pa ne jamri :P ) :)
 
hippo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1858
Pridružen: Pe dec 14, 2007 12:43 pm

Re: Menjava zadnjega amortizerja vw polo

Napisal/-a hippo Sr feb 12, 2014 8:15 am

Če so točno taki kot tule http://www.ebay.de/itm/2x-GASDRUCK-STOSSDAMPFER-HINTEN-HA-VW-POLO-6N-6N1-6N2-6K-1-0-1-9-/390762279714 so pravi.
Iz ta starih vzami talar dol, pa ga dej na novega gor. Nobena velika znanost.
Še malo grafike: http://www.partscats.info/volkswagen/en/Img/vw/240/240511100.png
 
Dejankr
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 11
Pridružen: To jul 30, 2013 9:29 pm

Re: Menjava zadnjega amortizerja vw polo

Napisal/-a Dejankr Sr feb 12, 2014 8:36 am

skoraj točno taki z eno razliko tudi na grafiki je prikazano na amortizerju malenkost pod vrhom je nekaj kvadratastega tam verjetno nalega obroč pri mojih amortizerjih tega ni ker so popolnoma gladki nima kam sest obroč. verjetno niso pravi ker menda se vari to ravno nena gor. pa koliko sem gledal paše to na vse polote razen variant 1998 in to je ta ki ga imam jaz. tako da če kdo rabi nove amortizere ugodno prodam>:D

LP Dejan
 
hippo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1858
Pridružen: Pe dec 14, 2007 12:43 pm

Re: Menjava zadnjega amortizerja vw polo

Napisal/-a hippo Sr feb 12, 2014 10:11 am

Daj napiši številko oz. oznako na škatli?
 
Uporabniški avatar
Mgajvr
Uporabnik
 
Prispevkov: 1359
Pridružen: Ne feb 18, 2007 7:12 pm
Kraj: okolica litije

Re: Menjava zadnjega amortizerja vw polo

Napisal/-a Mgajvr Sr feb 12, 2014 12:13 pm

ko boš naslednjič karkoli kupoval, navedi točno za kater model gre in seveda letnik. ker je skor za vsak model nekaj drugače.
xXx

Skoda driver

tolk časa sm jo porivou, da je mi je vžgala in ušla...
 
Dejankr
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 11
Pridružen: To jul 30, 2013 9:29 pm

Re: Menjava zadnjega amortizerja vw polo

Napisal/-a Dejankr Sr feb 12, 2014 10:09 pm

hippo je napisal/-a:Daj napiši številko oz. oznako na škatli?



tukaj je link kje sem jih kupil. spodaj je tabela v kateri so navedeni vsi modeli katere podpira. moja napaka je bila da sem spregledal da ni varianta noter sem gledal samo letnik pa sdi mašino. tak da drži to kar je v tabeli.spodaj so tudi navedene tovarniške kode katere lahko zamenja ta nadomestni amortizer. jutri pa še lahko na škatli pogledam kaj piše pa slikam će želiš

http://www.ebay.de/itm/360434764500?ssP ... 1497.l2649
 
hippo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1858
Pridružen: Pe dec 14, 2007 12:43 pm

Re: Menjava zadnjega amortizerja vw polo

Napisal/-a hippo Če feb 13, 2014 7:23 am

Dejankr je napisal/-a:
hippo je napisal/-a:Daj napiši številko oz. oznako na škatli?



tukaj je link kje sem jih kupil. spodaj je tabela v kateri so navedeni vsi modeli katere podpira. moja napaka je bila da sem spregledal da ni varianta noter sem gledal samo letnik pa sdi mašino. tak da drži to kar je v tabeli.spodaj so tudi navedene tovarniške kode katere lahko zamenja ta nadomestni amortizer. jutri pa še lahko na škatli pogledam kaj piše pa slikam će želiš

http://www.ebay.de/itm/360434764500?ssP ... 1497.l2649

Link si enkrat že prilepil, jaz pa sem te prosil za številke oz. oznake na škatli, ki jih pa še nisi napisal...
 
Dejankr
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 11
Pridružen: To jul 30, 2013 9:29 pm

Re: Menjava zadnjega amortizerja vw polo

Napisal/-a Dejankr Če feb 13, 2014 6:54 pm

hippo je napisal/-a:
Dejankr je napisal/-a:
hippo je napisal/-a:Daj napiši številko oz. oznako na škatli?



tukaj je link kje sem jih kupil. spodaj je tabela v kateri so navedeni vsi modeli katere podpira. moja napaka je bila da sem spregledal da ni varianta noter sem gledal samo letnik pa sdi mašino. tak da drži to kar je v tabeli.spodaj so tudi navedene tovarniške kode katere lahko zamenja ta nadomestni amortizer. jutri pa še lahko na škatli pogledam kaj piše pa slikam će želiš

http://www.ebay.de/itm/360434764500?ssP ... 1497.l2649

Link si enkrat že prilepil, jaz pa sem te prosil za številke oz. oznake na škatli, ki jih pa še nisi napisal...



sem gledal danes škatlo ampak ne piše nič gor ker je to navadna škatla v katero so bili zapakirani amortizerji in poslani preko pošte. vse kar je je na zadnjem linku ki je direktno od teh amortizerjev ki sem jih naročil. tisti link zgoraj ki sem ga navedel prvo je od drugih amortizerjev dal sem ga samo zato ker na tistem linku je bila slika amortizerjev enaka mojim. v tem linku ki sem pa ga dal včeraj je link teh ki sem jih kupil.tukaj je simbolična slika in na sliki niso enaki. tako da ta link vela tukaj so vse informacije katere rabiš. vneseš not model svojega avtomobila letnik in podobno in ti napiše če paše ali ne. jaz tega nisem naredil in sem se zaj... sem probal včeraj vnest not podatke svojega avta in mi javi ne paše na vaš avtomobil.

lp
 
hippo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1858
Pridružen: Pe dec 14, 2007 12:43 pm

Re: Menjava zadnjega amortizerja vw polo

Napisal/-a hippo Če feb 13, 2014 7:29 pm

Lej, vsi teli poloti imajo iste zadnje amortizerje, tako da so ti očitno poslali napačen model amortizerjev. Original je sicer narejeno tako, da gre talar dol in potem na nove gor. Če pa novi nimajo nobene izbokline, kjer bi talar nasedel potem pač niso pravi. Nekateri proizvajalci pa talar gor zašvasajo. A piše kaj gor na amortizerjih? Ponavadi je kakšna oznaka gor.
 
Dejankr
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 11
Pridružen: To jul 30, 2013 9:29 pm

Re: Menjava zadnjega amortizerja vw polo

Napisal/-a Dejankr Pe feb 14, 2014 11:19 am

hippo je napisal/-a:Lej, vsi teli poloti imajo iste zadnje amortizerje, tako da so ti očitno poslali napačen model amortizerjev. Original je sicer narejeno tako, da gre talar dol in potem na nove gor. Če pa novi nimajo nobene izbokline, kjer bi talar nasedel potem pač niso pravi. Nekateri proizvajalci pa talar gor zašvasajo. A piše kaj gor na amortizerjih? Ponavadi je kakšna oznaka gor.



sem pogledal na amortizer danes. gor je stisnjena samo stevilka 103860. to je vse kar je na amortizerju. ce ti pomeni kaj to?

LP
 
hippo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1858
Pridružen: Pe dec 14, 2007 12:43 pm

Re: Menjava zadnjega amortizerja vw polo

Napisal/-a hippo Pe feb 14, 2014 1:32 pm

Nic. Pošlji nazaj pa reč da ti pošljejo taprave.
 
Dejankr
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 11
Pridružen: To jul 30, 2013 9:29 pm

Re: Menjava zadnjega amortizerja vw polo

Napisal/-a Dejankr To feb 18, 2014 10:08 pm

no dobim že nove so pogledli in so se zmotli poslali so mi amortiozerje za vw lupo/seat arosa tako da če kdo rabi imam za prodat ugodno.35 eur za oba nova.

Lp Dejan
Vrni se na Sam svoj mojster

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 14 gostov