Predstavi postopek predelave/dodelave na avtu (v sliki in besedi)
 
silver12
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 13
Pridružen: Po mar 17, 2014 8:27 am

Zaščita podvozja - težava!!!

Napisal/-a silver12 Po mar 24, 2014 8:39 am

Pozdravljeni!

Rabil bi eno informacijo glede zaščite pragov. Na špric kit sem nanesel zaščito za pragove (bitumenski, naj bi bil prav zato...) in reakcija stopil mi je špric kit, tako da sem moral vse sčistiti, cela packarija...nato dal nov špric kit gor, sedaj bom šel kupiti navadno barvo in dal lak čez...kupil sem v specializirani trgovini, kjer prodajajo samo barve, prodajalec zgleda nima pojma, kaj prodaja oz. se mu ni dalo dati nasveta...kakšen nasvet, kaj dati gor...navadno barvo?
 
Uporabniški avatar
matey18
Novinec
 
Prispevkov: 296
Pridružen: Sr jan 23, 2008 3:29 pm
Kraj: kranj

Re: Zaščita podvozja - težava!!!

Napisal/-a matey18 Po mar 24, 2014 8:43 am

Temeljno za kovino v spreju dobiš v vsakem merkurju.

http://www.merkur.si/gradnja/barve-in-p ... 00-ml.html
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Re: Zaščita podvozja - težava!!!

Napisal/-a nebivedu Po mar 24, 2014 8:49 am

špric kit + dvokomponentna barva + zaščita.

Vsaj tako jaz na svojem avtomobilu naredim, pa nimam nobenih problemov z gnilobo.
Old subarus never die, they just get faster!
 
silver12
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 13
Pridružen: Po mar 17, 2014 8:27 am

Re: Zaščita podvozja - težava!!!

Napisal/-a silver12 Po mar 24, 2014 8:58 am

Do sedaj tudi jaz nisem imel težav...prvič sem uporabil ta bitumenski sprej...nisem vedel da razžre-stopi špric kit. Čez špric kit bom dal akrilno barvo, pa še lak čez...nobenih zaščit za pragove, ker sem komaj odstranil tole packarijo...
 
Uporabniški avatar
lisko
Moderator / upravnik foruma
 
Prispevkov: 8469
Pridružen: So mar 15, 2003 4:13 am

Re: Zaščita podvozja - težava!!!

Napisal/-a lisko Po mar 24, 2014 3:58 pm

silver12 je napisal/-a:Do sedaj tudi jaz nisem imel težav...prvič sem uporabil ta bitumenski sprej...nisem vedel da razžre-stopi špric kit. Čez špric kit bom dal akrilno barvo, pa še lak čez...nobenih zaščit za pragove, ker sem komaj odstranil tole packarijo...


Na prage oz. obrememnjene dela nima smisla tlačit špric kit.....Da se osnovna dvokomponentna v dveh slojih, prek tega zaščita za podvozja (oz. prage.....dobi se namenska zaščita preko katere se lahko potem barva). Prek tega pa se potem pobarva z barvo in lakom. Zgleda potem kot pri večinoma avtih na pragov....reliefno. Drži pa, če pa hočeš komplicirat pa izvoli ;)
Slika
(Sine! Kaj naj nardim da pridem prek pločnika?......... Jeep-a si kup pa ne jamri :P ) :)
 
Uporabniški avatar
domen90
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 504
Pridružen: Sr apr 20, 2011 9:09 pm

Re: Zaščita podvozja - težava!!!

Napisal/-a domen90 Po mar 24, 2014 9:55 pm

Jaz bi na tem mestu dodal še to, da poskrbi tudi za zaščito od znotraj - našpricaj pragove z voskom ali krown oljem. Rjaveti začne zaradi vlage znotraj votlih karoserijskih delov.
Slika
Vrni se na Sam svoj mojster

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 13 gostov