Predstavi postopek predelave/dodelave na avtu (v sliki in besedi)
 
Uporabniški avatar
TrijoAdijo
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: Če jun 10, 2004 10:06 pm

Re: Čiščenje injektorjev (šob)

Napisal/-a TrijoAdijo So dec 27, 2014 4:56 pm

Če bi bil imv defektn, pol tu zalaufu ne bi. No ja, če bi bil defektni električni del. Če pa je mehanski defektn, pol pa zna poyebavat. Ampak še nisem vidu takih simptomov, kot jih imaš ti. Ne, jaz imam 115KM focusa Mk 1,5.
Italijani izdelujejo testenine, francozi parfume, nemci pivo, azijci riž, američani pa avtomobile.
 
sbt
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 49
Pridružen: To maj 14, 2013 8:20 pm

Re: Čiščenje injektorjev (šob)

Napisal/-a sbt So dec 27, 2014 5:53 pm

Ja sej na zalost nisi edin. Ne vem kolk mehanikov se je ze poglabljalo u ta problem pa nam ne rata nikakor. Edin pocakat da vidm kaj bo umrlo pa pol zamenjat. Sam jezi me k predolg umira :? .
Sem pa zadnic se katalizator vn vrgu. Sicer ni nc pomagalo pr tej stvari, me je pa ful pozitivno presenetlo kolk ima avto vec navora zdej. Kr vsi k mamo 115 konjske mondeote vemo da je pri speljevanju u hrib, sploh ob prizgani klimi, to kr podvig :) . Zdej je to dan in noc razlika. Tko da ga verjetn nit ne bom vrnu nazaj not
 
Uporabniški avatar
TrijoAdijo
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: Če jun 10, 2004 10:06 pm

Re: Čiščenje injektorjev (šob)

Napisal/-a TrijoAdijo Ne dec 28, 2014 3:56 pm

A si že naštudiru FORScan?
Italijani izdelujejo testenine, francozi parfume, nemci pivo, azijci riž, američani pa avtomobile.
 
sbt
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 49
Pridružen: To maj 14, 2013 8:20 pm

Re: Čiščenje injektorjev (šob)

Napisal/-a sbt Sr dec 31, 2014 3:56 pm

Sem se mal poigral z njim ja. Sam na zalost nc novega ne vem. Edin kar ne vem na forscanu k sm dal za šobe kodirat mi da vn zaporedje vnosa drugace k pa autocom/delphi. Si to pogledu kej mogoce?
 
Uporabniški avatar
TrijoAdijo
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: Če jun 10, 2004 10:06 pm

Re: Čiščenje injektorjev (šob)

Napisal/-a TrijoAdijo Sr dec 31, 2014 4:11 pm

Šobe se programirajo po zaporedju vžiga in ne po zaporedju cilindrov.
Dej povej, a ti pri iskanju modulov po avtu najde tudi ICU?
Italijani izdelujejo testenine, francozi parfume, nemci pivo, azijci riž, američani pa avtomobile.
 
sbt
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 49
Pridružen: To maj 14, 2013 8:20 pm

Re: Čiščenje injektorjev (šob)

Napisal/-a sbt Če jan 01, 2015 12:52 pm

Ja sej to pravm....zaporedje vziga za moj avto kaze drugac k pa autocom/delphi. Za ICU bom pa pol kasnej pogledu pa ti javm
 
Uporabniški avatar
TrijoAdijo
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: Če jun 10, 2004 10:06 pm

Re: Čiščenje injektorjev (šob)

Napisal/-a TrijoAdijo Če jan 01, 2015 1:41 pm

Bo treba v avtodato pogledat, kakšno je zaporedje.
Italijani izdelujejo testenine, francozi parfume, nemci pivo, azijci riž, američani pa avtomobile.
 
sbt
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 49
Pridružen: To maj 14, 2013 8:20 pm

Re: Čiščenje injektorjev (šob)

Napisal/-a sbt Pe jan 02, 2015 10:05 pm

Zdej lih sprobavam atris-technika namest autodate pa moram rect da sm pozitivno presenecen
 
stohum
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 61
Pridružen: Po dec 01, 2014 1:42 pm

Re: Čiščenje injektorjev (šob)

Napisal/-a stohum Če jan 29, 2015 11:12 am

Ponovno pozdravljeni.

AssKicker: sprobal sem antigrippante25 in situacija je sledeča : deluje, če ni kakih oblog,3 znotraj šobe v ventilih. Če je, ti jo lahko v najslabšem primeru odlušči in si saj veš kje. Drugače je pa to čistilo in hkrati mazivo. Če želiš samo dodatno mazanje pol 1dcl v poln rezervar. Eni celo dajejo 2,5 dcl dvotaktola; kaj pa vem kaj je prav.

TrijoAdijo:glede cukanje predvsem mrzlega pa je bil problem grelna svečka-kaput. Zdej je kot nov.

lep pozdrav vsem skupaj,
Stojan
 
AssKicker
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 568
Pridružen: Po jan 20, 2014 6:08 pm

Re: Čiščenje injektorjev (šob)

Napisal/-a AssKicker Ne feb 01, 2015 12:08 pm

Sem ga med tem časom tudi sam sprobal. Sicer pri mojemu še ni bilo čutiti kakšnega cukanja, oziroma karkoli, ampak sm ga nalil kar preventivno, ker je baje naša nafta preveč suha.. :)
 
stohum
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 61
Pridružen: Po dec 01, 2014 1:42 pm

Re: Čiščenje injektorjev (šob)

Napisal/-a stohum Ne feb 01, 2015 8:57 pm

To, da je presuha ni na žalost nič novga. Ta antigrippante je specifičen pripravek, ki ga prodajajo bosh servisi. Cena je cca 25 za 1 plastenko. Dodaja se 1dcl na 50l. Problem pa je vlit tega samo en deci. Jst bi recimo, če bi to uporabljal najprej očistil rezervar in pol vlival. No morm zatrdit za 100%, sam meni je ta stvar pobrala vse smeti iz tanka do filtra, kar pa ni najboljše za črpalko in šobe. Jst zmešam 1l 2T olja z LM diesel aditivom unga z 6€ in občasno vlijem cca 2dcl na poln tank. Trenutno mam porabo pri 100km/h v peti 4.4 po BC.

lp,
Stojan
 
Uporabniški avatar
TrijoAdijo
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: Če jun 10, 2004 10:06 pm

Re: Čiščenje injektorjev (šob)

Napisal/-a TrijoAdijo To feb 03, 2015 2:45 pm

stohum je napisal/-a:TrijoAdijo:glede cukanje predvsem mrzlega pa je bil problem grelna svečka-kaput. Zdej je kot nov.

lep pozdrav vsem skupaj,
Stojan


Hmmmmm....a je avto slučajno cukal, če si takoj po vžigu speljal iz mesta?
Italijani izdelujejo testenine, francozi parfume, nemci pivo, azijci riž, američani pa avtomobile.
 
stohum
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 61
Pridružen: Po dec 01, 2014 1:42 pm

Re: Čiščenje injektorjev (šob)

Napisal/-a stohum Pe feb 06, 2015 2:54 pm

O ja. Po par metrih. Bog ne daj, da sem počasi pospeševal - cukal, klenkal. Občutek fenomenalen, kot da vozim zgonjeno mašino z miljonom kilometrov:) No, glede na to, da ima na plastinčnem pokrovu motorja vgraviran napis "FORZA NAPOLI", zna bit mašina res malo boga. Mah, vglavnem, da lepo teče.

Ajd. Lep dan.
Stojan
 
Uporabniški avatar
hp6715s
Novinec
 
Prispevkov: 405
Pridružen: Pe jun 27, 2008 4:50 pm

Re: Čiščenje injektorjev (šob)

Napisal/-a hp6715s Sr feb 18, 2015 10:28 pm

Tudi jaz imam problem z hladnim vžigom. Bil sem že treh diagnostikah in dobil 3 možne napake: slab akumulator (sicer star 2 leti), slab štarter in prekratek čas predgretja. Grelne svečke so nove. Kupil sem elm327 in namestil forscan. Posnel sem željeni pritisk, dejanski pritisk in rpm (http://postimg.org/image/x7g2kj5gd/). Hotel sem posneti tudi čas predgretja pri hladnem vžigu, vendar ga ne morem posnet, ker prvič ko dam kontakt se računalnik šele povezuje. Ko pa daš drugič kontakt pa čas predgretja ni več enak prvemu.
 
Uporabniški avatar
TrijoAdijo
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: Če jun 10, 2004 10:06 pm

Re: Čiščenje injektorjev (šob)

Napisal/-a TrijoAdijo Če feb 19, 2015 2:41 pm

Najprej povej kakšne težave imaš z vžigom, potem pa dej še enkrat pomeri pritiske, ker tule lahk edino vidim to, da imaš pri 2728 rpm željeni pritisk 781 bar, dejansko pa 790 bar (kar je OK). Tokrat pomeri pritisk pri vžigu avta, pa brez pipanja gasa.
Italijani izdelujejo testenine, francozi parfume, nemci pivo, azijci riž, američani pa avtomobile.
 
Uporabniški avatar
hp6715s
Novinec
 
Prispevkov: 405
Pridružen: Pe jun 27, 2008 4:50 pm

Re: Čiščenje injektorjev (šob)

Napisal/-a hp6715s Pe feb 20, 2015 1:58 pm

Pri zimskih temperaturah avto vžge, ampak po sekundi delovanja ugasne. Bolj kot je hladno večkrat se to ponovi. Če ga večkrat predgrejem avto manjkrat ugasne. Pomaga tudi malo gasa. Štarter je na začetku sicer malo počasen, a sklepam, da če uspe doseči obrate ko začne delovati vbizg goriva in zato avto vžge, potem aku/štarter ne smel biti problem. Ne vem, mogoče se motim. Glede slike zgoraj, to je posnetek hladnega vžiga brez gasa (glej krivuljo rpm):
rdeča - dejasnki pritisk
zelena - zahtevan pritisk
modra - rpm
Skupaj so zlepljene 4 slike (nadaljuejo se na desno) In na dodanih vertikalah (bela črta) so točni pritiski pri določenih RPM. Ne gledat samo merila na y oseh, ampak podakte ob belih linijah.
 
Uporabniški avatar
abbe
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7898
Pridružen: Ne maj 07, 2006 7:48 pm
Kraj: Jesenice

Re: Čiščenje injektorjev (šob)

Napisal/-a abbe Pe feb 20, 2015 3:45 pm

nikjer nisem zasledil kateri avto maš?
a temperaturo vode kaaže točno?
Ni vse res kar napišem
 
Uporabniški avatar
TrijoAdijo
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: Če jun 10, 2004 10:06 pm

Re: Čiščenje injektorjev (šob)

Napisal/-a TrijoAdijo Pe feb 20, 2015 6:28 pm

Ooooouuu...to sem pa šele zdej vidu, kar se slik tiče. Iz podpisa sklepam, da gre za 1.8 tdci 74kw, letnik 2004, focus. Pri 286 rpm ti napumpa 416 barov pritiska, željenih je pa 310 barov. To je too high. Dej preveri pritisk goriva v trenutku ko motor vžge. Ciljni tlak je 300 bar +/- 50 bar. Pol ga pusti da se ustali na 900 bar na štangasu in pomeri tlak. Ciljni tlak je 250 bar +/- 40 bar. Kulk ima tole prevoženih za sabo in ali se je na dizah že kaj delalo (čiščenje/menjava,...)? Željena hitrost zaganjača je 225 rpm. Če je ne dosega, bo bistveno grše vžigal. Pomaga čiščenje in mazanje.

Aja, dejanski čas pregretja je tulk dolg, dokler ne slišiš kako rele izklopi in notranja lučka v kabini bolj zasvet :) Se pravi, par sekund. Pri mojem je to 6 sekund, ne glede na lučko pregretja na števcu (vedno ugasne po dveh sekundah). Ampak tole mora vžigat b.p. tut če nobena grelna ne funkcionira.
Italijani izdelujejo testenine, francozi parfume, nemci pivo, azijci riž, američani pa avtomobile.
 
Uporabniški avatar
hp6715s
Novinec
 
Prispevkov: 405
Pridružen: Pe jun 27, 2008 4:50 pm

Re: Čiščenje injektorjev (šob)

Napisal/-a hp6715s Pe feb 20, 2015 8:59 pm

@abbe....prek rač. sem preveru tudi temp. bloka motorja in temp. hladilne in je bl blo 1. st. razlike., tk da mislim da prav kaže.

@Trijoadijo. Na sliki sem pač prikazal 4. podatke znotraj intervala verglanja in vžiga (prvih cca 1,5 sek). Kot vidiš naprej, se nato pri štandgasu krivulja poravna in je pritisk cca 297 - 300 bar in nato počasi pada, po par minutah laufanja u leru pa že pade na cca 252 (+-) barov (zahtevani in dejanski), naprej nisem snemal...

Avto ma 160kkm, od 1. lasntika, zadnjih 20kkm (1 leto) je pri meni. Kkolikor vem, ni bilo še nič delanega na šobah.
Tole glede predgretja sem pa tudi sam pogruntal, da lučka displaya pojača in ventilator hitreje zavrti po izkopu releje, torej po cca. 6 sek in sem sklepal, da je to :)

PS. TrijoAdijo, sej midva sma že pred časom govorila prek PM, dokler si to imel omogočeno :)
 
HONDAsek
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 71
Pridružen: So mar 03, 2012 9:57 pm

Re: Čiščenje injektorjev (šob)

Napisal/-a HONDAsek Ne feb 22, 2015 9:50 am

Bom uporabil kar to temo, če ni vredu, jo naj prosim moderator razbije in naredi novo/prestavi.
Včeraj sem imel na voljo novi delphi "računalnik" s katerim sem se malce igral in gledal kar vse mojemu avtu "ne paše", začuda nisem ugotovil skoraj nič kaj bi naj šlo narobe - HVALA BOGU :!:, me pa je zmotila opazka da sem imel na injektorih 1,2,3 0,3mg na 4tem pa -1,0mg v prostem teku, tudi ob dodajanju gasa (na mestu) se ne spremeni kaj dosti. Zdaj me samo zanima kaj pomenijo te številke oz. kaj je razlog za takšno odstopanje na 4tem injektoru :?:
Vrni se na Sam svoj mojster

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 28 gostov