Predstavi postopek predelave/dodelave na avtu (v sliki in besedi)
 
Nemelk
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 55
Pridružen: To jun 24, 2008 11:26 am

VW Passat - razna vprašanja

Napisal/-a Nemelk Če dec 04, 2014 1:09 pm

Pred časom sem imel v neki drugi rubriki debato, kateri motor kupiti, in tole je nekako nadaljevanje :)
Ista vprašanja sem postavil že na drugem forumu, vendar v 1 mesecu, ni bilo sodelovanja, zato se zopet obračam na a.com.

Torej, po novem tankam passata 2010 karavan, 2.0 CR DPF, 81kw

vpašanja pa so:
Ali pooblaščeni servisi radi povejo zgodovino, na podlagi št. šasije, ali je to top secret zadeva? (P.S. lahko kdo uredi to čez ZS? :) )

Kakšne so vaše izkušnje s paketi vedno vredno? Namen je, da se obdrži servisiranje na pooblaščencih za vozila starejša od 4 let.
Konkretno gledam, za zamenjavo zadnjih diskov in ploščic (elektronska ročna), kasneje mogoče tudi menjava olja in filtrov, če bojo pustili, da prinesem svoje olje, vemo zakaj :)
Vedno vredno je cca 210€. sam lahko dobim ATE diske in ploščice za cca 120€ + delo... nekako ne pride skozi tale vedno vredno.

Avto ima comfortline opremo, a vseeno pogrešam par stvari, katere mislim, da bi lahko bile koristne.
1) pri zavijanju levo/desno se ne vklopi leva/desna meglednka. je to v drugem kompletu opreme, ali je avto prestar? se da to urediti čez vagcom?
2) je že kdo menjal radijo RCD310 za RCD510? je to ok, glede prikaza parkirnih senzorjev in povezava z MF volanom in MDF displayom. menjal bi zgolj zaradi reže za SD kartico, čeprav je zunanja enota, ki bere SD in usb, ki se jo kupi na ebayu, in priklopi na CDchanger priklop, najbrš precej cenejša varjanta.

...za začetek bodi dovolj :)

LP
Zadnjič spremenil Nemelk, dne Če dec 04, 2014 2:45 pm, skupaj popravljeno 2 krat.
 
uros11
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1623
Pridružen: Če nov 08, 2007 9:52 am

Re: VW Passat - razna vprašanja

Napisal/-a uros11 Če dec 04, 2014 1:12 pm

OFF/Koliko je koštal passat?
 
Uporabniški avatar
darkside
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 581
Pridružen: Po jan 17, 2011 10:08 am

Re: VW Passat - razna vprašanja

Napisal/-a darkside Če dec 04, 2014 2:44 pm

Da se ti prižgejo meglenke v ovinkih kontaktiraj uporabnika @MTL. Čeprav sam ne vem zakaj bi to naj bilo uporabno ampak ok, bolj uporabno mi je da se luči ali obrnejo ali pa prižgejo ob straneh.
 
Nemelk
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 55
Pridružen: To jun 24, 2008 11:26 am

Re: VW Passat - razna vprašanja

Napisal/-a Nemelk Če dec 04, 2014 2:52 pm

meglenke načeloma sveti bolj "na široko", kot kratke luči. to naj bi bilo uporabno predvsem ponoči, npr pri parkiranju ali pri ostrem zavoju. to ne dela pri 100 na uro, ampak bolj pri parkiriščnih hitrostih. osvetli pač prostor, ki ga kratke luči ne pokrivajo in tako "naj bi" prej opazil kakšno nastavljeno korito za rože, igrače na dvorišču ipd...
 
Uporabniški avatar
luxxx7
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 539
Pridružen: So sep 10, 2011 12:03 pm

Re: VW Passat - razna vprašanja

Napisal/-a luxxx7 Ne dec 07, 2014 12:53 pm

-Glede zgodovine avtomobila, mislim, da ni problema pri nobenem pooblaščencu, da ti ne bi povedal je pa res, da nekateri servisi to zaračunavajo...
-Tisti, ki ti bo menjeval ploščice in diske, mora imeti ustrezni tester (npr. VAGCOM), da ti bo popolnoma odprl motorčka od el.ročne (BASIC SETTING), drugače bo potrebna kakšna alternativa...
-Za vklop meglenke pri zavijanju so ti že svetovali in avto ni nikakor prestar!
-Glede nadgradnje iz RCD310 na RCD510 pa čisto po svoji presoji, če imaš finance za to in če potrebuješ.
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6397
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: VW Passat - razna vprašanja

Napisal/-a Fan Ne dec 07, 2014 5:18 pm

Čestiteke za novo pridobitev............... želim vam veliko varnih prevoženih kilometrov, seveda z majhnimi stroški vzdrževanja.

1. kot je bilo že povedano, se lahko dobi zgodovina vozila, nekateri servisi to zaračunavajo, drugi ne. Vse kar ima oznako interno, pa je samo za servis, torej tega vam ne povedo.
2. Sam paket je dokaj ugoden, dokler se ne sprašuje, kaj vse je všteto v paketu.................... ko pa se ve, da so paketi minimalni in je potrebno kar nekaj doplačati, pa ni več tako ugodno. Torej vsekakor je potrebno najprej preveriti, kaj se dobi za to ceno.
V SLO je kar nekaj različnih cen ATE izdelkov, kar je logično, Kitajski ponaredek je cenejši od originala :) Samo prijateljski nasvet, naj vam po zadnjih zavorah šari nekdo, ki ve kaj počne, v nasprotnem primeru si boste nakopali nekaj sivih las in stroške!
3. v koliko ima meglenka dve žarnici, dopušča prižiganje v ovinkih ( s testerjem se aktivira funkcija ) ................... če je samo ena žarnica, v tem primeru lahko nastanejo težave: ožičenje, konektorji, priklopi, manjkajoči pini.......................... = strošek
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
Uporabniški avatar
yashica
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2362
Pridružen: Pe mar 23, 2012 1:45 pm

Re: VW Passat - razna vprašanja

Napisal/-a yashica Ne dec 07, 2014 6:06 pm

Nemelk je napisal/-a: je že kdo menjal radijo RCD310 za RCD510?


Jaz sem ga v Golfu 2010, modelno leto 2011 in mi ni niti najmanj žal :D Menjal sem ga lansko leto in sem imel srečo, ker je bil radio star vsega dober mesec, preverjenega izvora in kot nov ;) Radio je bil pred menoj v passatu cc in je Delphi-jev, portugalske proizvodnje, delan za eu trg.

Če boš kupoval, bodi pozoren, da je Bosch/Blaupunkt ali Delphi EU proizvodnje. Kitajske različice Delphi-ja, bi se izognil.

RCD 510 EU (evropske verzije) imajo kode:
- 3C8 035 195
- 3C8 035 195 F
- 3C8 035 190 (vhod za vzratno kamero)
- 3C8 057 190 C (vhod za vzratno kamero)

Digitalni radijski sprejemniki (Digital Audio Broadcasting):
- 3C8 035 195 A
- 3C8 035 195 G
- 3C8 035 195 B (DAB+)
- 3C8 035 195 H (DAB+)
1992 Fiat Uno 60 SX
1988 Peugeot 205 1.1 GR - Starodobnik
1991 Citroen ZX 1,6i Aura
 
Uporabniški avatar
E=mc^2
Novinec
 
Prispevkov: 278
Pridružen: To maj 17, 2005 6:52 pm

Re: VW Passat - razna vprašanja

Napisal/-a E=mc^2 Ne dec 07, 2014 8:39 pm

Nemelk je napisal/-a:1) pri zavijanju levo/desno se ne vklopi leva/desna meglednka. je to v drugem kompletu opreme, ali je avto prestar? se da to urediti čez vagcom?

Ojla.
Meglenka se ti ne prižge, ker avto nima vgrajene meglenke s kotno funkcijo ampak samo meglenko (govorim o reflektorju v meglenki). Tudi če se da to funkcijo vključiti preko računalnika, ne boš dosegel kakega posebnega efekta, ker je kotna svetilka oz. funkcija precej širša od kotne. Poleg tega boš lahko imel težave s pregorevanjem žarnic, sploh če ne bo omogočeno ''mehko'' prižiganje/ugašanje, ki je uvedeno zaradi tega, da žarnica dlje časa gori in se dlje časa vrši halogenski proces v žarnici (ki je odvisen od temp.)

3. v koliko ima meglenka dve žarnici, dopušča prižiganje v ovinkih ( s testerjem se aktivira funkcija ) ................... če je samo ena žarnica, v tem primeru lahko nastanejo težave: ožičenje, konektorji, priklopi, manjkajoči pini.......................... = strošek


Mislim, da je tu narobe obrazloženo, vsaj če to mislite za VW vozila. 2 žarnici sta v teh ''meglenkah'' zato, ker je ena za meglenko (s kotno), druga pa za dnevno svetilko.
Primer:
Slika
[povezava odstranjena]
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6397
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: VW Passat - razna vprašanja

Napisal/-a Fan Po dec 08, 2014 2:31 am

To je bila najhitrejša laična razlaga, če so v meglenki dve žarnice, se lahko aktivira kotno zavijanje, če je ena zapta ( čep ) je lahko nadgradnja draga ali nemogoča. Ja mislil sem za VW.
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
Nemelk
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 55
Pridružen: To jun 24, 2008 11:26 am

Re: VW Passat - razna vprašanja

Napisal/-a Nemelk To dec 09, 2014 11:08 am

super, debata se je razvila...

@luxxx7
- to sem tudi nameraval storiti, samo nisem si še vzel časa, da se zapeljem do enega pooblaščenca
- "popoldnoma odpreti motorček" je dober nasvet, nisem vedel, da je to sploh potrebno. je pa tako, da to skoraj zagotovo ne bom šraufal sam
- finančno je tisti box, ki služi kot usb/sd čitalec precej ceneje. menjava se ekonomsko zagotovo ne splača (potem ko narediš servis in kupiš zimske gume, feltne,...) pač ne ostane veliko sredstev
upam, da bom našel koga, ki mu 510 hodi odveč :) sicer bom ostal pri temle KLIK

@fan
meglenke imajo samo 1 žarnico, ampak mislim da so iste v golfu 6, in superbu 2, pa zadeva deluje. pod pogojem, da je v avtu vgrajen pravi modul. tole z 2 žarnicama, gotovo deluje bolje, ampak tudi samo meglenka je bolje kot nič. vsekakor pa ne nameravam nič spreminjati glede ožičenja. funkcijo bi vklopil samo s testerjem. drugi posegni ne pridejo v poštev

@yashica
hvala za produktne številke! se že išče :) predvidevam, da bojo tisti z DAB dražji...

@E=mc^2
kot sem že zgoraj napisal, meglenke imam "navadne". Torej brez kotne luču, ampak sem prepričan, da prejšnje serije ( tvoja slika je B7, če se ne motim) so vse imele samo po eno žarnico, pa je vklopljeno. "mehko prižiganje" predvidevam, da je default. bomo videli, ko se do tega dokopljem...


KLIK
če imam isti modul, ne zgleda tako komplicirano... pogledam popoldne, če ne bo preveč mraz :)
 
Uporabniški avatar
E=mc^2
Novinec
 
Prispevkov: 278
Pridružen: To maj 17, 2005 6:52 pm

Re: VW Passat - razna vprašanja

Napisal/-a E=mc^2 To dec 09, 2014 6:38 pm

Nemelk je napisal/-a:

@E=mc^2
kot sem že zgoraj napisal, meglenke imam "navadne". Torej brez kotne luču, ampak sem prepričan, da prejšnje serije ( tvoja slika je B7, če se ne motim) so vse imele samo po eno žarnico, pa je vklopljeno. "mehko prižiganje" predvidevam, da je default. bomo videli, ko se do tega dokopljem...


Mogoče je bilo malce nejasno napisano z moje strani. Tisto kar se prižiga na VW, škodah, seatih, pa tudi fiatih itd. je meglenka S KOTNO FUNKCIJO. Pri tem gre za meglenko, ki ima nekaj dodatnih optičnih površin v reflektorju tako postavljenih (izračunanih), da razširijo pramen v kotno področje, to pa je do 60 kotnih stopinj navzven gledano v smeri vožnje.
Se pa strinjam, da je lahko vgrajen tudi v tvojem primeru reflektor, ki omogoča to funkcijo, pa je ta računalniško onemogočena. Če pa ni, potem tudi če si omogočiš to funkcijo, ne boš dosegel kakega efekta, ki ti bo koristil, saj meglenka kljub temu, da je njen pramen malce širši od kratkega pramena, ne bo svetila čez prednji stebriček in ne boš videl notranjosti ovinka.
[povezava odstranjena]
 
Nemelk
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 55
Pridružen: To jun 24, 2008 11:26 am

Re: VW Passat - razna vprašanja

Napisal/-a Nemelk So dec 13, 2014 8:07 pm

uglavnem, ne glede na to, da imam "navadne" meglenke, torej z 1 žarnico, sem si vklopil "kotno funkcijo"!
Delal sem po tem postopku, iz linka v prejšnjem odgovoru.

Zadeva deluje. če gre avto zelo počasi, se meglenka vžge še po parih stopinjah zasuka volana in gori vsaj 5s (nisem štopal, tako po občutku).
Ko pa se hitrost poveča, pa to ne deluje več. prav tasko se počasi ugasne. ne tako kot on/off stikalo.

Res pa je tudi, da ni to zdej "waw" razlike, ma nekaj pa je. Vseskakor funkcija, ki ne vem, zakaj je po defaultu izklopljena...

Če bojo težave z žarnicami, pa sporočim. upam, da so poceni :P
 
Uporabniški avatar
E=mc^2
Novinec
 
Prispevkov: 278
Pridružen: To maj 17, 2005 6:52 pm

Re: VW Passat - razna vprašanja

Napisal/-a E=mc^2 Ne dec 14, 2014 2:45 pm

Nemelk je napisal/-a:uglavnem, ne glede na to, da imam "navadne" meglenke, torej z 1 žarnico, sem si vklopil "kotno funkcijo"!
Delal sem po tem postopku, iz linka v prejšnjem odgovoru.

Zadeva deluje. če gre avto zelo počasi, se meglenka vžge še po parih stopinjah zasuka volana in gori vsaj 5s (nisem štopal, tako po občutku).
Ko pa se hitrost poveča, pa to ne deluje več. prav tasko se počasi ugasne. ne tako kot on/off stikalo.

Res pa je tudi, da ni to zdej "waw" razlike, ma nekaj pa je. Vseskakor funkcija, ki ne vem, zakaj je po defaultu izklopljena...

Če bojo težave z žarnicami, pa sporočim. upam, da so poceni :P


mislim, da je 40 ali 45km/h tista hitrost, do katere se kotna svetilka prižiga. Praviš, da nekega waw efekta ni, tako da sklepam, da maš v meglenko vgrajen reflektor samo meglenke. Če si pripravljen slikat meglenko od spredaj, v osi žarnice, ti lahko povem a maš notri reflektor za meglenko al za meglenko s kotno...ponavljam še enkrat....meglenka s kotno je tudi narejena samo z eno žarnico ;)
[povezava odstranjena]
 
Nemelk
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 55
Pridružen: To jun 24, 2008 11:26 am

Re: VW Passat - razna vprašanja

Napisal/-a Nemelk Ne dec 14, 2014 10:19 pm

evo, sem si vzel 3minute...

meglenka je taka - navadna
Slika

snop samo iz kratke luči je takle
Slika

potem ko namotaš volan pa se vžge še meglenka in to izgleda takole
Slika

ali je koristno ali ne, pa bo vsak zase najbolj vedel :)


P.S.
na avtodelti, so mi brezplačno povedali nekaj iz zgodovine servisov, niso pa naredili izpiska. je pa res, da niti nisem prašal :) preverim še kje drugje

P.S.S. berem knjižico z navodili, pa nikjer ne zasledim par podatkov, ki bi me zanimali. npr, volumen posode za tekočino za čiščenje stekel (da si znaš narest pravo mešanco za pozimi :P), ustrezna platišča za avto (ET, 5x112, itd) katere žarnice ima avto, itd.
ne vem, ali so to podatki samo za serviserje, ampak mislim, da bi lahko bili zajeti v navodilih za uporabo, ali pač?

P.S.S.S. kupim varnostni trikotnik v taki embalaži, da bo pasal v vrata prtčjažnika, kjer je posebno mesto za le tega.
 
Uporabniški avatar
E=mc^2
Novinec
 
Prispevkov: 278
Pridružen: To maj 17, 2005 6:52 pm

Re: VW Passat - razna vprašanja

Napisal/-a E=mc^2 Po dec 15, 2014 6:18 pm

Jap, tole je navadna meglenka...meglenka s kotno, bi imela napol razdeljeno površino reflektorja levo od žarnice (če gledamo od spredaj - leva luč). Je pa to slovenski izdelek, Saturnusov oz. Hella Saturnus...tudi homologirana je bila v Sloveniji (oznaka E26).
V primeru pa, da bi imel notri drug reflektor (se ga da dobit tudi v tej velikosti) z optičnimi površinami za kotno svetilko in meglenko hkrati, pa bi ti npr osvetlilo tudi tisto betonsko korito pri stopnicah. Mogoče ti velja pogledat za kekega razbitega passata, če ma še spodnje lampe cele :)
[povezava odstranjena]
 
Nemelk
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 55
Pridružen: To jun 24, 2008 11:26 am

Re: VW Passat - razna vprašanja

Napisal/-a Nemelk Po dec 15, 2014 11:28 pm

uf, iskanje delov na razbitih pasatih je podobno iskanju igle v senu. nekaj malenkosti sem že iskal, pa ni tako preprosto. poleg tega je ponavadi ravno prvi konc tisti, kateri ni več v serijski podobi, če že ne cel, pa vsaj ena polovica... skratka, za 1x sem s projektom zadovoljen, pravim bolje nekaj kot nič.

so pa trenutno druge investicije v planu, tako da te "deljene" meglenke bojo še malo počakale. če pa veš za kakšne dobre... ali pa vsaj kataloške številke, pa se priporočam. včasih ebay najde kaj zanimivega.

naslednji projekt je vgradnja luči v dno vrat. to je pa eno večjih razočaranj na avtu. da avto tega cenovnega razreda, ne premore ene luči, ki osvetli tla, ko odpreš vrata. očitno me je oktavija čist razvadila, kar se tega tiče :)
skratka, luči so naročene, skupaj z žicami (ja, tudi tega niso dali ti nemci šparovni), VAG postopek je baje tudi zdraven.
potem pa samo še počakamo na toplo vreme (kar očitno letos s5 ne bo problem) da razdremo vrata in prilimamo nove slikce :)
 
Nemelk
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 55
Pridružen: To jun 24, 2008 11:26 am

Re: VW Passat - razna vprašanja

Napisal/-a Nemelk To dec 16, 2014 11:43 am

a ve kdo, kateri avti so imeli t.i. media-in konektor vgrajeni? to je konektor, na katerega daš ta kabelček
KLIK
potem pa gor USB ključ in poslušaš mp3je z njega. to je še malo cenejša reštiev tisti kitajski škatlci, katera se priklopi na cd-changer vhod.

moj B6 comfortline tega najbrš nima. od multimedije je samo v sredinski konzoli aux vhod... pa tako razkošje :(
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7524
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: VW Passat - razna vprašanja

Napisal/-a pskoda To dec 16, 2014 12:14 pm

Ne to po moje tvoj nima in je najcenejša rešitev, da priklopiš telefon na AUX vhod in predvajaš muziko iz telefona na radijo
Lp
 
Nemelk
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 55
Pridružen: To jun 24, 2008 11:26 am

Re: VW Passat - razna vprašanja

Napisal/-a Nemelk Sr dec 17, 2014 9:41 am

ah ne, to ne pride v poštev. nimam niti glasbe na telefonu, upravljanje je nemogoče, prikalplanje/odklapljanje telefona nonstop...

raj nabutam en usb ključek z glasbo in mam pol eno leto mir, pa še vse komande na volanu delajo, na radiju kaže komade itd... jap, to so glavne prednosti, usb/sd pred aux
 
Uporabniški avatar
yashica
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2362
Pridružen: Pe mar 23, 2012 1:45 pm

Re: VW Passat - razna vprašanja

Napisal/-a yashica Sr dec 17, 2014 10:00 am

Če ti finance dopuščajo, si omisli nekaj takega z SD kartico: http://www.avto.net/_OPREMA/ad.asp?ID=9164090&show=1

Pa še notranjost polepša ;)
1992 Fiat Uno 60 SX
1988 Peugeot 205 1.1 GR - Starodobnik
1991 Citroen ZX 1,6i Aura
Vrni se na Sam svoj mojster

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 33 gostov