Predstavi postopek predelave/dodelave na avtu (v sliki in besedi)
 
Uporabniški avatar
Fnatic
Uporabnik
 
Prispevkov: 922
Pridružen: Če avg 21, 2014 12:41 pm

Vgradnja klima naprave

Napisal/-a Fnatic Ne maj 31, 2015 6:10 pm

Pozdravljeni,

upam, da pisem v pravo temo. Zanima me, ali se izplaca naknadno vgradit klimo v avto? Trenutno financno stanje mi ne dopusca nakupa drugega avtomobila tako, da bi v tega dal to vgradit. Saj poguglam znam ampak me zanima, ce je ze kdo recimo to pocel in kaksne so izkusnje.

Hvala in lp
Ba-dum tssssssss =P
 
Uporabniški avatar
Bat_zajla
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 504
Pridružen: Če dec 09, 2010 10:32 pm

Re: Vgradnja klima naprave

Napisal/-a Bat_zajla Ne maj 31, 2015 6:12 pm

Se da, vendar se nesplača.
 
Uporabniški avatar
soso
Uporabnik
 
Prispevkov: 1459
Pridružen: Če sep 18, 2003 9:37 pm
Kraj: maribor

Re: Vgradnja klima naprave

Napisal/-a soso Ne maj 31, 2015 6:54 pm

Splaca se ti, ce najdes enak razbit avto za malo denarja in nekoga, ki ti poceni to zmontira.
AH NI NAM LAHKO!
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6397
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Vgradnja klima naprave

Napisal/-a Fan Ne maj 31, 2015 7:10 pm

Bat_zajla je napisal/-a:Se da, vendar se nesplača.


X2
Stroški tega posega presegajo razliko nabavne cene vozila s klimo ali brez.
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
Uporabniški avatar
lisko
Moderator / upravnik foruma
 
Prispevkov: 8469
Pridružen: So mar 15, 2003 4:13 am

Re: Vgradnja klima naprave

Napisal/-a lisko Ne maj 31, 2015 7:48 pm

Fnatic je napisal/-a:Pozdravljeni,

upam, da pisem v pravo temo. Zanima me, ali se izplaca naknadno vgradit klimo v avto? Trenutno financno stanje mi ne dopusca nakupa drugega avtomobila tako, da bi v tega dal to vgradit. Saj poguglam znam ampak me zanima, ce je ze kdo recimo to pocel in kaksne so izkusnje.

Hvala in lp


Prvo povej za kak avto se gre....kako je vzdrževan...kaj vse se je že nardilo na njem....bla bla. Ker če je avto komplet prenovljen ( motor, podvozje karoserija....) potem vgradnja klime ne bi predstavljala velikega dodatnega stroška... ( primer moj bivši jeep ki je bil vredenj jurja....v njega pa vloženo preko 5 jurjo...).
Če pa je avto pač toliko da je..( sicer redno vzdrževan a pri starem ne moreš vedet kdaj bo kaj crknilo....) pa se ga bolj splača prodat ter dodat 100-200 eur in kupit drugega s klimo....ali pa še celo dodat ne rabiš nič.

Strošek od "oka" okrog 300-500 eur...
Slika
(Sine! Kaj naj nardim da pridem prek pločnika?......... Jeep-a si kup pa ne jamri :P ) :)
 
Uporabniški avatar
Mgajvr
Uporabnik
 
Prispevkov: 1359
Pridružen: Ne feb 18, 2007 7:12 pm
Kraj: okolica litije

Re: Vgradnja klima naprave

Napisal/-a Mgajvr Ne maj 31, 2015 9:06 pm

zavedat se moraš da je to konkreten poseg v vozilo. od napeljave, cevi, dodatnega hladilnika, zamenjave dela armaturne plošče, pa da to dela nekdo ki se spozna.... ni zanemarljiv strošek. minimalno 1000€ te lahko pride, pa še ne bo delalo tko kot treba
xXx

Skoda driver

tolk časa sm jo porivou, da je mi je vžgala in ušla...
 
Uporabniški avatar
Godward
Uporabnik
 
Prispevkov: 1378
Pridružen: So maj 05, 2007 11:16 am

Re: Vgradnja klima naprave

Napisal/-a Godward Ne maj 31, 2015 9:07 pm

Najbolj se splača prodat trenutni avto in kupit takega s klimo.
Renault 5 Campus 1.1/1.4 1992 - prodano
Renault Laguna 1.8 16V 2000 Fairway - prodano
Volvo S80 D5 2003 - prodano
Volvo S60 D5 2010 Summum avt.
Slika
 
Dawid1
Novinec
 
Prispevkov: 399
Pridružen: To dec 04, 2007 10:55 am
Kraj: Štajerska

Re: Vgradnja klima naprave

Napisal/-a Dawid1 Po jun 01, 2015 7:37 am

Če bi vedeli za kateri avto se gre, bi ti veliko lažje pomagali in pa kot že povedano, sigurno se ne splača.

Prodat obstoječ avto in zamenjat z drugim, mogoče doplačati nekaj malega in je to to.

lp,
 
Uporabniški avatar
Fnatic
Uporabnik
 
Prispevkov: 922
Pridružen: Če avg 21, 2014 12:41 pm

Re: Vgradnja klima naprave

Napisal/-a Fnatic Sr jun 03, 2015 8:28 am

Ja tako je, avto je Hyundai Accent l.2001..Presegel je vrednost nakupa že za dvakrat. Sem se fajn zavzel in kot hobi ga kar poštimal. Nove obrobe, barva, predelava mašine itd..ugl.sem razmišljal o prodaji pa mi nekako še ni do tega. Sem preveč truda vložil vanj. Sej za samo klimo mi ni tako pomembno. Vgradil bi jo zelo poceni lahko samo nisem vedel, kaj vse bi za to potreboval in koliko stanejo deli.
Ba-dum tssssssss =P
 
Uporabniški avatar
Energetik81
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3066
Pridružen: To mar 13, 2007 7:13 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Vgradnja klima naprave

Napisal/-a Energetik81 Sr jun 03, 2015 12:01 pm

Accente s klimo dobiš skoraj zastonj.
Če pa hočeš za hobi vgradit klimo, pa naredi (torej če dobiš kompleten rabljen sistem klime in ga vgradiš sam). Splača se sigurno ne. Sploh če bi moral kakšen del nov nabavit. Samo nov kompresor pa kondenzator staneta več kot cel Accent 2001 s klimo.. :twisted:

Recimo: http://www.avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID= ... .5%20TOP-K
Pa se raje pozabavaš z rjo in ostalimi zadevami, kot pa razkopat pol avta za vgradit rabljeno klimo, pri kateri je vprašanje če bo delala.
Corolla TS 1.8 HSD: Slika
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7524
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Vgradnja klima naprave

Napisal/-a pskoda Sr jun 03, 2015 1:06 pm

Kupi pretvornik iz 12V DC v 230V AC kupiš še prenosno klimo in jo priklopiš ;)

ps.: če greš na morje in v sobi nimaš klime... ni problem :D
Lp
 
Uporabniški avatar
Fnatic
Uporabnik
 
Prispevkov: 922
Pridružen: Če avg 21, 2014 12:41 pm

Re: Vgradnja klima naprave

Napisal/-a Fnatic Sr jun 03, 2015 2:46 pm

pskoda je napisal/-a:Kupi pretvornik iz 12V DC v 230V AC kupiš še prenosno klimo in jo priklopiš ;)

ps.: če greš na morje in v sobi nimaš klime... ni problem :D


Mam prenosno klimo in sem tudi (seveda za "foro" ) to že stestiral:)

Ah ne zastopite. Tako kot povsod, ne splača se, kupi avto s tem itd. itd...Sej nisem neumen, da ne bi tega dojel ampak vprašam pa lahko vseeno, če je že kdo počel kaj takega in kako je s tem..Ja, dobiš accenta lahko zelo poceni in kaj? Si prebral moj prejšnji post, koliko dela sem vanj vložil? ni za na avtonet za 500eur..pač v veselje mi je, da ga lahko predelujem in iztisnem še dodatne konje iz njega, za tako pa imam še en avto, ki seveda ima klimo.
Ba-dum tssssssss =P
 
Uporabniški avatar
tr00per
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 711
Pridružen: Ne jul 13, 2014 12:01 pm
Kraj: kransterdam

Re: Vgradnja klima naprave

Napisal/-a tr00per Sr jun 03, 2015 3:01 pm

tud sam razmišljam v tej smeri, ker dobim kpl. rabljeno klimo praktično zastonj (50€), tako, da štos še čakam kolega, ki se s tem ukvarja, kok bi hotu za vgradnjo. Če se odločim in naredim, sporočim, če pa boš ti prej, pa tud povej :)
 
Uporabniški avatar
tristan01
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2673
Pridružen: Če apr 15, 2004 5:28 pm
Kraj: Štajerska

Re: Vgradnja klima naprave

Napisal/-a tristan01 Po jun 08, 2015 7:59 am

Fnatic je napisal/-a:
pskoda je napisal/-a:Kupi pretvornik iz 12V DC v 230V AC kupiš še prenosno klimo in jo priklopiš ;)

ps.: če greš na morje in v sobi nimaš klime... ni problem :D


Mam prenosno klimo in sem tudi (seveda za "foro" ) to že stestiral:)

Ah ne zastopite. Tako kot povsod, ne splača se, kupi avto s tem itd. itd...Sej nisem neumen, da ne bi tega dojel ampak vprašam pa lahko vseeno, če je že kdo počel kaj takega in kako je s tem..Ja, dobiš accenta lahko zelo poceni in kaj? Si prebral moj prejšnji post, koliko dela sem vanj vložil? ni za na avtonet za 500eur..pač v veselje mi je, da ga lahko predelujem in iztisnem še dodatne konje iz njega, za tako pa imam še en avto, ki seveda ima klimo.


Saj so ti že ostali povedali kako je s tem: Kupiš drug avto z delujočo klimo in potem kos za kos prestaviš v svojega. Treba bo odtraniti kompletno armaturno ploščo in grelnik kabine, v motornem prostoru boš moral dograditi kompresor vključno z vsemi jermenicami in napeljavo do kabine. V kabini pa poleg grelnika kabine rabiš menjati še sredinsko konzolo zaradi drugačnih "komand" klime, morda še kakšno malenkost in to je to.

Koliko imaš dela? Ogromno! Ali se splača? Če si že cel avtomobil predelal in zmetal kup denarja v druge zadeve, zakaj pa ne, vrzi stran še par 100 EUR in par dni svojega dela. Če tega nisi vešč, pa raje zelo na široko odpri denarnico.

LP Tristan01
Iskalec resnice in modrosti. Lahko si videl svojo prihodnost. Ostali so te dojemali kot idealista, ki jim sveti pot do lepše prihodnosti.
Naloga, ki si jo prinesel iz prejšnjega življenje:
Dovršitev tvoje naloge s pomočjo starejšim in otrokom. V prejšnje življenje si prišel z namenom pomagati ubogim in nemočnim.
 
Uporabniški avatar
Fnatic
Uporabnik
 
Prispevkov: 922
Pridružen: Če avg 21, 2014 12:41 pm

Re: Vgradnja klima naprave

Napisal/-a Fnatic Po jun 08, 2015 8:42 am

Hvala vsem za odgovore. Od lokalnega mehanika imam obljubljeno celotno zadevo za majhen denar od drugega Accenta. Vgradil bom pa sam najverjetneje (mislim, da ne bo problema še enkrat vse razdirat:)). Mi bo pa tudi on pomagal. Do konca junija mislim, da bo :)

lp
Ba-dum tssssssss =P
 
Uporabniški avatar
tr00per
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 711
Pridružen: Ne jul 13, 2014 12:01 pm
Kraj: kransterdam

Re: Vgradnja klima naprave

Napisal/-a tr00per Po jun 08, 2015 9:43 am

bo, jst sm se pogovarjal z mojim klima mojstrom in nad idejo, da bi to delala, sploh ni zadovoljen, tud finančno bi kr pobral, tko da jst sm ta projekt opustil
 
Uporabniški avatar
Energetik81
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3066
Pridružen: To mar 13, 2007 7:13 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Vgradnja klima naprave

Napisal/-a Energetik81 Po jun 08, 2015 2:17 pm

Fnatic je napisal/-a:Hvala vsem za odgovore. Od lokalnega mehanika imam obljubljeno celotno zadevo za majhen denar od drugega Accenta. Vgradil bom pa sam najverjetneje (mislim, da ne bo problema še enkrat vse razdirat:)). Mi bo pa tudi on pomagal. Do konca junija mislim, da bo :)

lp
Poslikaj kaj in predstavi na forumu. Me prav zanima potek.
Sem imel tudi jaz take ideje pri starem Accentu, pa sem hitro ugotovil, da je to čisto preveč dela in denarja za vprašljiv rezultat. Na trgu je preveč poceni avtov z vgrajeno in delujočo klimo. Če slučajno ne deluje je to večinoma kakšno spuščanje plina (cevi ali kondenzator), kar je enostavno zamenat v primerjavi s podrtjem cele armaturke.
Corolla TS 1.8 HSD: Slika
 
Uporabniški avatar
Fnatic
Uporabnik
 
Prispevkov: 922
Pridružen: Če avg 21, 2014 12:41 pm

Re: Vgradnja klima naprave

Napisal/-a Fnatic To jun 09, 2015 12:48 pm

Sem imel že parkrat idejo pofotkat moje delo in predstavit kot tutorial, pa sem vedno pozabil oz.se mi ni dalo še s tem ukvarjat. Nič ne obljubim. Z veseljem povabim kakega kolega, da pride pomagat in ga kaj naučim, če pa on pofotka, pa toliko bolje. Bomo videli :)
Ba-dum tssssssss =P
Vrni se na Sam svoj mojster

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 27 gostov