Predstavi postopek predelave/dodelave na avtu (v sliki in besedi)
 
RobiG96
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 29
Pridružen: Če sep 25, 2014 3:56 pm

Barvanje armature / srednje konzole...

Napisal/-a RobiG96 Sr jun 03, 2015 3:13 pm

Zdravo,

sedaj imam srednjo konzolo na aramturki (tam kjer je radio, kontroler za klimo ipd...) pobravano s plastidipom ampak ni ok ker očitno ne znam delat z dipom :|. Bremze, kljuke in vratne zvocnike sem dobro pobarval (gladko kot bi bilo tovarnisko pobarvano) ampak srednjo konzolo sem totalno zasral dip je zacel odstopat oz se mi je naredil mehurcek prav tako je povrsina različno gladka/hrapava in izgleda čudno... Zanima me kako naj pobarvam armaturko (material je plastika) da bo lepo in da bo barva obstojna brez da bi se luščila ali bledela ipd. V merkurju in še marsikateri trgovini imajo spreje za plastiko ampak nekak dvomim da so tolk obstojni in da bo zgledal lepo. Gledal sem tudi barvne folije (ne karbonske ker sem ze imel karbon pa se mi nekako ne dopade več) ker s folijo znam delat da zgleda ok ampak je drazje in ogromno je jebarije da nardiš lepo. Prosim za kakšen nasvet kako pofarbat.

lp
 
Uporabniški avatar
dzuro.na.izi
Uporabnik
 
Prispevkov: 907
Pridružen: Pe okt 24, 2014 11:08 am
Kraj: Dežela cvička

Re: Barvanje armature / srednje konzole...

Napisal/-a dzuro.na.izi Pe jun 19, 2015 8:18 am

Živ, probi še 1x plasti dipat...če se da odstrani konzolo iz avta, plastiko dobro očisti z večnamenskim čistilom, nato prebriši z izopropanolom in ko se posuši začni s plastidipanjem...zapomn si...recept je v lahkih slojih, ne špricat kot zmešan...več lahkih slojev je bolš kot 1 debel sloj...ne rabiš met vse prekrito že po prvem sloju...dobro pretresi plasti dip (priporočljivo je tud da ga predhodno segrejev v vroči vodi ali pa s fenom, da je bolj tekoč) rahlo pošpricaš, pustiš da se suši 10-15min nato nadaljuješ z naslednjim slojem itd delaš...mogu boš vrjetno nardit kakšnih 5-8 slojev da bo dost plastidipa gor da če ne boš zadovoljen samo odstraniš in probaš še 1x...ko boš zadovoljen z rezultatom pust da se suši 24-48 ur za zihr, nato previdno zmontiri nazaj v avto (pazi da ne boš kej strgu plasti dipa) in uživaj v rezultatu :D

barvanje je kr hudič...neprizanesljivo...če nardiš z barvo 1 napako morš pobrusit, spucat, še 1x barvat da popraviš tisto napakico, pri plastidipu pa odlept pa vse še 1x in včas ti kr voljo vzame, zato pa počasi in narahlo, naj se ti ne mudi!

LP
 
RobiG96
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 29
Pridružen: Če sep 25, 2014 3:56 pm

Re: Barvanje armature / srednje konzole...

Napisal/-a RobiG96 Sr jul 15, 2015 6:01 am

No pa da povem kako sem naredil... Vse skupaj me je prišlo zelo zelo zelo ceneje kot plasti dip in zgleda kot bi dal lakirat nekomu, ki se s tem ukvarja tako da dipam nikoli več. Raje proper barve in prej fajn pripravit ker je 100x boljše.
Kupil sem dva plastik spreja 2.86€ na komad 1xsrebrni 1xčrni....
Konzolo sem pobrusil z P600 papirjem da je bilo vse gladko, nato sem jo očistil z megliom in vodo. In potem barvanje v tankih slojih na vsake 20min. Po 2 slojih se original barve ni več videlo a sem vseeno dal še 2 tanka sloja. Skratka v primerjavi z dipom gre res več časa in dela ker je treba vse pripravit ampak rezultat je boljši pa v mojem primeru cenejši
Vrni se na Sam svoj mojster

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 25 gostov