Predstavi postopek predelave/dodelave na avtu (v sliki in besedi)
 
illegalcalibra
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 21
Pridružen: Sr dec 06, 2006 11:57 am
Kraj: mb in ptuj

odkrivanje napake na menjalniku in menjava

Napisal/-a illegalcalibra Če jan 03, 2008 2:35 pm

no men pa zdrobilo v menjalniku lezaj na gredi in tako sem prisiljen da mal posraufam :Dno najvecja finta pa v tem da je prejsni lastnik not vlil za avtomatske menjalnike olje.vec slikc se pride zdaj pa po drug menjalnik :D Slika Slika Slika Slika :D
 
Kyuss
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 78
Pridružen: So jun 04, 2005 11:47 am

Napisal/-a Kyuss Ne jan 06, 2008 8:13 pm

To ni neumnost, ATF v ročni menjalnik. Celo vroči predeli to delajo normalno, dexron-II ali pa redline (Kalifornija). Če hočeš, da se bo lepo sukaj, kar vlij naprej ATF, nima kaj bit. Poleti mu bo pasalo, pozimi pa ali menjaš ali pa malo paziš.
 
Uporabniški avatar
im nobody
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3321
Pridružen: Pe feb 03, 2006 11:18 pm
Kraj: laško

Napisal/-a im nobody Ne jan 06, 2008 8:33 pm

od kje pa to?pol ne bi bila olja posebej za ročne in avt.menjalnike.sej se vid na slikah...pol damo pa še u bencinarje dizla tankat
passat 1.9 tdi 110,235 nm
Na levi pas...do konca gas
viewtopic.php?t=72616&postdays=0&postorder=asc&start=60
 
Uporabniški avatar
JEREMIJA79
Uporabnik
 
Prispevkov: 1235
Pridružen: Po okt 01, 2007 12:56 am

Napisal/-a JEREMIJA79 Po jan 07, 2008 1:04 am

Kyuss je napisal/-a:To ni neumnost, ATF v ročni menjalnik. Celo vroči predeli to delajo normalno, dexron-II ali pa redline (Kalifornija). Če hočeš, da se bo lepo sukaj, kar vlij naprej ATF, nima kaj bit. Poleti mu bo pasalo, pozimi pa ali menjaš ali pa malo paziš.


Lovske streljaš!!! Za tale avto je 75W-90 ne pa ATF... :roll:
 
Kyuss
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 78
Pridružen: So jun 04, 2005 11:47 am

Napisal/-a Kyuss To jan 08, 2008 6:53 pm

http://www.redlineoil.com/products_gearlubricants.asp?productID=115&subCategoryID=18&categoryID=8

D6 ATF
Recommended where the latest Dexron-VI is required, as well as where Ford Mercon SP, Toyota WS and Mercedes Benz NAG-2 fluids are specified, Red Line D6 ATF satisfies the requirements for many of the latest automatic transmissions that require consistent, low-viscosity fluids that are shear-stable.
It provides the best low-temperature shiftability in automatic and manual transmissions which require ATFs. Also satisfies API 70W/75W GL-4 gear requirements


D4 ATF
Our most popular and versatile ATF, D4 is suitable for use where Dexron III, Dexron II, or Mercon fluids are recommended. D4 ATF is a fully-synthetic product designed to satisfy the improved low-temperature requirements which will be in the new Dexron IV specification, and the improved shear-stability requirements which will be part of the new Mercon specifications.

D4 ATF also provides a GL-4 level of gear protection, making it a superior product for transmissions and transaxles like the Corvette's T-56. The balanced frictional characteristics provide smooth and consistent shifts for extended drain intervals. The superior stability compared to petroleum ATFs allows high-temperature operation without varnishing valves and clutches which leads to transmission failure. It’s stability allows high-temperature operation without varnishing valves and clutches. Also provides improved shifting in cold weather.


Ne me basat ... kar dva tipa ATF od šestih, ki jih dela Red Line, sta GL-4. GL-4 = 75-90W.
Še polente?
 
drmocar
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 578
Pridružen: Če feb 26, 2004 6:06 pm

Napisal/-a drmocar Sr jan 09, 2008 11:43 am

In vse tiho je bilo :lol: ...ne vsega prodajalcem verjet. Rajš si mal preberte pa bo. ;) Men je tud na vsak način hotu prodat esso-ta, ker naj bi edino to delalo dobro na peugeot-jevih menjalnikih...pajade :roll: k sm ga vn zlil sm mislu da me bo kap tolk je bil črn po par tisoč kilometrih. Jest mam not olje ki je za menjalnike s špero od Motula pa dela super...res da je gost kot med dokler se ne ogreje ampak vsaj maže dobro pri stalnem zlorabljanju.
 
Uporabniški avatar
lisko
Moderator / upravnik foruma
 
Prispevkov: 8469
Pridružen: So mar 15, 2003 4:13 am

Napisal/-a lisko Sr jan 09, 2008 4:49 pm

Je pa drgač mal čudn...... ker men gre v menjalnik 75/90 v reduktor pa dextronII (ATF) ....in mi ni najbolj jasn.....reduktor je v bistvu menjalnik amlpak da prenaša še večje sile od menjalnika...
Slika
(Sine! Kaj naj nardim da pridem prek pločnika?......... Jeep-a si kup pa ne jamri :P ) :)
 
Uporabniški avatar
JEREMIJA79
Uporabnik
 
Prispevkov: 1235
Pridružen: Po okt 01, 2007 12:56 am

Napisal/-a JEREMIJA79 Sr jan 09, 2008 4:56 pm

Kyuss je napisal/-a:http://www.redlineoil.com/products_gearlubricants.asp?productID=115&subCategoryID=18&categoryID=8

D6 ATF
Recommended where the latest Dexron-VI is required, as well as where Ford Mercon SP, Toyota WS and Mercedes Benz NAG-2 fluids are specified, Red Line D6 ATF satisfies the requirements for many of the latest automatic transmissions that require consistent, low-viscosity fluids that are shear-stable.
It provides the best low-temperature shiftability in automatic and manual transmissions which require ATFs. Also satisfies API 70W/75W GL-4 gear requirements


D4 ATF
Our most popular and versatile ATF, D4 is suitable for use where Dexron III, Dexron II, or Mercon fluids are recommended. D4 ATF is a fully-synthetic product designed to satisfy the improved low-temperature requirements which will be in the new Dexron IV specification, and the improved shear-stability requirements which will be part of the new Mercon specifications.

D4 ATF also provides a GL-4 level of gear protection, making it a superior product for transmissions and transaxles like the Corvette's T-56. The balanced frictional characteristics provide smooth and consistent shifts for extended drain intervals. The superior stability compared to petroleum ATFs allows high-temperature operation without varnishing valves and clutches which leads to transmission failure. It’s stability allows high-temperature operation without varnishing valves and clutches. Also provides improved shifting in cold weather.


Ne me basat ... kar dva tipa ATF od šestih, ki jih dela Red Line, sta GL-4. GL-4 = 75-90W.
Še polente?


Vse je copy-paste z njihove strani ne pozabi v njihovem interesu je da ti prodajo olje četudi je sončnično. :roll: Hvala ne,se raje držim navodil ki jih predpisuje proizvajalec!!! Pa tale firma je pač ameriška meni se ne zdi preveč kredibilna. :twisted:
 
Uporabniški avatar
lisko
Moderator / upravnik foruma
 
Prispevkov: 8469
Pridružen: So mar 15, 2003 4:13 am

Napisal/-a lisko Sr jan 09, 2008 4:59 pm

No jeremija pol pa odgovor men...... zakaj gre v reduktor ATF olje..... v menjalnik pa 75/90?
Slika
(Sine! Kaj naj nardim da pridem prek pločnika?......... Jeep-a si kup pa ne jamri :P ) :)
 
Kyuss
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 78
Pridružen: So jun 04, 2005 11:47 am

Napisal/-a Kyuss Ne jan 13, 2008 2:17 pm

Jaz res ne vem, zakaj morajo biti nekateri pametni na vse pretege, samo zato, ker so take in podobne reči slišali pri domačem mehaniku, ki šraufa stoenke.
Nekateri BMW-ji imajo že po defaultu ATF olje (dexron-II) v ročnem menjalniku! Ne, to ni marketing, takšen pride avto iz tovarne! Vem, ker kolega dirka z BMW-jem, zato mi ne solit pameti.

Kaj riskiraš z ATF oljem?? Mogoče to, da je to olje za avtomatske menjalnike, ki imajo pretvornik navora, ki mora dobesedno plavati v olju? Ali pa zato, ker ima planetarna gonila? Fak, narode, to olje je primerno za ŠE BOLJ kompleksne menjalnike, kot so ročni ... torej? Ne pravim, da moramo pa zdaj vsi vlivati ATF v ročni menjalnik. Če proizvajalec pravi tako, bo že tako ... če izkušnje sposobnih ljudi indicirajo na to, da je ATF boljši v MTX in je to preverjeno, potem to ni bullshit! Razlika v viskoznosti je majhna ali pa celo nična, razen če rabiš 150W za menjalnik.

Če nisi videl ali slišal, potem ne obstaja, a? Pa proizvajalci zavajajo ljudi s proizvodi. Zanimivo, zakaj potem še sploh karkoli proizvajajo, če nas pa vsi zavajajo? Potem je cela storitvena in manufakturna dejavnost en velik nateg, ki samo čaka, da nam vsili avte z ročnim menjalnikom z ATF oljem, da nam vse skupaj eksplodira v obraz, ko prižgeš brisalce, a?
Pohojena slovenska pamet ... Če znaš samo 'lefty-loosy, righty-tighty', še ne pomeni, da v ročni menjalnik ne gre ATF.
 
Kyuss
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 78
Pridružen: So jun 04, 2005 11:47 am

Napisal/-a Kyuss Ne jan 13, 2008 2:20 pm

JEREMIJA79 je napisal/-a:
Kyuss je napisal/-a:http://www.redlineoil.com/products_gearlubricants.asp?productID=115&subCategoryID=18&categoryID=8

D6 ATF
Recommended where the latest Dexron-VI is required, as well as where Ford Mercon SP, Toyota WS and Mercedes Benz NAG-2 fluids are specified, Red Line D6 ATF satisfies the requirements for many of the latest automatic transmissions that require consistent, low-viscosity fluids that are shear-stable.
It provides the best low-temperature shiftability in automatic and manual transmissions which require ATFs. Also satisfies API 70W/75W GL-4 gear requirements


D4 ATF
Our most popular and versatile ATF, D4 is suitable for use where Dexron III, Dexron II, or Mercon fluids are recommended. D4 ATF is a fully-synthetic product designed to satisfy the improved low-temperature requirements which will be in the new Dexron IV specification, and the improved shear-stability requirements which will be part of the new Mercon specifications.

D4 ATF also provides a GL-4 level of gear protection, making it a superior product for transmissions and transaxles like the Corvette's T-56. The balanced frictional characteristics provide smooth and consistent shifts for extended drain intervals. The superior stability compared to petroleum ATFs allows high-temperature operation without varnishing valves and clutches which leads to transmission failure. It’s stability allows high-temperature operation without varnishing valves and clutches. Also provides improved shifting in cold weather.


Ne me basat ... kar dva tipa ATF od šestih, ki jih dela Red Line, sta GL-4. GL-4 = 75-90W.
Še polente?


Vse je copy-paste z njihove strani ne pozabi v njihovem interesu je da ti prodajo olje četudi je sončnično. :roll: Hvala ne,se raje držim navodil ki jih predpisuje proizvajalec!!! Pa tale firma je pač ameriška meni se ne zdi preveč kredibilna. :twisted:


Aja, se pravi, v interesu proizvajalca olja je, da mi proda nekaj, za kar ne more jamčiti? Ti se torej potem voziš brez olja, glede na to, kako paničen si? Kako gre prva, druga? Malo polente bo še treba pojest.
Če je firma ameriška, še ne pomeni, da je slaba. Dvomim, da si kdajkoli v življenji držal v roki nek konkreten ameriški proizvod, ki ni bil izdelan na Tajvanu z ameriško nalepko. Skoraj vsa avtomobilska maziva delajo Američani. Še zmeraj lahko delajo dobro robo, tudi če je nacija v kurcu.
Seafoam je za Evropejca tudi neko navadno sranje, Američani pa poročajo da pomaga.
Kupiš vse, kar ti v gostilni povejo, a? Kako se je vozit 'na suho'?
 
Uporabniški avatar
Pavel_P
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 742
Pridružen: To jun 26, 2007 8:47 am
Kraj: Kr&Lj

Napisal/-a Pavel_P Ne jan 13, 2008 2:34 pm

JEREMIJA79 je napisal/-a:Pa tale firma je pač ameriška meni se ne zdi preveč kredibilna. :twisted:

Potem predvidevam da ameriških proizvodov in izumov ne uporabljaš? Lol, my ass ja..
 
Uporabniški avatar
lisko
Moderator / upravnik foruma
 
Prispevkov: 8469
Pridružen: So mar 15, 2003 4:13 am

Napisal/-a lisko Ne jan 13, 2008 2:53 pm

In kolko od vas ma izkušnje z ameriškimi mazivi?
Slika
(Sine! Kaj naj nardim da pridem prek pločnika?......... Jeep-a si kup pa ne jamri :P ) :)
 
Kyuss
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 78
Pridružen: So jun 04, 2005 11:47 am

Napisal/-a Kyuss Po jan 14, 2008 9:17 am

Mogoče vsi, ki imajo olje v zavorah in servo pumpi? Ali pa tisti, ki uporabljajo Castrol? Valvoline? Mobil 1? Shell?

DOT in Dexron oznake so po ameriških federativnih standardih, DOT = department of transportation.
Ne vem, zakaj ne bi Američani delali dobrega olja. Ker imajo glupo politiko? Ali pa preprosto zato, ker zaupate v 'dojčes kvalitet'. Na skoraj vsakem ameriškem avtomobilističnem forumu boš našel polno avtov, ki imajo preko 200k milj, niso pa nobene izjeme tisti s 500k. Tu pa se že zrajcate, če nekdo na cliota natakne plastični body kit. Raketa!

Ta tema bo počasi prešla v politični angažma. In vse to zaradi prekletih avtomatskih menjalnikov. :D
 
Uporabniški avatar
JEREMIJA79
Uporabnik
 
Prispevkov: 1235
Pridružen: Po okt 01, 2007 12:56 am

Napisal/-a JEREMIJA79 Po jan 14, 2008 11:44 am

Kyuss je napisal/-a:Aja, se pravi, v interesu proizvajalca olja je, da mi proda nekaj, za kar ne more jamčiti? Ti se torej potem voziš brez olja, glede na to, kako paničen si? Kako gre prva, druga? Malo polente bo še treba pojest.
Če je firma ameriška, še ne pomeni, da je slaba. Dvomim, da si kdajkoli v življenji držal v roki nek konkreten ameriški proizvod, ki ni bil izdelan na Tajvanu z ameriško nalepko. Skoraj vsa avtomobilska maziva delajo Američani. Še zmeraj lahko delajo dobro robo, tudi če je nacija v kurcu.
Seafoam je za Evropejca tudi neko navadno sranje, Američani pa poročajo da pomaga.
Kupiš vse, kar ti v gostilni povejo, a? Kako se je vozit 'na suho'?


Zaradi mene če si solato delaš z ATF mi je čisto vseeno,jaz se bom držal tistega kar piše v specifikaciji.Glede na to kako z gotovostjo govoriš o teh oljih moraš biti po tamalem magister kemije... :EE Ne vem pa kaj je s tabo in polento da jo omenjaš v vsakem postu zdej mi pade na pamet dvoje da je tvoja najljubša jed ali pa da si drugega ne moreš privoščiti. :idea:
 
Uporabniški avatar
JEREMIJA79
Uporabnik
 
Prispevkov: 1235
Pridružen: Po okt 01, 2007 12:56 am

Napisal/-a JEREMIJA79 Po jan 14, 2008 11:46 am

Pavel_P je napisal/-a:
JEREMIJA79 je napisal/-a:Pa tale firma je pač ameriška meni se ne zdi preveč kredibilna. :twisted:

Potem predvidevam da ameriških proizvodov in izumov ne uporabljaš? Lol, my ass ja..


Očitno ne znaš brati,pisal sem o konkretni znamki ne vem kaj te je tukaj zmedlo... :EE
 
Kyuss
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 78
Pridružen: So jun 04, 2005 11:47 am

Napisal/-a Kyuss Po jan 14, 2008 6:19 pm

Glej, Jeremija, zadnji čas je, da zapreš gobec. Še enkrat poudarjam - če ti vaški zanesenjak soli pamet s podatki o tem, kaj je dobro za avto, se ti in tvoji kolegi pošteno motite. Če si že človek SPECIFIKACIJ, bi lahko vedel, da calibra rabi 80W olje za menjalnik. Če neka firma, najsi je ameriška, dela avtolubrikante že več kot 50 let, potem tu ni natega. Nateg je zate zato, ker si skrajno užaljen, da česa takega ne moreš kupiti pri nas. A ti zrihtamo testno piksno, da te dokončno utišamo?
Aja, sori, ti imaš itak VW, kjer se je treba držati nur dojčes kvalitet und regulativ, já!
Škoda, da takih stvari o ameriških oljnih nategancijah ne pišejo v tistih avtorevijah, ki si jih nekatere uboge duše tule kupujejo po Petrolih, ko grejo enkrat na teden vplačat stavni listek.

Polento omenjam zato, ker si je ti že pošteno potreben, glede na to, da še tako dišiš po mleku iz 1979.
 
Uporabniški avatar
JEREMIJA79
Uporabnik
 
Prispevkov: 1235
Pridružen: Po okt 01, 2007 12:56 am

Napisal/-a JEREMIJA79 Po jan 14, 2008 11:22 pm

Kyuss je napisal/-a:Glej, Jeremija, zadnji čas je, da zapreš gobec. Še enkrat poudarjam - če ti vaški zanesenjak soli pamet s podatki o tem, kaj je dobro za avto, se ti in tvoji kolegi pošteno motite. Če si že človek SPECIFIKACIJ, bi lahko vedel, da calibra rabi 80W olje za menjalnik. Če neka firma, najsi je ameriška, dela avtolubrikante že več kot 50 let, potem tu ni natega. Nateg je zate zato, ker si skrajno užaljen, da česa takega ne moreš kupiti pri nas. A ti zrihtamo testno piksno, da te dokončno utišamo?
Aja, sori, ti imaš itak VW, kjer se je treba držati nur dojčes kvalitet und regulativ, já!
Škoda, da takih stvari o ameriških oljnih nategancijah ne pišejo v tistih avtorevijah, ki si jih nekatere uboge duše tule kupujejo po Petrolih, ko grejo enkrat na teden vplačat stavni listek.

Polento omenjam zato, ker si je ti že pošteno potreben, glede na to, da še tako dišiš po mleku iz 1979.


Prva stvar;žaljiv si po nepotrebnem,noben vaški zanesenjak mi ne soli pameti ker živim v mestu,amerikanci lahko delajo avtolubrikante 100 let pa jih ne bom vlival v moj avto in ja držim se tistega kar mi navaja proizvajalec.Potem pa še o stavah ki se jih pač ne poslužujem.Glede moje starosti pa tako sodeč po tvojem žargonu(Aja, sori, ti imaš itak VW)bi ker ne vem koliko si star pričakoval na drugi strani najstnika...Če se motim se že vnaprej opravičujem.
 
Uporabniški avatar
MacTron
Administrator a.com
 
Prispevkov: 8348
Pridružen: To sep 10, 2002 9:55 pm
Kraj: Dezela Kranjska

Napisal/-a MacTron To jan 15, 2008 12:34 pm

@Kyuss: off
verjemi da grejo razlage tudi brez zalitev in v prvem primeru bi lahko povedal bistvo
ni pa treba potencirat z ene skrajnosti v drugo... vsekakor ce je prizvajalec napisal
statistiko nekih lubrikantov jih ni zaradi tega ker medtem ni naredil 100.000 km probe
torej prav zaradi tega..
  • Vorsprung durch Technik | Progress through Technology
 
Uporabniški avatar
lisko
Moderator / upravnik foruma
 
Prispevkov: 8469
Pridružen: So mar 15, 2003 4:13 am

Napisal/-a lisko To jan 15, 2008 4:25 pm

Za primerjavo o ameriški in evropski masti......na Jeepu ( original iz ZDA) štekajo vse okne.....vse ključavnice.....ko razdereš najdeš belo mast ki je dejansko kot kamen ( spominja na svinsjko mast) Medtem ko na 15 let starem evropejcu gre vse kot bi blo včer namazano.......

Kot zanimivost pa servo volan..... blo premal olja... in dolil sem olje za servomehanizme ( btw s tem oljem na merđotu ni težav) v dveh dneh je začela pumpa tulit..... po ugotavljanju kaj bi lahk blo sem tlil to "novo" olje ven in nalil not original MOPAR tekočino za servomehanizme ( drago pa ko žafran) ....čudež...pumpa je vtihnila volan pa za odtenek mehkejši....tako da nekaj mora bit na samih mazivih......In če proizvajalec nekaj priporoča pol to sigurno ne zastonj.... je pa res da se marsikrat da pretentat.....neb verjel če neb doživel.
Slika
(Sine! Kaj naj nardim da pridem prek pločnika?......... Jeep-a si kup pa ne jamri :P ) :)
Vrni se na Sam svoj mojster

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 15 gostov