Predstavi postopek predelave/dodelave na avtu (v sliki in besedi)
 
Uporabniški avatar
mbseat
Novinec
 
Prispevkov: 128
Pridružen: Ne apr 15, 2007 12:19 am
Kraj: Gonjače/Goriška brda

Izdelava lahkega priklopnika (avtoprikolice)

Napisal/-a mbseat Ne jan 13, 2008 10:00 pm

V načurtu imam izdelavo prikolice za avto.Zanima me če kdo ve kako je z merami za izdelavo takih orikolic.A obstajajo kake norme glede širine in dolžine prikolic najbolj pa me zanima kako je z dolžino ojesa. Hvala za pomoč že v naprej
LP Mitja
www.seat-team.si When emotions come together
 
Uporabniški avatar
tmtslash
Uporabnik
 
Prispevkov: 853
Pridružen: Sr mar 14, 2007 4:13 am
Kraj: Slovenj Gradec

Napisal/-a tmtslash Ne jan 13, 2008 10:18 pm

ce mas to za domaco uporabo, za doma okol bajte kaj furat, pol mere niti niso tak pomembne, po obcutku! ce pa mas to za cesto itd. je pa itak useeno kake mere so, ker tega nebos mogo homologirat!
Bolš je drazja kvaliteta, ko pa poceni kvantiteta :)
 
Uporabniški avatar
MacTron
Administrator a.com
 
Prispevkov: 8348
Pridružen: To sep 10, 2002 9:55 pm
Kraj: Dezela Kranjska

Napisal/-a MacTron Ne jan 13, 2008 10:36 pm

@mbseat: bo verjetno ceneje ce kupis ...konec koncev te bo material prisel malo
ampak ostale listine pa letanja pa dodajo ceno € +

tukaj si oglej cene in mere :idea:
http://www.jawa.si/prikolica.htm
  • Vorsprung durch Technik | Progress through Technology
 
Uporabniški avatar
mbseat
Novinec
 
Prispevkov: 128
Pridružen: Ne apr 15, 2007 12:19 am
Kraj: Gonjače/Goriška brda

Napisal/-a mbseat Po jan 14, 2008 8:31 pm

Hvala za odgovore.
V bistvu je tako da lahko dobim že narejeno ogrodje prikolice ki že ima ploščico in homologacijo samo je brez ojesa ker ga je lasnik odstranil ker je to potreboval za drugo prikolico.
Zdaj sem malo v dilemi kaj naredit ali res kupiti novo ali kupiti to rabljeno in jo obnoviti.
LP Mitja
www.seat-team.si When emotions come together
 
dsf
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 18
Pridružen: Če mar 30, 2006 8:08 pm

Napisal/-a dsf Po feb 04, 2008 11:09 pm

Pred nekako štirinajstimi dnevi sem na Reki videl zelo zanimivo prikolico. Nekdo je prežagal bolhco na pol, montiral šlep štango in Eureka. Motor je pustil noter !
Pa saj tip je genij ! Ker mojemu avtu kronično primankuje konjev sem prišel na idejo ,da bi res potreboval del avta kjer bi imel še vgrajen motor, po možnosti avtomatski menjalnik in s pomočjo prikolice bi si lahko prav elegantno pomagal hitreje priti iz točke a v b.
 
Uporabniški avatar
_YUGO-GVX_
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1583
Pridružen: Po mar 21, 2005 3:20 pm
Kraj: Črnomelj

Napisal/-a _YUGO-GVX_ To feb 05, 2008 8:23 pm

uf, to se mi zdi nevarna ideja (nelegalna itak).

to z prikolico se bi pa dalo rešit.najlažje je da dobiš oje od npr. TPV- ja (najceneje in najlažje dobit, ker je domač proizvajalec.zraven še sklopko z papirji. seveda mora elektrika štimat, luči, odsevniki (vse z E-jem :lol: ) in se da dobit papirje za na cesto, seveda sam tega ne boš šel delat, maš pa podjetja ki se z tem ukvarjajo.
litr bencina, litr olja ;)
 
Uporabniški avatar
myster
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1978
Pridružen: Pe feb 09, 2007 3:43 pm
Kraj: malo tu, malo tam, odvisno od vremena

Napisal/-a myster To feb 05, 2008 9:29 pm

mi imamo doma narejeno (podvozje je od stoenke).ogrodje nevem kk je sestavljeno, ker tto prikolico imamo jo še preden sem se jaz rodil.ima pa še od stoenke luči, tako da za signalizacijo je tudi poskrbljeno.sma šla s fotru v kamnolom v Veliko Pirešico (s polotom seveda-50hp-vem da mi marsikateri nebo verjel).blo je točno 1 tona, ko sma šla nazaj na vago.in presenetljivo se je obnesla prikolica.avto pa je mal dolg rabu do pospeškov :).mamo predvsem za domačo uporabo in se gre na cesto z njo 1x na mesec pa do zdej še ni noben policaj opazu oz. kompliciru. je pa res zavarovana. v primeru, če se drog odlomi je še vedno zasilna jeklena zajla.
Lep pozdrav :)
Vrni se na Sam svoj mojster

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 40 gostov