Predstavi postopek predelave/dodelave na avtu (v sliki in besedi)
 
Uporabniški avatar
NejcZ
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1506
Pridružen: Po dec 24, 2007 7:35 pm
Kraj: Mozirje

Re: Parkirni senzorji - izbira

Napisal/-a NejcZ Sr mar 02, 2011 8:02 pm

30cm je minimum detection range... meni se to zdi preveč, na 30cm (ok, vsaj k zidu) lahko vsak parkira brez senzorjev.

http://www.youtube.com/watch?v=3ZjthbW_ ... 3DE14E851E

kaj takšnega :)
I'm not speeding I'm qualifying...
 
Uporabniški avatar
crxdelsol
aka Technologic aka dejcc
 
Prispevkov: 2330
Pridružen: Ne okt 17, 2010 10:13 pm

Re: Parkirni senzorji - izbira

Napisal/-a crxdelsol Sr mar 02, 2011 9:05 pm

tole je tale "antenski trak" ane ?
 
Uporabniški avatar
fare
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2085
Pridružen: Po feb 07, 2005 8:10 pm

Re: Parkirni senzorji - izbira

Napisal/-a fare Sr mar 02, 2011 9:14 pm

Ja,fantje kdo je za naj se oglasi pa gremo skupaj h Skubicu, pa še kaki skupinski popust dobimo in je!
8)
 
Uporabniški avatar
uros_p
Novinec
 
Prispevkov: 485
Pridružen: Ne jul 01, 2007 4:37 pm
Kraj: Prevalje

Re: Parkirni senzorji - izbira

Napisal/-a uros_p Sr mar 02, 2011 11:09 pm

crxdelsol je napisal/-a:tole je tale "antenski trak" ane ?


Ja, to je to.
Slika
 
Uporabniški avatar
uros_p
Novinec
 
Prispevkov: 485
Pridružen: Ne jul 01, 2007 4:37 pm
Kraj: Prevalje

Re: Parkirni senzorji - izbira

Napisal/-a uros_p Če mar 03, 2011 11:19 am

fare je napisal/-a:Ja,fantje kdo je za naj se oglasi pa gremo skupaj h Skubicu, pa še kaki skupinski popust dobimo in je!
8)


Čakaj, jaz grem komaj jutri po avto :) Potem pa bom videl, kako gre moji dragi od rok parkiranje rikverc... Če bo potreba po njih, je Skubic v moji ožji izbiri. Razen če bom šel v varjanto traku, to pa še ne vem.
Slika
 
Uporabniški avatar
montezemolo
Novinec
 
Prispevkov: 286
Pridružen: To okt 20, 2009 9:24 am
Kraj: Lj

Re: Parkirni senzorji - izbira

Napisal/-a montezemolo Če mar 03, 2011 11:55 am

uros_p je napisal/-a:Mene to, da jih avtoindustrija danes ne vgrajuje ne prepriča, da so zaradi tega slabši. Namreč ta trak je skoraj 1x dražji od senzorjev, vemo pa, da se vse vrti okoli denarja. Poleg tega senzorji zagotovo delujejo zadovoljivo, zakaj potem preiti na trak? Jaz sicer vem, zakaj bi prešel na trak in sicer zato, ker ne potrebuje vrtanja v odbijač. To pa naredi lažjo montažo, in še pomembnejše - ne spremeni zunanje podobe avta, ker se zgleda nalepi na notranjo stran odbijača.

Torej, še vedno iščemo informacije iz prve roke o tem, kako se trak obnese v praksi....


no pri recimo bentley continentalu najbrž nebi gledali, če je tisti trak 200€ dražji od navadnih senzorjev, v primeru, da bi bil veliko boljši, kajne? pa vseeno veselo vgrajujejo navadne. enako pri vseh novejših mercedesih... ko sem govoril o proizvajalcih avtomobilov nisem imel v mislih kie, fiata, renaulta...

mislim, da boljšega merila ni... so oni veliko večji strokovnjaki od nas tule na forumu :)
 
Uporabniški avatar
uros_p
Novinec
 
Prispevkov: 485
Pridružen: Ne jul 01, 2007 4:37 pm
Kraj: Prevalje

Re: Parkirni senzorji - izbira

Napisal/-a uros_p Če mar 03, 2011 12:12 pm

@montezemolo: Jaz si to tk predstavljam, da čisto odvisno kako gledaš na stvar. Če je avto s tem opremljen tovarniško, potem nima smisla, da se vgrajuje trak, ker senzorji delujejo točno tako kot pričakujemo, kar je bistvo vsega skup. In če so poleg tega še cenejši, potem nima veze, ne glede na znamko in prestiž, da se vgrajuje dražji element za enak efekt.
Če pa avto tovarniško ni bil s tem opremljen, pa se mi zdi, da je vsaj vredno razmisliti o smiselnosti traka, čeprav je dražji. Predvsem zato, ker je montaža lažja pa še vrtanja ni potrebnega. To pa je kar tehten razlog, sploh če imaš bentleya a ne :)
Slika
 
Uporabniški avatar
MacTron
Administrator a.com
 
Prispevkov: 8348
Pridružen: To sep 10, 2002 9:55 pm
Kraj: Dezela Kranjska

Re: Parkirni senzorji - izbira

Napisal/-a MacTron Če mar 03, 2011 8:21 pm

uros_p je napisal/-a:Torej, še vedno iščemo informacije iz prve roke o tem, kako se trak obnese v praksi....


Zal s prve ne, z druge roke pa: viewtopic.php?p=1313395#p1313395
  • Vorsprung durch Technik | Progress through Technology
 
Uporabniški avatar
uros_p
Novinec
 
Prispevkov: 485
Pridružen: Ne jul 01, 2007 4:37 pm
Kraj: Prevalje

Re: Parkirni senzorji - izbira

Napisal/-a uros_p Če mar 03, 2011 10:00 pm

Hvala MacTron, sem si prebral in vrtal še dalje. Na kratko, sem ugotovil to, da naj bi ta trak sicer bil občutljiv v močnem dežju in snegu, vendar ne na način, da neprestano piska, temveč, da se mu zmanjša max. domet iz 75 cm na 10 - 15 cm. Hkrati je bilo povedano, da je trak manj občutljiv na dež kot senzorji v smislu lažnega piskanja. Glavna slbost pa naj bi bila, da antensko magnetno polje popači že vsaka kovina na razdalji 3 - 4 cm od antenskega traku, zaradi česar se idealni max domet 75 cm nekoliko zmanjša. Zaradi tega tudi ni možna vgradnja na kovinske odbijače.

Citiram:

Electro-Magnetic

Electro-magnetic kits operate passively, like our eyes at dusk - minus the flashlight. They have a lower maximum range than the ultra-sonic variety, but they are also more sensitive up close. I like to think of the electro-magnetic type as being more of a true "park assist" system, while the ultra-sonic type is more of "an excuse not to look behind you when doing general reversing". One way to describe how the system works is that it takes a "picture" of what is directly behind the vehicle when the circuitry is initially activated. It assesses the situation and stores it in memory, saying "ok, this is what the norm is". Bike rack or no bike rack, the "picture" remains the norm until the next time you back up and activate the circuitry (during which time it reassesses the situation). Anything that changes while moving the car in reverse (or which enters the field when the car is stationary) is detected, and the range to the object is calculated using some magical procedure that I won't pretend to fully understand. Anything that is hanging off of the back of the vehicle like a bicycle that moves along with the vehicle (as long as it is at least 3cm away from the antenna strip) is ignored.

PROs: approximate 4" (10cm) minimum range ; completely invisible once installed (mounts to the inside of the bumper skin) ; no drilling of bumper required ; sensor antenna is protected by the bumper itself ; less susceptible to falling snow or heavy rain (range is reduced to only about 10-15cm, but at least it won't beep continuously all the time) ; CAN-bus compatible (note: ultra-sonic kit manufacturers do not state this, and if asked might respond with blank stares, but they may work in our cars) ; only detects objects moving with respect to the antenna field (meaning that bike racks can be left mounted or dismounted without causing false warnings) ; available in front (audio only) and rear (visual and audio) bumper versions

CONs: approximate 2.5 foot (75cm) maximum range ; antenna field "distorted" by any metal within 1.5" (3-4cm) of antenna strip ; can't be installed in vehicles with metal bumpers (or in those with metal crash bars under the bumper skin that is too close to the skin) ; used by few OEM auto manufacturers (draw your own conclusions about that)

The main differences between the two that are of interest here is that:

a) the electro-magnetic kit doesn't require drilling of the bumper, where ultra-sonic kits -- with the exception of the rather ugly surface-mount kits -- do, and

b) different minimum/maximum ranges of operation

The first point is important if you just don't feel comfortable drilling holes in your bumper. You may slip with the drill, or screw up and not get the sensors installed perfectly center, or in a line that isn't straight. Or you may want to remove them at some time -- leaving large holes that will require at least two large bumper stickers to cover up. The electro-magnetic kit requires no drilling of the bumper, so there's no fear of not doing a pristine installation. The kit is also easily transferable to another vehicle because the kit comes with a spare antenna (ie: you just leave the old one attached to the bumper and the next owner will be none the wiser).

The second point is the main one: range. You have to ask yourself this question: do I want a parking assist device that won't notify me until I'm within about 2.5 feet of an obstacle, yet is sensitive enough to tell the difference between 4" and 6"? Or do you want one that will scan outwards all the way to about 10 feet and warn you of children's toys or pedestrians behind you, but can't tell you the difference between 4" and 12" when you're trying to fit into that tiny parking space down in Little Italy when you've already looked everywhere for a spot and you're running late and your parents are gonna be pissed. Of course, there's nothing to stop you from installing a kit of each type -- maybe an audible ultra-sonic kit for long range and an visual electro-magnetic kit for pin-point accuracy.



Vir: http://www.saturnfans.com/forums/showthread.php?t=145424
Slika
 
h4ck
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 583
Pridružen: So nov 04, 2006 2:25 pm

Re: Parkirni senzorji - izbira

Napisal/-a h4ck Če mar 03, 2011 10:15 pm

Da nebote naredli doktora iz senzorjev, evo moj primer - senzorji so za 20€ (z ebay) , to kar je pa sliki je pa max kar bi naj senzorji zaznali.
Pa nic ne piskajo bzw, ne v dezju pa ne v snegu, tako da kar se mene tiče so OK :

http://www.shrani.si/?1s/Eh/Egmr4Qs/201 ... 154240.jpg
 
Uporabniški avatar
vojkostar
Uporabnik
 
Prispevkov: 934
Pridružen: Pe jun 23, 2006 11:12 pm

Re: Parkirni senzorji - izbira

Napisal/-a vojkostar Če mar 03, 2011 10:22 pm

tjle senzorji iz dealextrema za 20€ so super :D
 
Uporabniški avatar
uros_p
Novinec
 
Prispevkov: 485
Pridružen: Ne jul 01, 2007 4:37 pm
Kraj: Prevalje

Re: Parkirni senzorji - izbira

Napisal/-a uros_p Če mar 03, 2011 11:04 pm

Nekateri smo takšni, da že po naravi vrtamo in sprašujemo stvari. Če ne drugega že iz gole radovednosti.
Slika
 
Uporabniški avatar
NejcZ
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1506
Pridružen: Po dec 24, 2007 7:35 pm
Kraj: Mozirje

Re: Parkirni senzorji - izbira

Napisal/-a NejcZ Pe mar 04, 2011 10:08 am

Meni je pa načeloma vseeno če je treba vrtat, v odbijačo že tako imam tovarniško pripravljene luknje, samo še v letvico ki jih prekriva bi jih moral naredit. Če si vzameš čas, lahko itak v nulo narediš, da izgleda kot iz tovarne ;)
I'm not speeding I'm qualifying...
 
Uporabniški avatar
Skubic
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 580
Pridružen: Po avg 23, 2004 1:00 pm

Re: Parkirni senzorji - izbira

Napisal/-a Skubic Po apr 11, 2011 8:48 am

Malo si bom sposodil temo, saj konec koncev se je tukaj veliko govorilo o tem.

V nedeljo se je končno našel čas za montažo senzorjev, tako da sem pritisnil še ene par slikc, za predstavo.

Tegale se bomo lotil

Slika

Slika

Slika


Čez cca 15min

Slika


Najprej sem ga na hitro opral, predvsem z notranje strani

Slika


Ko se je odbijač sušil sem opravil druge stvari

Slika

Slika

Slika


In pa z novo pridobitvijo

Slika

Slika


Odbijač je na žalost bil malo poškodovan, ampak se stranka (v tem primeru fotr :D) ni odločila za menjavo, bomo počakal da bo kakšna zavarovalnica plačala :) zaenkrat vsi zadovoljni :)

LP d
 
Uporabniški avatar
adis
Uporabnik
 
Prispevkov: 8095
Pridružen: To jan 30, 2007 1:47 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Parkirni senzorji - izbira

Napisal/-a adis Po apr 11, 2011 12:22 pm

nevem, če je v temi bil objavljen link ampak vseeno nekaj info izpred 2 let na bmw forumu:

http://forum.bmwslo.com/showthread.php?t=61217
 
Uporabniški avatar
Skubic
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 580
Pridružen: Po avg 23, 2004 1:00 pm

Re: Parkirni senzorji - izbira

Napisal/-a Skubic Po apr 11, 2011 1:01 pm

Različne izkušnje in mnenja :D
 
Uporabniški avatar
domen90
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 504
Pridružen: Sr apr 20, 2011 9:09 pm

Re: Parkirni senzorji - izbira

Napisal/-a domen90 Če apr 21, 2011 7:42 pm

Pozdravljeni. Sicer nikoli nisem imel težav s parkiranjem, ampak pri trenutnem avtomobilu (BMW serija 3 e46 limuzina) pa nikakor ne dobim občutka koliko je avto oddaljen od stene, ker je zadnja šipa pozicionirana tako visoko, da ne vidiš prtljažnika. Razmišljal sem v tej smeri, da bi kupil originalno letvico z luknjami za senzorje za zadnji odbijač, ter vgradil nekaj enostavnega, da samo piska. Katere senzorje priporočate? Seveda bi dal zanje čimmanj ker jih bom zelo redko rabil in ne rabim neke ultra natančne zadeve, bi pa rad da dela tako kot mora in da se ne kvari. Pa seveda da na piska brezveze, npr. ko v dežju kaka kapljica spolzi čez senzor.
Slika
 
Uporabniški avatar
matey18
Novinec
 
Prispevkov: 296
Pridružen: Sr jan 23, 2008 3:29 pm
Kraj: kranj

Vgradnja Parkirnih senzrjev

Napisal/-a matey18 Po jul 11, 2011 8:40 pm

Nabavil sem si parkirne senzorje in ker sem bolj laik pri teh zadevah me zanima če kdo pozna koga na Gorenjskem ali okolici LJ ki bi mi to zmontiral za razumno ceno. Klical sem enega od monterjev v okolici pa mi je prbil ceno 80€ kar je 1x več kot sem dal za senzorje . Največji problem bi bil da je tisti ekranček brezžičen in se priklopi v vžigalnik jst bi pa rad da se to priklopi nekam v armaturo da se te žice ne vidi in mi ne zavzema vžigalnika.

Anyone??
 
blazkom
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 676
Pridružen: Sr jun 08, 2011 8:52 am

Re: Vgradnja Parkirnih senzrjev

Napisal/-a blazkom Po jul 11, 2011 10:25 pm

Bi se dalo dobiti kak opis tega kompleta, oziroma slikco. Drugače je to zelo enostavno če je tako kot si napisal.
HVALA
 
Uporabniški avatar
Skubic
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 580
Pridružen: Po avg 23, 2004 1:00 pm

Re: Vgradnja Parkirnih senzrjev

Napisal/-a Skubic Po jul 11, 2011 10:29 pm

Lahko, na ZS :)
Vrni se na Sam svoj mojster

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 39 gostov