Predstavi postopek predelave/dodelave na avtu (v sliki in besedi)
 
Kavs
Novinec
 
Prispevkov: 341
Pridružen: Pe maj 28, 2010 7:23 am

Re: MINI Cooper S (KMT 002)

Napisal/-a Kavs So feb 04, 2012 2:37 pm

Lightweight program. :)

Prišparek na teži. Več kot 3 kg samo na jermenicah. :)

Slika
 
Uporabniški avatar
dominic
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 655
Pridružen: Ne jul 04, 2004 5:23 pm

Re: MINI Cooper S (KMT 002)

Napisal/-a dominic Ne feb 05, 2012 1:55 pm

kaj pa glavna gred, kaksna je rezlika glede na prej, sicer na konjih se nebo poznalo, se bo pa zato lazje vrtelo...plus se kaksna obdelava vztrajnika, zna to bit lep izkoristek na tezi...ter odzivu motorja, glede na prej...nisem videl odgovora ce je balansirana, je ze nekdo prej omenil...ali pa sem spregledal...
..::"Burn Ruber....Keiichi Tsuchiya.... Not Your Soul"::..
 
p|X|
Novinec
 
Prispevkov: 445
Pridružen: Ne maj 15, 2005 4:31 pm
Kraj: Maribor

Re: MINI Cooper S (KMT 002)

Napisal/-a p|X| To feb 07, 2012 9:06 am

mislim da se odgovor ponudi sam od sebe, nebalansirana zadeva bi pomenila hitro uničenje ležajev in posledično motorja. Glede na to da rihta zadeve tipi topi ne dvomim v to ali je balansirana ali ne
 
Uporabniški avatar
ven0m
Uporabnik
 
Prispevkov: 1323
Pridružen: Po jun 11, 2007 12:21 pm
Kraj: Maribor

Re: MINI Cooper S (KMT 002)

Napisal/-a ven0m To feb 07, 2012 12:43 pm

p|X| je napisal/-a:mislim da se odgovor ponudi sam od sebe, nebalansirana zadeva bi pomenila hitro uničenje ležajev in posledično motorja. Glede na to da rihta zadeve tipi topi ne dvomim v to ali je balansirana ali ne


Že 3x so vprašali in še do zdaj nekako ni blo odgovora, zato tudi že mene firbec matra =P
Jeremy Clarkson: "So when you were saying that it won’t slide, what you meant was, ‘I can’t slide it.’“
James May: "Yes."
 
Kavs
Novinec
 
Prispevkov: 341
Pridružen: Pe maj 28, 2010 7:23 am

Re: MINI Cooper S (KMT 002)

Napisal/-a Kavs Sr feb 08, 2012 12:16 pm

Ljudje božji, pa kje vi živite?

Na forumih večkrat opažam, da bi ljudje radi informacije do katerih smo nekateri prišli z velikim tako časovnim, kot finančnim vlaganjem. Ti časi so žal mimo.

Edit (mod): oglaševanje!!!

PS: Mogoče ta post zveni res malo arogantno - vendar vprašajte se sami sebe - bi dajali informacije s katerimi počasi pridobivate nazaj to, za kar ste zapravili in garali nekaj let. Mislim da ni treba na glas povedat odgovora, ker je že jasen. :)
 
Uporabniški avatar
=swen=
Uporabnik
 
Prispevkov: 810
Pridružen: To okt 14, 2008 3:04 pm
Kraj: gorenjska

Re: MINI Cooper S (KMT 002)

Napisal/-a =swen= Sr feb 08, 2012 2:32 pm

OK. Razumem da ne bi rad preveč povedal, kar si se naučil na svojih izkušnjah...

Ampak, kaj izdaš s podatkom če je gred balansirana ali ne, kar jih je zanimalo zgoraj?

Napisal si kontakt, da če kdo želi lahko dobi tako obdelano gred.
Zdej jest ne vem, ampak po moje boš moral interesentu povedat kaj bo s tem pridobil in zakaj se izplača menjati 'stock' gred za tako obdelano...
Nevem kdo bi kupoval gred brez da bi vedel kaj z njo pridobi... In če gred ni balansirana, da kupec lahko pričakuje hitrejšo obroba ostalih delov (ležajev...

Ker če ne izdaš čisto nobenega podatka, potem v tej temi lahko pričakuješ komentarje le v smeri: Uau kako dobro izgleda. Jest bi tut to imel...
 
jani.vuk
Novinec
 
Prispevkov: 398
Pridružen: Če nov 23, 2006 3:27 pm
Kraj: Idrsko pri Kobaridu

Re: MINI Cooper S (KMT 002)

Napisal/-a jani.vuk Sr feb 08, 2012 3:06 pm

Swen usak ki ima željo po taki gredi ve zakaj jo hoce in kaj z njo pridobi in kakr sam vem od kdaj kavs predeluje minija je to ze po mojem spominu od leta 2004 ne me prijet lahko pa ze prej meni se je u spomin udalo takrat brembo čeljusti ko je šel kavs na kafe mini pa pred hotelom tako da zastopim zakaj takih zadev ne izjavi za navdne laike pa naj pogledajo na net kjer use piše kaj se z gredjo pridobi
A2R.SI
 
Uporabniški avatar
skopusnik
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 515
Pridružen: Pe jul 18, 2008 7:59 pm

Re: MINI Cooper S (KMT 002)

Napisal/-a skopusnik Sr feb 08, 2012 3:26 pm

Za kakšno vejico, piko pa to pa najbrž še nisi slišal ne?
www.mihafabijan.si
Renault Sport
 
Uporabniški avatar
=swen=
Uporabnik
 
Prispevkov: 810
Pridružen: To okt 14, 2008 3:04 pm
Kraj: gorenjska

Re: MINI Cooper S (KMT 002)

Napisal/-a =swen= Sr feb 08, 2012 3:49 pm

Haha, potem pa oprostite gospodje. :lol:
Če ste toliko znanja pojedli in naumili, da je težko osnove povedat, ki so očitno tudi javno dostopne, jah potem pa nimam več kaj dodati.
 
Uporabniški avatar
primozek68
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1983
Pridružen: Če dec 18, 2008 8:50 pm

Re: MINI Cooper S (KMT 002)

Napisal/-a primozek68 Sr feb 08, 2012 3:59 pm

Zelo arogantno. Potem tudi slike zadrži zase in cel projekt. Mislim, pa da niste tople vode odkrili s tem poliranjem.

edit (mod): Izbrisano!!!
Sex turns gay people into Mexicans.
 
iro
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 34
Pridružen: Po sep 03, 2007 7:12 pm

Re: MINI Cooper S (KMT 002)

Napisal/-a iro Sr feb 08, 2012 4:17 pm

Jaz k kupim avto vedno vprašam če so kolesa balansirana. :lol:
 
Uporabniški avatar
alanq4
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1700
Pridružen: Pe apr 15, 2005 11:02 pm
Kraj: ljubljana

Re: MINI Cooper S (KMT 002)

Napisal/-a alanq4 Sr feb 08, 2012 4:21 pm

Kavs je cisto ok dec, mi je pa čisto jasno da mu gre na živce ko se ga sprašuje osnove. Pa kaj res mislite da je gred porihtal pa ne zbalansiral???
Drugače pa za 4cil motor ni neke znanosti z balansiranjem in se res vse najde na netu, je pa pri v6 to drugače.
Alfa Romeo 156 "project real GTA" in 166 2.4 jtd mau okrepljena :)
 
Uporabniški avatar
croma_man
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4288
Pridružen: So nov 02, 2002 10:42 pm
Kraj: Celje

Re: MINI Cooper S (KMT 002)

Napisal/-a croma_man Sr feb 08, 2012 4:50 pm

fish, razen parih redkih izjem ta forum temelji na internet mojstrih. Za delavnico je večina slišala, notri je pa ta večina bila samo pri okencu za plačilo uslug/popravila, za take je pravi tuning čipanje za 200€, ko pa se na avtu kupljenem na kredit znucajo 19" gume, kupijo 16" ker je ceneje, ali pa je še edini avto ki ga vozijo last matere. Definitivno od takega ti nikol neboš mel koristi oz. bo kaj kupil pri tebi :mrgreen:
the brand with the three stripes :)
 
Kavs
Novinec
 
Prispevkov: 341
Pridružen: Pe maj 28, 2010 7:23 am

Re: MINI Cooper S (KMT 002)

Napisal/-a Kavs Sr feb 08, 2012 7:08 pm

Slovenska mentaliteta. :)

Jokat kako nč nimam in kurcat čez druge. Vedno se nekaj najde, sam da se lohk skurca. :)

Čez dve uri grem sestavljat 1.6 300 HP engine.

Edit (mod): izbrisano!!!
 
Kavs
Novinec
 
Prispevkov: 341
Pridružen: Pe maj 28, 2010 7:23 am

Re: MINI Cooper S (KMT 002)

Napisal/-a Kavs Sr feb 08, 2012 7:31 pm

croma_man je napisal/-a:fish, razen parih redkih izjem ta forum temelji na internet mojstrih. Za delavnico je večina slišala, notri je pa ta večina bila samo pri okencu za plačilo uslug/popravila, za take je pravi tuning čipanje za 200€, ko pa se na avtu kupljenem na kredit znucajo 19" gume, kupijo 16" ker je ceneje, ali pa je še edini avto ki ga vozijo last matere. Definitivno od takega ti nikol neboš mel koristi oz. bo kaj kupil pri tebi :mrgreen:


Tle pr nam nč ne kupjo. Vsi bi nek strokovn tuning da bi nažgal pol švabarije, plačal bi za to pa natanko 5.00 EUR in nič več. Iz dolgčasa vsak dan gledajo avto.net in sanjajo katerga Porscheja bodo kupli, k bodo bogati.
Ko se tega naveličajo se razpršijo po raznoraznih forumih in težijo kot teli tle. Sem imel na žalost osebne izkušnje s takim tipom....škoda besed.

Vidiš da sem enmu takmu dal ponudbo. Me zanima je a je prpravljen zastojn uživat - al je na svetu sam zato da dela s hrane drek. Je pa res, da če ne dokaže bo izpljuval tja 2000-3000 EUR. Ampak ker je tako prepričan v svojo izjavo, ne dvomim da bo sprejel. :-)
 
NoFear85
Novinec
 
Prispevkov: 323
Pridružen: Ne jun 21, 2009 11:32 am

Re: MINI Cooper S (KMT 002)

Napisal/-a NoFear85 Sr feb 08, 2012 7:42 pm

Kavs, ne vem zakaj se spuscas na ta nivo, sam sem te videl 29. na Grobniku in opazil cesa si sposoben. Pa avto je tudi na precej visjem nivoju kot je nivo izrazanja na forumu. Zal upada ugled tega foruma iz dneva v dan. Enako velja zate Croma.

Naslednjic bodi pripravljen, ker te cuknem za rokav 8)
 
Kavs
Novinec
 
Prispevkov: 341
Pridružen: Pe maj 28, 2010 7:23 am

Re: MINI Cooper S (KMT 002)

Napisal/-a Kavs Sr feb 08, 2012 8:25 pm

NoFear85 je napisal/-a:Kavs, ne vem zakaj se spuscas na ta nivo, sam sem te videl 29. na Grobniku in opazil cesa si sposoben. Pa avto je tudi na precej visjem nivoju kot je nivo izrazanja na forumu. Zal upada ugled tega foruma iz dneva v dan. Enako velja zate Croma.

Naslednjic bodi pripravljen, ker te cuknem za rokav 8)


Bom na kratko odgovoril.
Ker imam dnevno veliko opravka z ljudmi - velikokrat tudi s takimi, ki težko razumejo zakaj se voda v bojlerju segreje ipd.... - sem se naveličal razlagati med vrsticami, ker največkrat ampak res največkrat ne razumejo, kaj jim je povedano.

Če g. Boštjan al kdorkoli že je, ne razume, da zlajšana gred in lighweight program jermenic ni nadomestek mojega vampa mu bo že težko bilokdo na tej zemlji pomagal. Jermenice so trenutno the hotest thing on the MINI market zdaj - in sem sliko delil z vami. Po domače povedano - bmk tudi če ne prilepim nobene več in naj potemtakem moderatorji celotno temo zbrišejo.
Torej zakaj tak nivo. Ker le tako ti zabitki razumejo v prvo, ko poveš. Ko ga prizadene v dno duše, razume takoj kaj si mu hotel povedat. Sem se trudil drugače a moje delo narekuje veliko časa in modrosti (ne rihtam samo MINI jev, če je kdo v to prepričan - in je MINI bolj sprostitev in hoby - čeprav nosi zlata j***a :mrgreen: ), zato žal moram takim na hitro dopovedati. In to gre samo na tak način. Žal...

Sem mu pa dal konkretno ponudbo (jaz bi skakal pod strop - namreč stojim vedno za svojimi besedami in mi kaj takega ne bi bilo težko sprejet), vendar kar verjamem ko je slišal kakšne številke so v ozadju, da si je premislil. Ali pač ne....

Kar se rokava tiče: Ni problema - če bom na volji. Včasih ljudje ujamejo nepravi trenutek. oops :mrgreen:
 
Uporabniški avatar
primozek68
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1983
Pridružen: Če dec 18, 2008 8:50 pm

Re: MINI Cooper S (KMT 002)

Napisal/-a primozek68 Sr feb 08, 2012 8:48 pm

Jaz sem odg. samo na aroganten odnos, češ, da ti že ne boš ''sipal biserov svinjam'' (btw, tako se reče). V drugi sapi pa poveš, da je itak vse na internetu. Kaj zdej?

Do takrat sem le spremljal temo brez umešavanja. Kot se ne vmešavam cromi, elgatu, skull-u, stony-ju in ostalim, ki znajo nekaj narediti.

Glede teže, da te še malo podražim, pa sam veš, kaj bi bilo najučinkoviteje in najceneje.
Sex turns gay people into Mexicans.
 
Uporabniški avatar
Strumpf
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 35
Pridružen: To okt 25, 2011 10:43 pm

Re: MINI Cooper S (KMT 002)

Napisal/-a Strumpf Sr feb 08, 2012 8:57 pm

Kavs je napisal/-a:
croma_man je napisal/-a:fish, razen parih redkih izjem ta forum temelji na internet mojstrih. Za delavnico je večina slišala, notri je pa ta večina bila samo pri okencu za plačilo uslug/popravila, za take je pravi tuning čipanje za 200€, ko pa se na avtu kupljenem na kredit znucajo 19" gume, kupijo 16" ker je ceneje, ali pa je še edini avto ki ga vozijo last matere. Definitivno od takega ti nikol neboš mel koristi oz. bo kaj kupil pri tebi :mrgreen:


Tle pr nam nč ne kupjo. Vsi bi nek strokovn tuning da bi nažgal pol švabarije, plačal bi za to pa natanko 5.00 EUR in nič več. Iz dolgčasa vsak dan gledajo avto.net in sanjajo katerga Porscheja bodo kupli, k bodo bogati.
Ko se tega naveličajo se razpršijo po raznoraznih forumih in težijo kot teli tle. Sem imel na žalost osebne izkušnje s takim tipom....škoda besed.

Vidiš da sem enmu takmu dal ponudbo. Me zanima je a je prpravljen zastojn uživat - al je na svetu sam zato da dela s hrane drek. Je pa res, da če ne dokaže bo izpljuval tja 2000-3000 EUR. Ampak ker je tako prepričan v svojo izjavo, ne dvomim da bo sprejel. :-)




:lol: Kavs, tole si pa odlicno povedal in zadel zebelj na glavico!! :lol:
Zal, to je Fact in iz lastnih izkusenj ti potrdim to.
Vecina bi, enkrat ko bi...
Veckrat berem v formu, kako opevajo tujino. Ampak tukaj v tujini tudi "hvala" ni vec zastonj.. zal
 
Uporabniški avatar
ven0m
Uporabnik
 
Prispevkov: 1323
Pridružen: Po jun 11, 2007 12:21 pm
Kraj: Maribor

Re: MINI Cooper S (KMT 002)

Napisal/-a ven0m Sr feb 08, 2012 9:33 pm

OFFTOPIC: Kavs, do sedaj sem vedno z veseljem spremljal tvoje teme, slike, optimizacije delov in izdelavo lastnih, vsa dogajanja glede minijev, etc... Tudi vrjamem, da imaš 99% opravka s samimi idioti (imam sam iste izkušnje z raznimi papki, ko prodajam kakšno elektroniko)... nas pa je še vedno % tistih, ki iz preproste radovednosti postavimo kakšno vprašanje in s tem ne mislimo nič slabega (npr. pred časom Maniak, ki je samo vprašal glede lopute) in če dobiš nato tako <sarcasm> prijazn </sarcasm> odgovor te to na nek način zelo odvrne... le moje mnenje (za katerega se ti bo po vsej verjetnosti kratko malo jebalo)... srečno :(
Jeremy Clarkson: "So when you were saying that it won’t slide, what you meant was, ‘I can’t slide it.’“
James May: "Yes."
Vrni se na Sam svoj mojster

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 32 gostov