Predstavi postopek predelave/dodelave na avtu (v sliki in besedi)
 
Uporabniški avatar
Black_Racer®
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1660
Pridružen: Po jul 10, 2006 1:40 pm
Kraj: Toti Cjele

Re: Popravilo odbijača **Fiat Punto nadaljevanje**

Napisal/-a Black_Racer® So jun 02, 2012 12:31 pm

Škoda da nisem js poslikal mojega ki sem ga popravljal ko je bil sprednji odbijač F. punto totalno polomljen v 7 koncih :D
1 3 5
2 4 6 R
 
Bambi158
Novinec
 
Prispevkov: 101
Pridružen: Po jun 14, 2010 11:45 am

Re: Popravilo odbijača **Fiat Punto nadaljevanje**

Napisal/-a Bambi158 Po jun 11, 2012 5:47 pm

Kako si pa zapolnil letvice na odbijaču od puntota? Ko si clean naredu?
 
Uporabniški avatar
x_beat
Novinec
 
Prispevkov: 116
Pridružen: Pe dec 31, 2010 5:01 pm
Kraj: Koroška

Re: Popravilo odbijača **Fiat Punto nadaljevanje**

Napisal/-a x_beat To jun 12, 2012 1:55 pm

Bambi158 je napisal/-a:Kako si pa zapolnil letvice na odbijaču od puntota? Ko si clean naredu?


letvice sem enostavno zalil z enako plastiko enake oznake kot odbijač, ampak pred tem sem moral odstraniti staro barvo potem sem vtopil mrežico v režo odbijača, črez njo pa sem dodajal novo plastiko, tako da mislim ni kite, :D da bi to kdaj poknalo :D

dodal bom pa še eno sliko za lažjo predstavo 8)
Slika
 
Uporabniški avatar
bam88
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 511
Pridružen: To jan 09, 2007 10:20 pm

Re: Popravilo odbijača **Fiat Punto nadaljevanje**

Napisal/-a bam88 So jul 07, 2012 2:49 pm

zanimivo ctivo :) se kej delas?
Renault Clio 1.8 16V l. 1993
 
Uporabniški avatar
x_beat
Novinec
 
Prispevkov: 116
Pridružen: Pe dec 31, 2010 5:01 pm
Kraj: Koroška

Re: Popravilo odbijača **Fiat Punto nadaljevanje**

Napisal/-a x_beat So sep 01, 2012 9:16 pm

in spet malo osvežitve 8)
torej časa nimam ker imam čez glavo drugih stvari za opravit, zato se odbijač počasi končuje, torej z korakom na ciljni črti se je izkazalo da je rahla neravnina, in zato je prišel kit za plastiko- odbijače na odbijač kar prikazuje tudi na prvi sliki, mislim da mi je lepo uspelo narediti odbijač in mislim da je to v Sloveniji edini
Slika
torej pošmirklano ter pripravljen za finese
Slika
let it rain :DDD
Slika

zadevo malo oblepimo in ga polepšamo 8)

Slika

Slika
Slika


tako zadeva je vbistvo končana, (nisem še naložil vseh slik) manjka še čas da zadevo zapečatimo na zadnji strani, ter ga malo stuširamo in našamponiramo potem pa čakamo na kupca, kjer bo pravilo: kdor prvi pride prvi melje

čao do naslednje osvežitve :DDD
 
Luksy
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: Pe sep 28, 2012 8:12 pm

Re: Popravilo odbijača **Fiat Punto nadaljevanje**

Napisal/-a Luksy Pe sep 28, 2012 8:14 pm

Zdravo. Odlično delo, zanima pa me katero orodje uporabljaš za "švasanje" plastike?
 
Uporabniški avatar
x_beat
Novinec
 
Prispevkov: 116
Pridružen: Pe dec 31, 2010 5:01 pm
Kraj: Koroška

Re: Popravilo odbijača **Fiat Punto nadaljevanje**

Napisal/-a x_beat Če nov 08, 2012 2:43 pm

zadeva končana
Slika

slike sledijo :D

(odbijač je naprodaj)
 
Uporabniški avatar
x_beat
Novinec
 
Prispevkov: 116
Pridružen: Pe dec 31, 2010 5:01 pm
Kraj: Koroška

Re: Popravilo odbijača **Fiat Punto nadaljevanje**

Napisal/-a x_beat Če nov 08, 2012 10:10 pm

torej obljubljene slike, zaradi šole ter službe (da še lahko preživimo v naši banana republiki) sem šele sedaj najdel čas za objavo končanega odbijača...
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
in tukaj še mrežica
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika

za konec pa še datum nesreče, datum končanega izdelka
Slika

torej kot omenjeno odbijač je na prodaj (vse info na zs), odbijač kot videno popravljen, tako da naj se ne kdo javi in potem teži zakaj ni nov in zakaj to in zakaj ono samo da bi zbijal ceno :roll:

Zadeve z varjenjem plastike in popravljanje odbijačev bom zaenkrat postavil na odstavni tir saj ce nisem v šoli sem v službi, če v službi nisem, se učim, če se ne učim si pa morem odpočiti (hvala vsem politikom in tajkunom da imam tako življenje v tej čudno vodeni državi :evil: )
če bodo kakšne priložnosti pa še objavim kakšne projekte 8)

pa lep pozdrav :D nasmejte se dokler, še ni davka na to :DDD
 
Uporabniški avatar
fantom
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 689
Pridružen: Pe jan 01, 2010 5:35 pm

Re: Popravilo odbijača **Fiat Punto ** KONČAN PROJEKT

Napisal/-a fantom Pe nov 09, 2012 3:15 pm

x_beat zadevo si super spedenu :bow , tud mrežice zgledajo kvalitetno prilepljene , da nebodo po nekaj grbinah na naših čudovitih cestah odpadle. drugače pa škoda da se je potrebno za "golo" preživetje odpovedat vsem hobijem in podobnim zadevam. upam da boš našel čas še za kakšen tak projekt in ga pridno dokumentiral. ;)
 
Uporabniški avatar
bam88
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 511
Pridružen: To jan 09, 2007 10:20 pm

Re: Popravilo odbijača **Fiat Punto ** KONČAN PROJEKT

Napisal/-a bam88 Po nov 12, 2012 12:43 pm

super sestavljeno/popravljeno ampak pobarvano je pa šlampasto.
Renault Clio 1.8 16V l. 1993
 
Uporabniški avatar
x_beat
Novinec
 
Prispevkov: 116
Pridružen: Pe dec 31, 2010 5:01 pm
Kraj: Koroška

Re: Popravilo odbijača **Fiat Punto ** KONČAN PROJEKT

Napisal/-a x_beat Po jan 28, 2013 11:56 pm

No pa se po nekakšnem predahu spet javljam nazaj, v večini odgovorit, in vprašat za nov projekt :twisted: :twisted:

fantom: Hvala ti za pohvale, to me včasih vzpodbudi in da veselje za druge projekte :D

bam88: dobro ni profesionalno v lakirnici pobarvano ampak šlampasto pa že spet ne :) slike tudi varajo nmal

torej imam vprašanje kaj menite o novem projektu? dobil sem odbijač ki je tu in tam zlomljen , rahlo zvit ampak nič hudega, gre se ponovno za Fiata, ponovno za puntona, ponovno za mk2 model ampak sedaj za 5 vratni odbijač, ki je po naravi dolgočasen, zato me zanima kako se vam zdi takle odbijač (se opravičujem za grozno dobre slike ampak to sta najboljši sliki)

Slika
Slika

ker je preveč dela zalivanja in varjenja plastike (katere žalostno a resnično ne zna cenit kupec) se bo sedaj delalo z epoxy smolo, in steklenimi vlakni (z plastiko se bo zvarila samo razpoka tako da bo držala tako kot mora) :)
nekje bi moral še dobiti to črno plastiko pri odbijaču tako da če ima kdo doma zvito ali poškodovano, ali pa celo mi lahko javi

delal pa bom, ko se bo čas in denar dogovoril z mano :lol: 8)
MNENNJA, PREDLOGI??? :D
 
Uporabniški avatar
fantom
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 689
Pridružen: Pe jan 01, 2010 5:35 pm

Re: Popravilo odbijača **Fiat Punto** THE NEW PROJECT (3. st

Napisal/-a fantom To jan 29, 2013 2:03 pm

zgleda dobr, me pa zanima kako je kaj z posedanjem te smoje in vlaken?
 
Uporabniški avatar
domen90
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 504
Pridružen: Sr apr 20, 2011 9:09 pm

Re: Popravilo odbijača **Fiat Punto** THE NEW PROJECT (3. st

Napisal/-a domen90 To jan 29, 2013 5:03 pm

S čim pa vtapljaš plastiko? S spajkalnimom? Tvoja tema mi je dala idejo, da probam popravit kolotek in zaščito pod menjalnikom, da ne bo treba kupit nove.

Pa še en nasvet glede šprickita - če bo odbijač kasneje barvan na temno barvo, uporabljaj temen šprickit. Ko bodo kamenčki poškodovali barvo in bo odbijač popikan, se bo bel šprickit videl, medtem ko se črn ne bi. Za svetle barve (belo, srebrno..) je pa ta, ki ga uporabljaš primernejši, saj so poškodbe manj vidne.
Slika
 
Uporabniški avatar
x_beat
Novinec
 
Prispevkov: 116
Pridružen: Pe dec 31, 2010 5:01 pm
Kraj: Koroška

Re: Popravilo odbijača **Fiat Punto** THE NEW PROJECT (3. st

Napisal/-a x_beat To jan 29, 2013 10:39 pm

fantom: Glede posedanja je tako da je veliko odvisno kako je narejeno, sem imel enkrat eno sra**e ko je bilo šlampasto narejeno in na nekaterih koncih pretirano debelo z premalo epoxya in nekje samo epoxy smola brez vlaken, ampak tista zadeva ni nikoli nastala kar bi naj, saj če je začetek šlampast je škoda sploh kaj naprej ustvarjat!!! zato sem si kupil epoxy in se učil in se naučil kako more bit narejeno da ne razpoka in razpade vse skupi, zadeva še vedno drži tk ko mora čeprav smrdi da je nujno delo od zunaj :D

domen90: za začetnike bi priporočal navaden spajkalnik, če se spoznaš na materiale kdaj je topljiv ABS PP ASA, PT itd je spajkalnik z nastavljivimi temparaturami, potem so pa feni kateri se lahko kupijo od 200€ naprej, za tvoj namen bi ti priporočal da se naučiš kako se tali in obnaša material preizkusiš malo kakšen konc plastike ki je enak material kot kolotek, v večini je PP!! potem se pa lotiš svojega koloteka, pazi da tališ oba konca enako, odvisno koliko je obremenjen del še vtopi kakšno alu mrežico seveda na notranji strani, zunanjo stran probi samo čim bolj zgladit in zbrusit. Ampak zakaj bi ti to deval v šprickit? kolotek jaz nebi devo v šprickit ker je to bistvo da zgladi mikro praske kar pa mislim da nobeden nebo gledav v koloteku in cenovno si potem že blizu novega-rabljenega odvisno za kak avto gre, za zaščito pod menjalniku pa nekako ne zastopim kaj misliš


glede barve šprickita je pa tako da uporabljam v večini tistiega ki lepo nanese sloj gr brez tečenja in zakrpa dokaj velike praske, zato tudi ne gledam na barvo saj se odbijač potem proda in nevem kakšna barva bo nanešena :D
 
Uporabniški avatar
domen90
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 504
Pridružen: Sr apr 20, 2011 9:09 pm

Re: Popravilo odbijača **Fiat Punto** THE NEW PROJECT (3. st

Napisal/-a domen90 Sr jan 30, 2013 8:48 pm

Ne bom dajal kolotekov v šprickit, ne vem kako si to dvoje povezal skupaj. Kul, bom probal en dan :D
Slika
 
Uporabniški avatar
Daedalus
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1951
Pridružen: To sep 02, 2008 6:00 pm

Re: Popravilo odbijača **Fiat Punto** THE NEW PROJECT (3. st

Napisal/-a Daedalus So feb 02, 2013 8:08 pm

domen90 je napisal/-a:S čim pa vtapljaš plastiko? S spajkalnimom? Tvoja tema mi je dala idejo, da probam popravit kolotek in zaščito pod menjalnikom, da ne bo treba kupit nove.

Pa še en nasvet glede šprickita - če bo odbijač kasneje barvan na temno barvo, uporabljaj temen šprickit. Ko bodo kamenčki poškodovali barvo in bo odbijač popikan, se bo bel šprickit videl, medtem ko se črn ne bi. Za svetle barve (belo, srebrno..) je pa ta, ki ga uporabljaš primernejši, saj so poškodbe manj vidne.


Bodi pozoren: pri našmu Seat Toledu (=VAG) je plastična zaščita pod motorjem bla narjena iz neke mešanice s kratkimi steklenimi vlakni, in ni bila kandidat za popravilo.
 
Uporabniški avatar
Mr.G.
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 62
Pridružen: Ne jul 29, 2007 7:22 am

Re: Popravilo odbijača **Fiat Punto** THE NEW PROJECT (3. st

Napisal/-a Mr.G. Po mar 04, 2013 12:22 pm

x_beat je napisal/-a:Pozdrav :)


Da se predstavim, mam narejeno avtomehanično šolo, sedaj končujem z strojno šolo, in nadaljujem v visoki šoli za tehnologijo polimerov in sem celih 20 let mlad :D

imam pa veselje vse kar se vrti okoli avtomobila, in tako se je začelo, doma pripomočke za topljenje plastike, in tako sem se že dlje časa igral z varjenjem plastike,... začetki so bili bolj slabi in zvari niso držali, ampak iz izdelka v izdelek so bili rezultati boljši, ker sem dobil končno od soseda poškodovan odbijač sem sa ga lotil popravljati kar mi je tudi zelo dobro uspelo :D

in še postopki :D
tako je bil odlomljen nosilec
Slika

potem sem odrezal svojo plastiko in jo na grobo obrezal
Slika
Slika

in rahlo pritrjena za nadaljno obdelavo
Slika

in seveda samo zvarjena plastika nebo zdržala velikih obremenitev se doda bakrena žička
Slika

pa začnimo
Slika

ker je poči ltako nerodno sem ga moral še po strani popraviti
Slika
Slika

in sedaj pa počen odbijač
tako je bil počen
Slika

seveda treba odbijač poravnati in na grobo zlepiti torej sekundno lepilo
Slika

seveda pa tudi tukaj treba poskrbeti zatrdnost, torej aluminijaste mreže
Slika

pa začnimo vtapljati mrežo, seveda treba vtopiti v originalni odbijač in ne dodajat svoje plastike saj lahko vse skupaj pozimi pokne in odpade
Slika

in vtopljena
Slika

spredaj pobrusimo vdolbino in jo zvarimo
Slika
Slika
Slika

seveda pa barva, kit nebo držal če nebo gor plastic primer
Slika
Slika

potem še nanesem kit in ga pobrusim
in rezultat je takšen :D
Slika
Slika
Slika
Slika

moram rečti da zvari res dobro držijo in se na pobarvanem odbijaču sploh ne vidi popravila
trenutno delam še na par ostalih stvareh ki jih bom objavil
ampak za danes dovolj :D
če imate kakšna vprašanja me kr vprašite :D grizem hehe :lol: ( lahko traja kakih par dni če ne odp. ker imam trenutno druge opravke )
lep pozdrav vsem skupaj



Fino, super, the best....
Zdej mi pa ti nekej povej: Glavni zavorni cilinder, pač imam problem.
V nekaterih teh cilindrih je na koncu še nekakšen dodatni ventil, ki naj bi ti držal nek predpritisk v zavornem sistemu. Kaj se zgodi, če tega ventila ni notri? Če potem tega nadpritiska ni v zavornem sistemu?

Hvala za odgovor.

Lp,
 
mr.sofa
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: Če feb 20, 2014 12:22 am

Re: Popravilo odbijača **Fiat Punto** THE NEW PROJECT (3. st

Napisal/-a mr.sofa Če feb 20, 2014 12:29 am

Zdravo!

Fajn si naredo, sam imam tudi počen odbijač, pa bi ga rad sam na podoben način popravil.
Zanima me samo kak je stemi plastikami, ker sam sem že kaj topil z spajkalnikom, a je zadeva enostavno odpadla ker se ni sprijela na površino in podobno...

PRedvidevam da če je plastika ABS PP ASA, PT ... če jo hočem spajkati mora biti ista... Torej počen abs moram z abs plastiko...ali? Pa še kje jo dobim?

Pa če sam doma barvaš in vse ostalo?
 
Uporabniški avatar
x_beat
Novinec
 
Prispevkov: 116
Pridružen: Pe dec 31, 2010 5:01 pm
Kraj: Koroška

Re: Popravilo odbijača **Fiat Punto** THE NEW PROJECT (3. st

Napisal/-a x_beat Sr apr 09, 2014 8:49 pm

mr.sofa je napisal/-a:Zdravo!

Fajn si naredo, sam imam tudi počen odbijač, pa bi ga rad sam na podoben način popravil.
Zanima me samo kak je stemi plastikami, ker sam sem že kaj topil z spajkalnikom, a je zadeva enostavno odpadla ker se ni sprijela na površino in podobno...

PRedvidevam da če je plastika ABS PP ASA, PT ... če jo hočem spajkati mora biti ista... Torej počen abs moram z abs plastiko...ali? Pa še kje jo dobim?

Pa če sam doma barvaš in vse ostalo?



Hvala,jaz ti bi priporočal da se mal učiš na nekaterih drugih plastičnih izdelkih posebej je priporočljivo da uporabljaš enak material kot odbijač, kot drugo zelo pomembno stvar upoštevaj temperaturo spajkalnika in tališče materiala saj le nekaj stopinj odstopanja lahko zažge material ali pa ga ne stopi dovolj da se bi molekule v materialu povezale, povej mi kakšen material točno imaš za odbijač in ti povem točno temperaturo katero potrebuješ za taljenje. in pomembna je stvar da ti stopiš dodatni material in osnovni material dovolj in ne samo dodatnega oz samo osnovnega. pa seveda material mora biti enaka najbolje je original plastika, seveda se pa spaja tudi z podobnimi materiali ampak potem so različne temperature itd itd. material lahko dobiš v obliki palčke v OBIju

drugače ne barvam doma oz nasploh se ne ukvarjam več z tem ker pač z časom se ne izide sem pa doma pripravil odbijač za barvanje torej naneso sem primer oziroma grund za plastiko in šprickit barvat je pa šlo profesionalnem ličarju iz okolice ki ne samo prebere kodo barve in prešprica ampak primerja z barvo avta (zbledena barva etc.)
 
Changes
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: Pe apr 17, 2015 11:22 pm

Re: Popravilo odbijača **Fiat Punto** THE NEW PROJECT (3. st

Napisal/-a Changes Pe apr 17, 2015 11:29 pm

Živjo x_beat, imaš kakšen mail da ti pošljem slike odbijača glede popravila, kaj se najbolj splača narediti.... rabil bi tvoje strokovno mnenje :)
Sem nov na forumu in nimam še omogočene opcije pošiljanja sporočil
Vrni se na Sam svoj mojster

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 10 gostov