Predstavi postopek predelave/dodelave na avtu (v sliki in besedi)
 
Uporabniški avatar
darkside
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 581
Pridružen: Po jan 17, 2011 10:08 am

Re: Mreža za avto senčnik

Napisal/-a darkside Po jul 08, 2013 1:37 pm

-
Zadnjič spremenil darkside, dne So maj 02, 2015 6:24 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
Uporabniški avatar
darkside
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 581
Pridružen: Po jan 17, 2011 10:08 am

Re: Mreža za avto senčnik

Napisal/-a darkside Sr jul 10, 2013 10:02 pm

-
Zadnjič spremenil darkside, dne So maj 02, 2015 6:25 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
Uporabniški avatar
yashica
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2362
Pridružen: Pe mar 23, 2012 1:45 pm

Re: Mreža za avto senčnik

Napisal/-a yashica Če jul 11, 2013 11:15 am

Na zgornji sliki zatičev se lepo vidi utor in tja je zataknjen okvir senčila. Na zadnja vrata pridejo nalepljeni štirje zatiči in v njih je fiksirana mreža.

Za lažjo predstavo ti prilagam original navodila za montažo:

Slika
Slika

Na zgornji sliki je razvidna OEM številka senčnika za 5-vratni model 5K4 064 363. Da bi se dalo na vw servisu naročiti samo zatiče mi ni znano, no vsaj kataloška št. mi ni poznana... no, mogoče pa se dobijo ;)
Alternativa bi lahko bila ABS polna palica kvadratne oblike, zarezana po dolžini (utor za mrežo) in narezana na nekaj cm dolžine. Te kose bi na pločevino vrat lepil recimo z 3M "VHB" dvostranskim lepilnim trakom, ki ima veliko lepilno moč ;)

Kako izgleda v praksi:
Slika

Na tej sliki je nagubanost senčnika posledica slabo nameščenih zatičev!
Slika

Slika


Pomoje ne bi bilo težav, da ti šivilja zarobi trak okrog žice, vsaj tako je na originalu:
Slika


Lp
1992 Fiat Uno 60 SX
1988 Peugeot 205 1.1 GR - Starodobnik
1991 Citroen ZX 1,6i Aura
 
Uporabniški avatar
darkside
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 581
Pridružen: Po jan 17, 2011 10:08 am

Re: Mreža za avto senčnik

Napisal/-a darkside Če jul 11, 2013 1:46 pm

-
Zadnjič spremenil darkside, dne So maj 02, 2015 6:26 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
bunny01
Uporabnik
 
Prispevkov: 970
Pridružen: Sr dec 28, 2005 10:48 am
Kraj: Nazarje Zadrečka cesta 9

Re: Mreža za avto senčnik

Napisal/-a bunny01 Če jul 11, 2013 8:31 pm

Torej te zatiče bi se dalo posebej naročiti, če se prav razumel?

Kje boš dobil to žico? Kako se bo ta žica - okvir zavaril skupaj?

Tole bo težko zašit skupaj na stroju.
Namreč tkanino plus žico plus senčnik na navedn stroj ne bo šlo zašit skupaj, ker tačka od stroja ne bo imela prostora potovati po blagu in ga premikati naprej ali nazaj.
Tkanna posebej bi se dala zarobit in se potem da noter žica ampak kako potem tkanino zalepit na senčnik?

Na priloženi fotografiji je lepo vidno strojno šivanje, kjer se blago v katerem je žica zašije na senčnik in to potem drži. :huh:
 
Uporabniški avatar
yashica
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2362
Pridružen: Pe mar 23, 2012 1:45 pm

Re: Mreža za avto senčnik

Napisal/-a yashica Pe jul 12, 2013 9:07 am

Sem danes preveril pri kolegu, ki dela na pooblaščencu in ti iz prve roke lahko povem, da se žal samo zatičev ne da kupit :(

Iz firbca sem bolj podrobno pretipal kaj se skriva pod zarobljenim delom senčnika in ugotovil, da gre v bistvu za nek precej prožen material pravokotne oblike (okrog 3x2mm). Stik je narejen tako, da konca nalegata oziroma se prekrivata za nekaj cm in tam je bodisi lepljen ali varjen. Drugega kot dobit 3-4mm kos vzmetne žice in poskusit ne preostane ali pa mogoče kupit karbonske palice, ki jih uporabljajo modelarji in jih lepiti z dvokomponentnim epoxi lepilom :idea:
1992 Fiat Uno 60 SX
1988 Peugeot 205 1.1 GR - Starodobnik
1991 Citroen ZX 1,6i Aura
 
Uporabniški avatar
tristan01
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2673
Pridružen: Če apr 15, 2004 5:28 pm
Kraj: Štajerska

Re: Mreža za avto senčnik

Napisal/-a tristan01 Pe jul 12, 2013 10:12 am

yashica je napisal/-a:Sem danes preveril pri kolegu, ki dela na pooblaščencu in ti iz prve roke lahko povem, da se žal samo zatičev ne da kupit :(

Iz firbca sem bolj podrobno pretipal kaj se skriva pod zarobljenim delom senčnika in ugotovil, da gre v bistvu za nek precej prožen material pravokotne oblike (okrog 3x2mm). Stik je narejen tako, da konca nalegata oziroma se prekrivata za nekaj cm in tam je bodisi lepljen ali varjen. Drugega kot dobit 3-4mm kos vzmetne žice in poskusit ne preostane ali pa mogoče kupit karbonske palice, ki jih uporabljajo modelarji in jih lepiti z dvokomponentnim epoxi lepilom :idea:


Dobra ideja kje dobit "žice" je morda kakšen rabljen/uničen pop up šotor. V teh šotorih je kar nekaj metrov ustreznega materiala.

LP Tristan01
Iskalec resnice in modrosti. Lahko si videl svojo prihodnost. Ostali so te dojemali kot idealista, ki jim sveti pot do lepše prihodnosti.
Naloga, ki si jo prinesel iz prejšnjega življenje:
Dovršitev tvoje naloge s pomočjo starejšim in otrokom. V prejšnje življenje si prišel z namenom pomagati ubogim in nemočnim.
 
Uporabniški avatar
darkside
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 581
Pridružen: Po jan 17, 2011 10:08 am

Re: Mreža za avto senčnik

Napisal/-a darkside Pe jul 12, 2013 1:34 pm

-
Zadnjič spremenil darkside, dne So maj 02, 2015 6:27 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
Uporabniški avatar
Gregamax
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 525
Pridružen: Po jun 05, 2006 9:12 pm
Kraj: Metlika

Re: Mreža za avto senčnik

Napisal/-a Gregamax Pe jul 12, 2013 2:01 pm

Vzmetno žico dobiš pri komu, kateri dela vzmeti. Ena taka firma je v Črnomlju, kjer delajo raznorazne vzmeti. Firma se pa imenuje Lipnik.
 
Uporabniški avatar
darkside
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 581
Pridružen: Po jan 17, 2011 10:08 am

Re: Mreža za avto senčnik

Napisal/-a darkside Pe jul 12, 2013 2:40 pm

-
Zadnjič spremenil darkside, dne So maj 02, 2015 6:28 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
Uporabniški avatar
darkside
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 581
Pridružen: Po jan 17, 2011 10:08 am

Re: Mreža za avto senčnik

Napisal/-a darkside To jul 16, 2013 10:17 am

-
Zadnjič spremenil darkside, dne So maj 02, 2015 6:29 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
bunny01
Uporabnik
 
Prispevkov: 970
Pridružen: Sr dec 28, 2005 10:48 am
Kraj: Nazarje Zadrečka cesta 9

Re: Mreža za avto senčnik

Napisal/-a bunny01 To jul 16, 2013 11:39 am

Ali že imaš mrežo? Kje si jo dobil?
Imam jaz vzmetno žico od senčnika za vetrobransko steklo reklama od Adriatica. Senčnik bom razdrl in uporabil za senčnik.
Imam idejo kako bi ga naredil, potrebujem pa samo mrežo.

Zatiči niso problem. tudi če kupiš tiste iz Ebaya in se jih pobarva v črno barvo bodo vredu. ;)
 
Uporabniški avatar
darkside
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 581
Pridružen: Po jan 17, 2011 10:08 am

Re: Mreža za avto senčnik

Napisal/-a darkside To jul 16, 2013 11:53 pm

-
Zadnjič spremenil darkside, dne So maj 02, 2015 6:30 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
Smrkec
Novinec
 
Prispevkov: 348
Pridružen: So jul 05, 2003 3:28 pm

Re: Mreža za avto senčnik

Napisal/-a Smrkec Ne jul 21, 2013 4:13 pm

Kje se je sedaj ustavilo:)?
Tukaj http://www.strojnistvo.com/forum/viewtopic.php?t=45012&start=0 sem zasledil, da vzmetne žice niti ne moreš sam obdelovat, ker jo je potrebno zakalit, da obdrži svojo obliko v "raztegnjenem" položaju.
Na hitro sem po googlal in našel ti dve podjetji, ki oblikujeta vzmetne žice po želji. Samo jih bo potrebno kontaktirat, za ceno in če sploh delajo samo 1kos.
http://www.vzmeti-stupica.si/sl/krivljeni-izdelki.html
http://www.excenter.si/?viewPage=103

Kaj pa da se uporabi alu ali jekleno žico? Iz alu sem sam že delal nekaj podobnega. Se lepo krivi.
Sedaj sem probal en star obešalnik za obleke. Un starinski, k je samo iz žice. Mislim, da bi potreboval tako žico. :idea: :mrgreen:
 
Uporabniški avatar
darkside
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 581
Pridružen: Po jan 17, 2011 10:08 am

Re: Mreža za avto senčnik

Napisal/-a darkside Po jul 22, 2013 5:41 am

-
Zadnjič spremenil darkside, dne So maj 02, 2015 6:31 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
Uporabniški avatar
Gregamax
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 525
Pridružen: Po jun 05, 2006 9:12 pm
Kraj: Metlika

Re: Mreža za avto senčnik

Napisal/-a Gregamax Po jul 22, 2013 7:31 am

http://www.aliexpress.com/item/Car-sun- ... 52478.html

Kupiš ta komplet štirih senčnikov in ji predelaš po svoje. Po moje najcenejša varianta.
 
Smrkec
Novinec
 
Prispevkov: 348
Pridružen: So jul 05, 2003 3:28 pm

Re: Mreža za avto senčnik

Napisal/-a Smrkec Po jul 22, 2013 7:54 am

Gregamax je napisal/-a:http://www.aliexpress.com/item/Car-sun-shading-back-before-and-after-the-rise-sun-shading-curtain-gauze-sunshade-car-sun/793252478.html

Kupiš ta komplet štirih senčnikov in ji predelaš po svoje. Po moje najcenejša varianta.


Odvisno kakšnega potrebuješ.

Jst recimo potrebujem še večjega, pa drugačnih krivin. Žica iz senčnika je po mojem ne uporabna. Kot sem že zgoraj napisal je zakaljena v to obliko in je vrjetno ne moreš prilagodit v svojo obliko.

Sam bom šel mal za mreže od komarnikov pogledat. Za ogrodje pa uporabil jekleno žico Ø2mm.
 
Smrkec
Novinec
 
Prispevkov: 348
Pridružen: So jul 05, 2003 3:28 pm

Re: Mreža za avto senčnik

Napisal/-a Smrkec Sr jul 24, 2013 9:58 am

Evo mal mojga updejta :D
Sem pa pri nas dobil mrežico oz kar 2 8)

Levo: V trgovini Kilomter, v kleti BTC hala A, vhod s tržnice cca 4 trgovina z leve. Te imajo samo še cca 1m, tko da pohitite:)
Desno: Svet metraže v cityparku "nasprot" mobitelovga centra.
Cena za vsako pa cca 3€/m

Če ste z gorenjske, pa probajte tukaj http://www.gramatex.com/ baje ena bolje založenih trgovin z metrskim blagom.

Žico sem dobil v Merkurju - vižmarje, more bit merkur z metalurškim oddelkom. Cena 50centov za cca 3m.

Na sliki zgleda res grdo zvita, pol se je itak ne bo vidlo, pa ko jo v avto daješ jo še mal popraviš.
Danes se še suši spoj, ki sem ga zalepil z dvokomponentnim lepilom. Upam, da bo sploh kaj prijel oops Jutri pa še mrežico našijem. Samo se ne morem odločit ali gostejšo ali redkejšo za zadnje steklo. Potrebujem senco, rad bi pa tudi kaj ven videl :idea: :roll:

https://www.dropbox.com/sh/p3tyoqrtg89rjic/mMxdIl_TnN
 
buxter
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 14
Pridružen: To jun 04, 2013 6:26 am

Re: Mreža za avto senčnik

Napisal/-a buxter Sr jul 24, 2013 1:05 pm

Zdravo.
Že od začetka spremljam tole temo in potek tega postopka, hvala, ker se vse deli z nami.

Bi pa imel eno prošnjo... in sicer če boš poročal kako se bo obnesel pogled preko vzvratnega ogledala nazaj. Ali se bo ovolj vidlo it, pa tudi kakšno sličico če bi naredil kako je. Namreč tudi sam bi to naredil, pa me zanima najbolj zadnje steklo, da nebi bilo pretemno in se ven nebi nič več videlo...
 
Uporabniški avatar
darkside
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 581
Pridružen: Po jan 17, 2011 10:08 am

Re: Mreža za avto senčnik

Napisal/-a darkside Sr jul 24, 2013 1:27 pm

-
Zadnjič spremenil darkside, dne So maj 02, 2015 6:32 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
Vrni se na Sam svoj mojster

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google Adsense [Bot] in 5 gostov