Nega vozila (znotraj in zunaj), poliranje, zaščita, uporabni nasveti...
 
Robi_M
Novinec
 
Prispevkov: 309
Pridružen: Po feb 03, 2003 10:04 pm
Kraj: Jesenice

Napisal/-a Robi_M To jan 27, 2009 5:14 pm

ja,zakaj že?
 
mišek
Uporabnik
 
Prispevkov: 1293
Pridružen: Pe dec 02, 2005 4:24 pm

Napisal/-a mišek To jan 27, 2009 7:32 pm

Pa tist Body Shine, ko sem jaz direktno pri uvozniku kupil je koštal 8 eur. Drugače pa pride okrog 10. Za to se pa res ne splača z neko milnico špilat, če pa še slabo vpliva na plastelin, ki pa je res dosti dražji pa sploh.
 
Uporabniški avatar
GiGi1985
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1556
Pridružen: Ne feb 27, 2005 9:54 pm
Kraj: EU

Napisal/-a GiGi1985 To jan 27, 2009 8:13 pm

Tisti uporabnik ki je spraševal za poliranje belega avtomobila in se je umazanija zažrla v barvo.... avto ščišči z Arf-om. Mislim da ga vsi poznate, poceni zadeva mislim da za čiščenje štedilnikov in pomivalnih korit. Uporabi to in navadno gobico za posodo umivat(če ima dva dela, uporabi tistega nežnega, ne oni "žičnat" del za hudo umazanijo), pa boš ščistil avto v nulo. Potem še pa samo fino polirno pasto inu se bo svetil kot nov! preverjeno ,
LP
 
Uporabniški avatar
Energetik81
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3066
Pridružen: To mar 13, 2007 7:13 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a Energetik81 Sr jan 28, 2009 8:59 am

Hmm, poznam Arf, ampak si nekako ne upam nanesti na avto. Se ti ne zdi malo preveč grob? Bi pa verjetn spucal vso svinjarijo, ja.
Corolla TS 1.8 HSD: Slika
 
profii
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 85
Pridružen: Če avg 14, 2003 9:51 am

Napisal/-a profii Sr jan 28, 2009 12:10 pm

za starejše bele barve ni problema. kakšna bleda rumena tud gre lepo. probaj na kakšnem takem delu kjer se ne vidi. če je tam ok pa na cel avto.

Lp
 
Uporabniški avatar
Energetik81
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3066
Pridružen: To mar 13, 2007 7:13 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a Energetik81 Sr jan 28, 2009 1:07 pm

Hmm, bom pa res probal, barva je bela, stara 12 let. Kar z isto gobo, kot jo imam za avtošampon.
Pol pa s fino polirno pasto na koncu pa še vosek čez. Važn mi je samo, da ni lisast, pa da je približno zaščiten z voskom.
LP
Corolla TS 1.8 HSD: Slika
 
Uporabniški avatar
GiGi1985
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1556
Pridružen: Ne feb 27, 2005 9:54 pm
Kraj: EU

Napisal/-a GiGi1985 Sr jan 28, 2009 5:21 pm

Energetik81 sem to z arfom probal sam na kar nekaj avtomobilih,tako da ni panike. Je pa primeren za avte z navadno barvo(ne metalik) predvsem pa na beli barve dela "čudeže". Zaje*** ne boš nič, moraš sam pazit da maš nežno gobico, samo z kako "drotpiršno" gobico ga ne srat okol :D Ko boš pa s tem zaključil pa fino pasto + vosek.
Priporočam Sia Magic 2v1 pasta in vosek in se avto res lepo sveti in zaščiten je z voskom, za približno 3-4 pranje zdrži potem pa ponovno. Res je super stvar ampak je cena tudi temu primerna :(

LP
 
Uporabniški avatar
GiGi1985
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1556
Pridružen: Ne feb 27, 2005 9:54 pm
Kraj: EU

Napisal/-a GiGi1985 Sr jan 28, 2009 6:28 pm

lenivec je napisal/-a:arf pa avto. eni mate res ideje. nevem zakaj bi "brusil" umazanijo iz barve če jo lahko preprosto ven potegneš s plastelinom. brez poškodb na laku.


Ne pametuj, če še nikoli nisi probal. Brusil umazanijo!? S kakšnimi pripombami hodiš ven?
In zaradi arfa ne bo nobene poškodbe na laku,če uporablja navadno gobico! :roll:
Ti še pa kar naprej delal avtomobilčke iz plastelina! :-P

Pa brez zamere, LP
 
Uporabniški avatar
GiGi1985
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1556
Pridružen: Ne feb 27, 2005 9:54 pm
Kraj: EU

Napisal/-a GiGi1985 Sr jan 28, 2009 9:43 pm

Ma ej sploh se ne sekiram. Jaz zase vem, kaj uporabljam,in kaj deluje, ti pa tudi. Ove and out
 
Uporabniški avatar
csf
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 586
Pridružen: So jun 28, 2008 1:47 pm
Kraj: Celje

Napisal/-a csf Če jan 29, 2009 9:12 am

Arf je glavno "orožje" vseh preprodajlcov ,je pa res da je postopek malo drugačen kot ga je upisal uporabnik gigi :P .

Kako to upliva na lak je pa spet drugo uprašanje,dejstvo je da se da s proizvodi kot so cilit bang ,meglio ,arf .... in podobnimi avtomobil pošteno očistiti ne pa splirati :D
EAT-SLEEP-DETAIL
 
Uporabniški avatar
dEjaN_
Novinec
 
Prispevkov: 167
Pridružen: So dec 31, 2005 1:55 pm
Kraj: dolenjska

Napisal/-a dEjaN_ Če jan 29, 2009 1:04 pm

kaj vse eni uporabljate...arf...kje si to vidu človk :lol: sj ne rečm, možno da odstrani, nism probal, sam a ni bolš da nabavš dobro pasto in polirno krpo, kot pa da drgneš z gobico za posodo pomivat? sj..gobica je mehka...ima pa vseeno popolnoma drugačno sestavo kot polirna krpica, je bolj groba itd...
 
Uporabniški avatar
GiGi1985
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1556
Pridružen: Ne feb 27, 2005 9:54 pm
Kraj: EU

Napisal/-a GiGi1985 Če jan 29, 2009 2:32 pm

1.Nikoli še nisi probal pa komentiraš :roll:
2. če bi prebral vse moje poste v temi, bi opazil, da z arfom samo spucaš TRDOVRATNO umazanijo:
-vozila, ki jih nihče ni opral več mesecev ali celo leta.
-mušice na havbi (povezano z zgornjo postavko)
-posušen asfalt
-smola z drevesa......
3.sem napisal da je primerno za vozila z navadno barvo (to je acryl, ne pa metalik barvo, se pravi za vozila, ki so lakirana arf ni primeren,vsaj jaz že nisem poizkusil,tako da ne vem!
4. sem tudi napisal da z arfom spucaš avto, NATO pa še UPORABIŠ polirno pasto (kot primer sem navedel Sia magic, ki je zame odlična, seveda pa ni edina, tako da puščam odprto možnost da obstaja enak ali celo boljši izdelek. )
5.sem ščistil veliko službenih vozil zanemarjenih v nulo, tako da vem kaj govorim.
6. preden komentirate vsaj preberte kaj je nekdo napisal :roll:
 
Uporabniški avatar
Energetik81
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3066
Pridružen: To mar 13, 2007 7:13 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a Energetik81 Če jan 29, 2009 3:25 pm

Saj, glih to jaz rabim, umazanijo ven spucat. Barva sicer ni porisana skoraj nič, se mi škoda zdi it zdej z nekim compaundom polirat samo zaradi umazanije.
Sicer sem pa probal tudi že z Steleksom (za šipe) in gre tudi fajn stran umazanija, drugih posledic pa nisem opazil. Ker Arf se mi zdi nekoliko grob, a nima enih abrazivnih delcev notr?
Torej bom poskusil nekako takole: umazanijo ven s Steleksom, potem s New Car Glaze ali BC2 in na koncu vosek. Problem je, ker mi je škoda vsakega € za te polirne paste, pri tem da pri blatnikih in pod vrati že malo rja ven seka. :twisted:
Corolla TS 1.8 HSD: Slika
 
čare
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6375
Pridružen: Po dec 12, 2005 10:40 pm

Napisal/-a čare Če jan 29, 2009 3:31 pm

jaz sem nazadnje oba avta z nitrom opral,potem pa New car glaze nato awesome gloss in potem še seal-it in me boli če se vi bojite z nitrom pacat.Avta sta še oba iste barve kot prej in ni nič razžrlo.
 
Uporabniški avatar
primozek68
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1983
Pridružen: Če dec 18, 2008 8:50 pm

Napisal/-a primozek68 Če jan 29, 2009 3:37 pm

nitro... Zakon! Morm probat.
 
čare
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6375
Pridružen: Po dec 12, 2005 10:40 pm

Napisal/-a čare Če jan 29, 2009 3:58 pm

zdaj ne vem ali se zajebavaš ali misliš resno no če misliš resno potem z nitrom čisti komad po komad pleha(blatnik,vsaka vrata,havba,streha) in nato takoj spoliraj prvič.
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5036
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Napisal/-a sašo5 Če jan 29, 2009 4:15 pm

csf je napisal/-a:Arf je glavno "orožje" vseh preprodajlcov ,je pa res da je postopek malo drugačen kot ga je upisal uporabnik gigi :P .


res je; in če je avto bele barve, dela arf čudeže, ampak samo do prvega deža, če ga pa po "arfanju" še spoliraš, pa drži en čas in je resnično kot nov - preverjeno, ampak kot sem že omenil samo na beli barvi....
Vrni se na Avtokozmetika

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov