Nega vozila (znotraj in zunaj), poliranje, zaščita, uporabni nasveti...
 
Uporabniški avatar
csf
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 586
Pridružen: So jun 28, 2008 1:47 pm
Kraj: Celje

Napisal/-a csf Po maj 11, 2009 9:12 am

nattys paste wax

zelo dober na temnih barvah, obstojnost je cca. 2-3 mes najbolje pa je da diši po bazoki čigumijih :P

ssr1, ssr2

zelo solidne paste vendar pri solidne tudi ostane

ex-p

dobra obstojnost 4-5mes, izreden na svetlih barvah, nasplošno najboljši proizvod od poorboysa

LP
 
Uporabniški avatar
Gyga
Uporabnik
 
Prispevkov: 1355
Pridružen: Pe maj 28, 2004 1:10 pm

Napisal/-a Gyga Po maj 11, 2009 11:42 am

Scremer je napisal/-a:Pomojem nimaš kej zgrešiti z Einhelom... Če ti pa € hodijo viška pa vsekakor Karcher...


Einhell kupljen in sproban. Zaenkrat vse ok.

Sicer je pa stal 67eur. Zraven sem dobil dva nastavka za curek + posodico za sampon, pa se nastavek za terase/ploscice.

Zraven je se 2leti garancije.

Lp,
D
Malo para malo muzike!
Najboljši avto je novi avto!
 
Uporabniški avatar
Scremer
Novinec
 
Prispevkov: 279
Pridružen: Pe sep 26, 2008 9:58 pm

Napisal/-a Scremer To maj 12, 2009 9:31 pm

Držim fige... :-P
 
north789
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 593
Pridružen: Pe okt 03, 2008 8:03 pm
Kraj: Domžale z okolico

Napisal/-a north789 To maj 12, 2009 9:57 pm

Mene zanima kje v lj al pa v okolici prodajajo sonax izdelke s tem da ti še svetujejo kaj vzet?? V teh raznih bauhausih leklerkih si sam se prepuščen in neveš kaj vzet.
 
Uporabniški avatar
rumena ibiza
Poznavalka foruma
 
Prispevkov: 997
Pridružen: To nov 01, 2005 10:12 pm
Kraj: Novo mesto

Napisal/-a rumena ibiza To maj 12, 2009 11:02 pm

north789 je napisal/-a:Mene zanima kje v lj al pa v okolici prodajajo sonax izdelke s tem da ti še svetujejo kaj vzet?? V teh raznih bauhausih leklerkih si sam se prepuščen in neveš kaj vzet.


na petrol pejt, saj prodajalci moramo vedet vse o vsem ;)
drugače je pa na vsakem izdelku deklaracija, katero toplo priporočam, da si prebereš kaj pa kako, drugače pa probati je treba, žal večkrat pa različne izdelke da vidiš kaj avtu najbolj odgovarja.
 
Uporabniški avatar
HaMzO
Uporabnik
 
Prispevkov: 1164
Pridružen: So sep 30, 2006 1:05 am
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a HaMzO To maj 12, 2009 11:26 pm

north789 je napisal/-a:Mene zanima kje v lj al pa v okolici prodajajo sonax izdelke s tem da ti še svetujejo kaj vzet?? V teh raznih bauhausih leklerkih si sam se prepuščen in neveš kaj vzet.


jz sm delu kot študent v proizvodnji Paulie oz pri dobavljitelju SONAX proizvodov, to je podjetje ECOT, je pa na brnčičevi 11 - se mi zdi da je št.11 nism zihr, v isti ulici kjer je a3m, res da se ECOT table slabo vidi ampak ima belo fasado in je na levi strani oz a3m je na desni, tko nekak :)

znajo ti kr konkretno dobr svetovat, sploh k boš not pršu, v pritličju je proizvodnja in en možakar z brki in brado, pod imenom grega ti bo najbolj znal svetovat, ker gor, en štuk višje so pisarne 4 babe in nimajo pojma o sonax proizvodih :)
 
Uporabniški avatar
DaDek
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4246
Pridružen: Sr maj 18, 2005 6:39 am
Kraj: Maribor

Napisal/-a DaDek Sr maj 13, 2009 10:49 am

torej over&all, kaj je torej najboljše za zmerno ceno? Ali po kmečko katera je najboljša kozmetika (cena/kvaliteta) in da jo lahko kupim na enem mestu pa naj bo ebay al pa špar:

šampon
za platišča čistit
za gume
usnje
amaturko
insekti
polirno pasto; za reševanje manjših praskic ko po pomoti nasloniš kakšen ključ al pa kaj na vrata

Vem, da ima vsak svojo najljubšo firmo pa vendar.. Avto čistim tam ca. 1x tedensko. Do zdaj sem uporabljal v večini petrolove šampone in kok tok vse armor all produkte (platišča, gume, robčki za notranjost, šampon z voskom). Problem pri amor all imam v tem, da ko kaj rabim po navadi nimajo na zalogi na petrolu/omv/špar.. Ve kdo kje bi imeli vso ponudbo v mb al pa na spletu (google mi ni nič pomagal).

Je kdo že probal izdelke iz mimovrste? Arexons izdelke?
 
Jurchi
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 699
Pridružen: Pe jul 18, 2003 9:55 am
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a Jurchi Sr maj 13, 2009 1:04 pm

po priporočilu lenivca imam za usnje Gliptone (najboljše sredstvo ever)
Za gume pa automagic magic dressing
 
Uporabniški avatar
csf
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 586
Pridružen: So jun 28, 2008 1:47 pm
Kraj: Celje

Napisal/-a csf Sr maj 13, 2009 6:30 pm

Najboljše razmerje med kvaliteto, ceno in ekonomičnost ;

Šampon;
- Meguiarsgold class shampoo

Platišča;
- Meguiars APS (za vsak dan) ali Bilberry za bolj umazane zadeve

Gume;
- Automagic magic dressing( ugodna cena -slaba obstojnost) ali Meguiars ASD ( malo dražji vendar 2x daljša obstojnost)

Usnje;
- Gliptone( zaradi svoje cene )ali Raceglaze (za malo več eksotike)

Armaturka;
-poorboys natural look dressing

Insekti;
-Meguiars APC razmerje 4:1

Polirna pasta;
-poorboys black hole( za prikrivanje manjših napak ) ali meguiars MeguiarsSwirlX ( za ročno odpravlanje večjih napak )

Manjkajo še ti rokavica za pranje, mikrokrpa za brisanje avtomobila, ščetke v xy varijantah ter seveda quick sealant ali vosek za po pranju .

Če te zanima kaj bolj konkretnega pa uprašaj ali napiši PM.

LP
 
Uporabniški avatar
HaMzO
Uporabnik
 
Prispevkov: 1164
Pridružen: So sep 30, 2006 1:05 am
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a HaMzO Sr maj 13, 2009 7:29 pm

no csf povj mi kje se da dobit za feltne Bilberry in Meguiars ASD recimo v ljubljani, da sprobam zadevo...
 
Uporabniški avatar
DaDek
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4246
Pridružen: Sr maj 18, 2005 6:39 am
Kraj: Maribor

Napisal/-a DaDek Sr maj 13, 2009 8:29 pm

mene tut zanima kje nasploh v slo to dobit. ;) lahko mi na pm napišeš če ti je cene k tej specifikaciji, da malo vidim :D
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Napisal/-a maniaxxx Sr maj 13, 2009 8:44 pm

Sam enim se pa da vlagat in glancat avto, sej ne jeste z njega za boga, sam stroj je in naj bi služil vam, ne pa vi njemu. Osebno ne prenesem niti najmanj umazanega avta znotraj, za zunaj mi pa rahlo dol visi kakšen je...vsake tok časa ga operem in to bo kr to, men se zdi da je še vedn tak kot je treba kljub 90kkm in 3 letom negaražiranosti.
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
Uporabniški avatar
HaMzO
Uporabnik
 
Prispevkov: 1164
Pridružen: So sep 30, 2006 1:05 am
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a HaMzO Sr maj 13, 2009 8:51 pm

speedfreak je napisal/-a:Sam enim se pa da vlagat in glancat avto, sej ne jeste z njega za boga, sam stroj je in naj bi služil vam, ne pa vi njemu. Osebno ne prenesem niti najmanj umazanega avta znotraj, za zunaj mi pa rahlo dol visi kakšen je...vsake tok časa ga operem in to bo kr to, men se zdi da je še vedn tak kot je treba kljub 90kkm in 3 letom negaražiranosti.


to je tko kot sam človek, enim je važno da ima samo oprane in zlikane majce za telo (tuširanje) pa ga nezanima nepotrebuje, ali obratno, ali pa nič od tega
eni pa se tuširamo, mamo radi oprane in zlikane majce, seprav da smo ćisti :)

jz neprenesem da je avto umazan, sploh znotraj, perem ga skoraj usak 3-4 dan odvisno od vremena in časa, sam kdaj pa kdaj pojem kak sendvič oz piškote če sm ful lačen in da moram na pot. za to pa ga nasledni dan posesam in zglancam kot je treba.
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Napisal/-a maniaxxx Sr maj 13, 2009 9:18 pm

js se tud tuširam veš :P ..sej sm napisal da znotraj ga ne prenesem umazanga, vsi ki se furajo z mano komentirajo če delam v lekarni k mam klinično čist avto znotraj, no za zunaj mi pa mal bol dol visi, pač nimam avta za šminko ampak za uporabo...pa nič slabega ne mislim zdaj s tem, samo izražam mnenje, da ne bo spet kako kreganje a ne...

Pa tud tak karakter sm da dam ogromno na detajle v eni smeri, v drugi pa čist zanemarim vse

Primer je naprimer Lenivec in njegova Lybra ( nobeno provociranje ali pa kaj sam nazoren primer), kokr opazim lepo skrbi za njo, jo redno puca, neguje,šminka", istočasno pa nima pokrovov na felgah..no men to ne bi šlo čez, ker me zbodejo v oči take podrobnosti.
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Napisal/-a maniaxxx Če maj 14, 2009 8:11 pm

lenivec je napisal/-a:stari en pokrov je 64€
zdaj veš zakaj jih nimam? ker se mi ne zdi vredno dat za te 4 kurčeve kose platike 256 €

drugače pa glede čiščenja :) znotraj ja more bit spucan v nulo, me ful moti prah, boknedaj kake sledi po šipah itd. zunaj pa ... :D ko me piči se spravim zraven in pretiravam pol pa spet mesec al pa dva nič :lol: recimo nazadnje je bla oprana hm... niti nevem kdaj :) aja zdaj ko so felne črne se niti ne vidi da pokrovček manka :D



KA SI TI NOR AL KAJ :shock: 64 E???...se vid da maš italianskega mercedesa ;) ...bo trebe felge na črno poštrihat :P
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
Uporabniški avatar
samo mesarec
Novinec
 
Prispevkov: 460
Pridružen: Ne okt 21, 2007 12:37 am

Napisal/-a samo mesarec Ne maj 17, 2009 12:35 am

speedfreak

res mora biti čist noter, pa še to, če jelepo vreme, kajti ko je dež in blato, ga ni ki nebi imel malo popackano po preprogah, da zunaj negovorim. Če pasi doma v centru mesta in nimaš možnosti nonstop prati, pa si lahko še tak perfekcionist, potem je avto umazan-zunaj. Dežuje, pridem domov in da bi šel avto prati, malo morgen. potem je najbolje, da privežem taščo na havbo in mi sproti čisti blato ali pa prah. Imam črn avto in naj nonstop čistim?? Za gume glicerin ne pa Meguires in podobno. Nekateri delajo reklamo, ko pa jih pokličeš, je falus z njimi. Nimajo časa, so zdoma itd....
Vrni se na Avtokozmetika

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov