Nega vozila (znotraj in zunaj), poliranje, zaščita, uporabni nasveti...
 
Uporabniški avatar
grahovc
Uporabnik
 
Prispevkov: 1189
Pridružen: Ne mar 08, 2009 2:01 pm
Kraj: notranjska

Napisal/-a grahovc Ne maj 17, 2009 9:14 pm

kar se mene tiče more bit auto noter čist, zuni ni problema če je mal umazan, črn auto pač ne more bit skoz čist.

drgač od čistil mam pa šampon armorall (v prihodnosti pa megs gold class) za plastike pa vlažno mikrokrpo, šipe pa steleks
polirpaste pa od 3m, menzerna, meguiars.. zaščita carlack in pete's 53

samo: dobra ti tale s taščo :D
 
xandrej
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2082
Pridružen: To avg 12, 2003 1:46 pm
Kraj: Slovenija

Napisal/-a xandrej Če maj 21, 2009 10:13 pm

Kaj a za obrisat moker avto? Jelenovo kožo? Katero? Kaj drugega? Da ne dela prask recimo ali kakorkoli?
 
Uporabniški avatar
grahovc
Uporabnik
 
Prispevkov: 1189
Pridružen: Ne mar 08, 2009 2:01 pm
Kraj: notranjska

Napisal/-a grahovc Če maj 21, 2009 10:21 pm

xandrej je napisal/-a:Kaj a za obrisat moker avto? Jelenovo kožo? Katero? Kaj drugega? Da ne dela prask recimo ali kakorkoli?


trenutno najbolš ti je mikrokrpa za sušenje,brisanje
Slika
tko nekako zgleda, sam se ne dobi pri nas, usaj ne da bi jaz vedu
 
mišek
Uporabnik
 
Prispevkov: 1298
Pridružen: Pe dec 02, 2005 4:24 pm

Napisal/-a mišek Pe maj 22, 2009 8:22 am

Danes ravno dobil nov komplet za pranje:
-rokavica za pranje
- meguiars gold cass shampoo 1,8L
- mikrokrpa za sušenje
- vosek v spreju za po pranju red mist
:P
 
Uporabniški avatar
csf
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 586
Pridružen: So jun 28, 2008 1:47 pm
Kraj: Celje

Napisal/-a csf Pe maj 22, 2009 8:56 am

tko nekako zgleda, sam se ne dobi pri nas, usaj ne da bi jaz vedu


A boš mel plavo :P ?

Slika
 
Uporabniški avatar
grahovc
Uporabnik
 
Prispevkov: 1189
Pridružen: Ne mar 08, 2009 2:01 pm
Kraj: notranjska

Napisal/-a grahovc Pe maj 22, 2009 10:00 am

preizkusil si obe, kera ti bolj "sede" :D
 
Uporabniški avatar
N3kliknM3
Novinec
 
Prispevkov: 102
Pridružen: Po jan 21, 2008 10:59 am
Kraj: Celje

Napisal/-a N3kliknM3 So jun 20, 2009 9:47 pm

Mene pa zanima, če ma kdo kej izkušenj s temi produkti, ki naj bi odbijali kapljice iz vetrobanskega stekla:
npr. http://www.mimovrste.com/artikel/342019 ... ons-100-ml

A učinek je potem podoben kot avto po voskanju v avtopralnici? Tisto me osebno zelo moti, kako polzijo kaplice po steklu.
 
Uporabniški avatar
seat
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3582
Pridružen: Pe avg 08, 2003 6:54 pm
Kraj: SAVINJSKA DOLINA

Napisal/-a seat Ne jun 21, 2009 8:35 am

Fantje mene pa zanima.če ima kdo izkušnje z produktom od AUTO MAGIC-a neki hydro shine nevem,če sem pravilno napisal ampak kolega me prepričuje kako je to daleč najboljša zadeva pa me zanima še kako drugo mnenje
Drgač so sedeži v Hondi super tui oprijem imajo vrei samo ta default položaj nelagodno vpliva na moja vretenca,ker iz prejšnih avtov drugih znamk nisem bil navajen ležečega sedenja med vožnjo pr hondah pa je to že po defaultu tak nastavljeno,da imaš glavo tam kjer je sovoznik,sprednji vzglavnik je pa tam kjer imajo druge znamke zadnjega.ツ
 
Uporabniški avatar
ales66
Novinec
 
Prispevkov: 307
Pridružen: Ne apr 29, 2007 9:56 pm
Kraj: LJ

Napisal/-a ales66 Ne jun 21, 2009 10:45 am

@lenivec,

kako si zadovoljen z FK1000p. A je to bistvena razlika od npr Automagic produktov (Banana Magic, Seal It, Wet wax). Trenutno uporabljam AM Seal It. Me je prepričal prodajalec. Načeloma mi je OK, ker je tudi za plastiko (luči) in se ga lepo nanaša in zlošči. Drugače pa smrdi po razredčilu, da je groza. Ni čudno, da izdelujejo razne zaščite z vonjem banane, jagod.

Pa še nekaj, če lahko poveš. Ko uporabljaš New car glaze in BC-2 od AM, a kaj dodatn vlažiš ali ne. Meni se je zadeva nenormalno sušila že po dveh prehodih z modro Koltecovo gobico in rotacijsko pri 1.200 obrath in temperaturi ca 20 st C. Z vlaženjem je bilo boljše. Sicer je itak mišljeno, da se vlaži, samo nihče tega kaj posebi ne omenja. Sem bral na DW, da je imel en Madžar podobne probleme pri istem produktu, ko je kupil novo flaško. Zgleda, da lahko pride do opaznih odstopanj pri saržah.

Pa še, če lahko kdo napiše v kašnem razmerju z vodo se meša Meguiar's Gold Class Shampoo. Se mi zdi 12 EUR za ca 0,5 lit, kar draga zadeva pa me zanima, če je močen koncentrat, da se to potem splača. Hvalijo ga zelo.

LP
Zadnjič spremenil ales66, dne Ne jun 21, 2009 12:59 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
Uporabniški avatar
eljuero
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 639
Pridružen: Če jan 29, 2009 12:14 pm

Napisal/-a eljuero Ne jun 21, 2009 12:33 pm

grahovc je napisal/-a:preizkusil si obe, kera ti bolj "sede" :D


Jaz sem nabavil plavo in je zadeva uporabna.
 
Uporabniški avatar
seat
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3582
Pridružen: Pe avg 08, 2003 6:54 pm
Kraj: SAVINJSKA DOLINA

Napisal/-a seat Ne jun 21, 2009 7:10 pm

lenivec kje si kupil ta FK1000p
Drgač so sedeži v Hondi super tui oprijem imajo vrei samo ta default položaj nelagodno vpliva na moja vretenca,ker iz prejšnih avtov drugih znamk nisem bil navajen ležečega sedenja med vožnjo pr hondah pa je to že po defaultu tak nastavljeno,da imaš glavo tam kjer je sovoznik,sprednji vzglavnik je pa tam kjer imajo druge znamke zadnjega.ツ
 
Uporabniški avatar
ales66
Novinec
 
Prispevkov: 307
Pridružen: Ne apr 29, 2007 9:56 pm
Kraj: LJ

Napisal/-a ales66 Ne jun 21, 2009 8:17 pm

lenivec je napisal/-a:
ales66 je napisal/-a:@lenivec,

Pa še nekaj, če lahko poveš. Ko uporabljaš New car glaze in BC-2 od AM, a kaj dodatn vlažiš ali ne.
LP


tisto pa nič ne vlažim dodatno, najprej gobo mal pošpricam z vodo da je vlažna. potem pa najprej za prvo rundo en debeli mastni x narišem čez gobo, za dalje pa pač s ščetko sčistim po vsakem delu, za nov del pa dodam mogoče za 2 fižolčka paste.


Hvala za odgovore. Glede New car glaze bo pa verjetno to, da sem dal malo premalo onega debelega X-a in, da imam očitno malo bolj gosto pasto, tako kot oni Madžar, ki sem ga omenjal.

LP
 
Uporabniški avatar
grahovc
Uporabnik
 
Prispevkov: 1189
Pridružen: Ne mar 08, 2009 2:01 pm
Kraj: notranjska

Napisal/-a grahovc Ne jun 21, 2009 8:47 pm

ales66 je napisal/-a:Pa še, če lahko kdo napiše v kašnem razmerju z vodo se meša Meguiar's Gold Class Shampoo. Se mi zdi 12 EUR za ca 0,5 lit, kar draga zadeva pa me zanima, če je močen koncentrat, da se to potem splača. Hvalijo ga zelo.


Water (ml) - 9925
Product (ml) - 75

Ratio - 1: 133
 
Uporabniški avatar
ales66
Novinec
 
Prispevkov: 307
Pridružen: Ne apr 29, 2007 9:56 pm
Kraj: LJ

Napisal/-a ales66 Ne jun 21, 2009 9:09 pm

@Grahovc,

hvala za odgovor. To pomeni, da je mala flaška (473 ml) za 6 pranj, velika (1892 ml) pa za 25. Sicer se da avto oprat tudi z manj kot 10 lit. Mora bit pa res dober za ta dnar. Samo to mi še ni jasno, zakaj je pri nas in v Avstirji, po onem ceniku od Fematrade skoraj 1x dražji kot v Angliji. OK ga pač tam prodajo več.

LP
 
Uporabniški avatar
grahovc
Uporabnik
 
Prispevkov: 1189
Pridružen: Ne mar 08, 2009 2:01 pm
Kraj: notranjska

Napisal/-a grahovc Ne jun 21, 2009 9:17 pm

ales66 je napisal/-a:@Grahovc,

hvala za odgovor. To pomeni, da je mala flaška (473 ml) za 6 pranj, velika (1892 ml) pa za 25. Sicer se da avto oprat tudi z manj kot 10 lit. Mora bit pa res dober za ta dnar. Samo to mi še ni jasno, zakaj je pri nas in v Avstirji, po onem ceniku od Fematrade skoraj 1x dražji kot v Angliji. OK ga pač tam prodajo več.

LP


ga maš za 10pranj komot, js z 5l normalno operem pa je lih prov.
Nevem zakaj je dražji, sej če gledaš vse cene je use tok dražje da se ti skor bl splača iz anglije uzet, vrjetno majo marže take velike pa prevoz pa vse.. ali pa nas majo pač za budale in nas ožemajo, nevem :roll:
jest kar rabim naroččim iz cyc pa tudi glaso iz trzina ma nekaj + silco
Vrni se na Avtokozmetika

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 8 gostov