Nega vozila (znotraj in zunaj), poliranje, zaščita, uporabni nasveti...
 
Uporabniški avatar
gregga
Uporabnik
 
Prispevkov: 850
Pridružen: So avg 20, 2005 6:07 pm
Kraj: Slovenj Gradec

Napisal/-a gregga So nov 22, 2008 6:44 pm

tut js ga perem 1x na teden.....ponavadi pred vikendom, da je lep cez vikend.....al pa pred zacetkom novega tedna....v nedeljo pred kosilom :D

notranjost ponavadi sam obrisem, posesam ga pa 1x na mesec.....oz. po potrebi 8) :D
 
Uporabniški avatar
trust
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 532
Pridružen: Sr maj 07, 2008 11:46 pm
Kraj: Nad Žirmi

Napisal/-a trust So nov 22, 2008 7:11 pm

Kak so eni budale, avto perejo skoraj vsak dan v poletnih dneh.

Sicer pa ne vem, kako ljudjem iz mest rata met avto vsak dan spucan. Jest mam vedno umazan avto, da joj, edini, ki se vozim s tako umazanim. Ka nuca, če ga prejšnji dan spucam, če ej pa naslednji dan že umazan. Ja učas, ko grem dam zavijem še mal na naše travnike, ko ej trava pokušena.
 
Uporabniški avatar
MacTron
Administrator a.com
 
Prispevkov: 8348
Pridružen: To sep 10, 2002 9:55 pm
Kraj: Dezela Kranjska

Napisal/-a MacTron So nov 22, 2008 7:26 pm

trust aka soncek: ...useless
popravljas poste zato, da lahko naslednjega imaginarno olepsas :roll:
  • Vorsprung durch Technik | Progress through Technology
 
Uporabniški avatar
Patrik_A3
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4873
Pridružen: Če nov 02, 2006 11:08 pm

Napisal/-a Patrik_A3 So nov 22, 2008 8:01 pm

trust je napisal/-a:Kak so eni budale, avto perejo skoraj vsak dan v poletnih dneh.

Sicer pa ne vem, kako ljudjem iz mest rata met avto vsak dan spucan. Jest mam vedno umazan avto, da joj, edini, ki se vozim s tako umazanim. Ka nuca, če ga prejšnji dan spucam, če ej pa naslednji dan že umazan. Ja učas, ko grem dam zavijem še mal na naše travnike, ko ej trava pokušena.


če si ti prašič še ne pomeni da moramo zato še drugi bit !! ( ne nisem iz mesta pa imam kljub temu čist avto :roll: ). Sonček ti si en pravi biser inteligence :lol:
Slika One day......BACK TO BLACK! Slika
 
Uporabniški avatar
C4V4L13R
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1763
Pridružen: To jan 16, 2007 8:34 pm
Kraj: Pod Gorjanci

Napisal/-a C4V4L13R So nov 22, 2008 8:07 pm

mel sem ga navado vsak teden spucat. sam ni nikol tolk umazan, da bi bla to nuja. zj ko pa študiram, pa se vozi sam za vikende, pa je takrat bl mal cajta, ga pa tko na ene 2 tedna, v nedeljo ponavad.

znotraj me začne kmal kj motit, tako da vsaj prah pobrišem še kdaj vmes. zunanje pranje pa je tud odvisno kje se vozim. se je zgodilo, da sem ga 2x v tednu opral.

za notranjost poskrbim doma, zunanjost pa za 2.26 v avtopralnici z wap-om, če je pa volja pa vreme pa tud doma. mogoče 2x na leto še skozi avtomatsko, da podvozje opere.

voskam ne, se morm še pozanimat o tem, ponavadi kupim šampon z voskom (če ga perem doma). poliral tud še nism, to bom raje prepustil nekomu, ki obvlada.

kako bo zdj pozimi s tem bomo pa vidl. po mojem notranjost bl pogosto, zunanjost pa ne tako, ker bo brezsmiselno
 
Uporabniški avatar
tomaz07
Novinec
 
Prispevkov: 301
Pridružen: So nov 15, 2008 9:30 pm

Napisal/-a tomaz07 So nov 22, 2008 8:13 pm

Jes ga bom zdaj pred snegom umil malo od znotraj pa posesal od znotraj.
 
Uporabniški avatar
Drocky
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2138
Pridružen: So feb 19, 2005 5:49 pm

Napisal/-a Drocky Ne nov 23, 2008 12:04 pm

zunaj ga perem ko se mi da, ker se sam 1x peljam na faks pa ma bolj vsran avto kot jih ma večina v 14ih dneh. Tak je ko se pelješ mimo kamnoloma pa za kiperji, ki zgubljajo šoder in dodaš malo dežja pa maš cartatoo :lol:

Notranjost pa posesam ko se vmaže. Nisem časovno omejen.
LP Rok
 
Uporabniški avatar
trust
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 532
Pridružen: Sr maj 07, 2008 11:46 pm
Kraj: Nad Žirmi

Napisal/-a trust Ne nov 23, 2008 12:36 pm

Patrik_A3 je napisal/-a:
trust je napisal/-a:Kak so eni budale, avto perejo skoraj vsak dan v poletnih dneh.

Sicer pa ne vem, kako ljudjem iz mest rata met avto vsak dan spucan. Jest mam vedno umazan avto, da joj, edini, ki se vozim s tako umazanim. Ka nuca, če ga prejšnji dan spucam, če ej pa naslednji dan že umazan. Ja učas, ko grem dam zavijem še mal na naše travnike, ko ej trava pokušena.


če si ti prašič še ne pomeni da moramo zato še drugi bit !! ( ne nisem iz mesta pa imam kljub temu čist avto :roll: ). Sonček ti si en pravi biser inteligence :lol:


Hvala, ampak prašiči so ravno tisti iz mesta, ki nimajo ne doma sesalca (blokovska naselja pa vendar ne boš 500 metrov kabla vleku do avta, da boš lahko sesal) ne doma pralnice in NE MENi ti, da sem prašič.

Še vsak avto, ko sem ga dobil iz mesta je bil svinjski, da me je, kar groza obšla, pucal sem ga po 2-3 ure, pa je bil še vedno svinjski.

OK eni reskirajo tiste poar evrov pa grejo v BTC al pa na petrol pa tam spucajo avto

Jerst mam notri vedno avto kukr tok spucan, zunanjost pa je, kot sem napisal drug dan že umazana. Pa vendar živim na podežlju, kjer je težko met vsak dan spucan avto-zunaj....
 
Uporabniški avatar
trust
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 532
Pridružen: Sr maj 07, 2008 11:46 pm
Kraj: Nad Žirmi

Napisal/-a trust Ne nov 23, 2008 12:40 pm

MacTron je napisal/-a:trust aka soncek: ...useless
popravljas poste zato, da lahko naslednjega imaginarno olepsas :roll:


...ampak ti pa znaš bzt
 
Uporabniški avatar
primozek69
Novinec
 
Prispevkov: 330
Pridružen: Ne nov 04, 2007 2:43 pm

Napisal/-a primozek69 Ne nov 23, 2008 12:45 pm

[quote="chevy"]Jaz ga v toplih dneh perem sam doma z WAP-am. V avtopralnici mi ga perejo edino z WAP-am. Strojnemu pranju s tistimi četinami se izogibam.[/quote]

Jest ga tud perem sam z WAP-am, pa v pralnici mi ga perejo z WAP-am, pa tud ščetine mi ga perejo z WAP-am, WAP-am je res zakon.
 
Uporabniški avatar
roberto-82
Uporabnik
 
Prispevkov: 1181
Pridružen: Pe apr 18, 2008 5:17 pm
Kraj: Črna na Koroškem

Napisal/-a roberto-82 Ne nov 23, 2008 12:51 pm

moj avto pa še ni vido pralnice si vedno vzamem čas pa ga sam spucam pov ure pa sem fertik pa vek kako sem ga spuco ga pa ponavadi 1x tedensko ponavadi sobota nedelja no danes sem ga tud prav ja :lol: :lol: :lol: pa puncinga tudi :D :D :D :D :D
NE DELAJ DRUGEMU TISTGA,KAR NOČEŠ,DA DRUG DELA TEBI.
[img]http://www.shrani.si/f/3M/Wx/1eNyr63y/neimenovano.jpg[/img]
 
Uporabniški avatar
tomzzi
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2179
Pridružen: Pe mar 11, 2005 8:47 pm

Napisal/-a tomzzi Ne nov 23, 2008 1:04 pm

@trust

Sam živim v mestu (blok) a to ne pomeni, da imam vsran avto. Za generalno ga dam spucat v ročno avtopralnico. Vmes ga pa tudi pred blokom posesam. Tiste manjše stvari. Oziroma sproti. Z ne boš verjel tistim malim ročnim sesalcem z avto. Dejansko uporabna stvar. Ne rabiš nobenega kabla vlečt do avta.

Drugače ga pa perem če se le da 1x na teden. Kar je več je že vsaj zame pretiravanje. Pa zdaj pozimi ga bolj kot ne samo splahnem oziroma če je le čas ga dam v (ročno) avtopralnico kjer mi ga super spuca saj ima človek že izkušnje in dolgo opravlja svoje delo.

Imam pa tudi sam eno vprašanje. Avto je star leto in mesec dni. Naredu sem napako, ker sem ga parkrat vozil v avtomatsko pralnico (krtače :cry: ) in se jasno na celem avtu to fejst pozna. Sicer samo tiste praske oziroma lise a je to še posebej vidno ali na soncu ali zvečer ob lučeh. Zdaj me pa zanima ali je poliranje "škodljivo" na šele letu dni starem avtu ali naj ga dam vseeno polirat? Ker lesk ima še vedno le z temi lisami oziroma praskami. Torej poliranje? Smiselno pred zimo ali naj počakam do pomladi?
 
Uporabniški avatar
=swen=
Uporabnik
 
Prispevkov: 810
Pridružen: To okt 14, 2008 3:04 pm
Kraj: gorenjska

Napisal/-a =swen= Ne nov 23, 2008 1:30 pm

Tudi jaz ga operem enkrat na teden, če se le da, drugače sedaj pozimi, ko je bolj mraz :) ga pa enkrat na 2 tedna.
Vendar vedno operem avto doma nikoli v avtopralnici, tudi pozimi, pa ga pač zapeljem v garažo da se tam posuši, da ne zmrzne vse skupaj.

Kljub temu pa stekla očistim na kake 4 dni. Če že ostalih ne pa, vsaj vetrobransko in voznikovo!
Ker se kar zapacajo zaradi dolgih voženj po AC.
Slika
 
Uporabniški avatar
Mare_K
Novinec
 
Prispevkov: 143
Pridružen: Če mar 29, 2007 5:33 pm
Kraj: NG

Napisal/-a Mare_K Ne nov 23, 2008 2:55 pm

Živ,

No, jst ga perem približno vsakih 14dni odivsno od vremena seveda, po potrebi. Glede pa teh avto pralnic....če tko na hitro naštejem koliko krat sm ga peljal v pralnico s krtačami...približno 15krat od kar imam clia, pa res se mi nič ne pozna na avtu da bi ble kašne lise ali praske nevem no.... :roll: , raje se izogibam tesnih parkirnih mest :P
..sry za off

Lp
♫ ♫ ♫
 
Uporabniški avatar
black
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1595
Pridružen: Ne jul 13, 2003 8:50 pm

Napisal/-a black Ne nov 23, 2008 4:33 pm

Avto perem po potrebi in po volji doma ali v šihtu.Bolj važno mi je kakšna je notranjost.
Zadne cajte sploh ne vem kakšne barve je,črne al sive :P
 
Uporabniški avatar
Drocky
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2138
Pridružen: So feb 19, 2005 5:49 pm

Napisal/-a Drocky Ne nov 23, 2008 5:28 pm

lenivec je napisal/-a:haha jaz mam huje. jaz ko grem na fax parkiram v 10 cm blata :D pa vedno malo na gas dam da šprica :D
ti greš pol v oni blat pri pristanu?
LP Rok
 
Uporabniški avatar
trust
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 532
Pridružen: Sr maj 07, 2008 11:46 pm
Kraj: Nad Žirmi

Napisal/-a trust Ne nov 23, 2008 6:17 pm

lenivec je napisal/-a:
Drocky je napisal/-a:zunaj ga perem ko se mi da, ker se sam 1x peljam na faks pa ma bolj vsran avto kot jih ma večina v 14ih dneh. Tak je ko se pelješ mimo kamnoloma pa za kiperji, ki zgubljajo šoder in dodaš malo dežja pa maš cartatoo :lol:

Notranjost pa posesam ko se vmaže. Nisem časovno omejen.


haha jaz mam huje. jaz ko grem na fax parkiram v 10 cm blata :D pa vedno malo na gas dam da šprica :D


Jest pa po njivah, ko grem domu
 
Uporabniški avatar
KARL ABARTH
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 680
Pridružen: Sr avg 08, 2007 6:48 pm

Napisal/-a KARL ABARTH Ne nov 23, 2008 9:55 pm

Prijatelj pere avto v avto-pralnici natanko 2 x letno - enkrat poleti v času dopusta, drugič pozimi, proti koncu leta, ko ima tehnični pregled.

LP
Vrni se na Avtokozmetika

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost