Nega vozila (znotraj in zunaj), poliranje, zaščita, uporabni nasveti...
 
ZASAVCAN
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 10
Pridružen: So sep 01, 2007 6:16 pm
Kraj: zasavje

Napisal/-a ZASAVCAN Po jan 19, 2009 5:00 pm

okolica litije

letos nameravam tudi začeti poliranja ter ostala čiščenja avtomobila tako da pridem na dom

........................................................................................................


osebno sem z Trbovelj... torej mi je litija čist bliz......... prosim te, če mi na MSN: zasavcan@hotmail.com pošlješ svoj gsm, da te kontaktiram, da se dogovorima za poliranje Peugeota 407 Sw karavan; pripišeš lahk tudi če samo ceno poliranja.Hvala že v naprej!

P.S.:res lepo narejeno!!!
 
Uporabniški avatar
seat
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3582
Pridružen: Pe avg 08, 2003 6:54 pm
Kraj: SAVINJSKA DOLINA

Napisal/-a seat Po jan 19, 2009 7:32 pm

@Adamle vrjem poznam razliko med poliranjem in voskanjem.
In vem,da je voskanje zgolj primerno za prodajo avtomobila ali za milo rečeno nezahtevne stranke,ker nudi zgolj trenutno vizuelno polepšanje avtomobila in je več ali manj neobstojno kot si rekel.Voski vsebujejo mašila,ki ti praske zafilajo in dajo gladek videz.
Si kdaj delal z polirno pasto Menzerna ali M82 od Meguiar's-a.
Prosim,da mi sporočiš ceno poliranja za srednje velik avto pastelne rdeče barve.
Drgač so sedeži v Hondi super tui oprijem imajo vrei samo ta default položaj nelagodno vpliva na moja vretenca,ker iz prejšnih avtov drugih znamk nisem bil navajen ležečega sedenja med vožnjo pr hondah pa je to že po defaultu tak nastavljeno,da imaš glavo tam kjer je sovoznik,sprednji vzglavnik je pa tam kjer imajo druge znamke zadnjega.ツ
 
Uporabniški avatar
Mgajvr
Uporabnik
 
Prispevkov: 1359
Pridružen: Ne feb 18, 2007 7:12 pm
Kraj: okolica litije

Napisal/-a Mgajvr Po jan 19, 2009 7:57 pm

adamle. a maš to privat al sam "usluge" delaš?
 
Adamle
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 39
Pridružen: Ne mar 19, 2006 11:55 am

Napisal/-a Adamle Po jan 19, 2009 8:17 pm

nekateri voski vsebujejp mašila, ne vsi...načeloma imajo take voske (tudi nekatere fine paste) po avtomatskih avtopralnicah kjer nudijo cenovno ugodna poliranja...voskanje ni zgolj primerno za prodajo oz za nezahtevne stranke....nezahtevnim strankam bo vseeno za voskanje....ker take stranke majo najraje čimceneje....voskanje je zaščita laka pred izsušitvijo...da ti lak ne razpoka, ne zamatira...voskanje je nuja po poliranju...pri nas se še vedno uporablja ime voskanje tudi za umetne zaščite...ker so prav tako tudi umetne zaščite neobstojne....zdržijo malo dlje kakor voski

menzerno sem poskusil, ko sem testiral visomaxovo pasto...osebno mi je lažja za polirat visomax, tudi končni učinek je dosti boljši (preizkusil na črni metalik, površina polirana z visomaxovo je imela dosti bolj globoko, temno barvo)....menzerna je nekje v razredu automagica...prav tako tudi meguiars...vendar nisem imel možnosti,da jo testiram

ceno imaš na privat
 
Adamle
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 39
Pridružen: Ne mar 19, 2006 11:55 am

Napisal/-a Adamle Po jan 19, 2009 8:20 pm

Mgajvr....delam sam "usluge" ;) če jo rabš, pošl pm
 
Uporabniški avatar
csf
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 586
Pridružen: So jun 28, 2008 1:47 pm
Kraj: Celje

Napisal/-a csf To jan 20, 2009 10:58 am

Oprosti ampak takšne neumnosti kot ti pišeš o poliranju še nisem čul pa se s poliranje okvarjam že kar nekaj let.


)....menzerna je nekje v razredu automagica...prav tako tudi meguiars...vendar nisem imel možnosti,da jo testiram


Menzerna je že kar nekaj let vodilni proizvajalec polišev v tej branži in je svetlobna leta pred Automagicom in polishi ki jih ti uporabljaš .



zymol vintagevosek, ki se uporablja za tekmovalne namene..avto showi....načeloma vosek ni obstojen, vendar da zelo dober lesk...ga ne uporabljam , ker sem imel samo vzorčni lonček, ki zadostuje nekje za 3-4 avtomobile..koštou meu je okoli 100 eur s poštnino iz anglije


Se pravi da uporabljaš vosek katerega cena je krepko preko 2000Eur in se dobi samo v posebni pakungi za katero imaš doživljensko zamenjavo in ga kot sample sploh ne prodajajo ,za uporabo le tega pa moraš pridobiti licenco katera cena je bila pred letom če se ne moti cca.8000Eur za eno leto .
Aja pa še to zaradi svojega volumna 61% voska ( v navadnih ga je ponavadi do 25% ) je maxsimalno odporen na vremenske uplive kar ppomeni približno 5 mesecev življenske dobe ob pravilnem vzdrževanju .

še link : http://www.zymol.com/zymolvintageglaze22oz.aspx





....voskanje je zaščita laka pred izsušitvijo...da ti lak ne razpoka, ne zamatira...voskanje je nuja po poliranju...pri nas se še vedno uporablja ime voskanje tudi za umetne zaščite...ker so prav tako tudi umetne zaščite neobstojne....zdržijo malo dlje kakor voski


Ne vem o kakšni izsušitviji in razpokah govoriš in voskanje po poliranju ni nuja .Z uporabo sealantov ( ti jim rečeš umetne zaščite ) lahko dobimo tudi do 6 mesecev zaščite napram voskom katera obstojnost je cca2 meseca ob pravilnem uzdrževanju .



LP pa brez zamere vendar se mi ne zdi prav da nekdo zavaja obiskovalcev tega foruma in jim deli nespametne nasvete .
EAT-SLEEP-DETAIL
 
Adamle
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 39
Pridružen: Ne mar 19, 2006 11:55 am

Napisal/-a Adamle To jan 20, 2009 1:24 pm

menzerne sam nisem sprobal v primerjavi z automagicom...probal sem jo edino, ko sem kupoval visomax (50/50 primerjava)....meni osebno, visomax naredi bolše kakor menzerna....nisem pa za nobenega rekel kaj naj uporablja, nisem niti rekel, da je menzerna slaba......vsak , ki se ukvarja s poliranjem ima svoje mnenje o pastah..nekomu je delo lažje z menzerno, nekomu s katero drugo..isto kakor če se greva pregorajat kateri avto je bolši...meca ali bmw...vsak ima prednosti ter slabosti

vosek zymol sem dobil preko vez....vem da se ne prodaja v samplih...drugače se pa da vosek dobiti tudi brez licence....za življensko dobo sem pa rekel, da je odvisna pri vseh voskih od vzdrežvanja

sealant oz po slovensko umetna zaščita traja dlje...se mi zdi sam sem to tudi že prej povedal...če avto samo pereš z navadnim šamponom, bo lak s časom izgubil sijaj, lak potem z leti tudi zamatira....boš reklel, da se ne strinjaš s tem?...s tem ko sem rekej da je voskanje nuja sem imel v mislih tako vosek kakor tudi umetno zaščito,..eno ali drugo oz oboje

brez zamere seveda....tako da ne zavajam ljudi....voske ki jih trenutno uporabljam so r222, colinite 476s, ter cg pete's 53, zaščita je pa LG, letos nameravam sporbat še carlack (v tuniji ga hvalijo)...šolanje sem naredil tukaj www.poliranje.si....s katerim se doskat slišiva in mi poda tudi nasvete, če jih poterbujem

če praviš, da zavajam ljudi, govor kar čes, tega ti nemorem brant...za zavajanje potem lahko rečeš tudi za top finish, ki je po njegovih besedah vodilni v sloveniji, ker ko sem bral nek članek (v kateri reviji če hočeš lahko pobrskam po hiši, verjetno ga imam še nekje) je v intervjuju povedal, da oni ko polirajo ne odstranjujo laka, temveč ga s tem le segrejejo da se lak zmehča ter posledično s tem zgladijo rise (zmehčan lak zafilajo v praskice)
 
Uporabniški avatar
ludbe
Uporabnik
 
Prispevkov: 1021
Pridružen: So feb 10, 2007 5:18 pm
Kraj: Ivančna Gorica

Napisal/-a ludbe To jan 20, 2009 9:27 pm

nej mi kdo pošle link kašne ekscentrične polirke, ker iščem pa nič ne najdem
 
Aleksman71
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 28
Pridružen: Sr jan 21, 2009 10:22 pm

Napisal/-a Aleksman71 Sr jan 21, 2009 10:36 pm

ludbe je napisal/-a:nej mi kdo pošle link kašne ekscentrične polirke, ker iščem pa nič ne najdem

Pošljejo v roku dveh dneh.
http://iclean.at/Polishing-Machines-Acc ... f0fc2dda34
Pošljejo v roku petih dneh.
http://www.nordex-tools.de/_py-Polierma ... -97-0-0-0/
 
Uporabniški avatar
csf
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 586
Pridružen: So jun 28, 2008 1:47 pm
Kraj: Celje

Napisal/-a csf Če jan 22, 2009 9:14 am

menzerne sam nisem sprobal v primerjavi z automagicom...probal sem jo edino, ko sem kupoval visomax (50/50 primerjava)....meni osebno, visomax naredi bolše kakor menzerna....nisem pa za nobenega rekel kaj naj uporablja, nisem niti rekel, da je menzerna slaba......vsak , ki se ukvarja s poliranjem ima svoje mnenje o pastah..nekomu je delo lažje z menzerno, nekomu s katero drugo..isto kakor če se greva pregorajat kateri avto je bolši...meca ali bmw...vsak ima prednosti ter slabosti


Zakaj Menzerna,ker je izredno prijazna do uporabnika ,ker je dejansko edina pasta na tržišču ki ne dela hologramov ( seveda ob pravilni uporabi),ker zmanjša čas ki ga porabimo za korekcijo.....



sealant oz po slovensko umetna zaščita traja dlje...se mi zdi sam sem to tudi že prej povedal...če avto samo pereš z navadnim šamponom, bo lak s časom izgubil sijaj, lak potem z leti tudi zamatira....boš reklel, da se ne strinjaš s tem?...s tem ko sem rekej da je voskanje nuja sem imel v mislih tako vosek kakor tudi umetno zaščito,..eno ali drugo oz oboje


Če hoče nekdo zaščito na daljši rok potem je vsekakor sealant No1 izbira .Vosek je eksotika ki potrebuje redno vzdrževanje .Kar pa se šamponov tiče ,ni rečeno da je poceni šampon slab šampon,lah izgubi sijaj kvečjemu zaradi nepravilnega pranja ( avtomatske pralnice,neuporaba dveh veder )....





brez zamere seveda....tako da ne zavajam ljudi....voske ki jih trenutno uporabljam so r222, colinite 476s, ter cg pete's 53, zaščita je pa LG, letos nameravam sporbat še carlack (v tuniji ga hvalijo)...šolanje sem naredil tukaj www.poliranje.si....s katerim se doskat slišiva in mi poda tudi nasvete, če jih poterbujem


Voski ki si jih napisal niso slabi čeprav sodijo v spodnji rang pa vseeno z njimi ne dosežemo zaščite kot z npr carlackom kateri iam obstojnos 6in več mesece pa še bolj ekonomičen je .Glede na to kdo je tvoj mentor in katere izdelke uporablja tudi vidim zakaj <Automagic tako visoko kotira .



če praviš, da zavajam ljudi, govor kar čes, tega ti nemorem brant...za zavajanje potem lahko rečeš tudi za top finish, ki je po njegovih besedah vodilni v sloveniji, ker ko sem bral nek članek (v kateri reviji če hočeš lahko pobrskam po hiši, verjetno ga imam še nekje) je v intervjuju povedal, da oni ko polirajo ne odstranjujo laka, temveč ga s tem le segrejejo da se lak zmehča ter posledično s tem zgladijo rise (zmehčan lak zafilajo v praskice)


Dobra roba se nikoli ne hvali sama ,Top Finish je mogoče najbolši po reklami ,ne naredijo slabo vendar so njihovi izdelki zelo zelo daleč od odličnega izdelka ,da v forsiranju LG ne govorimo.Tisto o segrevanju laka pa je podobno tistemu ko rečeš " in potem svizec zavije čokolado" .
EAT-SLEEP-DETAIL
 
Uporabniški avatar
csf
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 586
Pridružen: So jun 28, 2008 1:47 pm
Kraj: Celje

Napisal/-a csf Če jan 22, 2009 9:19 am



Prilepo si dve strani z najbolj zasoljenimi cenami ,spodaj sta dva linka dobava je možna v 24 urah pa še par evrov cenejša je kot v tujini .

http://www.bolha.com/oglas382483386

http://www.bolha.com/oglas382483579

8)
EAT-SLEEP-DETAIL
 
mišek
Uporabnik
 
Prispevkov: 1296
Pridružen: Pe dec 02, 2005 4:24 pm

Napisal/-a mišek Če jan 22, 2009 9:56 am

@csf; kakšne pa so kaj cene teh Menzerna past pa ali se to da kje pri nas dobit?
Omenil si, da Top Finish preveč forsira LG, a to potem pomeni, da po tvoje ni to dobra zaščita. Kolikor sem zasledil LG vsi tu hvalijo. Predvsem mislim za avte, ki jih mi vozimo. Pustimo zdaj poliranje Ferarijev za sejme.
 
Adamle
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 39
Pridružen: Ne mar 19, 2006 11:55 am

Napisal/-a Adamle Če jan 22, 2009 10:34 am

csf
naredil še eno veliko raziskovanje po internetu...tisti, ki se profesionalno ukvarjajo z poliranjem v tujini ter tudi delajo z visomaxom, so mnenja, da sodita v isti razred...da imajo obe svoje + ter -..zase sem rekel, da sem menz samo preizkusil enkrat, in napisal svoje mnenje

automagicovih produktov za samo poliranje načeloma ne uporabljam, ampak jih mam za poliranje jahtice ter če kateremu prijatelju naredim uslugico, ki hoče samo mal osvežiti barvo na dosti starejših avtomobilih (10let star polo, k ni vidu pranja 2leta, prjatu je pa hotu res čist sindikalno ceno - v bistvu samo delo plačano, zato drugim razen prijateljem ne poliram z njimi)...AM past ne kupujem več ampak porabljam samo še zaloge...za svojo ceno paste nudijo zelo dober končni izdelek
 
YAKUZA
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 90
Pridružen: Ne feb 29, 2004 8:56 pm
Kraj: Celje

Napisal/-a YAKUZA Če jan 22, 2009 1:26 pm

Admle: Automagicove paste so za moje pojme skoraj neuporabne, razen za kako rdečo preparelo barvo na hiter spolirat. Kar se tiče dobavljivosti v sloveniji je za moje pojme Menzerna, 3M in Scholl Concepts najbolše kar se dobi med polir pastami.
 
Adamle
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 39
Pridružen: Ne mar 19, 2006 11:55 am

Napisal/-a Adamle Če jan 22, 2009 2:54 pm

pomoje gre tale debata katere paste so najboljše, katere najslabše že čist v napačno stran....slikc nisem objavil zato da bi se pregovarjal o pastah, temveč da pokažem moje delo...če pač nekdo hvali svoje, ne pomeni da je druga stvar zanič....visomax, menzerna, 3m, scholl, megiuars ter celo automagic, so paste, ki jih uporabljajo po celem svetu za poliranje v profesionalnih delavnicah...nekomu je ljubša ta znamka nekomu čisto druga....važen je končni rezultat..paste , ki jih uporabljam jaz, jih uporablja tudi moj mentor, ki se ukvarja s poliranjem že okoli 20let, za kar mislim da tako ne jaz, ne csf ne yakuza skupaj ne naberemo toliko izkušen.... csf se mi zdi da prodaja menzernine paste, tako da bi bilo verjetno slabo, če bi na forumu ali kje drugje hvalil druge paste...slaba reklama

brez zamere, nimam namena nikogar užaliti
 
Uporabniški avatar
csf
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 586
Pridružen: So jun 28, 2008 1:47 pm
Kraj: Celje

Napisal/-a csf Če jan 22, 2009 4:53 pm

Res je pasta je pasta :D ,če misliš da forsiram Menzerno se motiš .Sam na enem avtomobilu uporabim najmanj 5 različnih polirnih past .Pač stvar potrebe oziroma odvisno od znamke avtomobila ( sam jih ločim trde in mekke lake ) .Ubistvu Menzerno priporočam vsakemu ki je začetnik ker bo najlažje prišel do dobrega rezultat .

Drugače pa si bom še drznil pokomentirat tvoje poliranje vsaj kar se vidi iz slik .Na spodnji sliki se v odsevu sonca vidijo manjši hologrami in sledi poliranja ( vzrok je verjetno prevelik pritisk na površino v kombinaciji z grobo polituro) .Drugače pa so rezultati spotbudni npr. hauba zgleda na slikah zelo dobro,edino naslednič probaj narediti sliko s kakšno močnejšo lučjo ker 100w žarnica ne pokaže vsek napak na laku :D Prav tako bi na črnem avtomobilu pričakoval več globine in sijaja ,ker meni deluje golf kot da bi bil brez voska ali LG .To je pač moje mnenje .

Slika
EAT-SLEEP-DETAIL
 
Adamle
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 39
Pridružen: Ne mar 19, 2006 11:55 am

Napisal/-a Adamle Če jan 22, 2009 5:26 pm

če nisi prebral celega posta, ti lahko še enkat povem, da je biu avto končan v enem dnevu...pribljižno 7ur dela s čiščenjem, pripravljanem, poliranjem, zaščita (4 ure ne štejem po nanosu LG)--razlog zakaj sm dau topic hitra poliranja....avto se ni delal na 100procento popravljanje, ker je biu namenjen za prodajo ter lastnik ni hotel nič boljšega.....s končnim rezultatom je bil alstnik ter vsi ki so videli avto več kot zadovoljni....lastnikov oče mi konec februarja pripelje AUDI A6 letnik 07 ali 08 l, ki se bo poliral v nulo..slike bodo prišle tudi na ta forum..... za ceno za kero sem naredil avto, nevem če bi šel ti uporabljat 5 past ali pa šel popravljat avto, da bi dobil vse malenkosti ven...najmanj 5 past na enem avtomobilu rekdokdaj vidiš uporabljat profesinalca-preverjeno......vzrok za viden hologram,je to,da ko sem slikal avtomobil je, nisem prebrisal vsega avtomobila v nulo...avto se je po slikanju zapeljal v garažo, kjer se ga je še enkrat dobro prebrisalo ter odstranilo vse ostanke past iz rež...avto je v živo imal več globine ter sijaja, možnost da se vidi slabše na slikcah je verjetno tudi to, da je fotoaparat nek srednji razred star že 4leta....tako da tudi slikce, pred poliranjam ne zgledajo tako hudo kakor v resnici
 
Aleksman71
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 28
Pridružen: Sr jan 21, 2009 10:22 pm

Napisal/-a Aleksman71 Če jan 22, 2009 8:10 pm

Čeprav delaš reklamo sebi naj ti bo,me zanima kako je z garancijo, imaš SP?
Na Bolhi ne kupujem,ker ni kot pri Ebay-u kjer podpišeš pogodbo in si pravno odgovoren za prodajo in nakup.
csf je napisal/-a:Prilepo si dve strani z najbolj zasoljenimi cenami ,spodaj sta dva linka dobava je možna v 24 urah pa še par evrov cenejša je kot v tujini .

http://www.bolha.com/oglas382483386

http://www.bolha.com/oglas382483579

8)


sicer pa se da dobiti Meguiars G220 Dual v UK za 187.480 EUR(skupaj s poštnino,na popravilo pa je potrebno poslati nazaj v UK)
http://www.cleanyourcar.co.uk/index.php ... 09&added=1
 
Uporabniški avatar
juhica
Uporabnik
 
Prispevkov: 1026
Pridružen: To jan 28, 2003 4:40 pm

Napisal/-a juhica Če jan 22, 2009 9:26 pm

Aleksman71 je napisal/-a:Na Bolhi ne kupujem,ker ni kot pri Ebay-u kjer podpišeš pogodbo in si pravno odgovoren za prodajo in nakup.


lol, vecje oslarije pa se ne...
 
Uporabniški avatar
csf
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 586
Pridružen: So jun 28, 2008 1:47 pm
Kraj: Celje

Napisal/-a csf Pe jan 23, 2009 8:31 am

Topic ni moj zato ne bom smetil po njem ,drugače pa ja garancija je eno leto ,je pa tako da se ponavadi mašina da nova in se ne poppravlaj (pač potrošni materijal )

@Aleksman71 dal si 3 različne cene ,verjemi mi da se cene močno razlikujejo pri posameznih dobaviteljih ,če hočeš naročiti v UK dodaj še poštnino in njihov davek zraven in boš dobil pravo ceno .
Zadnjič spremenil csf, dne Pe jan 23, 2009 10:34 am, skupaj popravljeno 1 krat.
EAT-SLEEP-DETAIL
Vrni se na Avtokozmetika

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost