Nega vozila (znotraj in zunaj), poliranje, zaščita, uporabni nasveti...
 
mišek
Uporabnik
 
Prispevkov: 1298
Pridružen: Pe dec 02, 2005 4:24 pm

Napisal/-a mišek So dec 06, 2008 10:09 pm

lenivec je napisal/-a:1600 obratov in začetnik. na pravi poti si za zakurjeno barvo.


Ne zastopim zakaj bi zakuril barvo?
Kolikor sem danes na tej stari barvi sprobal, sem naleš zato tipal površino, če se kaj greje pa je bil pleh na otip čisto mrzel. Sej to se nesme nekaj pritiskat. Zdaj če bi se naslono na mašino pa navil obrate normalno, da bi se začelo gret. Če pa delaš v bistvu bolj z lastno težo mašine pa ne vem kak češ zažgat.
Sem na koncu pa res zanalašč dal velike obrate, mislim da 2200 pa kar močno pritisnil, tako da se je čutlo da mašina težje vleče, sem kar na enem mesto držal tak ene 5 sekund in ko sem potipal je bil pleh topel. Tako da res ne vidim zakaj se taka panike dela zaradi tega kurjenja barve? Mislim da, če imaš malo občutka da tudi ne zažgeš kar tako. Če tipam pleh pa je mrzel jaz mislim, da na mrzlo pač ne moreš kaj zažgat. K večjemu se lahko zgodi, če bi neenakomerno poliral, da na enem kraju več dol neseš in potem postane flekasto.

Povej mi ali je s takim nastavkom kot sem zgoraj prilepil iti pametno nad avto ali je bolje gobast? Imam pa enega tudi ki je tak čisto tanek bel, zakaj je tisti najboljši.
Čist nazadnje je pa treba it s tistim mehkim volnenim ali kaj že je ne?
 
Uporabniški avatar
Scremer
Novinec
 
Prispevkov: 279
Pridružen: Pe sep 26, 2008 9:58 pm

Napisal/-a Scremer To dec 09, 2008 2:04 pm

Bom kar to temo izkoristil v upanju, da mi boste pomagal nekoliko razjasnit sledeče; ne vem točno kaj je razlika med sealanti in voski...

Če pravilno razumem oboje služi istemu namenu, le da gre pač za različna izdelka. Če naneseš enega, potem drugi ni potreben? Ali moram najprej nanesti sealant za t.i. "utrditev" laka in nato preko še vosek?

Pa še mimogrede s čim in kako čistite tampone oz. polirne pence za strojno poliranje (voda, preparati, postopek, naj kaj je potrebno pazit?).

lp
 
mišek
Uporabnik
 
Prispevkov: 1298
Pridružen: Pe dec 02, 2005 4:24 pm

Napisal/-a mišek Sr dec 10, 2008 8:01 am

Za čiščenje tamponov ne kupuj kakih posebnih čistil. Kolikor sem jaz sprobav, je bila gobica kar dobro zašmirana sem samo dal v toplo vodo pa tekoči prašek gor, tega ko imaš za cunje prat. Malo več ga daš tako da ga lepo po celem razmažeš potem ga pa namočiš v vodo in gre takoj vse dol, če ne pa še enkrat ponoviš.

Zdaj pa še jaz nekaj za sebe vprašam. In sicer naj mi nekdo razloži kaj to liquid glass?
Kolikor sem razbral je to neka zlo močna zaščita. Se pravi je to namesto voska ali je še vseeno potem dobro it z voskom čez?
Potem pa drugo vprašanje kje se to dobi in koliko stane? Na enem forumu sem našel, ko je eden objavil, da ena flaška stane okrog 40€. Je takšna cena še aktualna, oz. drugače ali se splača ali bolje dat kar vosek gor?
Doma imam sedaj en vosek od Sonaxa Xtreme WAX je to dobro? To je tak bolj trdi vosek, ni tist tekoč in kolikor sem malo probal se mi zdi dober, voda se ga čist nič ne prime.
 
Uporabniški avatar
Scremer
Novinec
 
Prispevkov: 279
Pridružen: Pe sep 26, 2008 9:58 pm

Napisal/-a Scremer Sr dec 10, 2008 11:49 pm

Prvo moram priznat da mi manjka kar precej izkušenj, da bi lahko bi pameten, ampak kar se Sonaxa tiče je vse bolj tako tako... Pač ugodni produkti za množice, namreč karkoli sem do danes probal od tega podjetja me je pustilo hladnega. Efekt je bil minimalen če je sploh bil.

Kar se liquid glassa tiče ti pa lahko samo povem, da se cena za malo manj kot 500ml kantico giblje okoli 19 €. Seveda preko luže, dočim se cena pri nas lepo zviša, kar je pa itak značilno za vse tovrstne produkte, ki niso široko razširjeni (aka Sonax)...
 
mišek
Uporabnik
 
Prispevkov: 1298
Pridružen: Pe dec 02, 2005 4:24 pm

Napisal/-a mišek Če dec 11, 2008 8:01 am

Scremer je napisal/-a:Prvo moram priznat da mi manjka kar precej izkušenj, da bi lahko bi pameten, ampak kar se Sonaxa tiče je vse bolj tako tako... Pač ugodni produkti za množice, namreč karkoli sem do danes probal od tega podjetja me je pustilo hladnega. Efekt je bil minimalen če je sploh bil.

Kar se liquid glassa tiče ti pa lahko samo povem, da se cena za malo manj kot 500ml kantico giblje okoli 19 €. Seveda preko luže, dočim se cena pri nas lepo zviša, kar je pa itak značilno za vse tovrstne produkte, ki niso široko razširjeni (aka Sonax)...


A potem praviš, da Sonax vosek ni bog ve kaj? Kaj pa vem,jaz sem ga kupil v Bauhausu tam kot mašino in sem še šel malo po drugih policah pogledat pa vidim, da imajo tudi te stvari. Sem se spovnil, da mi je nekdo predlagal Sonaxov vosek, tist tekoč v rdeči flaški in točno tistega so tudi imeli, zraven je bil pa tudi ta Xtreme WAX na katerem piše, da vsebuje veliko Carnuba voska, dosti več kot primerljivi izdelki. Je tudi enkrat dražji od tistega v rdeči flaški pa sem rekel bom pa raje tega vzel, če je boljši. No in potem sem ga malo potegnil po avtu za probo in morem rečt, da se sedaj v tem dežju opazno pozna razlika, avto kot, da bi bil masten. Kako dolgo pa drži pa ne vem.
Daj mi prosim povej, kje pri nas se da naročit ta liquid glass in točna kakega bi moral naročit, če obstaja več tega. Ali pa, če je kdo na forumu, ki bi mi lahko to zrihtal za neko normalno ceno. Aja pa koliko tega potrebuješ za en avto? Kolikor sem bral je treba to dat v treh nanosih.
Kakšen je to postopek, a se isto s tem dela, kot s kakim voskom? Natanko namažeš (kako ročno, strojno?) pustiš, da se posuši in potem zglancaš in tako še dvakrat ponoviš? Ali je to uporabno samo po poliranju ali tudi za kasnejše obnavljanje nanosa?
 
mišek
Uporabnik
 
Prispevkov: 1298
Pridružen: Pe dec 02, 2005 4:24 pm

Napisal/-a mišek Če dec 11, 2008 11:26 pm

lenivec je napisal/-a:
mišek je napisal/-a:, avto kot, da bi bil masten.


am v tem je lih finta voska. in ko ta efekt zgubiš veš da je čas za ponovn nanos

Ja sej to vem, samo sem pač tako napisal, ker res deluje kot, da bi bil z oljem namazan. So kaki kvazi voski, ki niti slučajno nimajo takega učinka.

Lenivec, ti si majster na tem področju, sigurno poznaš ta liquid glass, daj mi prosim povej, če se to da kje pri nas dobit? Pa če so kake posebne finte okrog tega?
Do zdaj mi še ni uspelo zbrskat tega odgovora.
Zdajle čez praznike sem 2 tedna doma pa se bom lotil glancat avto, če ne bo kaj druga vmes prišlo. Morem pa še robo nabavit, kar mi še manjka.
 
mišek
Uporabnik
 
Prispevkov: 1298
Pridružen: Pe dec 02, 2005 4:24 pm

Napisal/-a mišek Pe dec 12, 2008 9:47 am

lenivec je napisal/-a:liuid glass nepoznam.

glede voskov ki nimajo takega efekta, taki voski si ne zaslužijo ime vosek. ker so pol pizde vredni in brez učinka.


Okej, velja sej bom dal pa kar ta Sonaxov vosek gor, ki ga imam sedaj doma.
Glede drugega napisanega, pa žal obstajajo tudi taki, ki si dejansko res ne zaslužijo takšnega imena, ampak ga vseeno imajo. Ekrat sem imel nek tak šit, sej sem si sam kriv, ker sem kupil tisto poceni sranje. Samo pač od začetka, ko ne poznaš teh stvari kupiš prvo kar vidiš. V teh avto trgovinah imajo pa večinoma sam klump.
Sem enkrat kupil tudi neko poceni polir pasto za 5€ pa se je hudič tako prijel na pleh, da sem komaj dol spravil. Nikol več.
Danes prodajajo hudiča in pol in se lahko hitro zafrkneš. Dobro, da obstajajo takšni forumi, na katerih se človek pozanima o takih stvareh in od ljudi, ki imajo izkušnje s tem. Trgovc bo pač svoje hvalil.

Hvala za vse informacije. Danes grem v Mb bom šel spotoma iskat še tist Auto Magicov BC-2.
 
Uporabniški avatar
Scremer
Novinec
 
Prispevkov: 279
Pridružen: Pe sep 26, 2008 9:58 pm

Napisal/-a Scremer Pe dec 12, 2008 9:54 pm

Mislim da se je ravno v tej temi omenjal, da automagicovi izdelki niso ravno hudo dobri, saj njihovi izdelki vsebujejo mašila, ki zamašijo praske. Tako na videz dobiš zelo lepo površino brez prask, ko pa avto dvakrat šibneš skozi pranje so pa spet tam. Za čistila pravijo da je automagic kul.

Zdej vem da se je včasih liquid glass dal dobit v Trzinu pri Topfinish ne vem pa kako je s tem danes. Lahko pa povpraša tudi uporabnika csf, ki je eno stran nazaj zapisal, da lahko priskrbi mašinerijo in vso opremo ter kemijo. Ampak če računaš na cene na ravni Sonaxa, potem kar pozabi na tovrstne izdelke. Znajo pakunge tja do litra stat tudi 50 in več €...

Se moram pa strinjat, da se v naših trgovinah prodaja samo šrot. V tujini so polishi najvišjega ranga res dobro zastopani, dočim je pri nas automagic vrhunec. Nikjer ne nejdem uradnih uvoznikov/zastopnikov za izdelke od Meguairsa, Menzerne, Zeinota, Klasse, Wolfganga, Sonusa, Pinnacla,... Samo M3 se da dobit, ampak te paste so itak bolj ličarsko usmerjene in kolikor je meni znano tud mnogo bolj zahtevne za rokovanje.

Mogoče bo kdaj boljš...
 
profii
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 85
Pridružen: Če avg 14, 2003 9:51 am

Napisal/-a profii So dec 13, 2008 9:06 am

3M so kar dobre paste in gobe. profesionalci jih kar dosti uporabljajo, vendar kot si omenil ostalih stvari za "lepšanje" avta ni mogoče pri nas dobiti. sam sem jih naročil iz anglije.
tudi nemčija ni neka meka za te stvari. kar se da tam dobiti je Meguiars pa še to so dost navite cene. zastopnika pri nas pa ni več in nevem zakaj ne.

LP
 
north789
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 593
Pridružen: Pe okt 03, 2008 8:03 pm
Kraj: Domžale z okolico

Napisal/-a north789 So dec 13, 2008 9:20 am

a ste že kdaj probali z glasorit pasto ta se men zdi še najbolša uvoznik je pa glaso d.o.o.
 
mišek
Uporabnik
 
Prispevkov: 1298
Pridružen: Pe dec 02, 2005 4:24 pm

Napisal/-a mišek So dec 13, 2008 11:08 am

@Scremer; hvala za tole informacijo. Sem jim včeraj poslal mejl bom videl, če bom dobil kak odgovor, če ne jih bom pa v ponedeljek poklical pa bom videl kaj bom zvedel.
 
Uporabniški avatar
Scremer
Novinec
 
Prispevkov: 279
Pridružen: Pe sep 26, 2008 9:58 pm

Napisal/-a Scremer So dec 13, 2008 5:50 pm

Mišek kar pokliči. Na mail se bolj ali manj ne odzivajo, kar je nekako precej tipično za veliko večino slovenskih podjetji. Najbollj pomembno je da imamo mail in spletno stran, kdo se bo pa potem ukvarjal s tem je pa že drugo vprašanje.

Pa čisto mimogrede, če ti je slučajno bližje MB, tam najdeš tudi S.M.A.R.T. Center, kjer sem zasledil, da nudijo zaščisto z liquid glassom.

profii, niti slučajno nisem mislil, da je 3M zanič. Imam pač premalo izkušenj, so pa bojda malo bolj zahtevne za uporabo. Aja pa praviš da si robo naročil iz Anglije. Mi lahko zaupaš kje in koliko te je prišla poštnina? Koliko časa si čakal, si imel kake težave?

lp
 
mišek
Uporabnik
 
Prispevkov: 1298
Pridružen: Pe dec 02, 2005 4:24 pm

Napisal/-a mišek So dec 13, 2008 7:32 pm

V Maribor še res gem drugi teden vsaj dvakrat, ne bi bilo slabo it pogledat. Čeprav vprašanje, če se da kupit, na njihovi strani nič ne piše.
Pri onih iz Trzina piše, da ekskluzivno prodajajo. Čeprav v Trzin ne mislim hodit, če bi mi hoteli poslat. Bom videl, bom poklical.
Kar se pa mail- ov tiče maš pa verjetno kar prav ja. Živa katastrofa kak odnos imajo do kupcev. Vem, ko sem pred kakim mesecem pisal na Varstroj, ko sem rabil neke podatke za plazmo, kaj misliš, da sem dobil odgovor; ma vraga, to te ne šmirglajo. Pa bi si človek mislil, Varstroj to je le neka firma, ampak ništa od njih. :?
 
Uporabniški avatar
csf
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 586
Pridružen: So jun 28, 2008 1:47 pm
Kraj: Celje

Napisal/-a csf So dec 13, 2008 7:43 pm

Liquid glass ni problema dobit je pa cena vsaj za mene kar zasoljena saj stane 473ml skoraj 40Eur :roll: ,kar ob dveh ali treh nanosih ki jih moreš nanesti na enkrat niti ni več tako poceni .

Če pa bi ga vseeno kdo rad imel več na PM .

8)
EAT-SLEEP-DETAIL
 
Uporabniški avatar
csf
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 586
Pridružen: So jun 28, 2008 1:47 pm
Kraj: Celje

Napisal/-a csf So dec 13, 2008 7:52 pm

Pa še nekaj o 3M ,za mene sigurno prva izbira vsaj kar se tiče polišev res ,da so neprijazni do uporabnika vendar je na koncu izdelek 8)

Hudo bled avto ? :twisted:

Slika
EAT-SLEEP-DETAIL
 
Uporabniški avatar
Scremer
Novinec
 
Prispevkov: 279
Pridružen: Pe sep 26, 2008 9:58 pm

Napisal/-a Scremer So dec 13, 2008 8:37 pm

Ali misliš, da tega ne bi mogel rešit s kako drugo firmo?
Vrni se na Avtokozmetika

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 11 gostov