Nega vozila (znotraj in zunaj), poliranje, zaščita, uporabni nasveti...
 
Uporabniški avatar
Sasqa
Novinec
 
Prispevkov: 290
Pridružen: Če mar 12, 2009 1:34 pm
Kraj: Maribor

Foam lance - problem

Napisal/-a Sasqa Po mar 31, 2014 6:40 am

Pozdravljeni

Upam, da sem temo umestil v pravo rubriko.

Pred slabim letom sem naročil AD foam lance, za karcher, nastavek za hobby. Z njim sem opravil najmanj 50 pranj, in je deloval super, lepa pena ipd. Ko pa sem včeraj umival avto, je prvih par sekund proizvajal peno kot običajno, nato pa se je zgodilo podobno kot temu http://www.youtube.com/watch?v=pPsiPCgBvVg (prvih 7 sekund v priloženem posnetku). Skratka ven meče 'brozgo' ki je zelo redka in ni nič kaj podobna peni. Z regulacijskim ventilom ne dosežem nobenega efekta (zgolj od brozge do vode). Zanima me, kaj se je s 'penirko' zgodilo, in kaj je v tem primeru potrebno zamenjati, kje dobiti dele in katere (penirko sem vzel pri Mateju), da bo penirka ponovno delala kot mora. Morda kdo, ki ima izkušnje s popravilom omenjene težave, oziroma popravlja omenjene zadeve?

Vsak nasvet je dobrodošel :-P . Za pomoč se vam že vnaprej lepo zahvaljujem.

Lep pozdrav
Saša
Vaša teorija je nora, a vprašanje, ki nas razdvaja je le, ali je dovolj nora, da bi lahko bila pravilna (N. B.)
 
Uporabniški avatar
Gyga
Uporabnik
 
Prispevkov: 1355
Pridružen: Pe maj 28, 2004 1:10 pm

Re: Foam lance - problem

Napisal/-a Gyga Po mar 31, 2014 9:42 am

Poklilči Mateja in ga vprašaj za nasvet. Kolikor sem spremljal teme na detailingworld, je treba zadevo razdret in očistit.

Preglej malo tole:
http://www.detailingworld.co.uk/forum/s ... hp?t=84349
http://www.detailingworld.co.uk/forum/s ... p?t=304139
http://www.detailingworld.co.uk/forum/s ... p?t=193092

Sicer ga je potrebno po vsaki uporabi očistit - namesto snow foam-a daš v posodo vodo.

Lp,
G
Malo para malo muzike!
Najboljši avto je novi avto!
 
Uporabniški avatar
Sasqa
Novinec
 
Prispevkov: 290
Pridružen: Če mar 12, 2009 1:34 pm
Kraj: Maribor

Re: Foam lance - problem

Napisal/-a Sasqa Po mar 31, 2014 10:09 am

Pozdravljen

Hvala za podane povezave, mi bodo v pomoč pri razdiranju. Tudi sam sumim na to kovinsko mrežico, da je zamašena, saj namesto pene prihaja ven mleko. Foam Lance sem očistil vedno po uporabi tako, da sem še nekaj časa čezenj spuščal čisto vodo. Tudi včeraj je na začetku še delal peno, potem pa med delovanjem začel 'pluvati' mlečno brozgo. Zdaj se samo poraja vprašanje, kje dobiti nadomestno mrežico, oziroma s čim ščistiti obstoječo, če se slednjo sploh čisti?

Lp
Saša
Vaša teorija je nora, a vprašanje, ki nas razdvaja je le, ali je dovolj nora, da bi lahko bila pravilna (N. B.)
 
Uporabniški avatar
Gyga
Uporabnik
 
Prispevkov: 1355
Pridružen: Pe maj 28, 2004 1:10 pm

Re: Foam lance - problem

Napisal/-a Gyga Po mar 31, 2014 10:22 am

Step 8 Get a small screwdriver and insert in the small brass connector to reveal the metal gauze,if your lance is suffering from lack of foam this part will likely to be blocked with soap scum etc,a good soaking in a metal cleaner should do the trick



http://www.detailingworld.co.uk/forum/s ... p?t=193092
The "Red Square" around part 9 is the Gauze of the lance and will from time to time get clogged with soapscum and dirt etc, you can clean them but for the sake of £4.99 we can supply you with a new one..



http://www.detailingworld.co.uk/forum/s ... p?t=332421
Vinegar and bi carb job done


strip it down clean out

soak the filter in cillit bang overnight,then boil filter up in water for around 15 mins rebuild
Malo para malo muzike!
Najboljši avto je novi avto!
 
Uporabniški avatar
Sasqa
Novinec
 
Prispevkov: 290
Pridružen: Če mar 12, 2009 1:34 pm
Kraj: Maribor

Re: Foam lance - problem

Napisal/-a Sasqa Po mar 31, 2014 10:39 am

Pozdravljen

Zakon, cilit bang imam doma, tako, da bo kar ta kombinacija. Bom to sito namočil v cilit čez noč, nato pa še prevrel, in poročam, če je zadeva delovala.

Gyga, hvala za pomoč.

Lp
Saša
Vaša teorija je nora, a vprašanje, ki nas razdvaja je le, ali je dovolj nora, da bi lahko bila pravilna (N. B.)
 
Uporabniški avatar
LaMike
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1585
Pridružen: Po feb 25, 2008 5:59 pm
Kraj: Maribor

Re: Foam lance - problem

Napisal/-a LaMike Po mar 31, 2014 11:32 am

Nič druga ni, kot pa zabita mrežica. Zadevo razstavi, ni težko. Odstrani mrežico, jaz sem jo namakal v citronski kislini, da je še rjo požrlo. In zadeva deluje bp. ;)
"this is so euro its asian" by Sam B.
 
Uporabniški avatar
Sasqa
Novinec
 
Prispevkov: 290
Pridružen: Če mar 12, 2009 1:34 pm
Kraj: Maribor

Re: Foam lance - problem

Napisal/-a Sasqa To apr 01, 2014 6:51 am

Pozdravljeni,

Kot sta dejala LaMike in Gyga, mrežica je bila popolnoma 'zabita'. Nekakšna belo-siva stlačena snov (vodni kamen + čistila verjetno) je bila na mrežici, tako, da se mrežica na 'ploskvi' dotoka ni več videla. Včeraj zvečer sem zadevo razstavil, in mrežico ter glavo postavil v kozarec z forgeovim čistilom, ki bazira na citronski kislini (skratka za čiščenje vodnega kamna in podobnih stvari). Po uri ali dveh se je mrežica že lepše videla. Vse ostale luknje pa so čiste in niso zamašene. Popoldan, bom zadevo še splaknil pod tekočo vodo in sestavil nazaj. Upam da bo stara dobra penirka spet pri življenju :) Poročam...

Edit: Mrežica očiščena, splaknjena, prav tako glava. Zadeva sestavljena in penirka ponovno dela peno kot se šika. Gyga in LaMike, še enkrat najlepša hvala za pomoč in nasvete.

Lp
Saša
Vaša teorija je nora, a vprašanje, ki nas razdvaja je le, ali je dovolj nora, da bi lahko bila pravilna (N. B.)
 
Uporabniški avatar
Gyga
Uporabnik
 
Prispevkov: 1355
Pridružen: Pe maj 28, 2004 1:10 pm

Re: Foam lance - problem

Napisal/-a Gyga Sr apr 09, 2014 3:53 pm

:tomidelej:
Malo para malo muzike!
Najboljši avto je novi avto!
 
Uporabniški avatar
LaMike
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1585
Pridružen: Po feb 25, 2008 5:59 pm
Kraj: Maribor

Re: Foam lance - problem

Napisal/-a LaMike Če apr 10, 2014 11:15 am

Gyga je napisal/-a::tomidelej:


x2!
"this is so euro its asian" by Sam B.
 
madpanter
Novinec
 
Prispevkov: 145
Pridružen: So apr 25, 2009 8:33 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Foam lance - problem

Napisal/-a madpanter Če maj 29, 2014 9:01 am

Da si sposodim temo kje kupujete čistila za foam lance in z katerim ste najbolj zadovoljni? Lahko tudi na ZS ;)
 
Uporabniški avatar
Gyga
Uporabnik
 
Prispevkov: 1355
Pridružen: Pe maj 28, 2004 1:10 pm

Re: Foam lance - problem

Napisal/-a Gyga To jun 03, 2014 10:11 pm

Kot čistilo verjetno misliš snow foam? Tekočina, ki gre v foam lance? Če ja, potem ima pri nas največ izbire spoliraj.si.
Malo para malo muzike!
Najboljši avto je novi avto!
 
madpanter
Novinec
 
Prispevkov: 145
Pridružen: So apr 25, 2009 8:33 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Foam lance - problem

Napisal/-a madpanter Sr jun 04, 2014 8:59 am

malo sem se napačno izrazil torej ja kje kupujete snow foam :mrgreen: mnja na spoliraj.si so cene tko tko sem gledal na eni spletni strani (linka nebom limal da nebi kršil kaka pravila, vendar z malo googlanja hitro najdeš) in imajo take cene za snowfoam:

-DOUBLEGREEN – Kocentrat za zunanje pranje vozil. Nanaša se na vozilo kot pena s pralno pištolo. Redči se z vodo cca 1:100
- Kataloška št.: CDR.1708-10 10kg – Cena: 59,00€ z DDV
- Kataloška št.: CDR.1708-25 25kg – Cena: 119,00€ z DDV
-NEW IDROPLUS – Koncentrat za zunanje pranje tovornih vozil, kmetijskih in gradbenih strojev. Nanaša se na vozilo kot pena s pralno pištolo. Redči se z vodo cca 1:100
- Kataloška št.: CDR.1707-10 10kg – Cena: 49,00€ z DDV
- Kataloška št.: CDR.1707-25 25kg – Cena: 99,00€ z DDV
 
Uporabniški avatar
csf
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 586
Pridružen: So jun 28, 2008 1:47 pm
Kraj: Celje

Re: Foam lance - problem

Napisal/-a csf Sr jun 04, 2014 12:25 pm

Če poenostavimo poznamo:

TFR/sredstvo za predpranje kot se oglašuje v Slo= traffic film remover (ponavadi na bazi topil in kislin)

Snow Foam/pena za predpranje= PH neutralna pena (brez kislin in topil)

Torej podoben pomen ampak dva povsem različna artikla
EAT-SLEEP-DETAIL
 
Uporabniški avatar
pol3ni
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 23
Pridružen: Sr feb 16, 2011 9:01 pm

Re: Foam lance - problem

Napisal/-a pol3ni So mar 21, 2015 4:24 am

Imam tudi jaz en problem oz. bolj vprašanje. Ali nanašate peno na suh ali moker avto. Ker mi sama pena hitro zdrsne iz avta. Jaz najprej operem avto z wap-om, nato pa na moker avto nanesem peno.
Torej kateri postopek je pravilen.
 
madpanter
Novinec
 
Prispevkov: 145
Pridružen: So apr 25, 2009 8:33 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Foam lance - problem

Napisal/-a madpanter So mar 21, 2015 8:15 am

jaz ga vedno prvo dobro z wapom splaknem, potem pa snowfoam, wap splakovanje, gobica + wax šampon, wap splakovanje.
 
Uporabniški avatar
LaMike
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1585
Pridružen: Po feb 25, 2008 5:59 pm
Kraj: Maribor

Re: Foam lance - problem

Napisal/-a LaMike So mar 21, 2015 10:48 am

Prvo se avto splahne, potem nanaša snow foam. Mogoče imaš "mehko" peno, ker imaš slabo nastavljeno, in dodajaš preveč zraka in premalo vode ali ravno obratno. Za nastavljanje razmerja imaš na zgornjem delu snowfoam lance-a en gumb, ki se vrti levo in desno (na njem je +in-). Malo se poigraj in poišči pravo razmerje za tvoj visokotlačni čistilec. ;)
"this is so euro its asian" by Sam B.
 
Uporabniški avatar
pol3ni
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 23
Pridružen: Sr feb 16, 2011 9:01 pm

Re: Foam lance - problem

Napisal/-a pol3ni So mar 21, 2015 10:40 pm

LaMike je napisal/-a:Prvo se avto splahne, potem nanaša snow foam. Mogoče imaš "mehko" peno, ker imaš slabo nastavljeno, in dodajaš preveč zraka in premalo vode ali ravno obratno. Za nastavljanje razmerja imaš na zgornjem delu snowfoam lance-a en gumb, ki se vrti levo in desno (na njem je +in-). Malo se poigraj in poišči pravo razmerje za tvoj visokotlačni čistilec. ;)


Ja to sem že poizkusil,ampak nič boljše.Bom pa ob naslednjem pranju posnel filmček da se bo bolje videlo,kje je problem.Bom pa poizkusil še razdret in očstit mrežico.Zaenkrat hvala
 
Uporabniški avatar
Gyga
Uporabnik
 
Prispevkov: 1355
Pridružen: Pe maj 28, 2004 1:10 pm

Re: Foam lance - problem

Napisal/-a Gyga Po mar 30, 2015 8:23 pm

Mnenja so deljena glede nanašanja na moker/suh avto. Si poskusil pojačati mešanico? Za katero peno gre?
Malo para malo muzike!
Najboljši avto je novi avto!
 
Uporabniški avatar
pol3ni
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 23
Pridružen: Sr feb 16, 2011 9:01 pm

Re: Foam lance - problem

Napisal/-a pol3ni Če apr 02, 2015 9:01 pm

Gyga je napisal/-a:Mnenja so deljena glede nanašanja na moker/suh avto. Si poskusil pojačati mešanico? Za katero peno gre?


Ja sem poizkusil vse nastavitve kar jih foam lance ima.imam pa autobrite blue Magi snowfoam.Sem ga pa sedaj dobesedno razstavil vse očistil po teh navodilih
https://www.youtube.com/watch?v=suJQfDvibV0.
Zdaj samo še preizkusim,če je kaj razlike.
Vrni se na Avtokozmetika

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 38 gostov