Nega vozila (znotraj in zunaj), poliranje, zaščita, uporabni nasveti...
 
zan0088
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 93
Pridružen: Če nov 17, 2011 7:48 pm

Armaturka in ostala črna plastika - čiščenje

Napisal/-a zan0088 Ne apr 27, 2014 1:55 pm

S cim scistite armaturke, ki so pikcaste. Po teh kanalih pikic je kaksen predel ko je bolj svetlo prah pa voda zmesana verjetno. S cim to zbisat ven. Zanima me cistilo za to pa tudi kaksna krpa ali pa set obojega. Pa se za na koncu kaksna alternativa maxibrillu. Prask v tej plastiki se pa najbrz ne da odstraniti recimo na predalu pri sovozniku?
lp hvala
 
Uporabniški avatar
en3rgie
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 720
Pridružen: Ne jan 04, 2009 10:41 am
Kraj: Novo mesto

Re: Armaturka in ostala črna plastika - čiščenje

Napisal/-a en3rgie Po apr 28, 2014 9:48 am

Mislis tisto grobo armaturo ?
Jaz jo cistim s FABom in pa krtacka .. potem z mikrokrpo pa sam prebrises.
Za zascito imas recimo pa Pink Sheen .. vse to imas na spoliraj.si
Raznorazne maxibrille in podobno bi zmetal stran.
To imajo svercarji da se sveti armatura ..
Glih zadnjic sem sel en avto pogledat in je bil z maxibrillom tako namazan da je blo vse mastno .. je kar teklo dol.
 
dennisCe
Novinec
 
Prispevkov: 448
Pridružen: Sr okt 16, 2013 9:28 am

Re: Armaturka in ostala črna plastika - čiščenje

Napisal/-a dennisCe Po apr 28, 2014 10:02 am

en3rgie je napisal/-a:Mislis tisto grobo armaturo ?
Jaz jo cistim s FABom in pa krtacka .. potem z mikrokrpo pa sam prebrises.
Za zascito imas recimo pa Pink Sheen .. vse to imas na spoliraj.si
Raznorazne maxibrille in podobno bi zmetal stran.
To imajo svercarji da se sveti armatura ..
Glih zadnjic sem sel en avto pogledat in je bil z maxibrillom tako namazan da je blo vse mastno .. je kar teklo dol.



x2
 
Uporabniški avatar
urbn
Uporabnik
 
Prispevkov: 1184
Pridružen: Po maj 09, 2005 7:22 pm

Re: Armaturka in ostala črna plastika - čiščenje

Napisal/-a urbn Po apr 28, 2014 11:48 am

Tako kot so ti zgoraj napisali, Fab ali katerikoli drugi APC, nato pobrišeš z mikrokrpo in nato plastike namažeš z poljubnim sredstvom, tako kot je npr En3rgie napisal Pink Sheen, Auto Finess Dressle je tudi vredu in ostali samo z MaxiBrillom ne :D Če se spomnim nekaj let nazaj kako smo to uporabljali me je kar groza :lol:
 
dennisCe
Novinec
 
Prispevkov: 448
Pridružen: Sr okt 16, 2013 9:28 am

Re: Armaturka in ostala črna plastika - čiščenje

Napisal/-a dennisCe Po apr 28, 2014 1:42 pm

urbn je napisal/-a:Tako kot so ti zgoraj napisali, Fab ali katerikoli drugi APC, nato pobrišeš z mikrokrpo in nato plastike namažeš z poljubnim sredstvom, tako kot je npr En3rgie napisal Pink Sheen, Auto Finess Dressle je tudi vredu in ostali samo z MaxiBrillom ne :D Če se spomnim nekaj let nazaj kako smo to uporabljali me je kar groza :lol:



res je, tako našpricali usake dva dni, da je vse dol teklo :lol: :lol:
 
zan0088
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 93
Pridružen: Če nov 17, 2011 7:48 pm

Re: Armaturka in ostala črna plastika - čiščenje

Napisal/-a zan0088 Po apr 28, 2014 4:20 pm

No hvala za nasvete, bom nabavu pa sprobal. Zanima me pa se ena stvar in to je tisti sprej, ki se fino napeni in posrka umazanijo ven (iz zicev recimo, tapet) in potem samo se posesas z navadnim sesalcem. Zanima me pa tud za to kaksen konkreten primer, pa ce to dejansko kaj ucinkuje. Prodajam avto pa bi ga zrihtal lepo, zicev pa ne bi ven dajal pa pral. Pa tud na tepihu zadaj so mi polil nek pomarancni sok, da bi se tisto mal nasprical, pa po tapetah se kje najde, na sedezih je pa vglavnem pepel od cigaret v tekstil zahojen. To bi pomoje moglo it s tistim, pa ce je na spoliraj.si bi blo tud fino da grem komplet vse tja iskat :) lp
 
dennisCe
Novinec
 
Prispevkov: 448
Pridružen: Sr okt 16, 2013 9:28 am

Re: Armaturka in ostala črna plastika - čiščenje

Napisal/-a dennisCe To apr 29, 2014 8:05 am

zan0088 je napisal/-a:No hvala za nasvete, bom nabavu pa sprobal. Zanima me pa se ena stvar in to je tisti sprej, ki se fino napeni in posrka umazanijo ven (iz zicev recimo, tapet) in potem samo se posesas z navadnim sesalcem. Zanima me pa tud za to kaksen konkreten primer, pa ce to dejansko kaj ucinkuje. Prodajam avto pa bi ga zrihtal lepo, zicev pa ne bi ven dajal pa pral. Pa tud na tepihu zadaj so mi polil nek pomarancni sok, da bi se tisto mal nasprical, pa po tapetah se kje najde, na sedezih je pa vglavnem pepel od cigaret v tekstil zahojen. To bi pomoje moglo it s tistim, pa ce je na spoliraj.si bi blo tud fino da grem komplet vse tja iskat :) lp



kemično čiščenje.
 
zan0088
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 93
Pridružen: Če nov 17, 2011 7:48 pm

Re: Armaturka in ostala črna plastika - čiščenje

Napisal/-a zan0088 To apr 29, 2014 2:34 pm

Je predrago. Ne rihtam zase, ampak rihtam avto, ker ga prodajam. Iscem enostavno, hitro, poceni resitev :)
 
Uporabniški avatar
X-Hair
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5000
Pridružen: Če sep 26, 2002 7:21 pm
Kraj: Fant od Fare

Re: Armaturka in ostala črna plastika - čiščenje

Napisal/-a X-Hair Če maj 01, 2014 8:21 am

Drugače kot s globinskim tobaka ne moreš potegniti ven iz sedežev. Zadevo je treba izpirat z vodo in čistilom. Če ne si sposodi kje kakšen sesalec, dobi kje kako čistilo in naredi sam. ;) Tiste pene so en sam lari fari najbrž. Ko se pa posuši, se pa za glavo primeš, ker je še večji flek od prejšnjega. :D
SlikaSlika
Vrni se na Avtokozmetika

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov