Nega vozila (znotraj in zunaj), poliranje, zaščita, uporabni nasveti...
 
FLINK
Uporabnik
 
Prispevkov: 1065
Pridružen: To jul 29, 2003 3:34 pm
Kraj: Novo mesto

Zunanje poliranje Novo mesto

Napisal/-a FLINK Ne maj 04, 2014 11:50 am

Pozdravljeni,

Potreboval bi nekoga, ki bi mi doma lepo spoliral avto. Renault megane karavan, crne barve. Avto ima nekaj prask, ki so nastale pri 7 letni uporabi.
Predvsem se mi gre za to, da avto dobi določeno svežino, se odstranijo praske in to tudi nekaj časa drži.

Če kdo pozna kakega majstra nam pove.

lp
:)
 
Uporabniški avatar
Gyga
Uporabnik
 
Prispevkov: 1355
Pridružen: Pe maj 28, 2004 1:10 pm

Re: Zunanje poliranje Novo mesto

Napisal/-a Gyga Ne maj 04, 2014 2:13 pm

Tale stric je bil včasih aktiven na forumu...
https://www.facebook.com/pages/Avtokozm ... 9418026232
Malo para malo muzike!
Najboljši avto je novi avto!
 
FLINK
Uporabnik
 
Prispevkov: 1065
Pridružen: To jul 29, 2003 3:34 pm
Kraj: Novo mesto

Re: Zunanje poliranje Novo mesto

Napisal/-a FLINK Ne maj 04, 2014 2:49 pm

Sem pregledal vendar ne vem, če je to še aktivno...

Gyga je napisal/-a:Tale stric je bil včasih aktiven na forumu...
https://www.facebook.com/pages/Avtokozm ... 9418026232
:)
 
Uporabniški avatar
pugi405
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1970
Pridružen: Pe okt 11, 2002 4:01 pm
 
Uporabniški avatar
207sport
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 648
Pridružen: Pe feb 01, 2008 1:37 pm

Re: Zunanje poliranje Novo mesto

Napisal/-a 207sport Ne maj 04, 2014 6:03 pm

Lahko jaz rečem svojemu bratu ki dela kot ličar, v prostem času pa še kak avto spolira. Lahko ti pošlem na PM...
 
Gregor81
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 40
Pridružen: So maj 24, 2014 8:17 am

Re: Zunanje poliranje Novo mesto

Napisal/-a Gregor81 So maj 24, 2014 3:26 pm

Pozdravljen, sokrajan. Sam sem avto včasih poliral pri Miholl-u, ki sedaj dela v Avtopralnici Qlandia. Bil sem zadovoljen, ne vem pa, kakšna je navedena avtopralnica. Poliral sem tudi pri Evropol-u (blizu mlina), kjer sem bil tudi zelo zadovoljen. Tudi Avtopralnica AMD v Bršljinu bojda nudi poliranje, a tam nimam izkušenj.

Čolni se definitivno polirajo na domu, zato ne vem, zakaj se ne bi poliralo tudi vozil. Ne poznam pa v NM nikogar, ki bi samoiniciativno to nudil. Poskusi se dogovoriti, po potrebi tudi s kom iz drugega kraja (če polira na domu, se bo že pripeljal, kajne).

Preden pa daš komu vozilo v obdelavo, naj ti pokaže slike/reference svojega dela. Namreč, s pravo rotacijsko polirko, ki je edina učinkovita, lahko zelo hitro uničiš lak. Kasko zavarovanje praviloma ne krije škode, kadar daš vozilo komu v obdelavo ali popravilo. Sam vedno vprašam, kakšno polirko imajo, katere gobice uporabljajo za različne granulacije past, ali nanesejo "glaze" (doda globino in skrije mini praskice) in ali kot "sealer" (zaključna zaščita) uporabljajo "carnauba" vosek (legendarni naravni vosek, znan po visokem sijaju in solidni zaščiti). Kdor se popoldansko ukvarja s tem, še slišal ni za te zadeve. Prav tako, če pri polirki ne slišim znamk Makita, Flex ali kaj podobnega ter obvezno različnih gobic za (zopet obvezno) več granulacij paste (po možnosti 3M, Meguiars,...), pokam ključe in grem. :arrow:
Yes, it's a joke...We can laugh about it later in the car.
 
Uporabniški avatar
en3rgie
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 720
Pridružen: Ne jan 04, 2009 10:41 am
Kraj: Novo mesto

Re: Zunanje poliranje Novo mesto

Napisal/-a en3rgie Ne maj 25, 2014 6:16 pm

Gregor81 upam da se pri taki zahtevnosti ki jo ti zahtevas ne cudis potem ceni ki je cca 400€+ .. ?
 
buxter
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 14
Pridružen: To jun 04, 2013 6:26 am

Re: Zunanje poliranje Novo mesto

Napisal/-a buxter Ne maj 25, 2014 8:52 pm

Gregor81: jaz uporabljam Makito, Chemical guys gobice, Menzerno paste, marsikater Dodo juice preparat (red mist mi zmaga), šampon običajno od Meguiars, za svojo zaščito/sijaj imam od Bouncers Vanilla ice vosek. Ko si urejam avto seveda tudi plastelin itd. In se s tem ukvarjam popoldansko - samo za svoje veselje in svoj avto. Marsikater popoldanc pozna te zadeve. Ni nujno pogoj, da vsi popoldanci ne uporabljajo teh stvari.

Pa še to, malce napačno opredeljuješ stvari. Vosek ni sealer oziroma sealant...

Plus to, kar je napisal en3rgie. Upam, da pričakuješ cene 60€ za črnega passata karavan!
 
Uporabniški avatar
en3rgie
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 720
Pridružen: Ne jan 04, 2009 10:41 am
Kraj: Novo mesto

Re: Zunanje poliranje Novo mesto

Napisal/-a en3rgie Po maj 26, 2014 8:24 am

Res je .. Drugace pa ni pogoj da si glih mojster ce imas Makito ali Flex. Oz tko bom reku .. nic ti ne nuca ce imas Makito, ce ne znas delat z njo.
 
Gregor81
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 40
Pridružen: So maj 24, 2014 8:17 am

Re: Zunanje poliranje Novo mesto

Napisal/-a Gregor81 Po maj 26, 2014 4:05 pm

en3rgie je napisal/-a:Gregor81 upam da se pri taki zahtevnosti ki jo ti zahtevas ne cudis potem ceni ki je cca 400€+ .. ?


Rad imam "pločevino," pa sem natančna stranka :mrgreen: Storitev, ki sem jo opisal, tipično stane okoli 200 EUR - če bi bila opravljena na domu, verjetno več. Moraš pa vzeti v zakup, da če avto pereš na roke ali v kakovostni pralnici, poliranje zdrži (ni prask) najmanj eno leto, zato gre tu za investicijo.
Yes, it's a joke...We can laugh about it later in the car.
 
buxter
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 14
Pridružen: To jun 04, 2013 6:26 am

Re: Zunanje poliranje Novo mesto

Napisal/-a buxter Po maj 26, 2014 9:07 pm

Poliranje ne drži, oziroma ne traja. Je trajno. Odvisno je od prask, ki nastanejo ob slabem pranju in vzdrževanju.
Zato je najbolje še zaščitit, pa primerno prat. Ne z gobami in prilom ali head&shouldersom, ampak namenski šampon, ki ti ne odstrani voska, pa dvovedrna tehnika...

Poliranje, ki zdrži, je navadno filanje prask z olji, silikoni. Trikrat, štirikrat opereš avto pa so nazaj.
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5036
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: Zunanje poliranje Novo mesto

Napisal/-a sašo5 To maj 27, 2014 9:19 am

buxter je napisal/-a:Poliranje ne drži, oziroma ne traja. Je trajno.


kaj je sedaj: TRAJA al NE TRAJA :?: :idea: :roll: :arrow:
 
Uporabniški avatar
Jerch_
Uporabnik
 
Prispevkov: 1464
Pridružen: So jan 26, 2008 5:23 pm
Kraj: še neustaljen :D

Re: Zunanje poliranje Novo mesto

Napisal/-a Jerch_ To maj 27, 2014 9:54 am

sašo5 je napisal/-a:
buxter je napisal/-a:Poliranje ne drži, oziroma ne traja. Je trajno.


kaj je sedaj: TRAJA al NE TRAJA :?: :idea: :roll: :arrow:


seveda da traja! ampak kateero poliranje je važno. tisto profesionalno ali pa bolj resno popoldansko z razlicnimi gobicami in razlicnimi pastami v resnici odstranjuje plasti barve. Preparati se razlikujejo med drugim po tem, koliko imajo abrazivne moči (po stopnjah) ali če hočeš po domače koliko ti bodo zbrusili podlago..

tisto kar pa ljudje delajo doma z bombažno krpo pa je nanašanje polir paste s krožnimi gibi na opran avto. kar do prvega dežja z oljem zapolni mikro praske in začasno "povrne" sijaj.
 
Gregor81
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 40
Pridružen: So maj 24, 2014 8:17 am

Re: Zunanje poliranje Novo mesto

Napisal/-a Gregor81 To maj 27, 2014 3:42 pm

Fantje, ne pozabite, da je povprečni avto opran 25x na leto (cca 2x na mesec), marsikdo ga pere tudi vsak teden, to je 50-krat na leto. Zato se praskam na laku po 1 letu ni možno izogniti, tudi če perete po idealnem postopku. Na to sem mislil, ko sem rekel, koliko časa zdrži poliranje. Ravno zato so se na trgu pojavili "glaze" premazi - da takšne praske, dokler niso preveč očitne, uspešno skrijejo do naslednjega poliranja. Vosek prask ne skrije.

Sam se poliranja sicer ne lotim. Dokler je lak lep, nanj po pranju nanesem glaze (Poorboy's Black hole), kot zaščito pa carnauba vosek ali sintetični sealer (CemicalGuys) in se tako sveti, da se moj maček hodi gledat v pločevino :lol: Po cca 1 letu peljem ponovno spolirat lak k profesionalcu.
Yes, it's a joke...We can laugh about it later in the car.
 
Uporabniški avatar
pavlich
Uporabnik
 
Prispevkov: 944
Pridružen: Po sep 13, 2010 4:53 am
Kraj: Domžale

Re: Zunanje poliranje Novo mesto

Napisal/-a pavlich To maj 27, 2014 9:13 pm

Gregor81 je napisal/-a:Pozdravljen, sokrajan. Sam sem avto včasih poliral pri Miholl-u, ki sedaj dela v Avtopralnici Qlandia. Bil sem zadovoljen, ne vem pa, kakšna je navedena avtopralnica. Poliral sem tudi pri Evropol-u (blizu mlina), kjer sem bil tudi zelo zadovoljen. Tudi Avtopralnica AMD v Bršljinu bojda nudi poliranje, a tam nimam izkušenj.

Čolni se definitivno polirajo na domu, zato ne vem, zakaj se ne bi poliralo tudi vozil. Ne poznam pa v NM nikogar, ki bi samoiniciativno to nudil. Poskusi se dogovoriti, po potrebi tudi s kom iz drugega kraja (če polira na domu, se bo že pripeljal, kajne).

Preden pa daš komu vozilo v obdelavo, naj ti pokaže slike/reference svojega dela. Namreč, s pravo rotacijsko polirko, ki je edina učinkovita, lahko zelo hitro uničiš lak. Kasko zavarovanje praviloma ne krije škode, kadar daš vozilo komu v obdelavo ali popravilo. Sam vedno vprašam, kakšno polirko imajo, katere gobice uporabljajo za različne granulacije past, ali nanesejo "glaze" (doda globino in skrije mini praskice) in ali kot "sealer" (zaključna zaščita) uporabljajo "carnauba" vosek (legendarni naravni vosek, znan po visokem sijaju in solidni zaščiti). Kdor se popoldansko ukvarja s tem, še slišal ni za te zadeve. Prav tako, če pri polirki ne slišim znamk Makita, Flex ali kaj podobnega ter obvezno različnih gobic za (zopet obvezno) več granulacij paste (po možnosti 3M, Meguiars,...), pokam ključe in grem. :arrow:



kot je napisal en3rgie- ne pomaga ti če maš tako mašino če polirat ne znaš. oz. tist k zna lahko nardi s kerokol mašino. js sicer uporabljam rupes, pa če nekdo še ni slišal zato še ne pomeni da je kar nekaj, je pa verjetno najboljša in tut med dražjimi polirkami na trgu.

kar se pa tiče poliranja vozil na domu-redko kakšen se najde ki se bo tega lotil, ker kot prvo rabiš boljše pogoje kot pri čolnu, drugo traja kar nekaj časa in so potem vsi živčni tam okol pa gledajo, in tretje mogu bi napokat za pol kamiona robe sabo če je slučajno kej nepričakovanga, ker je veliko bolj fino delo kot pri čolnu.no vsaj jaz osebno se tega nebi lotil.
 
Uporabniški avatar
tomzzi
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2177
Pridružen: Pe mar 11, 2005 8:47 pm

Re: Zunanje poliranje Novo mesto

Napisal/-a tomzzi Sr jun 25, 2014 7:11 pm

Evo, da ne odpiram nove teme bom kar tukaj vprašal.
Tudi jaz bi dal svojo astro spolirat, ker je potrebna poliranja po cca 130.000 prevoženih. Razne praske avtomatskih pralnic so naredile svoje. Praske nohtov itd...
A tale pralnica v qlandii dobro spolira? Sem dal parkrat spucat avto pri njemu ko je bil še na stari lokaciji in je spucal v "nulo". Polirat pa še nisem dal nikoli. Kaj pa Evropol? Oziroma kam peljat na poliranje? Pa koliko časa kaj traja poliranje avtomobila povprečno?
 
Uporabniški avatar
skopusnik
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 515
Pridružen: Pe jul 18, 2008 7:59 pm

Re: Zunanje poliranje Novo mesto

Napisal/-a skopusnik Sr jun 25, 2014 7:30 pm

Na stari lokaciji? Kje pa je bila ta avtopralnica prej? Kolikor vem je to na novo...
Pri bivšem Novoteksu je ena pralnica, pa tudi polira (tam kjer je bila avtoprodaja TT avto).
www.mihafabijan.si
Renault Sport
 
Uporabniški avatar
tomzzi
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2177
Pridružen: Pe mar 11, 2005 8:47 pm

Re: Zunanje poliranje Novo mesto

Napisal/-a tomzzi Sr jun 25, 2014 7:48 pm

Sem zamešal... Pri mihollu sem pral avto kater sedaj dela v tej pralnici.
A tudi polirajo? Potem se je pa za pozanimat. Kaj me še zanima je koliko časa je potrebno za eno poliranje recimo?
 
jaqckoo
Novinec
 
Prispevkov: 172
Pridružen: Ne sep 15, 2013 6:55 pm

Re: Zunanje poliranje Novo mesto

Napisal/-a jaqckoo Sr dec 10, 2014 11:55 am

Mi je Novo mesto nekoliko daleč, kje v bližini Brežic se da avto polirat :?:
l.p.
Ni važno, samo da gre po vseh štirih .
 
Uporabniški avatar
LaMike
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1585
Pridružen: Po feb 25, 2008 5:59 pm
Kraj: Maribor

Re: Zunanje poliranje Novo mesto

Napisal/-a LaMike Sr dec 10, 2014 12:51 pm

Gregor81 je napisal/-a:Preden pa daš komu vozilo v obdelavo, naj ti pokaže slike/reference svojega dela. Namreč, s pravo rotacijsko polirko, ki je edina učinkovita, lahko zelo hitro uničiš lak. Kasko zavarovanje praviloma ne krije škode, kadar daš vozilo komu v obdelavo ali popravilo. Sam vedno vprašam, kakšno polirko imajo, katere gobice uporabljajo za različne granulacije past, ali nanesejo "glaze" (doda globino in skrije mini praskice) in ali kot "sealer" (zaključna zaščita) uporabljajo "carnauba" vosek (legendarni naravni vosek, znan po visokem sijaju in solidni zaščiti). Kdor se popoldansko ukvarja s tem, še slišal ni za te zadeve. Prav tako, če pri polirki ne slišim znamk Makita, Flex ali kaj podobnega ter obvezno različnih gobic za (zopet obvezno) več granulacij paste (po možnosti 3M, Meguiars,...), pokam ključe in grem. :arrow:


Daj mi Bauhaus polirko pa ti naredim veliko boljši končni produkt, kot 90% "mojstrov", ki kao polira. ;) Čudno je, da velika večina teh, ki res obvladajo, so začeli doma in poznajo te produkte v piko natančno...
"this is so euro its asian" by Sam B.
Vrni se na Avtokozmetika

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov