Nega vozila (znotraj in zunaj), poliranje, zaščita, uporabni nasveti...
 
Uporabniški avatar
Sasqa
Novinec
 
Prispevkov: 290
Pridružen: Če mar 12, 2009 1:34 pm
Kraj: Maribor

Glaze in sealant

Napisal/-a Sasqa Po jun 30, 2014 9:42 am

Pozdravljeni mojstri avtokozmetike.

Potrebujem en nasvet, in sicer v kakšnem vrstnem redu zaščititi avtomobil z naslednjima produktoma, in sicer: Autobrite Cherry glaze in Menzerena power look (sealant). Do sedaj sem uporabljal samo Autbrite Extreme glaze in v zadnjem času Cherry glaze (čez pa prisma sealant). Sedaj imam na razpolago še Menzereno PL. Sta ta produkta medsebojno kompatibilna, oz. je potreba po nanosu obeh, ali že en sam zadostuje? Kot sem omenil je sedaj nanešen cherry glaze. Ker bo treba premaz počasi obnoviti, me zanima, ali je postopek najprej Cherry glaze nato sealant (Menzerena) pravilen, ali je potrebno pri nanosu menzerene glaze odstranit? Površine za nanos so ustrezno pripravljene, od dekontaminacije, plastelinanja, predpranja, pranja, sušenja itd.

Kot drugo me pa zanima, koliko časa je potrebno pustiti menzereno 'zoreti', preden se površino prebriše z mikrokrpo. Nanašala se bo z ročnim aplikatorjem.

Upam, da bo kdo od mojstrov pripravljen deliti kakšnjo izkušnjo glede na moje vprašanje. Za odgovore se vam že vnaprej lepo zahvaljujem.

Lp
Saša
Vaša teorija je nora, a vprašanje, ki nas razdvaja je le, ali je dovolj nora, da bi lahko bila pravilna (N. B.)
 
Uporabniški avatar
csf
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 586
Pridružen: So jun 28, 2008 1:47 pm
Kraj: Celje

Re: Glaze in sealant

Napisal/-a csf Po jun 30, 2014 12:51 pm

Kombinacija AB cherry glaze in Menzerna Power lock sta med sabo kompatibilna in zelo dobro delujeta na vseh barvnih površinah. Mogoče edina pomanjkljivost pri tej kombinaciji je obstojnost ker ima Cherry glaze v svoji sestavi dodan vosek kar zmanjša obstojnost kasnejšega nanosa Menzerne Power lock-a ampak to se mogoče pozna 20%.

Postopek:

1.korak:

Nanesemo AB Cherry glaze, obdelamo celotno površino/panel za panelom, ostanke lahko takoj pobrišemo ali počakamo, da obdelamo vse površine nakar ga pobrišemo z mikrokrpo(po aplikaciji nikoli ne prebrišemo panelov z npr. izopropanolom, dovolj je da z mikrokrpo dobro prebrišemo vse površine, da ne ostane nič ostankov glaz-a)
2.korak:

Nanesemo Menzerna Power Lock, nanašamo zelo na tanko po načinu manj je več, po aplikaciji počakamo 30-60min, da se Power lock posuši in ostanke zbrišemo z mikrokrpo, lahko dodamo še drug ali tretji nanos za večjo obstojnost vendar mora biti med nanosi vsaj 4 ure premora.
EAT-SLEEP-DETAIL
 
Uporabniški avatar
Sasqa
Novinec
 
Prispevkov: 290
Pridružen: Če mar 12, 2009 1:34 pm
Kraj: Maribor

Re: Glaze in sealant

Napisal/-a Sasqa Po jun 30, 2014 2:19 pm

Pozdravljeni,

Najlepša hvala za podroben opis. Bom naredil tako, kot ste priporočali. Tistih 20% me ne skrbi. Skrbela me je samo kompatibilnost in postopek :)

Hvala za pomoč.

Lep pozdrav
Saša
Vaša teorija je nora, a vprašanje, ki nas razdvaja je le, ali je dovolj nora, da bi lahko bila pravilna (N. B.)
Vrni se na Avtokozmetika

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 9 gostov