Nega vozila (znotraj in zunaj), poliranje, zaščita, uporabni nasveti...
 
Abart
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 23
Pridružen: So sep 12, 2020 12:28 pm

Čiščenje armature -plastike

Napisal/-a Abart To jan 18, 2022 3:06 pm

Pozdravljeni , nikjer nisem zasledil kako očistiti lepljivo armaturo ! Pokrov AIRBAG sopotnika je postal lepljiv in ga ni mogoče očistiti . Poizkusil sem z več čistili po nasvetih znancev ,vendar brez uspeha . Ima kdo preizkušen recept . Hvala .
Lep dan
 
Uporabniški avatar
DX5050
Novinec
 
Prispevkov: 458
Pridružen: Pe jun 24, 2011 11:09 am

Re: Čiščenje armature -plastike

Napisal/-a DX5050 To jan 18, 2022 3:27 pm

S čim vse pa si že poskusil sčistiti? Si poizkusil z kakšnim all purpose cleanerjem?
Ne naredi vseh napak sam, daj priložnost za to tudi drugim.
 
Mazda2
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 703
Pridružen: To sep 02, 2014 5:11 pm

Re: Čiščenje armature -plastike

Napisal/-a Mazda2 To jan 18, 2022 7:10 pm

Nevem zakaj je lepljiv? Kaj pa če je plastika bila kdaj s čim takim polita ali čiščena, da se je toliko razmehčala? Jaz bi poskusil na naraven način, s paro. Kupiš ali sposodiš si parni čistilnik, napolniš ga z destilirano vodo, napršiš in obrišeš z mikrokrpo. Po potrebi postopek ponoviš? In počakaj, da se plastika ohladi, preden probaš ali je še lepljiva, saj zna biti takoj zatem še vedno lepljivi občutek zaradi temperature.
 
VW T4
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 646
Pridružen: Če okt 10, 2013 5:21 pm

Re: Čiščenje armature -plastike

Napisal/-a VW T4 Sr jan 19, 2022 8:19 am

v tvoje dobro upam da se motim, ampak skoraj sigurno je lepljivo zato, ker je začela plastika "razpadat". Tudi razni bmw so imeli veliko takšnih problemov, ko je bila plastika na tanko še pihnjena z nekim finišem, ki je zgledal kao lepše, ampak po 10 letih pa je bilo vse spraskano in lepljivo ....
Jaz armaturko, volan,... brišem izključno z vlažno krpo...ni potrebe po čistilih...
 
boštjan_01
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 694
Pridružen: To avg 31, 2021 7:20 am

Re: Čiščenje armature -plastike

Napisal/-a boštjan_01 Sr jan 19, 2022 10:15 am

Poizkusil sem z več čistili po nasvetih znancev ,vendar brez uspeha .

Kateri avto, starost? Lahko poveš katera čistila?
Jaz bi tudi predlagal vročo vodo ali paro in krpa. Brez čistil.
Imaš avto parkiran na soncu?
 
Mazda2
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 703
Pridružen: To sep 02, 2014 5:11 pm

Re: Čiščenje armature -plastike

Napisal/-a Mazda2 Sr jan 19, 2022 5:17 pm

Pomoje sonce nima veze z lepljivostjo v teh hladnejših dneh. Sonce bi kvečjemu povzročilo razpokanost.
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2854
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Čiščenje armature -plastike

Napisal/-a mrtwelvetrees Sr jan 19, 2022 7:02 pm

To sem že videl pri dosti avtomobilih, zaradi starosti začne razpadat...
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
boštjan_01
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 694
Pridružen: To avg 31, 2021 7:20 am

Re: Čiščenje armature -plastike

Napisal/-a boštjan_01 Sr jan 19, 2022 11:18 pm

Pomoje sonce nima veze z lepljivostjo v teh hladnejših dneh. Sonce bi kvečjemu povzročilo razpokanost.

Mislil sem na splošno, čez celo leto, več let. Je v službi avto parkiran v smeri sonca, je tudi doma parkiran na soncu ali v senci, garaži?
Sončni žarki škodijo (vsaki) plastiki. Odvisno od sestave in kvalitete plastike, se kažejo poškodbe na različne načine. Mogoče je pokrov airbaga iz drugačne plastike, z čistili (kemikalijami) lahko narediš več škode kot koristi. Pomembna je tudi nega (zaščita) armaturke z namenskimi spreji/premazi, samo ne takrat ko je že prepozno.
Mogoče je rešitev zamenjati ali prebarvati z primerno barvo za plastiko.
Sam sem imel na prvem avtu ravno ta problem lepljivosti plastike, če je bil parkiran na soncu, občasno tudi pozimi. Avto je bil star in se nisem sekiral :)


lp
Vrni se na Avtokozmetika

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 8 gostov